1399/04/23 - 19 : 37
کد خبر: 20682
استاندار آذربايجان شرقي:
ارتقاي اميد به زندگي از کارکردهاي نظام تامين اجتماعي در کشور است
احرار: استاندار آذربايجان شرقي گفت: ارارتقاي اميد به زندگي از کارکردهاي نظام تامين اجتماعي در کشور است

همزمان با هفته بهزيستي و تامين اجتماعي، سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعي آذربايجان شرقي بهمراه مديران و جمعي از کارکنان اداره کل تامين اجتماعي و مديريت درمان تأمين اجتماعي، با استاندار آذربايجان شرقي  ديدار کرد

 استاندار آذربايجان شرقي در اين ديدار با تبريک هفته بهزيستي و تامين اجتماعي، با بيان اينکه خدمات ارزشمندي در حوزه رفاه و تامين اجتماعي به جامعه ارايه مي شود، اظهار داشت: الکترونيکي کردن خدمات به شکل مشهودي در تامين اجتماعي محقق شده است که تحولي در نحوه ارايه خدمات در اين سازمان ايجاد نموده است.

استاندار آذربايجان شرقي با بيان اينکه بايستي عملکرد دستگاه‌هاي اجرايي مستند گرديده و به مردم قدرشناس کشور منعکس گردد، اجر و پاداش الهي را نتيجه خدمت به مردم دانسته و افزود: حيات بخشيدن به زندگي اجتماعي و ارتقاي اميد به زندگي از کارکردهاي نظام تامين اجتماعي در کشور است.

 پور محمدي با اشاره به اينکه تأمين اجتماعي ريشه در مباني ديني و فقهي ما مسلمانان دارد افزود: کلمه تامين در ترکيب تامين اجتماعي را به معناي امنيت است و امنيت در اشکال گوناگون از جمله امنيت جسمي، امنيت غذايي، امنيت شغلي و ... تبلور پيدا مي کند و نظام تأمين اجتماعي با توانمندسازي و تضمين آتيه نيروي کار نقش مهمي در ايجاد اين امنيت دارد.
استاندار آذربايجان شرقي با تأکيد بر اينکه کشور در حال حاضر در دوران گذار قرار دارد، تصريح کرد، با تغيير هرم سني و گذشت زمان از تعداد نيازمندان و فقرا کاسته مي شود و در مقابل بنا به شرايط جديد، چالش هاي متفاوتي ايجاد مي گردد که مقتضيات خود را مي طلبد و براي جلوگيري از غافلگيري در مقابله با آنان، بايد تدبير هوشمندانه صورت پذيرد.
وي با تاکيد بر کيفي سازي خدمات، اذعان داشت شفافيت و تسهيل فرآيندهاي اجرايي از اولويت هاي امور بوده و لازم است دستگاه هاي اجرايي. در اين راستا اهتمام جدي داشته و متناسب با شرايط و نيازهاي جامعه نسبت به راهبري حوزه متبوعه خود اقدام نمايند.
جعفر سمساري مدير کل تأمين اجتماعي استان نيز ضمن ارائه گزارشي از عملکرد حوزه بيمه اي تأمين اجتماعي در استان، تعداد افراد تحت پوشش تأمين اجتماعي استان را بالغ بر دو ميليون و يکصد هزار نفر اعلام نموده و اذعان داشت از اين تعداد بيش از 192 هزار بازنشسته و مستمري بگير اصلي هستند که با دريافت حقوق و مستمري از سازمان تأمين اجتماعي، امرار معاش مي کنند.
مدير کل تأمين اجتماعي استان با تأکيد بر ارتقاي معيشت بازنشستگان متناسب با تورم، از اجراي متناسب سازي حقوق بازنشستگان در پي مصوبه هيأت دولت از اول مرداد ماه سال جاري خبر داده و تصريح کرد: در اين قالب حقوق دريافتي بازنشستگان 400 تا 800 هزار تومان متناسب با مدت بيمه پردازي و ميزان حقوق، افزايش خواهد يافت.
جعفر سمساري با بيان اينکه با همراهي کارفرمايان و تدبير مديران استاني، تعداد مقرري بگيران بيمه بيکاري، عليرغم شيوع بيماري کرونا، نسبت به زمان مشابه سال گذشته، روند کاهشي داشته است، اذعان داشت، در حال حاضر حدود 11 هزار مقرري بگير بيمه بيکاري تحت پوشش اداره کل تأمين اجتماعي استان هستند که ماهانه بالغ بر 205 ميليارد تومان از بابت مقرري به اين افراد پرداخت مي شود. 
وي سالمندي جمعيت را از جمله چالش هاي جدي صندوق هاي بازنشستگي دانسته و اذعان داشت بازنگري در قوانين موجود به جهت پايداري سازمان در راستاي ارائه خدمات بين النسلي، متناسب با ساختار اقتصادي و جمعيتي کشور ضروري است.
جعفر سمساري با بيان اينکه سازمان تامين اجتماعي کاهش مراجعات حضوري از طريق توسعه خدمات الکترونيکي را به جد دنبال مي کند، از امهال حق بيمه سهم کارفرمايي کارگاههاي آسيب ديده از کرونا در سه ماهه اول شيوع بيماري خبر داده و اذعان داشت، کارفرماياني که از طريق سامانه eservices.tamin.ir  درخواست خود را ارايه نموده اند، خواهند توانست حق بيمه سهم کارفرمايي را در تير ماه تا پايان سال تقسيط نمايند.
مدير کل تامين اجتماعي استان با اعلام اينکه مطالبات معوق سازمان تامين اجتماعي از کارگاههاي تحت پوشش در استان بيش از 1300 ميليارد تومان است، اذعان داشت عليرغم اين مطالبات، هيچگونه خللي در خدمت رساني به کارگاه هاي مديون ايجاد نشده و تعهدات سازمان در قبال ذينفعان در چارچوب قانون محقق شده است.
 اسماعيل مقدس پور، مدير درمان تأمين اجتماعي آذربايجان شرقي نيز در اين نشست با ارائه گزارشي از اقدامات حوزه درمان تأمين اجتماعي در راستاي مقابله با بيماري کرونا، تعداد بيماران کرونايي تحت درمان در مراکز تأمين اجتماعي استان را 1305 نفر اعلام نمود.
مدير درمان تأمين اجتماعي استان با بيان اينکه

 بيش از 1200 ميليارد تومان از بابت هزينه هاي درمان مستقيم و غيرمستقيم در استان هزينه شده است، تصريح کرد علاوه بر ارائه خدمات کيفي در مراکز درماني ملکي سازمان در استان، خريد خدمت از مراکز طرف قرارداد به جهت افزايش دسترسي افراد تحت پوشش به خدمات، در قالب درمان مستقيم در دستور کار بوده و بيش از 800 ميليارد از هزينه هاي درماني استان را به خود اختصاص داده است.
مدير درمان تأمين اجتماعي استان با قدرداني از همکاري مسئولين استاني در جهت واگذاري زمين بيمارستان 327 تختخوابي تبريز، از اهتمام سازمان براي آغاز عمليات اجرايي اين پروژه خبر داده و افزود در راستاي توزيع خدمات در استان، درمانگاههاي عجبشير، ملکان و هشترود تجهيز شده و با جذب نيروي انساني مورد نياز در آينده نزديک افتتاح خواهند شد و همچنين ايجاد درمانگاه صوفيان و بستان آباد و پلي کلينيک شهر جديد سهند نيز از پروژهاي در دست اقدام تأمين اجتماعي در استان است

کلیدواژه ها:
احساس خود را نسب به این خبر در قالب یکی از شکلک ها بیان کنید:
Happy sad wonder fear Hate angri
ارسال نظر
نام: 
پست الکترونیک:
نظر : 
سوال امنیتی : 
? 4 + 3

  آخرین اخبار
آتش سوزي جنگل هاي ارسباران خاموش شد
کاهش 16 درصدي تلفات سوانح رانندگي در آذربايجان شرقي
ذوالفقاري: تراکتور براي قهرماني مي‌جنگد
همراهي دستگاه قضا براي فعاليت 41 واحد توليدي در آذربايجان شرقي
برگزاري سومين جلسه ملاقات مردمي مديرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعي آذربايجان شرقي
دادستان مراغه: قاتلين جوان 34 ساله در مراغه شناسايي و دستگير شدند
رفع مشکل و بازگشت به چرخه توليد 41 واحد توليدي و صنعتي با نظارت تشکيلات قضايي استان
بيش از 68 ميليارد تومان براي اشتغالزايي در هشترود پرداخت شد
الهامي: چاره‌اي جز گرفتن سه امتياز نداريم
بخوانيد، حتي اگر کرونا نداريد
  پربازدیدترین اخبار
الهامي: چاره‌اي جز گرفتن سه امتياز نداريم
بيش از 68 ميليارد تومان براي اشتغالزايي در هشترود پرداخت شد
رفع مشکل و بازگشت به چرخه توليد 41 واحد توليدي و صنعتي با نظارت تشکيلات قضايي استان
افاضلي: اميدوارم هم پارس جنوبي در ليگ بماند هم ماشين‌سازي
برگزاري سومين جلسه ملاقات مردمي مديرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعي آذربايجان شرقي
دادستان مراغه: قاتلين جوان 34 ساله در مراغه شناسايي و دستگير شدند
کاهش 16 درصدي تلفات سوانح رانندگي در آذربايجان شرقي
ذوالفقاري: تراکتور براي قهرماني مي‌جنگد
همراهي دستگاه قضا براي فعاليت 41 واحد توليدي در آذربايجان شرقي
آتش سوزي جنگل هاي ارسباران خاموش شد
کلیه حقوق مادی و معنوی این وب گاه محفوظ است.