1399/09/01 - 17 : 2
کد خبر: 21087
استاندار آذربايجان‌شرقي:
نيازمند مشارکت بيشتر مردم براي قطع زنجيره شيوع کرونا هستيم
احرار: استاندار آذربايجان‌شرقي خواستار مشارکت هرچه بيشتر مردم و دستگاه‌هاي اجرايي براي قطع زنجيره انتقال کرونا در استان شد و گفت: روند فعلي شيوع بيماري در استان، نگران‌کننده است و اميدواريم با مشارکت همه‌جانبه در بخش‌هاي مختلف، شاهد کنترل بيماري و کاهش آمار مبتلايان و فوتي‌ها باشيم.

محمدرضا پورمحمدي روز شنبه در يک گفت‌وگوي خبري با گرامي‌داشت ياد و خاطره شهداي مدافع سلامت و قدرداني از تلاش‌ها و خدمات اين قشر ايثارگر، به آمار مقايسه‌اي استان‌هاي مختلف کشور از منظر شاخص‌هاي مختلف بيماري کرونا اشاره کرد و گفت: آذربايجان شرقي از نظر تعداد بيماران بستري‌شده به جمعيت استان رتبه 15 کشور را دارد.
 
وي با بيان اينکه تشديد وضعيت بيماري کرونا به عوامل مختلفي چون ترکيب سني و جنسيتي بيماران، موقعيت جغرافيايي، نحوه مديريت بيماري، رعايت بهداشت فردي و اجتماعي و بسياري از علل ديگر بستگي دارد، افزود: بهبود وضعيت نگران کننده شيوع بيماري در استان، جز با همراهي قاطبه مردم و دستگاه هاي اجرايي مقدور نيست.
 
استاندار آذربايجان شرقي در بخش ديگري از سخنان خود گفت: از ابتداي شيوع بيماري کرونا تا امروز در استان، نتيجه تست کروناي بيش از ?? هزار نفر در استان مثبت بوده که حدود 35 درصد از تست‌هاي انجام‌شده بوده است و از اين تعداد نيز متاسفانه نزديک به 2900 نفر جان خود را بر اثر ابتلا به اين بيماري از دست داده اند.
 
پورمحمدي ادامه داد: ميانگين تعداد فوتي‌هاي کرونا در استان، ?.? دهم درصد مجموع مبتلايان به اين بيماري است و در مقايسه با آمار کشوري، نزديک به هشت درصد مجموع فوتي‌ها به استان آذربايجان ‌شرقي اختصاص دارد.
 
وي همچنين از افزايش تست گيري بيماران مبتلا به کرونا در استان خبر داد و گفت: به تناسب افزايش تست‌هاي کرونا در استان، تعداد شناسايي افراد مبتلا به بيماري نيز سير صعودي خواهد داشت.
 
وي با اشاره به تصويب اجراي دو طرح مهم "اعمال هوشمند محدوديت‌هاي کرونايي" و "مديريت بيماري کرونا با رويکرد محله‌محور"، اظهار داشت: طرح جامع اعمال محدوديت‌هاي جديد از روز شنبه به مدت دو هفته و متناسب با وضعيت شيوع بيماري در تمامي شهرهاي استان اجرا مي‌شود و استمرار اين محدوديت‌ها نيز پس از پايان اجراي طرح و تصويب مجدد در ستاد ملي کرونا و استان امکان‌پذير است.
 
وي با اشاره به تقسيم‌بندي شهرهاي استان به سه وضعيت  زرد، نارنجي و قرمز، گفت: در شهرهاي با وضعيت زرد، دو سوم، وضعيت نارنجي، يک دوم و وضعيت قرمز، يک سوم کارکنان، ملزم به حضور در ادارات بوده و بقيه کارمندان با اولويت زنان سرپرست خانوار، افراد مسن و داراي بيماري زمينه‌اي مي‌توانند با موافقت مدير مربوطه در خانه بمانند. دستگاه‌هاي خدمات‌رسان و داراي خدمات ضروري از  معافيت و محدوديت حضور کارکنان در ادارات، مستثني هستند.
 
پورمحمدي افزود: همچنين در شهرهاي داراي وضعيت زرد، فقط مشاغل گروه چهار، وضعيت نارنجي، گروه‌هاي سه و چهار و وضعيت قرمز، گروه‌هاي دو، سه و چهار تعطيل خواهند بود و فعاليت کليه مدارس، دانشگاه‌ها و موسسات آموزشي خصوصي در تمامي وضعيت‌ها به شکل مجازي و غيرحضوري انجام خواهد شد.
 
وي در ارتباط با ممنوعيت تردد در استان از روز شنبه گفت: از شنبه آينده خروج خودروهاي بومي پلاک شخصي از شهرهاي نارنجي و نيز ورود خودروهاي غيربومي با پلاک شخصي به اين شهرها ممنوع خواهد بود و متخلفان 500 هزار تومان جريمه مي شوند. از اين تاريخ همچنين خروج خودروهاي بومي با پلاک شخصي از شهرهاي داراي وضعيت قرمز آذربايجان شرقي و ورود خودروهاي غيربومي با پلاک شخصي به اين شهرها ممنوع بوده و متخلفان با جريمه يک ميليون توماني مواجه مي شوند. از شنبه آينده همچنين تردد خودروهاي شخصي از ساعت 9 شب تا چهار صبح در شهرهاي داراي وضعيت قرمز آذربايجان شرقي ممنوع است و جريمه 200 هزار توماني براي متخلفان اعمال مي شود.
 
پورمحمدي با اشاره به مشاغلي که بنا به شرايط کاري، مشمول طرح محدوديت تردد عبور و مرور نمي‌شوند، گفت: روساي دستگاه‌هاي اجرايي و سازمان‌ها، بايد مشخصات کارکنان و خودروهاي آنان را براي اخذ مجوز تردد به فرمانداري‌ها ارسال کنند.
 
وي تأکيد کرد: مصوبات ستاد ملي و استاني مديريت و مقابله با بيماري کرونا به منزله قانون بوده و تمام مردم، موظف به رعايت هستند، در غير اين صورت طبق ضوابط و مقررات با متخلفان برخورد مي شود.
 
پورمحمدي همچنين خواستار افزايش فعاليت‌هاي مرتبط با فرهنگسازي وآموزش مردم توسط صدا و سيما و رسانه‌ها شد.

کلیدواژه ها:
احساس خود را نسب به این خبر در قالب یکی از شکلک ها بیان کنید:
Happy sad wonder fear Hate angri
ارسال نظر
نام: 
پست الکترونیک:
نظر : 
سوال امنیتی : 
? 6 + 2

  آخرین اخبار
بقاياي خانه قاجاري در مقبره الشعراي تبريز نمايان شد
ضرورت تقويت اقتصاد دانش‌بنيان در دانشگاه‌ها
کشف و ضبط 24 تن قطعات چوب درختان جنگلي در کليبر
پاشازاده: ماشين‌سازي وضعيت خوبي ندارد
58 کتابفروشي در طرح زمستانه کتاب آذربايجان‌شرقي مشارکت دارند
17 درصد تست‌هاي کرونا در آذربايجان‌شرقي مثبت است
متهم پرونده قاچاق گندم در شبستر به 1.5ميليارد ريال جريمه محکوم شد
350کيلومتر از راه‌هاي روستايي هشترود غيراستاندارد است
بازگشت دوباره کياني به تراکتور
قاتل خاموش جان سه نفر در اهر را گرفت
  پربازدیدترین اخبار
2 فرد مبتلا به کروناي انگليسي در مرند شناسايي شد
350کيلومتر از راه‌هاي روستايي هشترود غيراستاندارد است
17 درصد تست‌هاي کرونا در آذربايجان‌شرقي مثبت است
متهم پرونده قاچاق گندم در شبستر به 1.5ميليارد ريال جريمه محکوم شد
زمين لرزه 4.4ريشتري سراب و ميانه را لرزاند 
58 کتابفروشي در طرح زمستانه کتاب آذربايجان‌شرقي مشارکت دارند
بقاياي خانه قاجاري در مقبره الشعراي تبريز نمايان شد
کشف و ضبط 24 تن قطعات چوب درختان جنگلي در کليبر
پاشازاده: ماشين‌سازي وضعيت خوبي ندارد
ضرورت تقويت اقتصاد دانش‌بنيان در دانشگاه‌ها
کلیه حقوق مادی و معنوی این وب گاه محفوظ است.