1399/05/22 - 18 : 41
کد خبر: 20844
188 فوتي جديد کرونا در کشور / شمار مبتلايان از 333 هزار تن گذشت
سخنگوي وزارت بهداشت گفت: با شناسايي 2510 بيمار جديد کوويد19 در کشور طي 24 ساعت گذشته، شمار مبتلايان کرونا در کشور به بيش از 333 هزار نفر رسيد.

دکتر سيماسادات لاري گفت: از ديروز تا امروز 22مرداد 1399 و بر اساس معيارهاي قطعي تشخيصي، دو هزار و 510 بيمار جديد مبتلا به کوويد19 در کشور شناسايي شد که يک هزار و 89 نفر از آنها بستري شدند.

وي افزود: مجموع بيماران کوويد19  در کشور به 333 هزار و 699 نفر رسيد.

لاري گفت: متاسفانه در طول 24 ساعت گذشته، 188 بيمار کوويد19  جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان اين بيماري به 18  هزار و 988 نفر رسيد.

وي ادامه داد: خوشبختانه تا کنون 290 هزار و 244 نفر از بيماران، بهبود يافته و يا از بيمارستانها ترخيص شده اند.

لاري گفت: 3940 نفر از بيماران مبتلا به کوويد19  در وضعيت شديد اين بيماري تحت مراقبت قرار دارند.

به گفته وي، تا کنون دو ميليون و 763 هزار و 225 آزمايش تشخيص کوويد19  در کشور انجام شده است.

وي در توضيح استان‌هاي در وضعيت قرمز کرونا گفت: استان‌هاي مازندران، تهران، قم، گلستان، خراسان شمالي، اردبيل، اصفهان، البرز، خراسان رضوي، کرمان، سمنان، آذربايجان شرقي، مرکزي، يزد و گيلان در وضعيت قرمز قرار دارند.

لاري همچنين درباره استان‌هاي در وضعيت هشدار گفت: استان‌هاي فارس، ايلام، لرستان، هرمزگان، زنجان، قزوين، آذربايجان غربي، بوشهر، همدان، چهارمحال و بختياري و کهگيلويه و بوير احمد هم در وضعيت هشدار قرار دارند.

سخنگوي وزارت بهداشت در توضيح وضعيت استان اصفهان گفت: اصفهان از جمله استان‌هايي بود که در ابتداي شيوع بيماري در کشور خيز بسيار شديدي را در موارد ابتلا و بستري تجربه کرد. از فروردين ماه تعداد موارد ابتلا و بستري به تدريج رو به کاهش رفته و در هفته اول خردادماه به کمترين ميزان خود از زمان شيوع بيماري رسيد. اما متاسفانه عليرغم توصيه‌هاي اکيد بهداشتي، از نيمه خرداد ماه نمودار ابتلا و بستري در اين استان مجددا روند صعودي گرفت؛ به طوري که شاهد رشد ?? درصدي موارد ابتلا و بستري در استان اصفهان طي شش هفته گذشته هستيم.

وي ادامه داد: اگرچه به نظر مي‌رسد توجه بيشتر به رعايت پروتکل‌ها و افزايش ميزان استفاده از ماسک توسط مردم اصفهان موجب شده شيب صعودي موارد ابتلا و بستري طي روزهاي اخير تا حدي مهار شود، اما هنوز ممارست و پايبندي بيشتر به رعايت پروتکل ها در اين استان ضروري است.

به گفته سخنگوي وزارت بهداشت، در حال حاضر 11 شهرستان در استان اصفهان در وضعيت قرمز و پنج شهرستان در وضعيت هشدار بيماري قرار دارند و در شهرستان‌هاي پرجمعيت و پرتردد اين استان مانند شهرستان‌هاي اصفهان، خميني شهر، شهرضا، مبارکه، شاهين شهر و ... وضعيت بيماري حساس‌تر و شکننده‌تر است.

وي با اشاره به معرفي اماکن متخلف در رعايت پروتکل‌ها به مراجع قضايي و از جمله اماکن تهيه و توزيع غذا، گفت: طي هفته گذشته  54  مورد از اماکن متخلف پملب شدند.

لاري درباره ميزان استفاده از ماسک در استان اصفهان نيز گفت: ميزان استفاده از ماسک توسط مردم در اماکن عمومي 78 درصد، متصديان اصناف 65 درصد، در وسايل حمل و نقل عمومي 70 درصد است.

وي ابراز اميدواري کرد که با رعايت پروتکل‌هاي بهداشتي و استفاده جدي‌تر از ماسک ضمن توقف روند صعودي بيماري در اين استان، شاهد کاهش روند ابتلا و بستري باشيم.

سخنگوي وزارت بهداشت همچنين گفت: کرونا عليرغم تمام ناامني و اختلالي که در زندگي بشر ايجاد کرده، اما فرصتي است براي يادگيري و افزايش تاب آوري و تلاش در جهت ساختن جامعه اي سالم‌تر. اميدواريم با تقويت عزم و اراده خود در رعايت پروتکل‌هاي سه گانه بهداشتي يعني فاصله گذاري اجتماعي، شست و شوي مرتب دست‌ها و استفاده از ماسک، شاهد شکست زنجيره انتقال بيماري در کشور باشيم.

کلیدواژه ها:
احساس خود را نسب به این خبر در قالب یکی از شکلک ها بیان کنید:
Happy sad wonder fear Hate angri
ارسال نظر
نام: 
پست الکترونیک:
نظر : 
سوال امنیتی : 
? 3 + 1

  آخرین اخبار
 شفافيت يکي از مولفه هاي مهم توسعه است
حريرچي: کل کشور در وضعيت قرمز کرونايي است
منصوريان سرمربي تراکتور شد
کشف 10کيلوگرم ترياک در صوفيان
دادستان تبريز: با هرگونه سهل انگاري در مورد حادثه خيابان طالقاني تبريز برخورد مي‌شود
215 واگن قطار شهري تبريز از داخل کشور تامين مي‌شود
مرکز شتاب دهنده همگامان در تبريز افتتاح شد
ستاري: شرکت‌هاي دانش‌بنيان سهم چشمگيري در تأمين کالاهاي فناور تحريمي دارند
ماشين سازي 2 مهاجم ليگ برتري جذب کرد
پرداخت 80ميليارد تومان تسهيلات کرونا به مشاغل آسيب ديده در آذربايجان غربي
  پربازدیدترین اخبار
ماشين سازي 2 مهاجم ليگ برتري جذب کرد
مرکز شتاب دهنده همگامان در تبريز افتتاح شد
ستاري: شرکت‌هاي دانش‌بنيان سهم چشمگيري در تأمين کالاهاي فناور تحريمي دارند
دادستان تبريز: با هرگونه سهل انگاري در مورد حادثه خيابان طالقاني تبريز برخورد مي‌شود
 شفافيت يکي از مولفه هاي مهم توسعه است
215 واگن قطار شهري تبريز از داخل کشور تامين مي‌شود
منصوريان سرمربي تراکتور شد
حريرچي: کل کشور در وضعيت قرمز کرونايي است
کشف 10کيلوگرم ترياک در صوفيان
برگزاري نمايشگاه کتاب تبريز به شکل مجازي و با مشارکت کتابفروشي‌ها
کلیه حقوق مادی و معنوی این وب گاه محفوظ است.