1401/09/04 - 17 : 23
کد خبر: 33378
پيروزي به يادماندني ايران بر ولز
احرار: تيم ملي فوتبال ايران براي زنده نگه داشتن شانس صعود خود از مرحله گروهي بيست و دومين دوره رقابت هاي جام جهاني به مصاف تيم ملي ولز رفت تا با پيروزي در اين ديدار آماده بازي با آمريکا شود.

نصر، تيم ملي فوتبال ايران که در نخستين ديدار گروه B بيست و دومين دوره رقابت هاي جام جهاني برابر انگليس 6 بر 2 شکست خورده بود، از ساعت 13:30 دقيقه امروز جمعه (4 آذر) در دومين بازي خود در ورزشگاه احمد بن علي به مصاف تيم ملي ولز رفت که نيمه اول اين ديدار با تساوي بدون گل به پايان رسيد.

براساس تصميم کارلوس کي روش، تيم ملي فوتبال ايران در اين ديدار با سيدحسين حسيني، مرتضي پورعلي‌گنجي، سيد مجيد حسيني، رامين رضائيان، ميلاد محمدي، سعيد عزت‌الهي، احمد نورالهي(78 روزبه چشمي)، احسان حاج‌صفي(77 مهدي ترابي)، علي قلي‌زاده(77 عليرضا جهانبخش)، مهدي طارمي و سردار آزمون(68 کريم انصاريفرد) به ميدان رفت.

 

 

ترکيب ابتدايي ايران برابر ولز 

 

 

دقيقه 5

تيم ملي فوتبال ايران برخلاف ديدار گذشته دقايق ابتدايي را با بازي تهاجمي آغاز کرد و بازيکنان تلاش کردند با رد و بدل کردن توپ نبض ميدان را در اختيار بگيرند. در پنج دقيقه ابتدايي اين ديدار رامين رضاييان پشت مدافعان ولز را نشانه گرفت و چند توپ براي سردار و طارمي ارسال کرد اما هيچکدام ثمري نداشت.

 

دقيقه 7

روند هجومي ايران در شرايطي ادامه داشت که سردار آزمون در اين دقيقه اولين شوت را درون چارچوب حريف شليک کرد اما ضربه او آنقدر جاندار نبود که بتواند دروازه ولز را به خطر بيندازد.

 

دقيقه 12

جدي ترين خطر ولز روي دروازه ايران به وجود آمد و در شرايطي که توپ درون شش قدم ارسال شده بود و ضربه هم از سوي «کيفر مور» زده شده بود، سيدحسين حسيني با واکنشي تماشايي مانع از باز شدن دروازه ايران شد.

 

دقيقه 15

ايران که در اين ديدار روند هجومي داشت در دقيقه ?? به گل رسيد اما ضربه اي که علي قلي زاده روي پاس سردار آزمون به توپ زد در موقعيت آفسايد بود و هر چند که داور در ابتدا گل اعلام کرد اما بعد از ديدن سيستم ويدئويي گل ايران آفسايد اعلام شد تا بازي بدون گل ادامه پيدا کند.

 

دقيقه 23

خطا روي رامين رضاييان در فاصله مناسب با خط محوطه جريمه يک ضربه ايستگاهي نصيب ايران کرد که ارسال اين بازيکن با ضربه سر سردار آزمون همراه شد اما توپ با اختلاف نسبتا زيادي از کنار دروازه به بيرون رفت.

 

دقيقه 30 

سردار آزمون به دليل مصدوميت جزيي که برايش به وجود آمد روي زمين نشست و درخواست حضور کادر پزشکي را کرد که تصور نيمکت نشينان و کي روش مصدوميت او بود اما بعد از دقايقي مداوا او به زمين برگشت.

 

دقيقه 45

فشار حملات ايران در ثانيه هاي پاياني نيمه اول مي رفت تا يک گل به همراه داشته باشد اما ارسال احمد نورالهي از سمت راست درون محوطه شش قدم به پاي سردار آزمون نرسيد تا توپ با فاصله نزديکي از کنار دروازه بيرون برود.

 

دقيقه 52

ايران که شروع خوبي در نيمه دوم داشت در اين دقيقه دو موقعيت عالي براي گلزني داشت که ابتدا نفوذ سردار آزمون و ضربه او به تير عمودي دروازه برخورد کرد و توپ به زمين برگشت. در ادامه علي زاده صاحب توپ شد و با عبور از دو بازيکن حريف ضربه فني زيبايي را به سمت دروازه زد که بازهم توپ به تير دروازه برخورد کرد و به زمين برگشت. 

 

دقيقه 58

سردار آزمون که يکي از بهترين بازيکنان ايران در اين ديدار بود دچار مصدوميت شد و روي زمين افتاد. در حالي که کريم انصاريفرد آماده وارد شدن به زمين بود و تصور مي شد اين بازيکن جاي سردار را خواهد گرفت اما با بازگشت آزمون به زمين اين تعويض موقتا منتفي شد.

 

دقيقه 64

سعيد عزت الهي با توپ گيري عالي از حريف توپ را در يک سوم دفاعي حريف به مهدي طارمي سپرد و اين بازيکن پس از ورود به محوطه جريمه قصد زدن ضربه نهايي را داشت که توپ به بدن بازيکنان حريف برخورد کرد و يک کرنر به دست آمد که آن هم ثمري براي ايران نداشت.

 

دقيقه 70

تيم ملي ايران با حضور کريم انصاريفرد بر فشار حملاتش اضافه کرد و چندين موقعيت را ايجاد کرد اما نتوانست به گل برسد. دو دقيقه بعد سعيد عزت الهي با ضربه اي زميني دروازه ولز را به خطر انداخت اما ضربه او به کرنر رفت و در ادامه بازهم فشار ايران ادامه داشت.

 

دقيقه 77

در اين دقيقه کارلوس کي روش تصميم به انجام چند تعويض گرفت و روزبه چشمي، مهدي ترابي و عليرضا جهانبخش را به جاي نورالهي، حاج صفي و قلي زاده به زمين فرستاد تا شرايط براي تيم ملي بهتر شود.

انتهاي پيام/

 

 خبرگزاري مهر

 

 

 

کلیدواژه ها:
احساس خود را نسب به این خبر در قالب یکی از شکلک ها بیان کنید:
Happy sad wonder fear Hate angri
ارسال نظر
نام: 
پست الکترونیک:
نظر : 
سوال امنیتی : 
? 1 + 2

  آخرین اخبار
تبريز چگونه بهشت ماندگار شد ؟!
گشت و گذار در تبريز از دريچه اتوبوس‌هاي تبريزگردي
جذب 4500 ميليارد تومان از اعتبارات سفر استاني رياست جمهوري
بروز کارتل هاي بين المللي مواد مخدر با استراتژي تهاجمي/ ناکارآمدي مبارزه با مواد مخدر هر روز بدتر از ديروز
تبريز، بهشت ماندگار، ميزبان شايسته مسافران بهاري خواهد بود
تحقق 128 درصدي رصد اشتغال در آذربايجان شرقي
دستگيري کلاهبرداري 100ميليارد توماني در ميانه
مجموعه گنجينه فرش شهرداري تبريز منتشر شد
در آستانه سال نو صورت گرفت ؛ اهداي جهيزيه به 40 نوعروس ورزقاني توسط مجتمع مس سونگون
امسال 58هزار و 621 فرصت شغلي در آذربايجان شرقي ايجاد شد
  پربازدیدترین اخبار
بروز کارتل هاي بين المللي مواد مخدر با استراتژي تهاجمي/ ناکارآمدي مبارزه با مواد مخدر هر روز بدتر از ديروز
گشت و گذار در تبريز از دريچه اتوبوس‌هاي تبريزگردي
جذب 4500 ميليارد تومان از اعتبارات سفر استاني رياست جمهوري
تبريز، بهشت ماندگار، ميزبان شايسته مسافران بهاري خواهد بود
تحقق 128 درصدي رصد اشتغال در آذربايجان شرقي
پيام تبريک نوروزي شهردار تبريز به 14شهردار، سرکنسول و سازمان بين المللي
دستگيري کلاهبرداري 100ميليارد توماني در ميانه
مجموعه گنجينه فرش شهرداري تبريز منتشر شد
در آستانه سال نو صورت گرفت ؛ اهداي جهيزيه به 40 نوعروس ورزقاني توسط مجتمع مس سونگون
تبريز چگونه بهشت ماندگار شد ؟!
کلیه حقوق مادی و معنوی این وب گاه محفوظ است.