1391/12/16 - 15 : 35
کد خبر: 520
تراکتور به دنبال تسخير آزادي
سند صدرنشيني تراکتورسازي دائمي مي‌شود
تيم تراکتورسازي تبريز براي گرفتن صدر جدول به مصاف استقلال تهران مي‌رود.
به گزارش احرارنيوز به نقل از فارس، از هفته بيست و نهم ليگ برتر فوتبال کشور روز جمعه يک بازي حساس در تهران برگزار مي‌شود که در اين ديدار تيم تراکتورسازي تبريز مهمان استقلال تهران است.
 
بازي رفت دو تيم در تبريز و در غياب امير قلعه‌نويي با نتيجه دو  بر صفر به سود تراکتور سازي به اتمام رسيد.
 
صدرنشيني‌هاي موقت تراکتورسازي
 
صدرنشيني‌هاي موقت تراکتورسازي تبريز از هفته بيست و يکم ادامه دارد و در اين مدت تنها يک بار استقلال زودتر از تراکتورسازي بازي کرده و فرصت صدرنشيني موقت را به تراکتورسازي نداده است.
 
در هفته بيست و يکم تراکتورسازي با پيروزي سه بر صفر مقابل راه آهن به صدر جدول صعود کرد، اما استقلال يک روز بعد با برتري خفيف در مصاف با مس کرمان به صدر جدول بازگشت.
 
در هفته بيست و دوم تراکتورسازي در آبادان با يک گل نفت اين شهر را شکست داده هم صدرنشين شد اما ساعاتي بعد استقلال با تساوي مقابل ملوان باز صدرنشين شد.
 
در هفته بيست و سوم تراکتورسازي مقابل ذوب آهن يک بر يک شد و با تفاضل گل بهتر بالاتر از استقلال قرار گرفت. استقلالي‌ها هم يک روز بعد در دربي تهران با پرسپوليس مساوي کرده و به مکان اول بازگشتند.
 
در هفته بيست و چهارم تراکتورسازي با تساوي مقابل صبا باز هم با تفاضل گل بهتر در صدر جدول قرار گرفت، اما استقلالي‌ها با پيروزي بر پيکان فاصله امتيازت خود را با تراکتورسازي افزايش داده و صدرنشين شدند.
 
در هفته بيست و پنجم اين حکايت تکرار شده و تراکتورسازي با پيروزي بر ملوان پيشتاز ليگ برتر شد، اما در بازي بعدي استقلال مقابل راه آهن به برتري دست يافت.
 
هفته بيست و هفتم روند زمان بازي‌هاي تراکتورسازي با استقلال تغيير يافته و ابتدا استقلال مقابل فجرسپاسي به پيروزي پر گل دست يافت و تراکتورسازي نيز در دورود گهر را شکست داد.
 
در هفته بيست و هشتم تراکتور سازي فجر را شکست داده و به صدر جدول رسيد اما استقلالي‌ها با برتري مقابل نفت آبادان باز هم کام تراکتورسازان را تلخ کردند.
 
در هفته بيست و نهم تراکتورسازي با نتيجه دو بر يک مقابل نفت تهران به برتري رسيد تا به صدر جدول صعود کنند، اما استقلالي‌ها در دقيقه 91 مقابل صبا به گل تساوي دست يافته تا در آخرين لحظات پيش از بازي مقابل تراکتورسازي صدر جدول را همچنان حفظ نمايند.
 
به نظر مي‌رسد تکليف صدرنشيني ليگ برتر در بازي رو در روي دو  تيم مشخص خواهد شد.
توني اوليويرا: تکليف قهرماني تراکتورسازي در بازي مقابل استقلال مشخص خواهد شد
 
سرمربي تيم تراکتورسازي  به بازي حساس تيمش مقابل استقلال تهران اشاره کرد و گفت: تکليف صدرنشيني و حتي قهرماني ليگ برتر تا حد زيادي در بازي تراکتورسازي با استقلال مشخص خواهد شد.
 
وي افزود: از روزي که مسئوليت اين تيم را برعهده گرفتم به دنبال کسب قهرماني اين تيم در ليگ برتر و موفقيت در باشگاه‌هاي آسيا بودم  و نهايت تلاش خود را به کار بسته‌ام.
 
اوليويرا اضافه کرد: تراکتورسازي در مسير پيشرفت قرار دارد و در ليگ برتر و باشگاه‌هاي آسيا در موقعيت خوبي قرار گرفته است و تنها معضل اين تيم عدم حمايت مالي است.
 
توني گفت: من امروز به عنوان کارمند و کارگر تراکتورسازي از مسئولان استان خواهش مي‌کنم که نسبت به حل  مشکلات مالي اين تيم پيشگام شده و حمايت‌ها تنها در حرف خلاصه نشود.
 
استاندار آذربايجان‌شرقي: گذشته تراکتورسازي نشان از وفاي به عهد است
 
احمد عليرضا بيگي استاندار آذربايجان‌شرقي اظهار کرد: بعد از سال‌ها حسرت، حضور تيم تراکتورسازي در باشگاه‌هاي آسيا و پيروزي اين تيم بر الجزيره امارات بسيار شيرين بود و ثمره اين حضور پيام رساني اين تيم  از تمام خوبي‌هاي آذربايجان‌شرقي به آسيا  بود.
 
استاندار آذربايجان‌شرقي به بالا رفتن توقعات از تيم تراکتورسازي اشاره و خاطرنشان کرد: تراکتورسازي هر چقدر موفقيت کسب کند، انتظارات بيشتري از اين تيم وجود دارد، زماني اين تيم در ليگ برتر مطرح بود و امروز آوازه اين تيم در آسيا پيچيده و آسيا تراکتوري شده است.
 
بيگي به بازي حساس اين تيم با استقلال تهران اشاره کرد و افزود: بازي تراکتورسازي با استقلال بسيار مهم است و بعد از اين بازي تراکتورسازي براي بازي با الجيش به دوحه قطر رفته و در روزهاي پاياني سال نيز از سپاهان اصفهان پذيرايي خواهد کرد و تراکتورسازي از اين امتحان با سرافرازي و سربلندي گذر خواهد کرد.
 
وي به افق جديدي که تراکتور سازي بين مردم آذربايجان ترسيم کرده اشاره کرد و گفت: گذشته تراکتورسازي نشان از وفاي به عهد است و بازيکنان و کادر فني اين تيم نبايد از تاخير مطالبات خود نگراني داشته باشند.
 
بيگي تاکيد کرد: در تراکتورسازي دير و  زود وجود دارد، اما سوخت و سوز نه و تمام تلاش ما اين است که بتوانيم امکاني را فراهم کنيم که بازيکنان و کادر اين تيم با آرامش خاطر به استقبال تعطيلات نوروزي بروند.
 
موقعيت دو تيم در جدول رده‌بندي
 
استقلال تهران ب با 16 برد، هشت تساوي و چهار شکست و 56 امتياز در صدر جدول قرار گرفته و تيم تراکتورسازي تبريز با 15 برد، 10 تساوي و سه شکست در تعقيب استقلالي‌ها هستند.
 
خط حمله استقلال 35 گل به ثمر رسانده و تراکتورسازي نيز  46 بار دروازه حريفان خود را گشوده است تا در خط حمله برتري به سود تراکتورسازان باشد.
 
اما خط دفاعي استقلال نسبت به تراکتورسازي استحکام بيشتر را نشان داده است. استقلالي‌هاي با 14 گل خورده بهترين خط دفاع ليگ برتر را به خود اختصاص داده و 24 بار دروازه تيم تراکتورسازي مقابل حريفانش گشوده شده است.
گلزنان برتر تراکتورسازي و استقلال
 
سيدمهدي سيدصالحي با زدن  12 گل بهترين گلزن تراکتورسازي و دومين گلزن ليگ برتر است. فلاويو لوپز نيز با 10 گل زده دومين گلزن تراکتورسازي است.
 
در نقطه مقابل آرش برهاني با 10 گل زده بهترين بازيکن خط حمله آبي‌هاي پايتخت است و  فرزاد حاتمي در حالي با 9 گل دومين گلزن برتر استقلال مي باشد که 4 گل خود  را با پيراهن تراکتور سازي به ثمر رسانده است.
 
تاريخ براي تراکتورسازي تکرار مي‌شود
 
تيم تراکتورسازي تبريز با پيروزي در تهران مي‌تواند صدر نشين ليگ برتر شود. اتفاقي که در هفته ششم فصل گذشته اتفاق افتاد. تراکتورسازي تا پايان هفته پنجم فصل گذشته با 15 امتياز بعد از استقلال 16 امتيازي قرار داشت و پيروزي سه بر دو  تراکتورسازي، اين تيم را به صدر جدول رساند.
 
تراکتورسازي به دنبال سومين برد در تهران
 
تراکتورسازي به دنبال سومين برد خود در  تهران مقابل استقلال است. تراکتورسازي دو بازي قبلي خود را در ورزشگاه آزادي با نتايج 2 بر 1 و 3 بر 2  مقابل استقلال به برتري دست يافته است.
 
مصاف بازيکنان سابق دو تيم
 
سيدمهدي صالحي بازيکن سابق استقلال در تراکتورسازي حضور داشته و براي گشودن دروازه تيم سابق‌اش تلاش خواهد کرد. فردين عابديني نيز از استقلال به تراکتورسازي پيوسته است.
 
در نقطه مقابل فرزاد حاتمي در نيم فصل از تراکتورسازي به استقلال رفته است. ضمن اينکه سياوش اکبرپور و امير حسين صادقي سابقه بازي در تراکتورسازي را دارند. توزي رودريگو برزيلي که از تراکتورسازي به استقلال رفته بود نيز در تيم استقلال ديگر حضور ندارد.
 
امير قلعه‌نوعي نيز فصل گذشته هدايت تراکتور سازي را برعهده داشته و ستار همداني که سابقه بازي و کمک قلعه نويي در تراکتور سازي را داشت، امروز همين وظيفه را در استقلال برعهده دارد. 
کلیدواژه ها:
احساس خود را نسب به این خبر در قالب یکی از شکلک ها بیان کنید:
Happy sad wonder fear Hate angri
ارسال نظر
نام: 
پست الکترونیک:
نظر : 
سوال امنیتی : 
? 2 + 5

  آخرین اخبار
دستگيري سارق با 20 فقره سرقت در اسکو
استقلال مس آذربايجان، رويايي که به حقيقت پيوست
فرماندار سراب خبرداد؛ افزايش سهميه آرد تخصيصي به نانوايي‌هاي شهرستان سراب
استقرار ميز ارتباطات مردمي سازمان اداري و استخدامي کشور در سازمان مديريت و برنامه‌ريزي آذربايجان شرقي
اهم پروژه هاي قابل افتتاح اداره کل راه و شهرسازي در جريان سفر رييس جمهور به استان
هشدار علوم پزشکي نسبت به شيوع مالاريا در آذربايجان شرقي
بازنگري آيين‌ نامه مشاغل سخت و زيان‌ آور
سانحه رانندگي در اسکو 11 مصدوم برجاي گذاشت 
استاندار آذربايجان شرقي: ارتباطات مردمي دولت سيزدهم تشريفاتي نيست، بلکه واقعي است
سوانح رانندگي در آذربايجان شرقي 9 کشته و مصدوم برجاگذاشت
  پربازدیدترین اخبار
اهم پروژه هاي قابل افتتاح اداره کل راه و شهرسازي در جريان سفر رييس جمهور به استان
سانحه رانندگي در اسکو 11 مصدوم برجاي گذاشت 
بازنگري آيين‌ نامه مشاغل سخت و زيان‌ آور
استاندار آذربايجان شرقي: ارتباطات مردمي دولت سيزدهم تشريفاتي نيست، بلکه واقعي است
استقرار ميز ارتباطات مردمي سازمان اداري و استخدامي کشور در سازمان مديريت و برنامه‌ريزي آذربايجان شرقي
هشدار علوم پزشکي نسبت به شيوع مالاريا در آذربايجان شرقي
دستگيري سارق با 20 فقره سرقت در اسکو
استقلال مس آذربايجان، رويايي که به حقيقت پيوست
فرماندار سراب خبرداد؛ افزايش سهميه آرد تخصيصي به نانوايي‌هاي شهرستان سراب
احياي خانه تاريخي باقرخان با دو پروژه جديد انسان محور
کلیه حقوق مادی و معنوی این وب گاه محفوظ است.