1399/02/31 - 16 : 7
کد خبر: 20312
کرونا 6 ميليارد تومان به نمايشگاه بين‌المللي تبريز خسارت زد
احرار: مديرعامل نمايشگاه بين‌المللي تبريز گفت: شيوع ويروس کرونا موجب لغو 6 نمايشگاه و وارد آمدن خسارت 6 ميليارد توماني به اين مجموعه شد.

حبيب ماهوتي، روز چهارشنبه با بيان اينکه از اين تعداد، 3 نمايشگاه در سال گذشته و 3 نمايشگاه نيز در سال جاري قرار بود برگزار شود، افزود: اين نمايشگاه ها شامل کالاي ايراني، تجارت و اقتصاد عمومي، ارزاق عمومي، فروش بهاره، چرم و نمايشگاه لوازم کفش بود.

وي اظهار داشت: از بهمن ماه سال گذشته که احساس شد شيوع کرونا در فعاليت هاي اين نمايشگاه تاثير خواهد گذاشت، تغييراتي در برنامه هاي اين نمايشگاه به ويژه براي سال ?? اعمال و در اين راستا نمايشگاه هاي مربوط به ماه هاي بهمن و اسفند سال گذشته و فروردين و ارديبهشت امسال لغو شدند.

مديرعامل نمايشگاه بين‌المللي تبريز با اشاره به اينکه تعطيلي نمايشگاه ها موجب ضرر و زيان مستقيم و غيرمستقيم به برخي از توليد کنندگان، فروشندگان و ساير زيرمجموعه هاي نمايشگاه مانند غرفه داران، غرفه سازان و برق کاران شد، گفت: در اثر لغو هر کدام از نمايشگاه هاي اين مجموعه نمايشگاهي حدود 2 هزار نفر از فعالان اين حوزه به صورت مستقيم و غيرمستقيم متضرر شدند.

ماهوتي، ادامه داد: در برخي نمايشگاه هاي بين المللي که شرکت کنندگان خارجي مشارکت مي کردند به علت شيوع کرونا 90 درصد آن ها از شرکت در نمايشگاه ها انصراف داده اند. 

وي با بيان اينکه بخشي از اقتصاد کشور به نمايشگاه وابسته است و بايد کسبه براي تامين درآمد به فعاليت خود ادامه دهند، يادآوري کرد: بعد از عيد فطر با اتخاذ تمهيدات بهداشتي و رعايت پروتکل هاي مربوطه دوباره نمايشگاه هاي مختلف برپا مي شود.

مديرعامل نمايشگاه بين‌المللي تبريز گفت: در برپايي نمايشگاه هاي مختلف در اين نمايشگاه تلاش خواهد شد تا 99 درصد از بروز آسيب و انتقال بيماري براي بازديد کنندگان و غرفه داران جلوگيري شود و اولين نمايشگاه در 19 خرداد با عنوان گل و گياه برگزار مي شود.

ماهوتي، افزود: علاوه بر رعايت مسايل بهداشتي از سوي غرفه داران، در بدو ورود بين بازديد کنندگان ماسک توزيع، خودروها ضدعفوني، کفش ها و لباس هاي بازديدکنندگان با مواد غيرالکلي و فاقد لک کنندگي، نيمکت ها، خيابان ها و کف سالن ها و محل هاي تماس افراد ضدعفوني مي شود و در داخل سالن ها چند نفر به صورت مرتب اقدام به ضدعفوني وسايل و محوطه سالن ها خواهند کرد.

وي اظهار داشت: در جريان برپايي نمايشگاه ها فاصله فيزيکي فروشنده، غرفه گذار، فروشنده و بازديدکننده رعايت خواهد شد، حايل نايلوني بين غرفه داران و بازديدکنندگان ايجاد مي شود و در جريان تبادل هوا در سالن ها تلاش مي شود هواي ورودي را با برخي مواد ضدعفوني کننده آغشته کرده و جريان هوا به صورت ممتد در سالن ها برقرار و ورودي و خروجي نمايشگاه ها از هم منفک خواهد شد.

مديرعامل نمايشگاه بين‌المللي تبريز گفت: در سال 99 برگزاري 60 نمايشگاه در نمايشگاه بين المللي تبريز تدارک ديده شده است و اگر اين نمايشگاه ها لغو شود ضرري که در پي لغو نمايشگاه هاي بهمن، اسفند، فروردين و ارديبهشت متحمل نمايشگاه بين المللي تبريز شده دوباره بر 150کارمند و 2 هزار نفر به صورت غيرمستقيم تحميل خواهد شد بنابراين تلاش مي شود همه اين نمايشگاه ها با تمهيدات لازم بهداشتي برپا شود.

ماهوتي، با بيان اينکه در جريان شيوع ويروس کرونا با وجود بروز مشکلات اقتصادي هيچ گونه تعديل نيرو در مجموعه اين نمايشگاه روي نداد، ادامه داد: امسال تلاش مي شود چند نيروي جديد در مجموعه اين نمايشگاه بين المللي تبريز جذب شود.

، نمايشگاه بين المللي تبريز داراي 50 هزار متر مربع سالن مسقف است.

کلیدواژه ها:
احساس خود را نسب به این خبر در قالب یکی از شکلک ها بیان کنید:
Happy sad wonder fear Hate angri
ارسال نظر
نام: 
پست الکترونیک:
نظر : 
سوال امنیتی : 
? 7 + 2

  آخرین اخبار
تبيين ساز و کارهاي تامين منابع مالي پروژه هاي گردشگري با محوريت توسعه گردشگري ديجيتال در مراغه
90 درصد هزينه درمان بيماران کرونايي توسط بيمه سلامت پرداخت مي‌شود
2 عامل آتش سوزي جنگل هاي ارسباران زنداني هستند
تغييراتي در دماي آذربايجان شرقي رخ نخواهد داد
فرماندار: 100درصد مردم عجب‌شير غربالگري کرونا شدند
اقدامات دستگاه قضائي نياز به اطلاع‌رساني مداوم دارد
چراغ سبز مدافع برزيلي براي بازگشت به تراکتور(عکس)
توليد بيش از 558هزار تن شير در آذربايجان‌شرقي
سحرخيزي باعث پيشگيري از افسردگي مي شود
تعداد مبتلايان کرونا در آذربايجان غربي به مرز5500نفر رسيد
  پربازدیدترین اخبار
چراغ سبز مدافع برزيلي براي بازگشت به تراکتور(عکس)
اقدامات دستگاه قضائي نياز به اطلاع‌رساني مداوم دارد
ساعات کاري موزه‌هاي آذربايجان‌شرقي اعلام شد
تغييراتي در دماي آذربايجان شرقي رخ نخواهد داد
فرماندار: 100درصد مردم عجب‌شير غربالگري کرونا شدند
رئيس شوراي شهر تبريز بازداشت شد
90 درصد هزينه درمان بيماران کرونايي توسط بيمه سلامت پرداخت مي‌شود
امام خميني، عمل‌گراي اخلاق سياسي
2 عامل آتش سوزي جنگل هاي ارسباران زنداني هستند
تبيين ساز و کارهاي تامين منابع مالي پروژه هاي گردشگري با محوريت توسعه گردشگري ديجيتال در مراغه
کلیه حقوق مادی و معنوی این وب گاه محفوظ است.