1399/06/13 - 22 : 7
کد خبر: 20919
تراکتور قهرمان جام حذفي شد
احرار: - تيم فوتبال تراکتور تبريز در ديداري هيجان‌انگيز با نتيجه سه بر ? استقلال را شکست داد و قهرمان جام حذفي فوتبال ايران شد.

تيم‌هاي استقلال و تراکتور از ساعت 18:15  در ورزشگاه امام رضا (ع) در ديدار نهايي جام حذفي به مصاف هم رفتند. موعود بنيادي فر، سعيد علي نژاديان، سعيد قاسمي، وحيد کاظمي، امير عرب براقي و مرتضي منصوريان داوران اين مسابقه بودند.

نيمه نخست اين بازي با برتري سه بر صفر تراکتور به پايان رسيد. محمدرضا خانزاده در دقيقه 17، اشکان دژاگه در دقيقه 34و اکبر ايماني در دقيقه 42گل‌هاي اين نيمه را به ثمر رساندند. نيمه دوم متعلق به استقلال بود اما اين تيم با وجود به ثمر رساندن ? گل در اين نيمه، شکست خورد. مهدي قائدي در دقيقه 51و ارسلان مطهري در دقيقه79 گل‌هاي استقلال را وارد دروازه تراکتور کردند.

دقايق ابتدايي بازي بيشتر در ميانه‌هاي ميدان در جريان بود و بازي پربرخورد 2 تيم باعث شد داور مسابقه بارها با اعلام خطا، روند مسابقه را متوقف کند. نخستين موقعيت خطرناک بازي به نخستين گل مسابقه تبديل شد.

در دقيقه 17 خانزاده از داخل محوطه جريمه با يک ضربه چيپ بسيار زيبا، توپ را بالاتر از دستان سيد حسين حسيني وارد دروازه استقلال کرد. اشتباه حسيني در به ثمر رسيدن اين گل بي‌تاثير نبود.

پس از گل تراکتور، بازيکنان استقلال فشار را بر حريف بيشتر کردند تا هرچه زودتر به گل تساوي برسند اما چندان در خلق موقعيت گل موفق نبودند. تا اينکه روي ضد حمله حريف غافلگير شدند.

در دقيقه ?? احسان حاج‌صفي با يک پاس عمقي زيبا، دژاگه را در موقعيت خوبي قرار داد. اين بازيکن هم با پشت سر گذاشتن عارف غلامي در موقعيت تک به تک با دروازه‌بان استقلال قرار گرفت و با يک ضربه آرام، براي دومين بار توپ را وارد دروازه حسيني کرد. خط دفاعي استقلال روي اين گل عملکرد متزلزلي داشت.

در دقيقه 42گل سوم هم به ثمر رسيد. دژاگه روي يک ضربه ايستگاهي از کنار زمين، توپ را به تير دوم دروازه استقلال فرستاد. مدافعان و دروازه‌بان اين تيم عملکرد بسيار ضعيفي داشتند و اين موقعيت را به ايماني دادند تا در شرايطي نه‌چندان سخت،‌ با ضربه سر توپ را وارد دروازه کند.

در دقيقه 3+45تنها موقعيت خطرناک استقلال در نيمه نخست به دست آمد اما محمدرضا اخباري دروازه‌بان تراکتور با جايگيري درست، ضربه سر محکم شيخ دياباته را دفع کرد.

فرهاد مجيدي سرمربي استقلال از آغاز نيمه دوم با به ميدان فرستادن ارسلان مطهري به جاي آرش رضاوند، تلاش کرد قدرت هجومي تيم خود را بيشتر کند.

در دقيقه 50سرانجام استقلالي‌ها به گل رسيدند. مهدي قائدي روي ارسال ووريا غفوري، با ضربه سر دروازه تراکتور را باز کرد تا اميد شاگردان مجيدي براي تغيير نتيجه زنده شود.

در دقيقه 62استقلال اين فرصت را داشت که گل دوم را هم بزند ولي ضربه سر مطهري به تير دروازه تراکتور برخورد کرد. تنها يک دقيقه بعد قايدي با حرکت انفراديِ عرضيِ زيبايِ خود توپ را به سوي دروازه شوت کرد که اين توپ دور از دستان اخباري در حال ورود به دروازه بود که ميثم تيموري مدافع تراکتور با جايگيري هوشمندانه خود، با ضربه سر مانع از گل شدن آن شد.

پس از اين صحنه ساکت الهامي سرمربي تراکتور به شدت به عملکرد داور اعتراض داشت. بنيادي‌فر هم او را با کارت قرمز جريمه کرد اما الهامي همچنان مشغول اعتراض بود و خروج او از زمين چند دقيقه روند بازي را متوقف کرد.

در دقيقه 79 مطهري که در نيمه دوم وارد زمين شده بود، با ضربه سر گل دوم استقلال را به ثمر رساند. اين بار هم غفور با ارسالي دقيق پاس گل داد.

استقلال که 2 بار روي ضربات سر به گل رسيده بود،‌ همچنان بيشتر حملات خود را روي ارسال‌هاي بلند برنامه‌ريزي کرده بود.

در دقيقه 89 فرشيد اسماعيلي در محوطه جريمه تراکتور به زمين افتاد. بازيکنان استقلال به پنالتي اعتقاد داشتند اما داور بازي، اسماعيلي را با کارت زرد جريمه کرد.

اعلام شدن 9 دقيقه وقت اضافه، اميدهاي استقلال را براي به تساوي کشاندن مسابقه زنده کرد. در وقت‌هاي اضافه استقلال با بازي مستقيم و ارسال توپ روي دروازه فشار زيادي براي گلزني ايجاد کرد و موقعيت‌هاي خطرناکي هم به وجود آورد اما خط دفاعي تراکتور با چنگ و دندان از دروازه خودي محافظت مي‌کرد.

در نهايت هم در دقيقه صدم بازي، سوت پايان مسابقه به صدا درآمد تا تراکتور براي دومين بار در تاريخ خود به جام قهرماني جام حذفي برسد.

تراکتور براي رسيدن به فينال جام حذفي تيم‌هاي پاس، نود اروميه، مس کرمان و نفت مسجد سليمان را از پيش رو برداشته بود و استقلال با گذشتن از سد گل ريحان البرز، فجر سپاسي شيراز، سپاهان و پرسپوليس فيناليست شد.

ترکيب استقلال: سيد حسين حسيني، محمد دانشگر، عارف غلامي، وريا غفوري، هرويه ميليچ، آرش رضاوند (از دقيقه ?? ارسلان مطهري)، مسعود ريگي، علي کريمي، فرشيد اسماعيلي (از دقيقه 90ميلاد زکي‌پور)، مهدي قايدي و شيخ دياباته.

سرمربي: فرهاد مجيدي

ترکيب تراکتور: محمدرضا اخباري، محمدرضا خانزاده (از دقيقه 74 محمدرضا آزادي و از دقيقه 99 مهدي ببري)، ايمان سليمي، اکبر ايماني، مسعود شجاعي، سعيد مهري، ساسان انصاري، ميثم تيموري، اشکان دژاگه (از دقيقه 87رضا شکاري)، احسان حاج صفي، مهدي تيکدري.

سرمربي: ساکت الهامي

 

کلیدواژه ها:
احساس خود را نسب به این خبر در قالب یکی از شکلک ها بیان کنید:
Happy sad wonder fear Hate angri
ارسال نظر
نام: 
پست الکترونیک:
نظر : 
سوال امنیتی : 
? 8 + 2

  آخرین اخبار
 شفافيت يکي از مولفه هاي مهم توسعه است
حريرچي: کل کشور در وضعيت قرمز کرونايي است
منصوريان سرمربي تراکتور شد
کشف 10کيلوگرم ترياک در صوفيان
دادستان تبريز: با هرگونه سهل انگاري در مورد حادثه خيابان طالقاني تبريز برخورد مي‌شود
215 واگن قطار شهري تبريز از داخل کشور تامين مي‌شود
مرکز شتاب دهنده همگامان در تبريز افتتاح شد
ستاري: شرکت‌هاي دانش‌بنيان سهم چشمگيري در تأمين کالاهاي فناور تحريمي دارند
ماشين سازي 2 مهاجم ليگ برتري جذب کرد
پرداخت 80ميليارد تومان تسهيلات کرونا به مشاغل آسيب ديده در آذربايجان غربي
  پربازدیدترین اخبار
ماشين سازي 2 مهاجم ليگ برتري جذب کرد
مرکز شتاب دهنده همگامان در تبريز افتتاح شد
ستاري: شرکت‌هاي دانش‌بنيان سهم چشمگيري در تأمين کالاهاي فناور تحريمي دارند
دادستان تبريز: با هرگونه سهل انگاري در مورد حادثه خيابان طالقاني تبريز برخورد مي‌شود
 شفافيت يکي از مولفه هاي مهم توسعه است
منصوريان سرمربي تراکتور شد
215 واگن قطار شهري تبريز از داخل کشور تامين مي‌شود
حريرچي: کل کشور در وضعيت قرمز کرونايي است
کشف 10کيلوگرم ترياک در صوفيان
برگزاري نمايشگاه کتاب تبريز به شکل مجازي و با مشارکت کتابفروشي‌ها
کلیه حقوق مادی و معنوی این وب گاه محفوظ است.