1401/07/16 - 13 : 40
کد خبر: 30792
شهروندان تبريزي در مورد افتتاح بدون تشريفات پروژه‌هاي عمراني چه مي‌گويند؟
احرار:يکي از مهمترين اقدامات شهرداري در مديريت شهري جديد، افتتاح بدون تشريفات پروژه‌هاي عمراني و عدم استفاده تبليغاتي از آنهاست که با دوري از هزينه‌هاي اضافي، مورد استقبال شهروندان تبريزي قرار گرفته است.

 به احترام زندگي، شعاري بود که شهرداري تبريز با افتتاح يک پروژه عمراني مهم در تبريز به ثبت رساند و در تاريخ فعاليت‌هاي خود ماندگار کرد. اين روز را همه به ياد دارند، روزي که زمان طلايي براي نجات يک شهروند با عبور از پل ارتش خاطره انگيز شد. 27 شهريور ماه پروژه‌اي در تبريز به بهره برداري رسيد که افتتاح آن به دليل طولاني مدت بودن، دور از ذهن بود اما در نهايت با اهتمام و نظارت هاي مستمر شهردار تبريز به بهره برداري رسيد.

افتتاح پروژه تقاطع غيرهمسطح شهيد فلاحي يا همان ارتش، يکي از مهم‌ترين پروژه‌هاي عمراني در تبريز بود که با هدف تسهيل تردد شهروندان و گشودن گره ترافيکي در شهر تبريز به بهره برداري رسيده است.

در اين ميان، شهرداري تبريز به دنبال افتتاح پروژه‌ها شيوه جديدي را اتخاذ کرده که مورد استقبال شهروندان قرار گرفته است. شهرداري در دوره مديريت جديد، با افتتاح پروژه تقاطع غيرهمسطح شهيد فلاحي، از برگزاري مراسمات ويژه و افتتاح‌هاي هزينه‌بر دوري جسته و مهم‌ترين پروژه عمراني تبريز را به دست خود مردم افتتاح کرده است.

در حال حاضر، مردم از شيوه‌هاي جديد شهرداري تبريز براي افتتاح پروژه‌هاي عمراني رضايت دارند و اين روزها پيشرفت تمام پروژه‌هاي عمراني در شهر به دنبال نظارت هاي مستمر شهردار تبريز و تلاش مضاعف شهرداري، تحسين برانگيز است چرا که با افتتاح و پيشرفت تک تک پروژه‌ها، مطالبات مردمي تحقق مي يابد. بر همين اساس سراغ اقشار مختلف مردمي رفتيم تا ديدگاه آنها را نسبت به ابتکار عمل شهردار تبريز در افتتاح پروژه‌هاي عمراني بدون تشريفات و به دست خود مردم جويا شويم.

يک کارشناس فوريت‌هاي پزشکي و فعال رسانه در گفتگو با شهريار مي‌گويد: به عنوان فردي که در حوزه درمان مشغول به فعاليت هستم و در مواقع بحراني و لحظاتي که مردم نياز به کمک دارند آنها را همراهي مي‌کنم بايد بگويم در اجراي پروژه‌هاي شهري نحوه امداد رساني به بيماران نيز حائز اهميت است. به طور مثال سرعت گير غيرمجاز در خيابان‌ها هنگام انتقال بيماران به مراکز درماني مي‌تواند مشکل ساز شده و اقدامات درماني انجام گرفته براي بيمار را نيز مختل کند به همين دليل، مديريت بحران در پروژه‌هاي شهري همواره بايد مورد توجه قرار بگيرد.

حبيب حسينقلي‌زاده بهره برداري از پروژه‌ها بدون تشريفات توسط شهرداري را اقدام خوبي دانست و ادامه مي‌دهد: تقاطع غيرهمسطح شهيد فلاحي قبل از افتتاح با عبور يک دستگاه آمبولانس در ذهن مردم خاطره انگيز شد.

او تصريح مي‌کند: ارتباط دو سويه و هر چه نزديک‌تر بين شهروندان و مسئولان به دليل حذف واسطه‌هاي بيروني و اشراف هر چه بيشتر به موضوعات مي‌تواند بيش از پيش مسائل موجود را شفاف کرده و فرصتي براي رفع مشکلات فراهم کند.

يکي از شهروندان تبريزي هم در گفتگو با شهريار مي‌گويد: در سال‌هاي گذشته شاهد اجراي پروژه‌هايي بوديم که هيچ گونه فعاليت عمراني در آنها انجام نمي‌گرفت اما اين روزها همان پروژه هايي که راکد مانده بودند يا به بهره برداري رسيده اند يا با پيشرفت فيزيکي چشمگيري در حال اتمام هستند.

محمد قهرماني ادامه مي‌دهد: يکي از اقدامات تحسين برانگيز شهردار تبريز در اين دوره از مديريت شهري، نصب روزشمار براي پروژه‌هاي عمراني مهم است که اين اقدام منجر شده است تا تک تک مردم در جريان اقدامات عمراني و همچنين افتتاح پروژه‌ها قرار گيرند.

اين شهروند تبريزي بيان مي‌کند: پروژه شهيد فلاحي يکي از پروژه هايي بود که مردم باور نمي کردند روزي آماده افتتاح شود اما حالا به همت شهردار تبريز و مجموعه شهرداري به بهره برداري رسيده است و روز افتتاح پل ارتش با عبور يک دستگاه آمبولانس، در ذهن مردم خاطره خوبي را رقم زد.

وي اضافه مي کند: مردم با افتتاح پروژه پل ارتش بدون تشريفات، از شهرداري انتظار دارند تا تمام پروژه‌ها بدون برگزاري برنامه‌هاي خاص و تشريفات و به دست خود مردم افتتاح شود.

اين شهروند تبريزي در پايان مي‌گويد: از پيگيري و نظارت‌هاي مستمر شهردار تبريز از پروژه‌هاي عمراني تشکر مي کنم در درخواست دارم اقدامات بيشتري را براي افزايش سرانه فضاي سبز شهر تبريز انجام دهد تا بار ديگر به باغ شهر بازگرديم.

در اين بين يک خبرنگار تبريزي هم در گفتگو با شهريار مي‌گويد: افتتاح پروژه‌هاي عمراني بدون تشريفات در تبريز از اتلاف هزينه‌هاي زائد جلوگيري مي‌کند و بدين وسيله مي‌توان هزينه‌هاي در نظر گرفته شده براي افتتاح پروژه‌ها را صرف اتمام ديگر پروژه‌ها کرد.

سهيلا عباسپور ادامه مي‌دهد: نصب روزشمار براي پروژه‌هاي راکد در تبريز و افتتاح بدون تشريفات پروژه‌هاي عمراني ابتکار جديد شهردار تبريز است که تاکنون توانسته رضايت شهروندان را به خود جلب کند.

وي در پايان مي‌گويد: پس از روي کار آمدن شهردار تبريز و اهتمام وي براي به اتمام رساندن پروژه‌هاي نيمه تمام، مردم براي افتتاح ديگر پروژه‌ها و اقدامات اساسي در شهر تبريز اميدوار شده اند.

شهريار رستمي يکي ديگر از شهروندان تبريزي در گفتگو با شهريار مي‌گويد: از افتتاح بدون تشريفات پروژه‌ها رضايت دارم چرا که در اين صورت شهروندان احساس مالکيت بر شهري را دارند که همواره پيشرفت پروژه‌هاي عمراني آرزوي آنان بود.

وي ادامه مي‌دهد: نصب روزشمار در پروژه‌هاي عمراني مهم تبريز موجب شفافيت در عملکرد مسئولان شده و آنها را مجبور مي‌کند تا پروژه را سر موعد مقرر تحويل شهروندان دهند.

رستمي در پايان اضافه مي‌کند: افتتاح پروژه‌هاي عمراني بدون تشريفات، سبب جلوگيري از هزينه‌هاي اضافي مي‌شود و مردم با ديدن اين صرفه جويي و اهميت به بيت المال بيشتر به شهرداري اعتماد مي‌کنند.

 

گزارش: آناهيتا رحيمي

کلیدواژه ها:
احساس خود را نسب به این خبر در قالب یکی از شکلک ها بیان کنید:
Happy sad wonder fear Hate angri
ارسال نظر
نام: 
پست الکترونیک:
نظر : 
سوال امنیتی : 
? 4 + 6

  آخرین اخبار
کاهش 50 درصدي سوانح جاده‌اي آذربايجان شرقي در نوروز امسال
مشکلات 245 واحد توليدي آذربايجان شرقي طي سال گذشته رفع شد
مدير فني باشگاه تراکتور معرفي شد
افزايش ابتلا به کرونا در آذربايجان شرقي
مصدوميت 82 نفر در زلزله 5.6 ريشتري خوي
يک هزار و 756 چاه غيرمجاز در آذربايجان شرقي پُر شد
زمين لرزه نسبتا شديد خوي در تبريز احساس شد
کاهش محسوس دما در نقاط مختلف کشور/ ورود سامانه بارشي اوايل هفته آينده
پنجشنبه اول ماه مبارک رمضان است
اسکان بيش از 600 هزار مسافر در مراکز اقامتي آذربايجان شرقي
  پربازدیدترین اخبار
زمين لرزه نسبتا شديد خوي در تبريز احساس شد
پنجشنبه اول ماه مبارک رمضان است
اسکان بيش از 600 هزار مسافر در مراکز اقامتي آذربايجان شرقي
کاهش محسوس دما در نقاط مختلف کشور/ ورود سامانه بارشي اوايل هفته آينده
يک هزار و 756 چاه غيرمجاز در آذربايجان شرقي پُر شد
مصدوميت 82 نفر در زلزله 5.6 ريشتري خوي
افزايش ابتلا به کرونا در آذربايجان شرقي
مشکلات 245 واحد توليدي آذربايجان شرقي طي سال گذشته رفع شد
مدير فني باشگاه تراکتور معرفي شد
کاهش 50 درصدي سوانح جاده‌اي آذربايجان شرقي در نوروز امسال
کلیه حقوق مادی و معنوی این وب گاه محفوظ است.