1399/04/24 - 18 : 42
کد خبر: 20693
از تکميل ظرفيت بستري تا کمبود لوازم حفاظتي
روايتي از بخش‌هاي مراقبت بيماران کرونايي بيمارستان اهر
احرار: گشت و گذاري در بخش‌هاي مراقبت بيماران کرونايي بيمارستان باقرالعلوم اهر و هم صحبت شدن با بيماران نشان مي‌دهد بيشتر آن‌ها در مراسم ترحيم، عقد، عروسي و تجمعات به کرونا آلوده شده‌اند.

علي دايلاري‌اصل؛ شب گذشته حدود چهار ساعت در بخش‌هاي کرونايي بيمارستان باقرالعلوم اهر بودم و با بيماران کرونايي و کادر درمان گفت‌وگو کردم. متأسفانه اغلب بيماران آن‌طور که خود اذعان مي‌کردند در مراسم‌هاي ترحيم، عقد، عروسي و تجمعات به کرونا ويروس آلوده شده‌اند. برخي در مسافرت، صف نانوايي، بيمارستان تبريز مبتلا شده بودند و برخي هم جدي نگرفتن شيوع کرونا ويروس و بي‌توجهي به پروتکل‌هاي بهداشتي را دليل ابتلاي خود مي‌دانستند.

بيماران کرونايي از سطح خدمات‌دهي کادر درمان مجموعه بيمارستان باقرالعلوم اهر اظهار رضايت و از بي‌توجهي خودشان به رعايت پروتکل‌هاي بهداشتي که ابتلاء به کرونا را برايشان به ارمغان آورده بود، اظهار پشيماني مي‌کردند.

همه تخت‌هاي بستري بخش‌هاي ICU و CCU بيمارستان باقرالعلوم اهر مملو از بيماران بدحال کرونايي بود. کادر درماني معتقد بودند؛ مبتلاياني که در 2 هفته اخير به بيمارستان مراجعه مي‌کنند، بدحال‌اند و اين موضوع نگران‌کننده است.

تلاشم براي مصاحبه با تعداد بيش‌تر بيماران کرونايي بستري در بيمارستان باقرالعلوم به مصاحبه با حدود 30 بيمار محدود شد. چون اکثر بيماران کرونايي حال و روز خوشي ندارند و بيماري مجال سخن نمي‌داد.

کادر درماني کلافه از اين‌که ظرفيت بخش‌هاي بستري تکميل است و جايي براي بستري بيماران تازه وارد وجود ندارد، از کمبود نيروي انساني اعم از پزشک، پرستار و نيروي خدماتي و کمبود تجهيزات حفاظتي کادر درمان رنج مي‌برند.

متأسفانه از ماه دوم شيوع ويروس کرونا در شهرستان اهر، کادر درمان و نيروهاي خدماتي شرکتي از عدم واريز حقوق و مزايا گله‌مندند و شب گذشته باز گلايه‌ها را پيش کشيدند، يکي از نيروهاي شرکتي بيمارستان اهر مي‌گويد در شرايط کرونايي بيش 2 ماه است حقوق نگرفته‌ام.

کمبود لباس حفاظتي، ماسک و نبود دستکش براي کادر درمان درگير با بيماران کرونايي در اين بيمارستان مسأله‌اي انکارناپذير بود. هرگونه سهل‌انگاري مي‌تواند با جان کادر درمان بازي کند.

برخي از پرستاران مي‌گفتند بيمارستان قصد دارد بخش نيمه‌کاره روان را هم به بخش بيماران کرونايي اختصاص بدهد. کادر درمان بخش جديد را از کجا تأمين خواهند کرد؟

2 بار ابتلاي يک نفر به کرونا در 3 ماه!

يکي از بيماران بستري مي‌گفت من 2 به‌خاطر کرونا در بيمارستان‌هاي تبريز و اهر بستري شدم، لطفاً به مردم بگوييد اين‌که کسي کرونا بگيرد دوباره نمي‌گيرد باور اشتباهي است من اولين‌بار فروردين‌ماه به کرونا مبتلا و در تبريز بستري شدم الآن هم با مثبت شدن PCR دوباره در اهر بستري شدم.

به سفارش دوستي به ملاقات همشهري کارمند بانکي که در بخش کرونايي بستري است، رفتم. متأسفانه شرايط وي به حدي وخيم بود که امکان گفت‌وگو وجود نداشت. شرايطش بسيار ناراحت‌کننده بود. او در بانک از طريق مشتريان و وجه نقد رد و بدل شده به کرونا ويروس آلوده شده است.

مراقب سلامتي خودتان باشيد، پيش‌گيري بهتر از درمان است.

 

مهر

کلیدواژه ها:
احساس خود را نسب به این خبر در قالب یکی از شکلک ها بیان کنید:
Happy sad wonder fear Hate angri
ارسال نظر
نام: 
پست الکترونیک:
نظر : 
سوال امنیتی : 
? 5 + 6

  آخرین اخبار
قاتل خاموش جان سه نفر در اهر را گرفت
بازگشت 64 پدر به آغوش خانواده در آذربايجان شرقي
اشتغال‌زايي براي 300هزار مددجو در سال 1400
آسيب پذيري بيشتر مردان در برابر کوويد-19
پاشازاده سرمربي ماشين‌سازي شد
46 درصد بيکاران آذربايجان شرقي فارغ التحصيل دانشگاهي هستند
"نخود ممقان" ثبت ملي شد
کروناي جهش يافته انگليسي در بستان آباد مشاهده شد
مدير کل تعاون، کار و رفاه اجتماعي آذربايجان شرقي:
راه ارتباطي 95 روستاي آذربايجان‌شرقي بازگشايي شد
  پربازدیدترین اخبار
صاحبان کارت‎هاي بازرگاني مقابل قانون پاسخگو هستند
فاز نخست کارخانه نوآوري تبريز راه‌اندازي مي‌شود
آسيب پذيري بيشتر مردان در برابر کوويد-19
کروناي جهش يافته انگليسي در بستان آباد مشاهده شد
پاشازاده سرمربي ماشين‌سازي شد
46 درصد بيکاران آذربايجان شرقي فارغ التحصيل دانشگاهي هستند
"نخود ممقان" ثبت ملي شد
اشتغال‌زايي براي 300هزار مددجو در سال 1400
قاتل خاموش جان سه نفر در اهر را گرفت
بازگشت 64 پدر به آغوش خانواده در آذربايجان شرقي
کلیه حقوق مادی و معنوی این وب گاه محفوظ است.