1399/01/28 - 19 : 56
کد خبر: 20127
راه‌اندازي آزمايشگاه تست کرونا در مراغه
احرار: معاون استاندار و فرماندار ويژه مراغه از راه اندازي آزمايشگاه تست کرونا در اين شهرستان خبرداد.

حميد شکري روز پنجشنبه در نشست ستاد مبارزه با کروناي شهرستان افزود: اين آزمايشگاه در راستاي تسريع در نتايج آزمايشات، از سوي دانشکده علوم پزشکي و خدمات بهداشتي درماني مراغه راه اندازي و تجهيز شده و فعاليت خود را آغاز کرده است.

وي ادامه داد: با راه اندازي اين آزمايشگاه، نتايج تست کرونا که پيش از اين در مرکز استان در 48ساعت آماده مي شد،  در زماني اندک آماده و تعيين خواهد شد.

شکري با تقدير از تلاش گروه هاي جهادي و مردمي در ضدعفوني و خدمات رساني به مردم در روزهاي اخير گفت: هم اکنون بيش از ??? نفر در قالب اين گروه ها در مناطق مختلف شهري و روستايي فعاليت مي کنند.

وي افزود: اجراي طرح هاي پيشگيرانه و کنترلي در روزها و هفته هاي اخير که با همکاري آحاد مردم و تلاش دستگاه هاي اجرايي? خدمات رسان و نيروهاي نظامي و انتظامي همراه بود، زمينه ساز موفقيت هاي مناسب در زمينه کنترل بيماري کرونا شده است.

وي ادامه داد: همراهي بازاريان در پيشگيري از کرونا و تعطيلي برخي واحدهاي صنفي با تلاش اتاق اصناف اين شهرستان، نقش موثري در کنترل شيوع کرونا داشته است.

شکري با اشاره به اجراي طرح فاصله گذاري هوشمند در کشور اضافه کرد: از شنبه آينده نيز براساس مصوبه ستاد ملي کرونا، فعاليت هاي اجرايي، توليدي و عمراني با روند عادي و نيز با رعايت موازين بهداشتي از سر گرفته مي شود که نيازمند همکاري آحاد مردم است.

رييس دانشکده علوم پزشکي و خدمات بهداشتي درماني مراغه نيز گفت: هم اکنون با توجه به اجراي طرح هاي کنترلي در روزهاي ابتدايي سال، وضعيت ابتلا به کرونا در اين شهرستان در شيب نزولي قرار گرفته و شاهد کاهش فوتي هاي کرونايي هستيم.

اصغر تنومند افزود: با وجود برخي نگراني ها در زمينه افزايش ابتلا به کرونا در پي بازگشايي بازار و واحدهاي صنفي، تاکنون آماري در اين زمينه وجود نداشته و بيشتر در حد گمانه زني است.

وي اضافه کرد: دانشکده علوم پزشکي اين شهرستان هم اکنون آماده حمايت از طرح هاي کاربردي، اجتماعي و علمي در زيمنه کرونا بوده و اين طرح ها را در کميته پژوهشي خود بررسي مي کند.

فرمانده انتظامي مراغه نيز با اشاره به اجراي طرح کنترل تردد برون شهري در روزهاي ابتدايي سال گفت: در راستاي اجراي اين طرح، يک هزار و 296نفر بکارگيري شده اند.

سرهنگ رمضان اللهورديان افزود: همچنين به منظور کنترل واحدهاي صنفي 163 واحد متخلف پلمب و با آنها براساس قوانين صنفي برخورد شده است.

احمد دادرس فياضي رئيس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي نيز از تلاش رسانه هاي اين شهرستان در پوشش اخبار و نيز فرهنگ سازي در زمينه کرونا تقدير کرد.

کلیدواژه ها:
میترا نوزاد
1399/03/07-09:41:28
0
0

سلام.بنظرمن این خبر اصلا صحت نداره.خبر کذب .فقط پول بیت المال خرج میکنن و تبلیغات دروغ.ما 3روز پیش رفتیم برای تست نه تنها خییلی سخت میگیرن بلکه جوابم 5 روز طول میکشه

احساس خود را نسب به این خبر در قالب یکی از شکلک ها بیان کنید:
Happy sad wonder fear Hate angri
ارسال نظر
نام: 
پست الکترونیک:
نظر : 
سوال امنیتی : 
? 1 + 3

  آخرین اخبار
سارقان طلا در ميانه دستگيرشدند
شب بيداري چه بلايي بر سرتان مي‌آورد؟
هشدار درباره سرعت رشد مصرف مواد مخدر در بين بانوان
بازگشايي مدارس در کميسيون آموزش مجلس بررسي مي‌شود
18 تن پلي اتيلن در ساعت در پتروشيمي تبريز توليد مي‌شود
صنعت چرم‌سازي مراغه احيا مي‌شود
؛ مثبت شدن تست کروناي 8 بازيکن علم و ادب تبريز پس از بازي با آلومينيوم
واقعيت تلخ پير شدن جمعيت آذربايجان‌شرقي
مجلس بايد مسير را براي جهش توليد در کشور هموار کند
آذربايجان شرقي يکي از قطب هاي مهم صنعتي و پيشگام در دستيابي به جهش توليد است
  پربازدیدترین اخبار
واقعيت تلخ پير شدن جمعيت آذربايجان‌شرقي
؛ مثبت شدن تست کروناي 8 بازيکن علم و ادب تبريز پس از بازي با آلومينيوم
شب بيداري چه بلايي بر سرتان مي‌آورد؟
سارقان طلا در ميانه دستگيرشدند
بيش از دو سوم مبتلايان به کرونا در آذربايجان شرقي، کم علامت هستند
صنعت چرم‌سازي مراغه احيا مي‌شود
18 تن پلي اتيلن در ساعت در پتروشيمي تبريز توليد مي‌شود
هشدار درباره سرعت رشد مصرف مواد مخدر در بين بانوان
بازگشايي مدارس در کميسيون آموزش مجلس بررسي مي‌شود
يک ايستگاه مترو معادل پنج روگذر و زير گذر هزينه بر است
کلیه حقوق مادی و معنوی این وب گاه محفوظ است.