1399/04/07 - 18 : 24
کد خبر: 20567
رئيس کل دادگستري آذربايجان شرقي:
قانون در مورد همه اجرا مي‌شود
احرار: رئيس کل دادگستري آذربايجان شرقي گفت: در اجراي قانون، نقطه ممنوعه نداريم و قانون در مورد همه اجرا مي‌شود و تلاش داريم با حفظ آبروي افراد به پرونده‌ها رسيدگي کنيم.

موسي خليل اللهي در ديدار با استاندار آذربايجان شرقي و برخي نمايندگان استان در مجلس شوراي اسلامي با اشاره به اقدامات دادگستري استان در راستاي حقوق عامه و اقتصاد مقاومتي، اظهار کرد: حفظ کرامت ارباب رجوع ولو مجرمان و همچنين همکاران اداري و قضايي در اولويت امور تشيلات قضايي استان قرار دارد.

وي با بيان اينکه تلاش مي‌کنيم فضاي فيزيکي دادگستري را توسعه دهيم، افزود: در اين خصوص اقدامات بسيار خوبي در استان انجام شده و فضاهاي مناسب در خور شان همکاران اداري و قضايي و مردم ايجاد شده است.

رئيس کل دادگستري استان تاکيد کرد: در اجراي قانون خط نقطه ممنوعه نداريم و قانون در مورد همه اجرا مي‌شود و تلاش داريم با حفظ آبروي افراد به پرونده‌ها رسيدگي کنيم.

وي با بيان اينکه تلاش داريم حوزه خود دادگستري را به سمت سالم سازي پيش ببريم هرچند دستگاه قضايي جزو سالم‌ترين دستگاه‌ها است اما حتي يک تخلف هم پذيرفتني نيست، تشريح کرد: در عين پيشگيري در صورتي که فردي متهم شود بدون در نظر گرفتن عنوان محاکمه خواهد شد.

وي افزود: رئيس قوه قضائيه با اقدامات خود اميد را در دل مردم ايجاد کرده‌اند و نبايد اجازه دهيم اين اميد از بين برود، افزايش اميد در مردم به نفع نظام است.

محمدرضا پورمحمدي، استاندار آذربايجان شرقي نيز در اين ديدار با بيان اينکه در استان و کشور تحول اساسي در حوزه قضايي انجام گرفته است، گفت: مبارزه با فساد در راس اين اقدامات بوده که در استان آذربايجان شرقي نيز به تبع اين مساله انجام شده و قابل قدرداني است.

مسعود پزشکيان، نماينده مردم تبريز، اسکو، آذرشهر در مجلس شوراي اسلامي نيز در اين ديدار خاطرنشان کرد: اميدواريم با همدلي عدالت و انصاف را در جامعه پياده کنيم و به وسيله قوه قضائيه مقابل قلدري‌ها بايستيم.

احمد محرم زاده، نماينده مردم اهر و هريس در مجلس شوراي اسلامي، خاظرنشان کرد: اقدامات قوه قضائيه پس از حضور آيت الله رئيسي دلگرمي خاصي در مردم ايجاد کرده است.

امر به معروف و نهي از منکر بايد به عنوان يک فرهنگ در جامعه نهادينه شود

رئيس کل دادگستري استان در ديدار با دبير ستاد امر به معروف و نهي از منکر آذربايجان شرقي نيز با بيان اينکه هرکجا امر به معروف و نهي از منکر باشد تشکيلات قضايي استان نيز حضور دارد، اظهار کرد: آسيب هاي اجتماعي بايد شناسايي و به صورت علمي با آن برخورد شود.

وي با بيان اينکه بحث امر به معروف و نهي از منکر در جامعه بايد به عنوان يک فرهنگ نهادينه شود، افزود: ظرفيت خوبي در بخش پيشگيري دادگستري استان وجود داشته و اقدامات مناسبي انجام گرفته است.

وي با تاکيد بر اينکه گاهي خود تحريمي مي‌کنيم، اضافه کرد: متاسفانه فضاي بيروني و مجازي را رها کرده‌ايم در حالي که بايد در اين فضاها به صورت مستمر حضور داشته باشيم.

به گزارش روابط عمومي دادگستري آذربايجان شرقي، خليل اللهي در راستاي ترويج امر به معروف و نهي از منکر جوانان بايد مورد توجه قرار بگيرند، بيان کرد: امروز اگر به جوانان توجه نکرده و آن‌ها را جذب نکنيم قطعا جدب کانال‌هاي ديگري خواهند شد.

حجت الاسلام والمسلمين نستوهي، دبير ستاد امر به معروف و نهي از منکر استان نيز در اين ديدار با بيان اينکه رويکرد ستاد ترويج معروف است، گفت: بحث حجاب هرچند در جايگاه خود اهميت داشته اما اين تنها محور امرو به معروف و نهر از منکر نبوده و مسايل و موضوعات ديگري در حوزه‌هاي اجتماعي، زيست محيطي و ديگر بخش‌ها وجود دارد که بايد مورد توجه قرار گيرد.

کلیدواژه ها:
احساس خود را نسب به این خبر در قالب یکی از شکلک ها بیان کنید:
Happy sad wonder fear Hate angri
ارسال نظر
نام: 
پست الکترونیک:
نظر : 
سوال امنیتی : 
? 4 + 5

  آخرین اخبار
سارقان طلا در ميانه دستگيرشدند
شب بيداري چه بلايي بر سرتان مي‌آورد؟
هشدار درباره سرعت رشد مصرف مواد مخدر در بين بانوان
بازگشايي مدارس در کميسيون آموزش مجلس بررسي مي‌شود
18 تن پلي اتيلن در ساعت در پتروشيمي تبريز توليد مي‌شود
صنعت چرم‌سازي مراغه احيا مي‌شود
؛ مثبت شدن تست کروناي 8 بازيکن علم و ادب تبريز پس از بازي با آلومينيوم
واقعيت تلخ پير شدن جمعيت آذربايجان‌شرقي
مجلس بايد مسير را براي جهش توليد در کشور هموار کند
آذربايجان شرقي يکي از قطب هاي مهم صنعتي و پيشگام در دستيابي به جهش توليد است
  پربازدیدترین اخبار
واقعيت تلخ پير شدن جمعيت آذربايجان‌شرقي
؛ مثبت شدن تست کروناي 8 بازيکن علم و ادب تبريز پس از بازي با آلومينيوم
شب بيداري چه بلايي بر سرتان مي‌آورد؟
سارقان طلا در ميانه دستگيرشدند
بيش از دو سوم مبتلايان به کرونا در آذربايجان شرقي، کم علامت هستند
صنعت چرم‌سازي مراغه احيا مي‌شود
18 تن پلي اتيلن در ساعت در پتروشيمي تبريز توليد مي‌شود
هشدار درباره سرعت رشد مصرف مواد مخدر در بين بانوان
بازگشايي مدارس در کميسيون آموزش مجلس بررسي مي‌شود
مجلس بايد مسير را براي جهش توليد در کشور هموار کند
کلیه حقوق مادی و معنوی این وب گاه محفوظ است.