1400/07/16 - 19 : 19
کد خبر: 22322
امام جمعه تبريز:
تنش بين مسلمانان به نفع استکبار جهاني است
احرار: امام جمعه تبريز با اشاره به وجود اشتراکات ديني و فرهنگي جمهوري اسلامي ايران و جمهوري آذربايجان تاکيد کرد: تنش بين کشورهاي اسلامي و اختلاف بين مسلمانان به نفع استکبار جهاني و رژيم غاصب صيهونيستي خواهد بود

حجت الاسلام والمسلمين سيد محمدعلي آل هاشم در خطبه‌هاي نماز جمعه‌ي اين هفته‌ي تبريز ضمن تبريک انتصاب رئيس جديد رسانه‌ي ملي با اشاره به اولويت‌هاي مورد تاکيد رهبر انقلاب براي صداوسيما، اظهار کرد: هدايت فرهنگي و ترويج آموزه‌هاي قرآني بايد مورد توجه صداوسيما قرار گيرد و رسانه‌ي ملي بايد چهره‌هاي قرآني مثل سينا طباخي قاري ممتاز تبريزي را که موفق به کسب رتبه‌ي نخست در مسابقات بين المللي کرواسي شده بود، براي تشويق و ترغيب ساير جوانان معرفي کند.

وي ادامه داد: اولويت بعدي مورد تاکيد رهبر انقلاب براي رسانه‌ي ملي، تقويت روحيه‌ي انقلابي و احساس هويت بود و صداوسيما بايد در کنار انتقال مشکلات مردم و جامعه به گوش مسئولين، بايد به مردم اميد دهد و نسبت به تقويت احساس هويت و روحيه‌ي انقلابي مردم توجه کند.

وي، ترويج سبک زندگي اسلامي-ايراني را يکي ديگر از موضوعات حائز اهميت برشمرد و گفت: رسانه‌ي ملي تنها با پخش فيلم‌هاي خارجي نمي‌تواند سبک زندگي ايراني-اسلامي را ترويج دهد و بايد اين موضوع را طبق رهنمودهاي رهبر انقلاب در اولويت کاري خود قرار دهد.

حجت الاسلام و المسلمين آل هاشم همچنين ايجاد همبستگي، وحدت و اتحاد بين همه‌ي آحاد مردم و جريان‌هاي سياسي  را يکي ديگر از اولويت‌هاي مورد تاکيد رهبر انقلاب براي رسانه‌ي ملي عنوان کرد و از اين نهاد خواست در اين خصوص توجه کرده و اهتمام فراواني را به خرج دهد.

هم‌افزايي سه قوه در مبارزه با فساد

وي در بخش ديگري از سخنان خود اقدامات دولت سيزدهم و هم‌افزايي بين سه قوه در مبارزه با فساد را نشانه‌هاي اميدوارکننده براي حل بن‌بست‌هاي خود ساخته دانست و تاکيد کرد: تصويب و اجراي لوايح پيشگيري و رفع وقوع فساد و همدلي و همزباني بين سه قوه شرط اصلي براي رفع مشکلات است.

 

وي متذکر شد: انجام سريع واکسيناسيون کرونا، ترخيص کالاهاي گمرکات، تلاش دولت براي تسريع در صدور مجوز کسب‌وکار، حذف امضاهاي طلايي و همچنين اتخاذ سياست درست در حل مشکل گراني کاذب سيمان از جمله اقدامات اعتمادزاي دولت بوده است اما رتبه صدم ايران در بين 180 کشور در فراهم کردن شرايط کسب‌وکار اصلا رتبه‌ي خوبي نيست و بايد براي بهبود اين روند تلاش کرد.

اقدامات شايسته‌ي  رئيس جمهوري

نماينده‌ي ولي فقيه در آذربايجان‌شرقي با اشاره به سفرهاي استاني و بازديدهاي ميداني رئيس جمهوري گفت: سفرهاي صبح جمعه‌ي رئيس جمهوري، حضور در استان هاي مختلف، رسيدگي به مشکلات و گوش‌دادن به حرف دردمندان اقدامات بسيار ارزشمندي است.

وي، افزايش صادرات را گام مهمي براي افزايش توليد دانست و افزود: شرط اصلي تقويت روابط با همسايگان مخصوصا 15کشور همسايه بايد در اولويت دولت قرار گيرد.

عقلانيت، راه حل مشکلات کشورهاي همسايه

امام جمعه تبريز در خصوص اتفاقات اخير در کشورهاي همسايه نيز گفت: موضع رسمي جمهوري اسلامي ايران بايد توسط دستگاه ديپلماسي اعلام شود که مواضع بسيار خوبي نيز گفته شده است و ما به‌عنوان نماينده‌ي مردم تبريز و آذربايجان اعلام مي‌کنيم که براي حل مشکلات بايد با عقلانيت پيش برويم.

امنيت کشورها به صورت عاريه‌اي تامين نمي‌شود

وي با اشاره به بيانات رهبر انقلاب در دانشگاه افسري سپاه پاسداران و تاکيد ايشان بر لزوم حفظ امنيت کشورها با اتکا به خود، خطاب به کشورهاي همسايه گفت: همسايگان ما بايد حق همسايگي را رعايت و خودشان امنيت کشورشان را  تامين کنند و همانطور که رهبر انقلاب فرمودند، اکنون امنيت بسياري از کشورهاي اروپايي و برخي کشورهاي آسيايي عاريه‌اي است اما نمي‌شود امنيت را به واسطه بيگانگان تامين کرد.

حجت الاسلام و المسلمين آل هاشم متذکر شد: اگر همسايگان ما دقت مي‌کردند، فرمايشات رهبر انقلاب بسيار دلسوزانه و خيرخواهانه و در واقع خطاب به کليه‌ي کشورها بود که مواظب امنيت خود باشند.

پيام رزمايش‌نيروهاي مسلح، صلح براي دوستان و هشدار براي دشمنان 

وي همچنين با قدرداني از سپاه پاسداران انقلاب اسلامي و ارتش جمهوري اسلامي ايران به‌خاطر برگزاري رزمايش‌هاي اخير، گفت: پيام اين رزمايش‌ها صلح و دوستي براي دوستان و هشدار به بيگانگان مخصوصا فتنه‌گري‌هاي آمريکا و رژيم غاصب صهيونيستي بود و ما حمايت خود از نيروهاي مسلح کشورمان را اعلام کرده و اجازه‌ي هيچ‌گونه تغيير ژئوپولوتيک در منطقه را به هيچ کشوري نخواهيم داد و به همسايگان خود توصيه مي‌کنيم که مواظب فتنه انگيزي‌هاي اسرائيل غاصب و آمريکاي جهانخوار باشند. 

دفتر وابسته به رهبر انقلاب در باکو بسته نيست

وي در خصوص انتشار خبر بسته شدن دفتر وابسته به رهبر انقلاب در باکو در بعضي رسانه ها نيز گفت: دفتر وابسته به رهبر انقلاب در باکو بسته نيست و نماينده رهبري در باکو همچنان به مراجعات مردمي رسيدگي مي‌کند و ما اميدواريم با رفع موانع کرونايي، شاهد بازگشايي حسينيه باکو نيز باشيم که به‌خاطر رعايت پروتکل‌ها بسته شده بود.

مردم تبريز و آذربايجان مطيع دستورات رهبر هستند

نماينده‌ي ولي فقيه در آذربايجان‌شرقي در پايان سخنان خود تاکيد کرد: مردم غيرتمند آذربايجان همواره مطيع اوامر رهبر انقلاب بوده و بدون افراط و تفريط طبق دستورات ايشان حرکت خواهند کرد و براي حراست از خاک پاک ايران هميشه هوشيار و تابع دستورات رهبر خواهند بود.

ايسنا

کلیدواژه ها:
احساس خود را نسب به این خبر در قالب یکی از شکلک ها بیان کنید:
Happy sad wonder fear Hate angri
ارسال نظر
نام: 
پست الکترونیک:
نظر : 
سوال امنیتی : 
? 4 + 7

  آخرین اخبار
77درصد افراد بالاي 18سال در آذربايجان‌شرقي واکسينه شدند
غرق شدن جوان 25ساله در عجبشير
دستگيري قاتل فراري کودک سه‌ساله در بستان آباد پس از يک‌سال
جزئيات انتقال زندان تبريز به خارج از شهر
فرماندار بستان‌آباد خواستار صنعتي‌شدن کشتارگاه شهرستان شد
سانحه رانندگي در اتوبان پاسداران تبريز، 4مصدوم و يک کشته برجاي گذاشت
افزايش حقوق کارکنان اعلام شد
سرمربي تراکتور استفاده از بستگان خود در تيم را تکذيب کرد
دانشگاه صنعتي سهند در حوزه دانشگاه‌هاي مهندسي دنيا قرار گرفت
محکوم به قصاص در تبريز بخشيده شد
  پربازدیدترین اخبار
سرمربي تراکتور استفاده از بستگان خود در تيم را تکذيب کرد
تفرقه افکنان بدانند ارتباط قلبي ايران و آذربايجان ناگسستني است
افزايش حقوق کارکنان اعلام شد
سانحه رانندگي در اتوبان پاسداران تبريز، 4مصدوم و يک کشته برجاي گذاشت
جزئيات انتقال زندان تبريز به خارج از شهر
فرماندار بستان‌آباد خواستار صنعتي‌شدن کشتارگاه شهرستان شد
77درصد افراد بالاي 18سال در آذربايجان‌شرقي واکسينه شدند
دستگيري قاتل فراري کودک سه‌ساله در بستان آباد پس از يک‌سال
غرق شدن جوان 25ساله در عجبشير
77درصد افراد بالاي 18سال در آذربايجان‌شرقي واکسينه شدند
کلیه حقوق مادی و معنوی این وب گاه محفوظ است.