1399/02/08 - 16 : 22
کد خبر: 20212
هفت تجربه خواندني براي خواندن کتاب
احرار: اگر بنا باشد شب ها قبل خواب بخوانيد کتاب را پيش از به تخت خواب رفتن روي تخت بگذاريد، اينگونه وقتي خودتان را براي خواب آماده مي کنيد ديدن کتاب، احتمال باز کردنش را بيشتر مي کند. مطمئن باشيد اگر کتاب در کتابخانه ي اتاق مجاور باشد حاضر نخواهيد شد سراغش برويد، مخصوصا وقتي روي تخت هستيد و وسوسه ي چک کردن گوشي را داريد.

. قبل از خريدن کتاب صفحات آن را ورق بزنيد، از چند نفر پرس و جو کنيد، وقت بگذاريد و در اينترنت چند نقد يا خلاصه اي از آن را بخوانيد، حتما بخش مقدمه يا فهرست کتاب را مطالعه کنيد تا جايي که خيال تان راحت باشد پول و زماني که بابت کتاب مي دهيد به آنچه بدست مي آوريد مي ارزد!

2. ليستي از کتاب هايي که به نظرتان جالب هستنديا در کتابخانه ي تان در حال خاک خوردن است يا هر کتابي که مي خواهيد بخوانيد را بنويسيد.

سپس -نسبت به توان و زمان خودتان- تخمين بزنيد مطالعه اين کتاب چند روز زمان مي برد.  مثلا فکر مي کنيد فلان کتاب را بتوانيد طي ? روز تمام کنيد اما براي اينکه خودتان را محدود نکنيد زمان ?? روز را ثبت کنيد و به آن متعهد باشيد.

با خواندن هر کتاب تاريخ شروع-پايان‌ را درج کنيد و انتظارتان را با آنچه که انجام داديد مقايسه کنيد. اين طور ناخودآگاه سعي مي کنيد بيش از حد وقت کشي نکنيد و اگر زود تر از موعود تمام کرديد حس بهتري خواهيد داشتيد. اين کار انگيزه ي عجيبي براي ادامه ي کتاب خواندن به شما مي‌دهد چرا که تقريبا مي دانيد که بعد از اين قرار است چه بخوانيد و شوق شروع کتاب جديد وادار به تمام کردن کتاب فعلي تان مي کند.

3. اگر بنا باشد شب ها قبل خواب بخوانيد کتاب را پيش از به تخت خواب رفتن روي تخت بگذاريد، اينگونه وقتي خودتان را براي خواب آماده مي کنيد ديدن کتاب، احتمال باز کردنش را بيشتر مي کند.
مطمئن باشيد اگر کتاب در کتابخانه ي اتاق مجاور باشد حاضر نخواهيد شد سراغش برويد، مخصوصا وقتي روي تخت هستيد و وسوسه ي چک کردن گوشي را داريد.
اين را چند شب امتحان کنيد و گوشي تان را در يک اتاق ديگر قرار بدهيد و به جاي آن کتاب را در دسترس بگذاريد. به همين سادگي عادت قبل خواب تان تغيير خواهد کرد.

4. تا جايي که امکان دارد، کتابتان براي خودتان باشد، وقتي کتاب مال شماست احساس بهتري نسبت به آن داريد و ديدن مکرر آن در قفسه ي کتاب هايتان مي تواند بالاخره ترغيب تان کند. البته بماند که بعضي ها همه نوع کتاب را در قفسه هايتان به رخ مي کشند اما سرسختانه هنوز خط جلدش را هم تا نزدند!

5. شخصا لذت ورق زدن و لمس برگه هاي کاغذ را ترجيح مي دهم، اگر شما هم از آن دست افراد هستيد همه جا (حتي اگر مطمئن هستيد وقت نخواهيد کرد) در کيفتان کتاب را بگذاريد؛ آنوقت اگر فرصتي (حتي زمان کوتاهي مثل منتظر آمدن تاکسي اينترنتي) پيش آمد ترجيح مي دهيد کتابي که با خود حمل مي کنيد را باز کنيد تا در شبکه هاي اجتماعي پرت شويد. البته اگر از طرفداران کتاب هاي صوتي هستيد که در ماشين بهترين فرصت است! راحت و آسان و کاربردي! اگر هم  دانلود کتاب را ترجيح مي دهيد آن را در صفحه ي اول گوشي قرار بدهيد که در ديدرس تان  قرار داشته باشد.

6. از کساني که مورد اعتمادتان هستند و يا بيشتر از همه قبولشان داريد، بخواهيد که کتاب معرفي کنند. ما تحت تاثير علاقه و احترامي که به بعضي افراد داريم ناخوداگاه خودمان را ملزم مي دانيم که به پيشنهادشان گوش بدهيم.

7. مطمئن باشيد که مي دانيد چه انگيزه اي از خواندن يک کتاب داريد. چرايي کارها خيلي مهم است.

 

منبع: سواد زندگي

کلیدواژه ها:
احساس خود را نسب به این خبر در قالب یکی از شکلک ها بیان کنید:
Happy sad wonder fear Hate angri
ارسال نظر
نام: 
پست الکترونیک:
نظر : 
سوال امنیتی : 
? 3 + 7

  آخرین اخبار
تبيين ساز و کارهاي تامين منابع مالي پروژه هاي گردشگري با محوريت توسعه گردشگري ديجيتال در مراغه
90 درصد هزينه درمان بيماران کرونايي توسط بيمه سلامت پرداخت مي‌شود
2 عامل آتش سوزي جنگل هاي ارسباران زنداني هستند
تغييراتي در دماي آذربايجان شرقي رخ نخواهد داد
فرماندار: 100درصد مردم عجب‌شير غربالگري کرونا شدند
اقدامات دستگاه قضائي نياز به اطلاع‌رساني مداوم دارد
چراغ سبز مدافع برزيلي براي بازگشت به تراکتور(عکس)
توليد بيش از 558هزار تن شير در آذربايجان‌شرقي
سحرخيزي باعث پيشگيري از افسردگي مي شود
تعداد مبتلايان کرونا در آذربايجان غربي به مرز5500نفر رسيد
  پربازدیدترین اخبار
چراغ سبز مدافع برزيلي براي بازگشت به تراکتور(عکس)
اقدامات دستگاه قضائي نياز به اطلاع‌رساني مداوم دارد
ساعات کاري موزه‌هاي آذربايجان‌شرقي اعلام شد
تغييراتي در دماي آذربايجان شرقي رخ نخواهد داد
فرماندار: 100درصد مردم عجب‌شير غربالگري کرونا شدند
رئيس شوراي شهر تبريز بازداشت شد
90 درصد هزينه درمان بيماران کرونايي توسط بيمه سلامت پرداخت مي‌شود
امام خميني، عمل‌گراي اخلاق سياسي
2 عامل آتش سوزي جنگل هاي ارسباران زنداني هستند
تبيين ساز و کارهاي تامين منابع مالي پروژه هاي گردشگري با محوريت توسعه گردشگري ديجيتال در مراغه
کلیه حقوق مادی و معنوی این وب گاه محفوظ است.