1398/11/12 - 21 : 5
کد خبر: 19713
کارگردان اولين فيلم سينمايي ترکي راه يافته به جشنواره فجر:
بستري براي آموزش و اکران سينمايي در تبريز وجود ندارد
احرار: کارگردان فيلم سينمايي « پوست» گفت: متاسفانه بستري براي آموزش و اکران در اين زمينه وجود ندارد.

بهرام ارک درنشست خبري فيلم سينمايي پوست، عنوان کرد: پوست اولين فيلم سينمايي به زبان ترکي آذربايجاني است که به جشنواره فجر راه يافته است..
وي افزود: اين فيلم تلفيقي از افسانه ها و فرهنگ هاي محلي  و برگرفته از داستان ده ده قورد است. براي ساخت اين فيلم چون داستان افسانه اي بود ، بايد عاشيق آن را روايت مي کرد و کهنسال ترين عاشيق، «ولي عبدي »را پيدا کرديم که در فيلم به ايفاي نقش مي پردازد.
بهرام ارک به ادبيات قهوه خانه اي اشاره کرده و گفت: ادبيات قهوه خانه اي براي خود مکتب خاصي دارد و ما برخي روايات  هم در فيلم بازگو کرده ايم که جز مسائل زندگي و فرهنگ محلي ما است. 
کارگردان فيلم مطرح کرد: در حقيقت ما دنبال فضاهاي بصري جديد در سينما هستيم و دليل اينکه به افسانه هاي محلي پناه برديم همين بوده و اين خود يک چالش بزرگ است که دکورهاي پيچيده و گريم هاي سخت مي طلبد و نکته قابل توجه اينکه  خودمان نيز اين دنياي جديد را نمي شناسيم و سعي در شناختن و توليد آن داريم.
وي در مورد کار کردن فيلم به زبان ترکي آذربايجاني بيان کرد: ترکي بودن زبان يک فيلم بسيار چالش برانگيز است ولي ما برخلاف همه سختي ها سعي  کرده ايم تا اين فيلم در شهر تبريز و به زبان ترکي اذربايجاني کار شود.
بهرام ارک گفت:ساخت فيلم پوست به زبان ترکي تنها از لحاظ فرهنگي مثبت است ولي  از لحاظ سينمايي و اقتصادي امتيازي ندارد.
کارگردان فيلم پوست در مورد اين فيلم راه يافته به جشنواره فجر تشريح کرد: فيلم پوست يک فيلم 90دقيقه اي است که  در 65 روز و در روستاهاي ميلان، عنصرود و باويل اسکو و شهرتبريز تصوير برداري شده و اکثرا در باويل بوده است. 
وي ادامه داد: 60نفر عوامل در اين فيلم حضور دارند که بازيگراني چون جواد قامتي، ناصر هاشمي و محمود نظريان در اين فيلم به ايفاي نقش پرداخته اند و تصويربرداري برعهده علي آب پاک بوده ضمن آنکه  ساخت و توليد فيلم 20ميليارد ريال هزينه داشته است.

بهرام ارک ضمن اشاره به سختي هاي کار توليد فيلم و کمبود بستر مناسب براي فعاليت هاي سينمايي در تبريز، گفت:  متاسفانه بستري براي آموزش و اکران در اين زمينه وجود ندارد.
وي ادامه داد: اهالي فرهنگ و رسانه بايد براي نسل بعد تلاش کنيم تا در همه زمينه ها بستر خوبي فراهم شود؛ اگر فضاي مناسب، امکانات و کارگردان خوب در کنار هم وجو د داشته باشند بازيگر بسيار خوب فعاليت خواهد کرد و خواهيم توانست حتي شهاب حسيني  شمال غرب را داشته باشيم..
بهرام ارک گفت: سينما نبايد قائم به ذات و به اسم فرد باشد بلکه بايد به سمتي برويم که سينما تقويت شود وبستر خوبي  براي فعاليت هاي سينمايي ايجاد گردد که مسوولان بايد همکاري کنند
وي با تاکيد براينکه ما حمايت نمي خواهيم و راهمان را پيدا کرده ايم و اگر فقط مسوولان از ما به نيکي ياد کنند کافي است، افزود:البته ارشاد همکاري خوبي داشته است از لحاظ حمايت هاي معنوي و بايد مسوولان نه از ما بلکه از نيروهاي جديدي که وارد اين عرصه شده اند حمايت کنند. 
بهرام وبهمن ابول لو مشهور به برادران ارک که چندين سال است در اين حوزه فعاليت مي کنند؛ کار گرداني فيلم پوست به تهيه کنندگي محمدرضا مصباح که در سال 1397 ساخته شده و به جشنواره فيلم فجر راه يافته است را برعهده دارند.
اين دو برادر کار گرداني فيلم کوتاه حيوان دارنده جايزه فستيوال فيلم کن وسيمرغ جشنواره فجر را نيز برعهده داشته اند.

 

کلیدواژه ها:
احساس خود را نسب به این خبر در قالب یکی از شکلک ها بیان کنید:
Happy sad wonder fear Hate angri
ارسال نظر
نام: 
پست الکترونیک:
نظر : 
سوال امنیتی : 
? 4 + 4

  آخرین اخبار
اجراي تعرفه گذاري خدمات پرستاري در آذربايجان شرقي
پاداش پايان خدمت بازنشستگان فرهنگي سال 1400 در چند روز آينده واريز مي‌شود
نوشيدني که چربي‌ها را مثل کوره آب مي کنند!
2 کشته در حادثه رانندگي در محور.تبريز_ مرند
مگاپروژه عتيق؛ نماد بازآفريني موفق شهر تبريز
تراکتور بلاتکليف
مخازن کافي براي ذخيره محلول داريم
دورخيز بيت‌کوين و اتريوم براي جهش بي‌سابقه؟
شمشيرباز تبريزي به اردوي تيم ملي دعوت شد
«قربان برديف» با قراردادي دو ساله به باشگاه روسي پيوست
  پربازدیدترین اخبار
دورخيز بيت‌کوين و اتريوم براي جهش بي‌سابقه؟
مخازن کافي براي ذخيره محلول داريم
مگاپروژه عتيق؛ نماد بازآفريني موفق شهر تبريز
تراکتور بلاتکليف
شمشيرباز تبريزي به اردوي تيم ملي دعوت شد
نوشيدني که چربي‌ها را مثل کوره آب مي کنند!
2 کشته در حادثه رانندگي در محور.تبريز_ مرند
احداث يک پياده‌راه جديد در هر منطقه از تبريز
اجراي تعرفه گذاري خدمات پرستاري در آذربايجان شرقي
پاداش پايان خدمت بازنشستگان فرهنگي سال 1400 در چند روز آينده واريز مي‌شود
کلیه حقوق مادی و معنوی این وب گاه محفوظ است.