1400/04/24 - 15 : 0
کد خبر: 21965
پوستر نمايش «تکه‌هاي سنگين سرب» در تبريز رونمايي شد
احرار: پوستر نمايش «تکه‌هاي سنگين سرب» در محل بيت امام جمعه تبريز رونمايي شد.

در اين مراسم نماينده ولي فقيه در آذربايجان شرقي، شهردار کلانشهر تبريز، مدير کل فرهنگ و ارشاد اسلامي استان، رئيس حوزه هنري استان، رئيس سازمان فرهنگي اجتماعي ورزشي شهرداري تبريز به همراه جمعي از هنرمندان و عوامل اين نمايش حضور داشتند.

در ابتدا، حجت الاسلام والمسلمين سيد محمد علي آل هاشم، نماينده ولي فقيه در آذربايجان شرقي و امام جمعه تبريز، نقش شهيد چمران در عمليات آزادسازي حصر سوسنگرد را بي بديل عنوان کرد و افزود: چمران چريکي عالم و مجاهد بود و نفس خود را از قيودي رهانيده بود که هر يک به تنهايي مي‌توانست او را از مسير سلوک دور کند. وحدت و همدلي نيروها در آن مقطع زماني بسيار حائز اهميت و به نوعي رمز پيروزي اين عمليات بود.

وي فرماندهي شهيد چمران و رشادت نيروهاي چمران، حضور مقام معظم رهبري و لشکر هميشه پيروز عاشوراي آذربايجان را از مهمترين عوامل شکست حصر سوسنگرد عنوان کرد.

وي ضمن آرزوي موفقيت براي عوامل نمايش تکه‌هاي سنگين سرب، از زحمات اهالي تئاتر و در راس آن سيد قاسم ناظمي، مدير کل فرهنگ و ارشاد اسلامي استان قدرداني کرد و افزود: اهالي هنر اهميت موضوع را درک کرده‌اند و در اين راه پرتلاش ظاهر شده‌اند. اميدواريم بعد از اين نيز به مسائل و وجوه مختلف جنگ بپردازند.

در ادامه بابک دانش پناه، رئيس سازمان فرهنگي اجتماعي ورزشي شهرداري تبريز، ضمن ابراز خرسندي از آثار توليدي در حوزه دفاع مقدس، بازگشايي مجموعه فرهنگي هنري تربيت (تئاتر شهر تبريز) و همزماني آغاز اجراهاي نمايش «تکه‌هاي سنگين سرب» با اين رويداد را امري خير دانست.

وي افزود: تلاش ما در سازمان حمايت از فرهنگ و هنر است و در اين راه فعاليت‌هاي بسياري نيز انجام گرفته و اين رويکرد در آينده نيز ادامه خواهد  داشت.

وي در پايان حضور امام جمعه‌اي هنر دوست در تبريز را يکي از بزرگترين دلگرمي‌ها براي اهالي هنر و فرهنگ دانست.

سعيد رضانژاد، تهيه کننده و کارگردان نمايش «تکه‌هاي سنگين سرب» نيز با تشکر از نماينده ولي فقيه در استان، افزود: ايشان همواره يکي از حاميان هنر در استان و تبريز بوده‌اند.

وي ادامه داد: بازگشايي ساختمان قديمي تئاتر شهر که با اهتمام مسئولان امر انجام گرفت، چراغ اميدي در دل هنرمندان اين شهر روشن کرد. اميدواريم در چهلمين سالگرد شهادت دکتر مصطفي چمران در مجموعه فرهنگي هنري تربيت، ميزباني خوبي را از علاقه مندان به تئاتر به عمل آوريم.

وي به خصائل اخلاقي شهيد چمران اشاره کرد و افزود: چمران چريک جنگ‌هاي نامنظم نبود، بلکه او شاعر جنگ‌هاي نامنظم بود.

رضانژاد در خصوص اين نمايش نيز گفت: قرار است بخشي از زندگي دکتر مصطفي چمران را در لبنان روايت کنيم که به قلم ايوب آقاخاني، نويسنده تبريزي نگاشته شده و با بازي حامد منافي و نيلوفر کامران به روي صحنه خواهد رفت.

در بخشي ديگر از اين مراسم، حاج آقا خياط، هم رزم شهيد دکتر مصطفي چمران به بيان خاطراتي از دکتر چمران پرداخت.

 در پايان اين مراسم از پوستر نمايش «تکه‌هاي سنگين سرب» توسط نماينده ولي فقيه در استان، شهردار کلانشهر تبريز و مدير کل فرهنگ و ارشاد اسلامي آذربايجان شرقي رونمايي شد. پوستر اين نمايش را فرشيد امن اللهي، گرافيست تبريزي طراحي کرده است.

اين نمايش از روز شنبه 26تير ماه در پلاتو استاد صادقي مجموعه فرهنگي هنري تربيت (تئاتر شهر تبريز) به روي صحنه مي‌رود. سعيد رضانژاد متن ايوب آقاخاني را کارگرداني خواهد کرد.

حامد منافي و نيلوفر کامران نيز بازيگران نقش دکتر چمران و غاده همسر ايشان را اجرا خواهند کرد. هم‌چنين رامين رياضي مشاور سعيد رضانژاد در امر کارگرداني اين نمايش است.

کلیدواژه ها:
احساس خود را نسب به این خبر در قالب یکی از شکلک ها بیان کنید:
Happy sad wonder fear Hate angri
ارسال نظر
نام: 
پست الکترونیک:
نظر : 
سوال امنیتی : 
? 3 + 7

  آخرین اخبار
جمع‌آوري 12 معتاد متجاهر در مراغه
16 نفر در آذربايجان شرقي بر اثر مسموميت با گاز منواکسيدکربن جان باختند
رئيس کميسيون آموزش مجلس از رفع گره قانوني رتبه‌بندي معلمان خبر داد
ورود به زندان‌هاي آذربايجان شرقي 9 درصد کاهش يافت
در مصرف آب صرفه جويي کنيم
سرافکندگي طلا؛ صعود دلار
به زودي شاهد رشد اقتصادي بالاي 10 درصد خواهيم بود
درخشش تکواندوکاران آذربايجان‌شرقي در کره‌جنوبي
اجراي طرح پاکسازي نقاط آلوده و جرم خيز در تبريز
سانحه رانندگي مرگبار در اهر با 2 کشته و 5 مصدوم
  پربازدیدترین اخبار
در مصرف آب صرفه جويي کنيم
به زودي شاهد رشد اقتصادي بالاي 10 درصد خواهيم بود
اجراي طرح پاکسازي نقاط آلوده و جرم خيز در تبريز
درخشش تکواندوکاران آذربايجان‌شرقي در کره‌جنوبي
سرافکندگي طلا؛ صعود دلار
رئيس کميسيون آموزش مجلس از رفع گره قانوني رتبه‌بندي معلمان خبر داد
ورود به زندان‌هاي آذربايجان شرقي 9 درصد کاهش يافت
16 نفر در آذربايجان شرقي بر اثر مسموميت با گاز منواکسيدکربن جان باختند
دماي هواي آذربايجان شرقي کاهش مي‌يابد
جمع‌آوري 12 معتاد متجاهر در مراغه
کلیه حقوق مادی و معنوی این وب گاه محفوظ است.