1399/01/11 - 11 : 47
کد خبر: 20017
اهالي رسانه و هنر در مبارزه با کرونا نقش تعيين‌کننده دارند
احرار: مديرکل فرهنگ و ارشاد اسلامي آذربايجان‌شرقي با اشاره به تاثيرگذاري و نقش تعيين‌کننده رسانه‌ها و اصحاب فرهنگ در مبارزه با کرونا و هدايت افکار عمومي گفت: رسانه ها و اصحاب فرهنگ و هنر با توليد دهها هزار فرآورده خبري و آثار هنري در بيش از يک ماه گذشته، نقش آگاهي بخشي خود را نسبت به تهديد کرونا به خوبي ايفا کرده‌اند.

محمد محمد پور روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگاران اظهار کرد: ‌رسانه ها اعم از خبرگزاري ها، پايگاه هاي خبري و رسانه هاي مکتوب  و هنرمندان و فرهيختگان استان با وقوع بحران شيوع کرونا و در جهت آگاهي بخشي، آموزش و جلب مشارکت مردم در مراقبت هاي فردي و اجتماعي، ده ها هزار فرآورده خبري و هنري شامل خبر، ‌مصاحبه، ‌گزارش، ‌عکس و موشن گرافي، کليپ، شعر و قطعات ادبي، آثار نمايشي و تجسمي توليد کرده اند که در سطح وسيعي انتشار يافته است.

وي افزود: اصحاب هنر و رسانه همواره در خط مقدم اطلاع رساني قرار داشته و نقش خود را نسبت به مقابله با بيماري کرونا و پيشگيري از شيوع اين بيماري و صيانت از سلامت مردم به خوبي ايفا کرده اند.

 محمدپور ‌همچنين با تاکيد بر اينکه مهمترين و موثرترين راه مقابله با کرونا ماندن در خانه است، گفت: رسانه‌هاي آذربايجان‌شرقي در اجراي پويش «در خانه بمانيم» و تبيين طرح «فاصله اجتماعي»، رسالت خود را به خوبي انجام دادند و بنا به اعلام کارشناسان و مسئولان مربوطه توصيه هاي بهداشتي و پزشکي توسط اکثريت قريب به اتفاق مردم اجرا مي شود که در واقع به نوعي دستاورد رسانه‌اي به حساب مي آيد.

مديرکل فرهنگ و ارشاد اسلامي آذربايجان شرقي گفت: اصحاب فرهنگ، هنر، سينما و رسانه، کارکرد و رسالت حرفه اي و آموزشي خود را نيز فراموش نکرده و در کنار وظيفه آگاهي بخشي به زبان هنر و رسانه در قالب هاي خبري، فيلم، عکس، موشن گرافي ‌و کليپ آثار فاخري را خلق کرده اند.

محمدپور با اشاره به برگزاري نمايشگاه آثار مجازي ‌هنري و جشنواره در خانه بمانيم توسط اين اداره کل، يادآور شد: ‌ مردم براي در خانه ماندن بايد بتوانند اوقات فراغت خود را هم پر کنند که اصحاب فرهنگ و رسانه مسئولانه عمل کرده و از توليد آثار قابل ارائه و سرگرم کننده نيز غافل نشدند تا اين خواسته مردم نيز در خصوص سرگرمي و بهره مندي مناسب از اوقات فراغت و در خانه ماندن، تحقق يابد.

وي گفت: در حالي که کرونا شرايط خاصي را در کشور پديد آورده، هنوز برخي آن را جدي نمي گيرند و با رعايت نکردن طرح فاصله اجتماعي، مردم را قرباني اميال شخصي خود مثل حضور در خيابان‌ها و اجتماعات، خريد و سفرهاي تفريحي خود مي کنند.

محمدپور گفت: در جريان شيوع کرونا بسياري از اصحاب فرهنگ و هنر و واحدها و صنوف فرهنگي همگام با ساير بخش هاي جامعه با رعايت تمهيدات دولت و ستاد ملي مبارزه با کرونا، فعاليت هاي خود را تعطيل کرده اند که خسارت هاي زيادي را به اين قشر وارد کرده است که البته اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامي آذربايجان شرقي با انعکاس اين خسارت ها و در راستاي تلاش هاي کلان جبراني دولت، تلاش مي کند در جهت حمايت از اصحاب فرهنگ و هنر، بخشي از اين ضرر و زيان وارده را جبران کند.

وي افزود: اين اداره کل و فعالان رسانه اي و هنرمندان عزيز استان در راستاي اقدامات گستره ستاد ملي و استاني پيشگيري و کنترل شيوع کرونا، تلاش مي‌کنند تا تعداد بيشتري از جامعه تحت تأثير پيام‌هاي رسانه‌اي قرار گيرند و خطر کرونا را قبول کنند تا زنجيره انتقال ويروس کرونا در هم بشکند.

 ‌وي تاکيد کرد: مطابق نظر کارشناسان و پزشکان و وزارت بهداشت و درمان، همه بايد بدانند اگر زنجيره انتقال کرونا به زودي شکسته نشود، ممکن است شاهد شرايط سخت تري باشيم.

مدير کل فرهنگ و ارشاد اسلامي آذربايجان شرقي همچنين با اشاره به در پيش بودن روز طبيعت و سيزده بدر، گفت: روز انس با طبيعت جزو ايامي است که از ساليان گذشته جزو آداب و رسوم ايرانيان به حساب آمده و مردم با حضور در طبيعت، ضمن شادي و نشاط، پيام انس و همدلي و شکرگزاري را مبادله مي کنند، اما امسال به خاطر بيماري کرونا شرايط به کلي با گذشته متفاوت بوده و بايد مردم به خاطر حفظ سلامت خود و عزيزانشان و ساير هموطنان، از حضور در طبيعت، اجتماعات، پارک ها، جنگل ها و ساير مکان هاي عمومي و غير عمومي اجتناب کنند.

 وي ‌با قدرداني مجدد از اصحاب فرهنگ و هنر و رسانه، از آنان خواست همچنان با قدرت و قوت و گستردگي، مسير همراهي در مبارزه با کرونا تا شکست کامل آن را ادامه دهند تا انشاء الله شاهد عبور موفق و با کم ترين خسارات جاني و مالي از اين بحران و بازگشت به شرايط عادي در کم ترين زمان باشيم.

کلیدواژه ها:
احساس خود را نسب به این خبر در قالب یکی از شکلک ها بیان کنید:
Happy sad wonder fear Hate angri
ارسال نظر
نام: 
پست الکترونیک:
نظر : 
سوال امنیتی : 
? 9 + 2

  آخرین اخبار
زيرسازي راه‌آهن اردبيل - ميانه امسال پايان مي‌يابد
اقامه نمازجمعه پس از 15 هفته در 4 شهر آذربايجان‌غربي
وکلاي پرتغالي از راي «استوکس» شوکه‌اند/ شکايت از «دلچات» در سوئيس
فصل لالايي هاي سرزمين من
تبيين ساز و کارهاي تامين منابع مالي پروژه هاي گردشگري با محوريت توسعه گردشگري ديجيتال در مراغه
90 درصد هزينه درمان بيماران کرونايي توسط بيمه سلامت پرداخت مي‌شود
2 عامل آتش سوزي جنگل هاي ارسباران زنداني هستند
تغييراتي در دماي آذربايجان شرقي رخ نخواهد داد
فرماندار: 100درصد مردم عجب‌شير غربالگري کرونا شدند
اقدامات دستگاه قضائي نياز به اطلاع‌رساني مداوم دارد
  پربازدیدترین اخبار
فرماندار: 100درصد مردم عجب‌شير غربالگري کرونا شدند
تغييراتي در دماي آذربايجان شرقي رخ نخواهد داد
تبيين ساز و کارهاي تامين منابع مالي پروژه هاي گردشگري با محوريت توسعه گردشگري ديجيتال در مراغه
امام خميني، عمل‌گراي اخلاق سياسي
2 عامل آتش سوزي جنگل هاي ارسباران زنداني هستند
90 درصد هزينه درمان بيماران کرونايي توسط بيمه سلامت پرداخت مي‌شود
فصل لالايي هاي سرزمين من
وکلاي پرتغالي از راي «استوکس» شوکه‌اند/ شکايت از «دلچات» در سوئيس
زيرسازي راه‌آهن اردبيل - ميانه امسال پايان مي‌يابد
اقامه نمازجمعه پس از 15 هفته در 4 شهر آذربايجان‌غربي
کلیه حقوق مادی و معنوی این وب گاه محفوظ است.