1399/05/14 - 18 : 20
کد خبر: 20808
همکاري مردم با نظام سلامت راهکار قطع زنجيره کرونا است
احرار: رييس دانشگاه علوم پزشکي تبريز گفت: همکاري و همراهي مردم با نظام سلامت تنها راهکار قطع زنجيره شيوع کرونا است.

محمدحسين صومي روز سه شنبه در مراسم آغاز توزيع بسته‌هاي معيشتي مرحله دوم با عنوان سفره مهرباني توسط دانشجويان علوم پزشکي تبريز، افزود: براي نيل به اين هدف مهم و آگاه سازي آحاد مردم براي همراهي با نظام سلامت بايد اقدامات فرهنگي و اجتماعي به انجام برسد که در اين مسير دانشجويان نقش بسيار مهم و ويژه اي دارند.

وي طرح سفره مهرباني توسط ستاد دانشجوئي مقابله با ويروس کرونا در دانشگاه علوم پزشکي تبريز را حرکتي ارزشمند دانست و با بيان اينکه خدمات اين ستاد با اتکا به حمايت هاي مادي دانشجويان انجام مي گيرد، اظهار داشت: مطمئن هستم که اين بسته هاي معيشتي به دست نيازمندان واقعي خواهد رسيد.  

صومي دانشجويان را عناصر آگاه و متعهد به مسووليت هاي اجتماعي توصيف و به تقسيم بندي دانشگاه ها بر اساس چهار نسل اشاره کرد و افزود: دانشگاه ها بر اين اساس به ترتيب در نسل هاي آموزشي، پژوهشي، دانش بنيان و با مسووليت اجتماعي تعريف شده اند.  

وي با اشاره به رسالت هاي بهداشتي و درماني دانشگاه هاي علوم پزشکي،  گفت: ما در حال حاضر در عمل شاهد هستيم که دانشگاه علوم پزشکي در کشور ما به نوعي دانشگاه هاي با مسووليت اجتماعي نيز  هستند.  

صومي نگاه جامعه به دانشگاه هاي علوم پزشکي را نگاهي با مسووليت اجتماعي دانست و ادامه داد: در روزهاي نخست شيوع کرونا که کمبود مواد ضد عفوني کننده در سطح جامعه موضوعيت داشت، دانشجويان دانشگاه علوم پزشکي با همت و پشتکار خود وارد عرصه تهيه و توزيع مواد ضدعفوني کننده شدند و بخش بزرگي از نيازها را برطرف کردند.  

وي زمان تحصيل در دانشگاه را فرصتي براي مسووليت پذيري اجتماعي دانشجويان عنوان و اضافه کرد: پرورش دانشجويان با مسئوليت اجتماعي، دانشگاه ها را به سمت دانشگاه هاي نسل چهارم سوق مي دهد.  

صومي با اشاره به سخن شهيد بهشتي که دانشجو را موذن جامعه معرفي کرده است، گفت: وقتي دانشجويان موذن جامعه معرفي مي شوند، خود بايد عامل به برپايي نماز باشد و به آنچه مي گويد، در رفتار و عمل پاي بند باشد.

وي با تاکيد بر اينکه دانشجويان وظيفه دارند مردمان نيازمند کمک مومنانه را شناسايي کنند، افزود: البته دانشجويان بايد نقصان هاي دوران کرونايي را هم به اطلاع عموم جامعه برسانند و خود نيز در جهت زدودن اين نقص ها گام بردارند.

رييس دانشگاه علوم پزشکي تبريز با بيان اينکه تعدادي از دانشجويان اين دانشگاه در چند وقت اخير با پوشش کامل تجهيزات پزشکي در معابر و خيابان هاي شهر حضور شده اند، اظهار داشت: اين دانشجويان توصيه هاي بهداشتي مقابله با کرونا را به اطلاع مردم مي رسانند تا آگاهي در مورد رعايت اصول بهداشتي براي کاهش پيشگيري از کرونا افزايش يابد.

توزيع بسته‌هاي معيشتي مرحله دوم با عنوان طرح «سفره مهرباني» به تعداد 100 بسته شامل پنج کيلوگرم برنج ايراني، سه بسته ماکاروني، يک عدد روغن مايع،   يک کيلوگرم گوشت گوسفندي و يک عدد رب گوجه فرنگي همراه با بروشورهاي آموزشي، محلول ضدعفوني دست و يک بسته ماسک بين نيازمندان توزيع شد.

کلیدواژه ها:
احساس خود را نسب به این خبر در قالب یکی از شکلک ها بیان کنید:
Happy sad wonder fear Hate angri
ارسال نظر
نام: 
پست الکترونیک:
نظر : 
سوال امنیتی : 
? 7 + 7

  آخرین اخبار
يک فروند پهپاد در آذربايجان‌شرقي ساقط شد
آذربايجان و ارمنستان مشکلات‌شان را از طريق ديپلماسي حل کنند
تصادفات منجر به فوت در اهر 60درصد کاهش يافت
اصابت يک خمپاره به روستاي خلف‌بيگلو در خداآفرين
برخورد انضباطي باشگاه تراکتور با بازيکن جديد!
رسانه‌ها همراه قابل اطميناني براي بخش صنعت هستند
دادگستري آذربايجان‌شرقي توزيع واکسن آنفلوانزا را رصد مي‌کند
نوزاد رهاشده تبريزي در اختيار شيرخوارگاه احسان است
پرداخت 190 ميليارد تومان تسهيلات کرونايي به بخش توليد در استان
اهداي 20 عدد دوربين عکاسي قديمي به موزه مطبوعات تبريز
  پربازدیدترین اخبار
نوزاد رهاشده تبريزي در اختيار شيرخوارگاه احسان است
دادگستري آذربايجان‌شرقي توزيع واکسن آنفلوانزا را رصد مي‌کند
رسانه‌ها همراه قابل اطميناني براي بخش صنعت هستند
خانه تاريخي واعظ در فهرست آثار ملي ثبت شد
اصابت يک خمپاره به روستاي خلف‌بيگلو در خداآفرين
تصادفات منجر به فوت در اهر 60درصد کاهش يافت
برخورد انضباطي باشگاه تراکتور با بازيکن جديد!
يک فروند پهپاد در آذربايجان‌شرقي ساقط شد
آذربايجان و ارمنستان مشکلات‌شان را از طريق ديپلماسي حل کنند
رئيس کل دادگستري آذربايجان شرقي: نيروي هوايي نقش موثري در پيروزي انقلاب اسلامي داشت
کلیه حقوق مادی و معنوی این وب گاه محفوظ است.