1399/08/21 - 16 : 2
کد خبر: 21065
وزنه بردار تبريزي: آرزويم کسب مدال المپيک است وزنه بردار تبريزي: آرزويم کسب مدال المپيک است
احرار: وزنه بردار تبريزي و دارنده مدال نقره آسيا گفت: تلاش مي کنم با کسب مدال هاي بين المللي بيشتر به ويژه مدال المپيک، جايگاهم را در تيم ملي وزنه برداري کشورمان تثبيت کنم.

ايرنا- امير حقوقي روز چهارشنبه با حضور در خبرگزاري ايرنا مرکز آذربايجان شرقي اظهار کرد: از سال 1390 موفق به پوشيدن پيراهن تيم ملي نوجوانان شدم و در سال 2014ميلادي در مسابقات آسيايي مقام نايب قهرماني انفراي و مقام اول تيمي را کسب کردم.

حقوقي اضافه کرد: در سال 2015 نيز وارد مسابقات آسيايي بزرگسالان در قالب تيم ملي شدم که مقام سوم تيمي را بدست آورديم و در ادامه در سال 2018 وارد مسابقات جهاني شديم که اولين تجربه حضورم در اين مسابقات بود که موفق به کسب سکوي تيمي شديم.

وزنه بردار تبريزي عنوان کرد: با تمرينات مستمر موفق شدم در سال 2019 ميلادي در مسابقات آسيايي بزرگسالان مقام نايب قهرماني را کسب کنم و سال بعد در مسابقات بين المللي جام فجر که در شهر رشت برگزار شد، بر سکوي دوم ايستادم که يکي از معتبرترين مسابقات انتخابي المپيک بود.

وي با اشاره به شروع مسابقات ليگ از بيستم آذر ماه اضافه کرد: نفراتي که به اردوي تيم ملي دعوت شده اند، قطعي نيستند و مسابقات ليگ، امتحاني براي ورود به اردوي تيم ملي و مسابقات آسيايي است که اسفند ماه سال جاري در کشور ازبکستان برگزار خواهد شد.

حقوقي با بيان اينکه وزنه برداري ايران به عنوان يکي از قطب هاي وزنه برداري جهان به حساب مي آيد، اظهار کرد: هميشه در هر وزن رقيباني هستند که مي توانند جايگاه يک ورزشکار را با خطر روبرو کنند، لذا هر کسي که تلاش بيشتري داشته باشد به جايگاه اصلي خودش دست مي يابد.

وزنه بردار مدال آور آذربايجان شرقي يادآور شد: به طور حتم نفرات اصلي و يک پاي تيم ملي وزنه برداري انتخاب شده اند و تمام تلاش و هدف من نيز رسيدن به اين جايگاه است. 


شيوع ويروس کرونا تمرينات وزنه برداران را تحت شعاع قرار داد

حقوقي با اشاره به شيوع ويروس کوويد 19 گفت: به دليل بيماري مادرم 2 ماه تمرينات خودم را قطع کردم و بعد از آن تمريناتم را منظم و با فشردگي خاصي زير نظر مربيان خوبم آقايان نويد و سعيد جابري با رعايت و حساسيت بيشتر اصول بهداشتي دنبال مي کنم و معتقد هستم همچنان به مربي نياز دارم.

نايب قهرمان وزنه برداري آسيا ادامه داد: مخالف تمرين وزنه برداري در خانه هستم چرا که يک ورزشکار حرفه اي بايد تمرينات خود را در باشگاه و زير نظر مربي دنبال کند تا ايراد و اشکال هاي ورزشکار را تذکر دهد.

وي همچنين به مربي اول خود اشاره کرده و افزود: آقاي احمد فرشباف، مربي پايه من بود که من را با رشته وزنه برداري آشنا کردند و حتي به مدت 2 سال زير نظر آقاي ايوب بهتاج که آن زمان مربي شهرستان تبريز بودند، کار کردم و در اين مدت با حمايت هاي ايشان وارد تيم ملي شدم و بعد از آن تاکنون زير نظر آقايان جابري مشغول هستم.

نايب قهرمان وزنه برداري آسيا عنوان داشت: بسياري از خانواده مخالف گرويدن فرزندانشان به سمت رشته ورزشي وزنه برداري ميباشند و دليل آن هم اطلاعات نادرستي از قبيل کوتاه قد ماندن ورزشکاران وزن?دبردار و پوکي استخوان آنان است که به هيچ وجه پايه علمي ندارد.

وي گفت: امروزه بر اساس اطلاعات جمع آوري شده علمي مشخص شده است که ميزان آسيب ديدگي در رشته وزنه برداري نسبت به فوتبال کمتر مي باشد.

وي در پاسخ به اين سوال که حمايت و عملکرد هيات وزنه برداري از ورزشکاران وزنه برداري استان در چه حدي است، توضيح داد: هيات وزنه برداري آذربايجان شرقي به تناسب توان مالي، امکانات و تجهيزات وزنه برداري اش در کنارمان بوده و ما نيز تنها فکرمان تمرين و باز تمرين است چرا که لازمه موفقيت فقط تمرين مي باشد و لا غير.

 حقوقي با اشاره به وزنه بردار کشور چين که به رغم اينکه 34 سال سن داشته، در وزن 81 کيلوگرم همچنان قهرمان جهان بوده و براي چهارمين بار به مسابقات المپيک ورود پيدا مي کند، گفت: اين يعني 16 سال در اوج قهرماني بودن، پس تا بدن يک وزنه بردار خسته نشده باشد و توان اول شدن داشته باشد، مي تواند اين رشته ورزشي را ادامه دهد.

حقوقي درباره مشکل جذب حامي مالي براي وزنه برداري ادامه داد: فکر مي کنم نه تنها رشته وزنه برداري، بلکه تمامي رشته هاي ورزشي با اين مشکل روبرو هستند.

وي تشريح کرد: با شرايط اقتصادي کنوني و نبود حمايت بخش خصوصي، بسياري از موقعيت هاي خوب ورزشکاران آذربايجان شرقي به هدر مي رود و اميدوارم بخش هاي خصوصي همچون باشگاه تراکتور نيز از ورزش استان حمايت کنند.

گفتني است، به تازگي سه وزنه بردار آذربايجان شرقي به اردوي تيم ملي وزنه برداري دعوت شدند که امير حقوقي يکي از آنهاست. 

حقوقي که در وزن 102 کيلوگرم وزنه مي زند، متولد 28 بهمن 1372 شمسي تبريز و دانشجوي کارشناسي تربيت بدني مي باشد که از 11 سالگي وزنه برداري را شروع کره است.

کلیدواژه ها:
احساس خود را نسب به این خبر در قالب یکی از شکلک ها بیان کنید:
Happy sad wonder fear Hate angri
ارسال نظر
نام: 
پست الکترونیک:
نظر : 
سوال امنیتی : 
? 2 + 5

  آخرین اخبار
فرماندار اهر: کنترل بيماري کرونا نيازمند تداوم همکاري مردم است فرماندار اهر: کنترل بيماري کرونا نيازمند تداوم همکاري مردم است
محدوديت‌ها در آرامستان‌هاي آذربايجان‌شرقي ادامه دارد
بيش از 70 درصد ناوگان اتوبوس‌راني تبريز فرسوده است
شبکه سهند، رتبه نخست رشد و توسعه فناوري رسانه
لزوم استقرار سامانه پايش تصويري آنلاين در معدن طلاي اندريان
رنگ کرونا در آذربايجان‌شرقي نارنجي شد
راه اندازي مرکز نوآوري صنعتي شهيد فخري زاده در آذربايجان شرقي
کمبود نيرو در پايگاه‌هاي اورژانس آذربايجان شرقي
استاندار آذربايجان شرقي با وزير بهداشت، درمان و آموزش پزشکي ديدار کرد
وقوع دو حادثه در شبستر، جان 2 نفر را گرفت
  پربازدیدترین اخبار
لزوم استقرار سامانه پايش تصويري آنلاين در معدن طلاي اندريان
راه اندازي مرکز نوآوري صنعتي شهيد فخري زاده در آذربايجان شرقي
کمبود نيرو در پايگاه‌هاي اورژانس آذربايجان شرقي
رنگ کرونا در آذربايجان‌شرقي نارنجي شد
استاندار آذربايجان شرقي با وزير بهداشت، درمان و آموزش پزشکي ديدار کرد
شبکه سهند، رتبه نخست رشد و توسعه فناوري رسانه
تبريز در وضعيت نارنجي قرار دارد/ادارات مي‌توانند کارکنان خود را تا حداقل ممکن کاهش دهند
محدوديت‌ها در آرامستان‌هاي آذربايجان‌شرقي ادامه دارد
بيش از 70 درصد ناوگان اتوبوس‌راني تبريز فرسوده است
فرماندار اهر: کنترل بيماري کرونا نيازمند تداوم همکاري مردم است فرماندار اهر: کنترل بيماري کرونا نيازمند تداوم همکاري مردم است
کلیه حقوق مادی و معنوی این وب گاه محفوظ است.