1400/04/24 - 15 : 0
کد خبر: 21965
پوستر نمايش «تکه‌هاي سنگين سرب» در تبريز رونمايي شد
احرار: پوستر نمايش «تکه‌هاي سنگين سرب» در محل بيت امام جمعه تبريز رونمايي شد.

در اين مراسم نماينده ولي فقيه در آذربايجان شرقي، شهردار کلانشهر تبريز، مدير کل فرهنگ و ارشاد اسلامي استان، رئيس حوزه هنري استان، رئيس سازمان فرهنگي اجتماعي ورزشي شهرداري تبريز به همراه جمعي از هنرمندان و عوامل اين نمايش حضور داشتند.

در ابتدا، حجت الاسلام والمسلمين سيد محمد علي آل هاشم، نماينده ولي فقيه در آذربايجان شرقي و امام جمعه تبريز، نقش شهيد چمران در عمليات آزادسازي حصر سوسنگرد را بي بديل عنوان کرد و افزود: چمران چريکي عالم و مجاهد بود و نفس خود را از قيودي رهانيده بود که هر يک به تنهايي مي‌توانست او را از مسير سلوک دور کند. وحدت و همدلي نيروها در آن مقطع زماني بسيار حائز اهميت و به نوعي رمز پيروزي اين عمليات بود.

وي فرماندهي شهيد چمران و رشادت نيروهاي چمران، حضور مقام معظم رهبري و لشکر هميشه پيروز عاشوراي آذربايجان را از مهمترين عوامل شکست حصر سوسنگرد عنوان کرد.

وي ضمن آرزوي موفقيت براي عوامل نمايش تکه‌هاي سنگين سرب، از زحمات اهالي تئاتر و در راس آن سيد قاسم ناظمي، مدير کل فرهنگ و ارشاد اسلامي استان قدرداني کرد و افزود: اهالي هنر اهميت موضوع را درک کرده‌اند و در اين راه پرتلاش ظاهر شده‌اند. اميدواريم بعد از اين نيز به مسائل و وجوه مختلف جنگ بپردازند.

در ادامه بابک دانش پناه، رئيس سازمان فرهنگي اجتماعي ورزشي شهرداري تبريز، ضمن ابراز خرسندي از آثار توليدي در حوزه دفاع مقدس، بازگشايي مجموعه فرهنگي هنري تربيت (تئاتر شهر تبريز) و همزماني آغاز اجراهاي نمايش «تکه‌هاي سنگين سرب» با اين رويداد را امري خير دانست.

وي افزود: تلاش ما در سازمان حمايت از فرهنگ و هنر است و در اين راه فعاليت‌هاي بسياري نيز انجام گرفته و اين رويکرد در آينده نيز ادامه خواهد  داشت.

وي در پايان حضور امام جمعه‌اي هنر دوست در تبريز را يکي از بزرگترين دلگرمي‌ها براي اهالي هنر و فرهنگ دانست.

سعيد رضانژاد، تهيه کننده و کارگردان نمايش «تکه‌هاي سنگين سرب» نيز با تشکر از نماينده ولي فقيه در استان، افزود: ايشان همواره يکي از حاميان هنر در استان و تبريز بوده‌اند.

وي ادامه داد: بازگشايي ساختمان قديمي تئاتر شهر که با اهتمام مسئولان امر انجام گرفت، چراغ اميدي در دل هنرمندان اين شهر روشن کرد. اميدواريم در چهلمين سالگرد شهادت دکتر مصطفي چمران در مجموعه فرهنگي هنري تربيت، ميزباني خوبي را از علاقه مندان به تئاتر به عمل آوريم.

وي به خصائل اخلاقي شهيد چمران اشاره کرد و افزود: چمران چريک جنگ‌هاي نامنظم نبود، بلکه او شاعر جنگ‌هاي نامنظم بود.

رضانژاد در خصوص اين نمايش نيز گفت: قرار است بخشي از زندگي دکتر مصطفي چمران را در لبنان روايت کنيم که به قلم ايوب آقاخاني، نويسنده تبريزي نگاشته شده و با بازي حامد منافي و نيلوفر کامران به روي صحنه خواهد رفت.

در بخشي ديگر از اين مراسم، حاج آقا خياط، هم رزم شهيد دکتر مصطفي چمران به بيان خاطراتي از دکتر چمران پرداخت.

 در پايان اين مراسم از پوستر نمايش «تکه‌هاي سنگين سرب» توسط نماينده ولي فقيه در استان، شهردار کلانشهر تبريز و مدير کل فرهنگ و ارشاد اسلامي آذربايجان شرقي رونمايي شد. پوستر اين نمايش را فرشيد امن اللهي، گرافيست تبريزي طراحي کرده است.

اين نمايش از روز شنبه 26تير ماه در پلاتو استاد صادقي مجموعه فرهنگي هنري تربيت (تئاتر شهر تبريز) به روي صحنه مي‌رود. سعيد رضانژاد متن ايوب آقاخاني را کارگرداني خواهد کرد.

حامد منافي و نيلوفر کامران نيز بازيگران نقش دکتر چمران و غاده همسر ايشان را اجرا خواهند کرد. هم‌چنين رامين رياضي مشاور سعيد رضانژاد در امر کارگرداني اين نمايش است.

کلیدواژه ها:
احساس خود را نسب به این خبر در قالب یکی از شکلک ها بیان کنید:
Happy sad wonder fear Hate angri
ارسال نظر
نام: 
پست الکترونیک:
نظر : 
سوال امنیتی : 
? 1 + 4

  آخرین اخبار
غرق شدن جوان 25ساله در عجبشير
دستگيري قاتل فراري کودک سه‌ساله در بستان آباد پس از يک‌سال
جزئيات انتقال زندان تبريز به خارج از شهر
فرماندار بستان‌آباد خواستار صنعتي‌شدن کشتارگاه شهرستان شد
سانحه رانندگي در اتوبان پاسداران تبريز، 4مصدوم و يک کشته برجاي گذاشت
افزايش حقوق کارکنان اعلام شد
سرمربي تراکتور استفاده از بستگان خود در تيم را تکذيب کرد
دانشگاه صنعتي سهند در حوزه دانشگاه‌هاي مهندسي دنيا قرار گرفت
محکوم به قصاص در تبريز بخشيده شد
تزريق واکسن پاستوکووک به دانش آموزان آذربايجان‌شرقي آغاز شد
  پربازدیدترین اخبار
سرمربي تراکتور استفاده از بستگان خود در تيم را تکذيب کرد
دانشگاه صنعتي سهند در حوزه دانشگاه‌هاي مهندسي دنيا قرار گرفت
تفرقه افکنان بدانند ارتباط قلبي ايران و آذربايجان ناگسستني است
محکوم به قصاص در تبريز بخشيده شد
سانحه رانندگي در اتوبان پاسداران تبريز، 4مصدوم و يک کشته برجاي گذاشت
افزايش حقوق کارکنان اعلام شد
جزئيات انتقال زندان تبريز به خارج از شهر
فرماندار بستان‌آباد خواستار صنعتي‌شدن کشتارگاه شهرستان شد
دستگيري قاتل فراري کودک سه‌ساله در بستان آباد پس از يک‌سال
غرق شدن جوان 25ساله در عجبشير
کلیه حقوق مادی و معنوی این وب گاه محفوظ است.