1399/05/14 - 18 : 17
کد خبر: 20807
استاندار: تکليف بازسازي مناطق زلزله زده قبل از فصل سرما مشخص شود
احرار: استاندار آذربايجان شرقي با اشاره به اينکه بازسازي 20 درصد از واحدهاي آسيب ديده مناطق زلزله استان در شهرستان هاي ميانه و سراب هنوز آغاز نشده است، تأکيد کرد: بايد تکليف تمام واحدهاي آسيب‌ديده تا قبل از فرارسيدن فصل سرما، روشن شود و بعد از شروع فصل سرما شاهد مشکلات مردم در اين مناطق نباشيم.

محمدرضا پورمحمدي روز سه شنبه در نشست بررسي وضعيت بازسازي مناطق زلزله‌زده ميانه و سراب با اشاره به اينکه 80 درصد از واحدهاي احداثي در اين مناطق، در مرحله اسکلت‌گذاري هستند، افزود: بايد بررسي شود که آيا صاحبان 20 درصد واحدها قصد بازسازي ندارند يا مانعي براي بازسازي آنها وجود دارد.
 
 وي با قدرداني از تلاش‌هاي دستگاه‌هاي مسئول در روند بازسازي مناطق زلزله‌زده، گفت: تجربه خوبي در مديريت اين حادثه به دست آمد، به نحوي که در 2 ماه اول، اسکان اضطراري و موقت به صورت کامل انجام شد و روند بازسازي نيز به‌رغم مشکلات، خوب پيش مي‌رود.
 
پورمحمدي خاطرنشان کرد: پايين بودن خسارات اين زلزله در مقايسه با شدت آن، به دليل مقاوم‌سازي خانه‌هاي روستايي در سال‌هاي اخير بود و بايد به اين موضوع توجه شود که ادامه اين روند، تاب‌آوري مناطق روستايي را در برابر حوادث افزايش مي‌دهد.
 
استاندار آذربايجان شرقي همچنين از تلاش‌هاي انجام‌يافته براي جبران خسارات ناشي از سيل در برخي از مناطق استان قدرداني کرد و گفت: اختصاص اعتبارات اين حوزه به مرمت و تقويت زيرساخت‌هاي اين مناطق تجربه خوبي بود که بايد مستندسازي و مدون شود.

وي بر همکاري بيشتر سيستم بانکي استان براي پرداخت تسهيلات بازسازي در مناطق زلزله‌زده ميانه و سراب تأکيد کرد و گفت: واحدهايي که عمليات بازسازي آنها شروع شده بايد تا پايان مهر تکميل شوند و به اين منظور تسريع در پرداخت تسهيلات بانکي ضروري است.


معاون هماهنگي امور عمراني استاندار آذربايجان شرقي نيز با بيان اينکه بازسازي مناطق زلزله‌زده سراب و ميانه با مشارکت خود مردم و اهالي روستاها انجام مي‌شود، گفت: وظيفه دولت در اين زمينه، هماهنگي براي پرداخت تسهيلات بانکي و تأمين مصالح مورد نياز است و دستگاه‌ها بايد تا پايان روند بازسازي وظايف خود را به صورت جدي انجام دهند.
 
جواد رحمتي گفت: 95 درصد از واحدهاي آسيب‌ديده براي دريافت تسهيلات به سيستم بانکي معرفي شده‌اند و لازم است در روند پرداخت تسهيلات تسريع شود تا قبل از فصل سرما بتوانيم همه واحدها را تکميل کنيم.
 

 350 واحد زلزله زده در شهرستان هاي سراب و ميانه تکميل شده است

مديرکل بنياد مسکن انقلاب اسلامي استان آذربايجان شرقي هم گزارشي از روند بازسازي خانه‌هاي روستايي در مناطق زلزله‌زده ميانه و سراب ارائه کرد و گفت: 17 ميليارد تومان از تسهيلات بازسازي اين مناطق هنوز از سوي بانک‌ها تعيين تکليف نشده است و تسريع در روند بازسازي، نيازمند همکاري سيستم بانکي است.
 
حافظ باباپور با بيان اينکه از مجموع سه هزار واحد احداثي در اين مناطق، 350 واحد تکميل و تحويل شده است، افزود: 1407 واحد معادل 47 درصد از واحدها نيز سقف‌ريزي شده است.
 
وي با بيان اينکه 195 ميليارد تومان تسهيلات بازسازي براي اين مناطق تصويب  شده بود، گفت: تاکنون 70 ميليارد تومان از اين تسهيلات پرداخت و 88 ميليارد تومان نيز عقد قرارداد شده است.
 
باباپور با بيان اينکه 83 درصد از واحدهاي احداثي، تسهيلات مرحله اول را دريافت کرده‌اند، افزود: تسريع در روند بازسازي مناطق زلزله‌زده نيازمند همکاري بيشتر بانک‌هاي عامل در پرداخت تسهيلات است.
 

186 واحد دامي در مناطق زلزله زده بازسازي شده است

فيروز باقر زاده معاون سازمان جهاد کشاورزي استان آذربايجان شرقي هم با تشريح روند بازسازي واحدهاي دامي در مناطق زلزله‌زده سراب و ميانه، گفت: از 2 هزار واحد دامي در اين مناطق، عمليات بازسازي ??? واحد به اتمام رسيده، 256 واحد در مرحله اسکلت و 337 واحد نيز در مرحله پي‌کني و فونداسيون هستند.
 
 
هنربر، مديرکل مديريت بحران استانداري آذربايجان شرقي هم با قدرداني از خدمات و تلاش‌هاي دستگاه‌هاي مسئول در مديريت حوادث اخير در استان، گفت: با توجه به شيوع کرونا و بارش‌هاي آخر سال ??، مشکلاتي در روند بازسازي مناطق زلزله‌زده به وجود آمد، اما با پيگيري‌هاي استاندار و تلاش مديران دستگاه‌ها، روند بازسازي در هفته‌هاي اخير سرعت گرفته و تلاش مي‌کنيم تا پايان مهر کار بازسازي را تکميل کنيم.
 
ايرنا

کلیدواژه ها:
احساس خود را نسب به این خبر در قالب یکی از شکلک ها بیان کنید:
Happy sad wonder fear Hate angri
ارسال نظر
نام: 
پست الکترونیک:
نظر : 
سوال امنیتی : 
? 2 + 5

  آخرین اخبار
يک فروند پهپاد در آذربايجان‌شرقي ساقط شد
آذربايجان و ارمنستان مشکلات‌شان را از طريق ديپلماسي حل کنند
تصادفات منجر به فوت در اهر 60درصد کاهش يافت
اصابت يک خمپاره به روستاي خلف‌بيگلو در خداآفرين
برخورد انضباطي باشگاه تراکتور با بازيکن جديد!
رسانه‌ها همراه قابل اطميناني براي بخش صنعت هستند
دادگستري آذربايجان‌شرقي توزيع واکسن آنفلوانزا را رصد مي‌کند
نوزاد رهاشده تبريزي در اختيار شيرخوارگاه احسان است
پرداخت 190 ميليارد تومان تسهيلات کرونايي به بخش توليد در استان
اهداي 20 عدد دوربين عکاسي قديمي به موزه مطبوعات تبريز
  پربازدیدترین اخبار
نوزاد رهاشده تبريزي در اختيار شيرخوارگاه احسان است
دادگستري آذربايجان‌شرقي توزيع واکسن آنفلوانزا را رصد مي‌کند
رسانه‌ها همراه قابل اطميناني براي بخش صنعت هستند
خانه تاريخي واعظ در فهرست آثار ملي ثبت شد
اصابت يک خمپاره به روستاي خلف‌بيگلو در خداآفرين
تصادفات منجر به فوت در اهر 60درصد کاهش يافت
برخورد انضباطي باشگاه تراکتور با بازيکن جديد!
يک فروند پهپاد در آذربايجان‌شرقي ساقط شد
آذربايجان و ارمنستان مشکلات‌شان را از طريق ديپلماسي حل کنند
رئيس کل دادگستري آذربايجان شرقي: نيروي هوايي نقش موثري در پيروزي انقلاب اسلامي داشت
کلیه حقوق مادی و معنوی این وب گاه محفوظ است.