1399/11/04 - 20 : 26
کد خبر: 21264
استاندار آذربايجان شرقي مطرح کرد
اهتمام جدي دولت براي همسال سازي حقوق بازنشستگان کشور
احرار: استاندار آذربايجان شرقي از اهتمام جدي دولت به همسان‌سازي حقوق بازنشستگان خبر داد و گفت: تحقق اين موضوع نيازمند برخي اصلاح‌هاي قانوني و تخصيص اعتبار است که اين کار از سوي دولت و مجلس به طور جدي پيگيري مي‌شود.

محمدرضا پورمحمدي در ديدار هيأت موسس اتحاديه پيشکسوتان جامعه کارگري استان با وي، با بيان اين‌که بازنشستگان و پيشکسوتان، افتخارات جامعه هستند، گفت: مديريت استان براي انعکاس دغدغه‌ها و پيگيري حل مسائل و مشکلات بازنشستگان همواره در کنار آنان است. 

وي با تاکيد بر اين‌که اقدامات و برنامه‌هاي دولت بايد اطلاع‌رساني شود، افزود: دولت پس از 14 سال بلاتکليفي در خصوص همسان‌سازي حقوق بازنشستگان، اين موضوع را به طور جدي در دستور کار قرار داده است که اميدواريم به زودي شاهد نتايج آن باشيم.

وي خاطرنشان کرد: دولت دوازدهم در شرايط بسيار سختي کشور را اداره مي‌کند و تاريخ نشان خواهد داد که اين دولت، دولت توانمندي بوده است که با وجود مشکلات و انتظارات، کارهاي بزرگي را انجام داده است.

پورمحمدي با تاکيد بر حفظ احترام و کرامت جامعه بازنشستگان و پيشکسوتان، اظهار کرد: افرادي که به سن بازنشستگي مي‌رسند، به حمايت بيشتري نياز دارند، اما متاسفانه آنچنان‌که بايد به اين قشر توجه نشده است.

وي با تاکيد بر اين‌که اعتراض و پيگيري مسائل و مشکلات حق قانوني همه افراد است، گفت: هر کاري بايد به صورت اصولي و در چارچوب قانون انجام شود و تنها در اين صورت قابل پيگيري خواهد بود.

وي با بيان اين‌که اعتراضات صنفي در سطح دنيا از طريق تشکل‌هاي مدني انجام مي‌شود، افزود: تجمع و راهپيمايي بدون مجوز چاره حل مشکل نيست؛ بلکه اعتراضات بايد در قالب تشکل‌هاي مدني و با کسب مجوز از مراجع قانوني انجام شود.

استاندار آذربايجان شرقي تاکيد کرد: آذربايجان شرقي جزو امن‌ترين استان‌هاي کشور است و به هيچ وجه نبايد اجازه دهيم که اين امنيت خدشه‌دار شود.

وي هم‌چنين در خصوص بيمارستان 320 تخت‌خوابي تامين اجتماعي در تبريز، گفت: زمين اين بيمارستان از شهرداري تحويل گرفته شده و براي تحويل آن به سازمان تامين اجتماعي نيازمند مجوز دولت هستيم.

وي افزود: مذاکرات لازم با معاون حقوقي رئيس جمهور انجام شده و اين موضوع در جلسات آينده هيات دولت مطرح خواهد شد.

دبير اجرايي خانه کارگر تبريز و رئيس اتحاديه پيشکسوتان جامعه کارگري استان نيز در اين ديدار از اهتمام استاندار آذربايجان شرقي نسبت به پيگيري مسائل و مشکلات جامعه کارگري و بازنشستگي استان قدرداني کرد و گفت: پيگير حل مشکلات بازنشستگان در چارچوب قانون هستيم.

کريم صادق‌زاده با بيان اين‌که همسان‌سازي حقوق، ارتقاي خدمات درماني، افزايش خدمات بهينه و تجديدنظر در عيدي از مهم‌ترين مطالبات بازنشستگان تامين اجتماعي در استان است، افزود: براي انعکاس مسائل و مشکلات بازنشستگان، تجمعي قانوني در شش بهمن از سوي اتحاديه پيشکسوتان جامعه کارگري استان برگزار خواهد شد.

انتهاي پيام 

کلیدواژه ها:
احساس خود را نسب به این خبر در قالب یکی از شکلک ها بیان کنید:
Happy sad wonder fear Hate angri
ارسال نظر
نام: 
پست الکترونیک:
نظر : 
سوال امنیتی : 
? 2 + 9

  آخرین اخبار
قاتل خاموش جان سه نفر در اهر را گرفت
بازگشت 64 پدر به آغوش خانواده در آذربايجان شرقي
اشتغال‌زايي براي 300هزار مددجو در سال 1400
آسيب پذيري بيشتر مردان در برابر کوويد-19
پاشازاده سرمربي ماشين‌سازي شد
46 درصد بيکاران آذربايجان شرقي فارغ التحصيل دانشگاهي هستند
"نخود ممقان" ثبت ملي شد
کروناي جهش يافته انگليسي در بستان آباد مشاهده شد
مدير کل تعاون، کار و رفاه اجتماعي آذربايجان شرقي:
راه ارتباطي 95 روستاي آذربايجان‌شرقي بازگشايي شد
  پربازدیدترین اخبار
صاحبان کارت‎هاي بازرگاني مقابل قانون پاسخگو هستند
فاز نخست کارخانه نوآوري تبريز راه‌اندازي مي‌شود
آسيب پذيري بيشتر مردان در برابر کوويد-19
کروناي جهش يافته انگليسي در بستان آباد مشاهده شد
پاشازاده سرمربي ماشين‌سازي شد
46 درصد بيکاران آذربايجان شرقي فارغ التحصيل دانشگاهي هستند
"نخود ممقان" ثبت ملي شد
اشتغال‌زايي براي 300هزار مددجو در سال 1400
قاتل خاموش جان سه نفر در اهر را گرفت
بازگشت 64 پدر به آغوش خانواده در آذربايجان شرقي
کلیه حقوق مادی و معنوی این وب گاه محفوظ است.