1401/01/27 - 19 : 8
کد خبر: 25629
اين مجلس، استيضاح بکن نيست / اعتبارشان را به اعتبار دولت گره زده اند
احرار: نماينده مردم تبريز درخصوص علت راي نياوردن استيضاح وزرا، بيان کرد: «مجلس و دولت در يک سمت و سو هستند. بالاخره 250 نماينده مجلس امضا کرده‌اند که آقاي رئيسي کانديداي رياست جمهوري شود همچنين 220 نماينده هم امضا کرده‌اند که رقباي آقاي رئيسي از انتخابات کنار روند و کمک کنند که ايشان بالاترين راي را بياورد. به همين جهت مجلس خود را در قبال موفقيت دولت مسئول مي‌داند و لاجرم زير بار تحقق استيضاح نمي‌رود.»

نماينده مردم تبريز در مجلس درباره گمانه‌زني‌هايي که براي استيضاح وزرا مي‌شود، تصريح کرد: «استيضاح وزرا هم حتي اگر به مرحله اعلام وصول هم برسد، اين مجلس وزيري را استيضاح نمي‌کند. يعني استيضاح راي نمياورد و نمايندگان محور استيضاح هم اين را مي‌دانند که اگر بنا باشد استيضاحي به صحن بيايد، راي نخواهد آورد. مجلس اعتبار خود را به نحوي به اعتبار دولت گره زده است.

احمد عليرضا بيگي در گفتگو با «انتخاب» در پاسخ به پرسشي مبني بر اينکه گمانه‌زني‌هايي که درمورد استيضاح برخي از وزراي دولت مي‌شود چه قدر صحت دارد، گفت: «موضوع استيضاح تعدادي از وزرا مطرح است، ولي در حد طرح شکايت از وزراست. طرح استيضاح تا زماني که بخواهد به نتيجه برسد به راحتي امکان‌پذير نيست. در عين حال مجلس در مورد وزرا، هم به دليل پيوند و اتصالي که وجود دارد و هم معتقد است بازخواست از وزرا يک سلسله مراتبي بايد داشته باشد، يعني در ابتدا طرح سوال و تحقيق و تفحصي انجام و سپس به استيضاح منجر شود.»

وي در پاسخ به اين سول که آيا يکي از دلايلي که استيضاح وزرا به سرانجام نمي‌رسد، به اين باز مي‌گردد که هيئت رئيسه مجلس زير بار آن نمي‌روند، اظهار کرد: «البته هيئت رئيسه هم تلاش بر اين دارد که تعاملاتي برقرار کند که به استيضاح منجر نشود. بالاخره مجلس و دولت در يک سمت و سو قرار دارند و و تلاش بر اين است که اين روابط دچار خدشه و آسيب نشود.»

عليرضابيگي عنوان کرد: «وقتي وزير موفق به بر طرف کردن زمينه طرح استيضاح مي‌شود يا خواسته نماينده را اجابت مي‌کند، ديگر عملا انگيزه‌اي براي ادامه دادن استيضاح وجود نخواهد داشت.»

اين نماينده مجلس درباره احتمال استيضاح وزير ارتباطات، گفت: «نه تنها آقاي زارع پور بلکه بقيه وزرا هم حتي اگر به مرحله اعلام وصول هم برسند، اين مجلس وزيري را استيضاح نمي‌کند. يعني استيضاح راي نمياورد و نمايندگان محور استيضاح هم اين را مي‌دانند که اگر بنا باشد استيضاحي به صحن بيايد، راي نخواهد آورد؛ بنابراين سعي مي‌کنند قبل از طرح در صحن مجلس با تعاملات آن را رفع و رجوع کنند.»

نماينده مردم تبريز درخصوص علت راي نياوردن استيضاح وزرا، بيان کرد: «مجلس و دولت در يک سمت و سو هستند. بالاخره 220 نماينده مجلس امضا کرده‌اند که آقاي رئيسي کانديداي رياست جمهوري شود همچنين 250 نماينده هم امضا کرده‌اند که رقباي آقاي رئيسي از انتخابات کنار روند و کمک کنند که ايشان بالاترين راي را بياورد. به همين جهت مجلس خود را در قبال موفقيت دولت مسئول مي‌داند و لاجرم زير بار تحقق استيضاح نمي‌رود.»

عليرضا بيگي در پاسخ به اين پرسش که اين رويه منجر به آسيب به مجلس نمي‌شود، گفت: «بله، ولي اين اتفاق اقتاده است. در عالم سياست اين موضوع رخ داده که مجلس اعتبار خود را به نحوي به اعتبار دولت گره زده است.»

کلیدواژه ها:
احساس خود را نسب به این خبر در قالب یکی از شکلک ها بیان کنید:
Happy sad wonder fear Hate angri
ارسال نظر
نام: 
پست الکترونیک:
نظر : 
سوال امنیتی : 
? 1 + 1

  آخرین اخبار
اجراي تعرفه گذاري خدمات پرستاري در آذربايجان شرقي
پاداش پايان خدمت بازنشستگان فرهنگي سال 1400 در چند روز آينده واريز مي‌شود
نوشيدني که چربي‌ها را مثل کوره آب مي کنند!
2 کشته در حادثه رانندگي در محور.تبريز_ مرند
مگاپروژه عتيق؛ نماد بازآفريني موفق شهر تبريز
تراکتور بلاتکليف
مخازن کافي براي ذخيره محلول داريم
دورخيز بيت‌کوين و اتريوم براي جهش بي‌سابقه؟
شمشيرباز تبريزي به اردوي تيم ملي دعوت شد
«قربان برديف» با قراردادي دو ساله به باشگاه روسي پيوست
  پربازدیدترین اخبار
دورخيز بيت‌کوين و اتريوم براي جهش بي‌سابقه؟
مخازن کافي براي ذخيره محلول داريم
تراکتور بلاتکليف
مگاپروژه عتيق؛ نماد بازآفريني موفق شهر تبريز
شمشيرباز تبريزي به اردوي تيم ملي دعوت شد
نوشيدني که چربي‌ها را مثل کوره آب مي کنند!
2 کشته در حادثه رانندگي در محور.تبريز_ مرند
احداث يک پياده‌راه جديد در هر منطقه از تبريز
اجراي تعرفه گذاري خدمات پرستاري در آذربايجان شرقي
پاداش پايان خدمت بازنشستگان فرهنگي سال 1400 در چند روز آينده واريز مي‌شود
کلیه حقوق مادی و معنوی این وب گاه محفوظ است.