1401/11/06 - 14 : 48
کد خبر: 34814
کف پاي صاف چيست؟/ بهترين روش درمان خانگي کف پاي صاف
احرار: سلامت نيوز نوشت: کف پاي صاف يکي از بيماري‌هاي رايج استخواني است که در افراد مختلفي ديده مي‌شود. روش‌هاي درمان اين مشکل متفاوت بوده و انواع مختلفي دارد. يکي از اين روش‌ها، درمان خانگي کف پاي صاف است.

لبته در بيشتر مواقع فيزيوتراپي پا براي درمان اين بيماري توسط پزشکان توصيه مي‌شود ولي باز هم مي‌توان با روش‌هاي ساده‌تر خانگي اين بيماري را درمان کرد. در ادامه شما را به صورت مختصر با اين بيماري آشنا کرده و درمان خانگي کف پاي صاف را توضيح مي‌دهيم.

کف پاي صاف چيست؟

پاي هر فردي از تاندون‌ها، ماهيچه‌ها، بافت‌هاي نرم و استخوان‌هاي زيادي تشکيل شده است که به انسان کمک مي‌کند تا بتواند به صورت قائم بايستد يا هر فعاليتي مانند دويدن، راه رفتن يا پريدن را انجام دهد. قوس پاي هر فردي حالتي متفاوت داشته و مي‌تواند در سه دسته بندي قوس بلند، قوس خنثي يا معمولي و قوس صاف قرار بگيرد. هر کدام از اين قوس‌ها داراي ويژگي‌هاي منحصر به فردي است ولي رايج‌ترين حالت آن، قوس پاي معمولي است. در قوس پاي صاف، تمامي سطح زيرين پا با کف زمين ارتباط خواهد گرفت. افرادي که به اين بيماري دچار هستند، از دوران کودکي با آن سر و کار خواهند داشت. يعني در اين زمان تاندون‌هايي که وظيفه کشيدن انحنا به سمت بالا را دارند، سفت نشده و اين حالت به وجود خواهد آمد. داشتن کف پاي صاف دردناک نيست ولي مي‌تواند روي نحوه راه رفتن افراد تاثير گذار باشد. حتي مي‌تواند در مچ يا ساق پا مشکلاتي را به وجود آورد.

درمان خانگي کف پاي صاف

قبل از اينکه بخواهيم در رابطه با درمان خانگي کف پاي صاف صحبت کنيم بايد به اين نکته اشاره نماييم که اين درمان براي شرايطي است که مشکل شما در حد نرمال باشد. در غير اين صورت بايد به پزشک مراجعه نماييد. در حالت کلي هر زمان که هر گونه علائمي را در رابطه با اين بيماري در خود مشاهده کرديد بايد در اسرع وقت به پزشک مراجعه کنيد تا با تجويز بهترين روش درماني، شما را به سمت سلامت کامل ببرد. خيلي از مواقع درمان صافي کف پا توسط تمرينات فيزيوتراپي قابل انجام بوده و شايد پزشک توصيه نمايد تا نسبت به استعلام قيمت دستگاه فيزيوتراپي و خريد آن اقدام نماييد تا تمامي تمرينات را با دقت بالا در خانه انجام داده و بتوانيد عضله‌هاي کف پاي خود را به حالت نرمال برسانيد. ولي بازهم مي‌توانيد از روش‌هاي زير استفاده کنيد تا کمي به روند بهبود کمک نماييد:

بالابردن قوس پا

يکي از تمريناتي که در درمان خانگي کف پاي صاف توصبه مي‌شود، استفاده از ليفت با قوس پا يا گنبدي پا مي‌باشد. در اين تمرين بايد پاهاي خود را روي زمين به صورت صاف قرار داده و قوس پا را تا جايي که مي‌توانيد بالا نگه داريد. به اين صورت که وزن پا را به سمت بيرون چرخانده و پاشته و انگشتان پا را با تمامي قدرت روي زمين نگه داريد. ايستاده يا نشسته بودن شما هيچ تفاوتي در انجام اين تمرين نداشته و در هر حالتي که راحت باشيد، امکان انجام اين تمرين وجود دارد.

 

تيله را با استفاده از انگشتان پا برداريد

اگر ميان گزينه‌هاي درمان خانگي کف پاي صاف، به دنبال راهي هستيد که عضلات دروني پاهاي شما تقويت شوند، مي‌توانيد از اين تمرين استفاده نماييد. در اين روش بايد تلاش کنيد تا با انگشتان پاي خود، تيله‌اي را برداريد. بهتر از تعداد زيادي تيله (مثلا ?? تا ?? عدد) را در کنار يکديگر و روي زمين قرار دهيد. حالا کنار آن‌ها بنشينيد و تلاش کنيد تا تمامي تيله‌ها را با انگشتان پا برداشته و در کاسه مخصوصش قرار دهيد.

با پاشنه پا و پنجه پا راه برويد

يکي از راه‌هاي معرفي شده در درمان خانگي کف پاي صاف که مي‌تواند به تقويت ماهيچه‌هاي مچ پاي شما کمک نمايد، راه رفتن روي پاشنه پا و راه رفتن روي پنجه پا است. زماني که تصميم داريد تا روي پاشنه پا حرکت کنيد، بايد انگشتان پا را بالا نگه داشته و تمامي وزن خود را روي پاشنه بيندازيد. حالا اگر تصميم داريد روي پنجه حرکت کنيد، کف و پاشنه پا را بالا بياوريد و وزن خود را روي پنجه بيندازيد. حالا براي راه رفتن آماده هستيد. از اين طريق عضله‌هاي مچ پا به صورت چشم گيري تقويت خواهد شد.

پاي خود را ماساژ دهيد

ماساژ پا يکي از بهترين روش‌هاي توصيه شده در درمان خانگي کف پاي صاف مي‌باشد. در اين روش مي‌توانيد صبح‌هاي زود يا شب‌ها قبل از خواب، از يک روغن گرم استفاده کرده و پايتان را ماساژ دهيد. براي ماساژ پا روش‌هاي مختلف وجود دارد. شما مي‌توانيد يک توپ کوچک ماند توپ تنيس را برداشته و پاي خود را روي آن بغلتانيد. با اين روش درمان خيلي سريع خواهيد داشت.

استفاده از تمرينات هوازي

اين تمرينات يکي ديگر از بخش‌هاي درمان خانگي کف پاي صاف مي‌باشند. البته بايد در ابتدا با تمرينات خيلي سبک کار خود را آغاز کنيد. قايق راني، دوچرخه سواري يا شنا مي‌توانند به شما کمک کنند تا تحمل وزن روي پاهاي خود را کاهش دهيد. يک روش ديگر اين است که با پاي برهنه در خانه خود شروع به پياده روي کنيد. اين تمرين بايد تا جايي ادامه پيدا کند که پاي شما دچار درد نشود.

کلیدواژه ها:
احساس خود را نسب به این خبر در قالب یکی از شکلک ها بیان کنید:
Happy sad wonder fear Hate angri
ارسال نظر
نام: 
پست الکترونیک:
نظر : 
سوال امنیتی : 
? 4 + 5

  آخرین اخبار
تبريز چگونه بهشت ماندگار شد ؟!
گشت و گذار در تبريز از دريچه اتوبوس‌هاي تبريزگردي
جذب 4500 ميليارد تومان از اعتبارات سفر استاني رياست جمهوري
بروز کارتل هاي بين المللي مواد مخدر با استراتژي تهاجمي/ ناکارآمدي مبارزه با مواد مخدر هر روز بدتر از ديروز
تبريز، بهشت ماندگار، ميزبان شايسته مسافران بهاري خواهد بود
تحقق 128 درصدي رصد اشتغال در آذربايجان شرقي
دستگيري کلاهبرداري 100ميليارد توماني در ميانه
مجموعه گنجينه فرش شهرداري تبريز منتشر شد
در آستانه سال نو صورت گرفت ؛ اهداي جهيزيه به 40 نوعروس ورزقاني توسط مجتمع مس سونگون
امسال 58هزار و 621 فرصت شغلي در آذربايجان شرقي ايجاد شد
  پربازدیدترین اخبار
بروز کارتل هاي بين المللي مواد مخدر با استراتژي تهاجمي/ ناکارآمدي مبارزه با مواد مخدر هر روز بدتر از ديروز
گشت و گذار در تبريز از دريچه اتوبوس‌هاي تبريزگردي
جذب 4500 ميليارد تومان از اعتبارات سفر استاني رياست جمهوري
تبريز، بهشت ماندگار، ميزبان شايسته مسافران بهاري خواهد بود
تحقق 128 درصدي رصد اشتغال در آذربايجان شرقي
پيام تبريک نوروزي شهردار تبريز به 14شهردار، سرکنسول و سازمان بين المللي
دستگيري کلاهبرداري 100ميليارد توماني در ميانه
مجموعه گنجينه فرش شهرداري تبريز منتشر شد
در آستانه سال نو صورت گرفت ؛ اهداي جهيزيه به 40 نوعروس ورزقاني توسط مجتمع مس سونگون
تبريز چگونه بهشت ماندگار شد ؟!
کلیه حقوق مادی و معنوی این وب گاه محفوظ است.