1394/09/24 - 8 : 5
کد خبر: 7990
افتخارآفريني نخبه تبريزي در مسابقات بين‌المللي UCMAS
احرار خبر: نونهال تبريزي در مسابقات بين‌المللي UCMAS با درخشش، نگاه‌ها را به سمت خود معطوف کرد.

به گزارش احرار خبر، الينا رستمي نونهال 9 ساله تبريزي در مسابقات بين‌المللي محاسبات ذهني در هند به مقام نايب قهرماني دست يافت.

بيستمين دوره مسابقات بين‌المللي محاسبه ذهني و چرتکه‌اي 2015 که در کشور هندوستان برگزار شد، تيم ايران با تصاحب سه نقره و يک برنز خوش درخشيد.

تيم اعزامي ايراني که شامل افراد منتخب و برگزيده UCMAS در مسابقات کشور بود در بخش‌هاي مختلف موفق به کسب رتبه‌هاي برتر شدند.

در سطح A الينا رستمي از آذربايجان‌شرقي، ايليا منظم از تهران و طهورا برام از مازندران موفق به رتبه دوم شده و در سطح C نيز مهتاب ربيعي از تهران به رتبه سوم دست يافته بود.

UCMAS چيست؟

عبارتي که اين روزها به شدت رواج يافته و بارها و بارها کلمه UCMAS را شنيده‌ايد. UCMAS اختصار عبارت (Universal Concept Mental Arithmetic System) است که به معناي مفهوم کلي سيستم محاسبه ذهني و چرتکه‌اي است.

طرح توسعه و محاسبه ذهني با استفاده از چرتکه يک برنامه منحصر به فرد براي رشد کودکان است که در ســال 1993 توسط دکتر دينو ونگ در کشور مالزي ابداع شد اين برنامه با استفاده از يک سيستم نوآورانه محاسبه‌اي، با به‌کارگيري چرتکه سبب توسعه کل مغز يا به عبارتي سبـب توسعه نيمکره چپ و نيمکره راست به طور همزمان مي‌شود.

دانش‌آموزان در سنين بين 5 تا 13 سال، با يادگيري انجام محاسبه ذهني با سرعت و دقت، ظرفيـت ذهـــن خود را توسعه مي‌دهــند که اين سبب بهبود مهارت‌هايي نظير مديريت زمان، تمرکز و توانايي حل مسئله مي‌شود که در موفقيت آنها در همه رشته‌ها و زندگي روزمره نقش اساسي دارد.

اين سيستم در سه سطح فانديشن (Foundation): براي بچه‌هاي زير 6 سال، کي جي(KG): براي کودکان 6 تا 8 سال و بيسيک (Basic): براي دانش‌آموزان 8 تا 13 سال آموزش داده مي‌شود.

برنامه UCMAS نه تنها منجــــر به ايجاد اعتماد به نفس و تسلـــط در رياضيات مي‌شود، بلکه با ايجاد يک چهارچوب زيربنايي سبب توسعه مهارت‌هاي مورد نياز يادگيري در مدرسه و زندگي روزمره کودکان مي‌شود.

از سال 1993 (زمان ابداع UCMAS) تاکنون بيش از 55 کشور به عضويت موسسه UCMAS درآمده و ميليون‌ها کودک در سراسر جهان از برنامه‌هاي آموزشي اين سيستم بهرمند شده‌اند.

به منظور ارزيابي و شکوفايي استعدادها و تشويق دانش‌آموزان به يادگيري رياضيات، هرسال مسابقه‌اي بين‌المللي با حضور کشورهاي عضو UCMAS برگزار مي‌شود.

 

الينا رستمي نابغه تبريزي نايب قهرمان UCMAS شد

الينا رستمي نونهال تبريزي در رقابت‌هاي بين المللي هندوستان در سطح A محاسبه ذهني و چرتکه‌اي به مقام دوم دست يافت وي در مسابقات کشور نيز که در شهريور ماه در تهران برگزار شده بود توانسته بود مقام نخست را کسب کند.

رستمي در مسابقات بين‌المللي کشور هند که با حضور 60 کشور برگزار شد، در سطح Higher براي نخستين بار براي ايران مقام دوم را به ارمغان آورد.

اين سطح شامل محاسبات جمع و تفريق در دو رقم و سه رقم و ضرب و تقسيم در سه رقم و چهار رقم بوده و الينا رستمي 200 شامل 100 جمع و تفريق دو رقمي و سه رقمي را در 10 دقيقه و 100 ضرب و تقسيم سه رقمي و چهار رقمي را در 8 دقيقه محاسبه کرده است.

الينا رستمي در بخش مسابقات شنيداري نيز در کشور به مقام سوم دست يافته و در مسابقات هند نيز براي اولين بار از ايران شرکت کرده بود که در مرحله مقدماتي با درخشش خود صعود کرده، اما در مرحله نهايي مورد حق کشي واقع شد اين دانش‌آموز تبريزي در مقطع سوم دبستان در حال تحصيل است.

کلیدواژه ها:
خ
1396/02/09-18:00:30
0
0

خیلی بینی بدددددددددددددددددددددد چون خیلی هم نمی خواد بزرگ کنید

احساس خود را نسب به این خبر در قالب یکی از شکلک ها بیان کنید:
Happy sad wonder fear Hate angri
ارسال نظر
نام: 
پست الکترونیک:
نظر : 
سوال امنیتی : 
? 1 + 1

  آخرین اخبار
قانون منع بکارگيري بازنشستگان بدون تبعيض اجرا مي شود
بهتاج: تور دوچرخه‌سواري ايران - آذربايجان به‌خوبي برگزار مي شود
نمايشگاه سراسري کتاب در اروميه داير شد
مجوز بازي مدافع تيم‌ملي در تراکتورسازي صادر شد
کمک مربي جديد توشاک وارد تبريز شد
آغاز به کار بيست و يکمين کنفرانس ملي شيمي فيزيک ايران در تبريز
انتخاب اعضاي کميسيون‌هاي شوراي شهر تبريز در جلسه فوق‌العاده
"مرد صنعت آذربايجان" در سن ?? سالگي و حين کار در صنعت درگذشت
تيم تراکتورسازي درصدد جذب يک مدافع خارجي است
آغاز تمرينات تراکتورسازان براي دربي تبريز
  پربازدیدترین اخبار
"مرد صنعت آذربايجان" در سن ?? سالگي و حين کار در صنعت درگذشت
انتخاب اعضاي کميسيون‌هاي شوراي شهر تبريز در جلسه فوق‌العاده
بهتاج: تور دوچرخه‌سواري ايران - آذربايجان به‌خوبي برگزار مي شود
قانون منع بکارگيري بازنشستگان بدون تبعيض اجرا مي شود
کمک مربي جديد توشاک وارد تبريز شد
آغاز به کار بيست و يکمين کنفرانس ملي شيمي فيزيک ايران در تبريز
نمايشگاه سراسري کتاب در اروميه داير شد
مجوز بازي مدافع تيم‌ملي در تراکتورسازي صادر شد
تاسوعا و عاشوراي باراني در انتظار عزاداران آذربايجان شرقي
شهريار دوران‌ها؛ شاعري که با "علي اي هماي رحمت" به اوج رسيد و در اوج ماند
کلیه حقوق مادی و معنوی این وب گاه محفوظ است.