1399/04/20 - 14 : 5
کد خبر: 20656
کرونا همبازي استقلال و تراکتور
احرار: مجيدي 25 درصد تيمش را به خاطر کرونا در اختيار نداشته و بقيه اعضا هم با لغو تمرينات از فضاي فوتبال دور بوده اند. با اين حال بايد ديد، آبي پوشان چگونه مي توانند به مصاف تراکتور بروند

 در آستانه بازي پارس جم و استقلال در هفته 24 ليگ برتر، 13 بازيکن آبي پوش مشکوک به کرونا شناخته شدند.

در همين حال با کاروان استقلال که راهي فرودگاه مهرآباد شده بود تماس گرفته شده تا خيلي زود مهرآباد را به قصد قرنطينه ترک کنند.

بعد از اين اتفاق عده اي به نادرست بودن تست هاي کرونا استقلالي ها اعتراض کردند. اما بيمارستان مسيح دانشوري در اطلاعيه تاريخ 16 تير اعلام کرد: «دکتر سيد عليرضا ناجي رئيس مرکز تحقيقات ويروس شناسي آن بيمارستان تست کروناي 12 نفر اعضاي باشگاه(1 عضو تيم پزشکي و بقيه بازيکنان ) را مثبت تشخيص داده.»

تصوير تلخ وريا
بعد از اين اتفاق و ابتلاي بيش از 25 درصد اعضاي استقلال به کرونا، بازي اين تيم موقتا لغو شد. بازيکنان مشکوک تيم استقلال راهي قرنطينه شدند. در اين ميان وريا غفوري کاپيتان استقلال خود را در بالکن خانه اش قرنطينه کرده و در آستانه تولد 3 سالگي «بارين» دخترش در 17 مرداد تصاويري منتشر شد که باعث رنجش بسياري از اهالي فوتبال شد.

غيبت کرونايي ها در تمرين استقلال
اما در تست هاي ثانويه بعضي از بازيکنان فاقد کرونا تشخيص داده شده و در مجموعه ورزشي انقلاب حاضر شدند ولي 12 بازيکن غايب بودند: «محمد دانشگر، داريوش شجاعيان، مهدي قايدي، حسين پورحميدي، سينا خادمپور، زکريا مرادي، فرشيد باقري، مسعود ريگي، اميرحسين کارگر، آرش رضاوند، هرويه ميليچ و وريا غفوري غايب بودند.»

اصرار سازمان ليگ براي برگزاري بازي استقلال-تراکتور
در همين حال سازمان ليگ فوتبال ايران اعلام کرده «مسابقه دو تيم استقلال و تراکتورسازي تبريز طبق اعلام برنامه قبلي در روز شنبه 21 تير 1399 انجام خواهد شد.» اين در حالي است که بازي فولاد برابر نفت مسجد سليمان لغو شد. در اين شرايط مجيدي شايد براي چينش ترکيب اصلي هم با مشکل روبه رو شود.
چالش مجيدي؛ شاگردان بي تمرين!

مجيدي 25 درصد تيمش را به خاطر کرونا در اختيار نداشته و بقيه اعضا هم با لغو تمرينات از فضاي فوتبال دور بوده اند. با اين حال بايد ديد، آبي پوشان چگونه مي توانند به مصاف تراکتور بروند؟ مجيدي در شرايطي بايد ليگ را ادامه بدهد که برخلاف رقيب، شانسي براي قهرمان شدن ندارد.

روزهاي سخت بعد از نکو
فرهاد بعد از شکست برابر فولاد و تساوي برابر سايپا حسابي مورد انتقاد قرار گرفت. عده اي حتي عملکرد او در بازي فولاد و اخراجش از زمين مسابقه را دليل باخت آبي پوشان قلمداد کردند و درگيري با او جواد نکونام به خاطر داور مسابقه، سيد علي، حسابي برايش گران تمام شد. نکونام که همبازي سابق مجيدي محسوب مي شد اعلام کرد که بهتر است او به جاي فضاي مجازي و فالوور حواسش معطوف به مسائل فني تيمش باشد. او بعد از اين اتفاق به کميته انظباطي هم احضار شد تا حسابي طعم دردسر را بچشد.

شايعه تغيير فرهاد؛ بازگشت قديمي ها
در همين حال زمزمه همکاري دوباره قلعه نويي و استقلال به گوش رسيد. هر چند سرمربي سپاهان در گفت و گو با شبکه اصفهان اعلام کرد «تمرکزش بر روي تيمش است و براي فرهاد آرزوي موفقيت مي کند .» درست در اوج انتقادات پيشکسوتان استقلال انتقاداتي نسبت به 7 استقلال داشتند و حسن روشن شايد از بقيه صريحتر: «فرهاد شانس آورد بازي بدون تماشاگر بود.»

با اين تفاسير فضاي مجازي و صفحات هواداري استقلال ها پر از سوالاتي است که نظر هواداران را نسبت به شخصيت هاي قديمي استقلال جهت هدايت اين تيم مي پرسد: قلعه نويي، استراماچوني، مظلومي و حتي جباري تازه کار.

بعضي از کارشناسان با مقايسته سرنوشت منصوريان، مي گويند مجيدي بايد تجربه بيشتري در مربيگري کسب مي کرد و بعد روي نيمکت تيم محبوبش مي نشست يعني همان راهي که فکري، پاشازاده و نکونام پيش گرفته اند.

واکنش تراکتور به برگزاري مسابقه
ساکت الهامي در مصاحبه با برنامه صبح بخير راديو ايران گفته:« نبايد اينگونه باشد که استقلالي‌ها تصميم گيري کنند ، آنها 25 درصد يا اصلا 50 درصد کرونايي داشته باشند، من هم در بازي اول 50 درصد تيم را نداشتم و حتي به تيم نساجي بازي را واگذار کردم و تيمم‌ تحت فشار بود اگر اينگونه است بازي با نساجي را هم تکرار کنند چون من 50 درصد بازيکنانم را در اختيار نداشتم." سرمربي تراکتور اعلام مي کند که وقتي زنوزي با برگزاري ليگ به خاطر کرونا مخالفت کرد، کسي از او حمايت نکرد. حالا نبايد انتظاري داشته باشند.

سکانس پاياني
اعضاي تيم استقلال ممنوع المصاحبه شده اند و کسي در اين باره اظهار نظر نمي کند. بنابراين بايد منتظر روز شنبه و سرنوشت بازي استقلال و تراکتور ماند. آيا سازمان ليگ برنامه اش را عوض مي کند؟ يا مجيدي با تيمي نيمه و نصفه برابر حريف پرستاره خود قرار مي گيرد؟

 

عصر ايران

کلیدواژه ها:
احساس خود را نسب به این خبر در قالب یکی از شکلک ها بیان کنید:
Happy sad wonder fear Hate angri
ارسال نظر
نام: 
پست الکترونیک:
نظر : 
سوال امنیتی : 
? 9 + 2

  آخرین اخبار
آتش سوزي جنگل هاي ارسباران خاموش شد
کاهش 16 درصدي تلفات سوانح رانندگي در آذربايجان شرقي
ذوالفقاري: تراکتور براي قهرماني مي‌جنگد
همراهي دستگاه قضا براي فعاليت 41 واحد توليدي در آذربايجان شرقي
برگزاري سومين جلسه ملاقات مردمي مديرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعي آذربايجان شرقي
دادستان مراغه: قاتلين جوان 34 ساله در مراغه شناسايي و دستگير شدند
رفع مشکل و بازگشت به چرخه توليد 41 واحد توليدي و صنعتي با نظارت تشکيلات قضايي استان
بيش از 68 ميليارد تومان براي اشتغالزايي در هشترود پرداخت شد
الهامي: چاره‌اي جز گرفتن سه امتياز نداريم
بخوانيد، حتي اگر کرونا نداريد
  پربازدیدترین اخبار
الهامي: چاره‌اي جز گرفتن سه امتياز نداريم
بيش از 68 ميليارد تومان براي اشتغالزايي در هشترود پرداخت شد
رفع مشکل و بازگشت به چرخه توليد 41 واحد توليدي و صنعتي با نظارت تشکيلات قضايي استان
افاضلي: اميدوارم هم پارس جنوبي در ليگ بماند هم ماشين‌سازي
برگزاري سومين جلسه ملاقات مردمي مديرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعي آذربايجان شرقي
دادستان مراغه: قاتلين جوان 34 ساله در مراغه شناسايي و دستگير شدند
کاهش 16 درصدي تلفات سوانح رانندگي در آذربايجان شرقي
ذوالفقاري: تراکتور براي قهرماني مي‌جنگد
همراهي دستگاه قضا براي فعاليت 41 واحد توليدي در آذربايجان شرقي
آتش سوزي جنگل هاي ارسباران خاموش شد
کلیه حقوق مادی و معنوی این وب گاه محفوظ است.