1399/02/02 - 18 : 58
کد خبر: 20173
سايه سنگين کرونا بر ورزش زنجان
احرار: شيوع بيماري کرونا بر ورزش زنجان نيز سايه سنگيني انداخته و موجب تعطيلي اماکن ورزشي، لغو تمرينات و مسابقات و تحميل ضرور و زيان اقتصادي به دارندگان سالن‌ها و باشگاه‌هاي ورزشي شده است.

ترس از شيوع و گسترش بيماري منحوس و مهلک کرونا از همان روزهاي آغازين باعث شد تا ورزش زنجان به سمت تعطيلي کشيده شود و به همين منظور ميزباني مسابقات قهرماني کشور و انجام فعاليت‌هاي تمريني لغو و حضور در اماکن ورزشي ممنوع شد تا اين حوزه مهم و اثرگذار سهم خود را در شکست اين بيماري ايفا کند.   

ترس از شيوع ويروس کرونا موجب شد برگزاري پنج رويداد ورزش قهرماني و ليگ در زنجان (سنگنوردي قهرماني کشور و ليگ برتر رده هاي سني مختلف، فوتبال نونهالان منطقه شمالغرب و اسکي (طرح جامع استعداديابي منطقه شمالغرب و کلاس مربيگري اسکي آلپاين درجه سه و ارتقا سه به ?) که قرار بود اسفند ماه 98 در اين استان برگزار شود ملغي اعلام شود.

برابر با مصوبه قرارگاه زيستي پدافند غيرعامل و دستورالعمل ابلاغي، هرگونه فعاليت ورزشي گروهي و تجمعي و برگزاري رقابت‌ها در اين استان تا فروکش کردن اين بيماري منحوس لغو شد و اين تصميم تعيين کننده تا ريشه کن شدن ويروس کرونا به قوت خود باقي است.

همچنين اداره کل ورزش و جوانان استان زنجان بر اساس اين مصوبه از پنجم اسفند ماه ?? فعاليت اماکن ورزشي اعم از دولتي و خصوصي را به خاطر حفظ سلامت و تندرستي فعالان عرصه ورزش و کاهش دغدغه و نگراني هاي مردم و خانواده‌ها، ممنوع شد.

اين اداره کل به منظور حمايت از باشگاه‌داران و جلوگيري بيشتر از ضرر و زيان وارده به آنان، دست به کار شد و پويش بخشودگي اجاره بها اماکن ورزشي بخش خصوصي را راه‌اندازي کرد که تا اين لحظه موفقيت آميز بوده است.

در زمان حاضر استان زنجان از 849 باب مکان ورزشي برخوردار است که بخشي از آنها دولتي و بخش ديگري نيز متعلق به بخش خصوصي است که دولتي ها در پرداخت نکردن اجاره بها مشکلي ندارند اما امکان ورزشي خصوصي در اين رابطه با مشکل جدي مواجه هستند.  

?? اسفند ماه پويش بخشودگي اجاره بهاي اماکن خصوصي ورزشي از سوي اين اداره کل راه اندازي شد اغلب موجران که متوجه ضررر و زيان باشگاهداران شده بودند با درک موضوع و اهميت مساله با پيوست به اين پويش در کنار مستاجران خود قرار گرفته و با عدم دريافت اجاره بها نشان دادند که با گذشت از حقوق و حقوق قانوني خود مي توانند در به شکست کشاندن ويروس کرونا سهم داشته باشند.  

ويروس کرونا،  ورزشکار و غير ورزشکار نمي‌شناسد بنابرين همه افراد جامعه در مبارزه با اين ميهمان ناخوانده و مهلک مسوؤل هستند و بايد سهم خود را در پيشگيري و ريشه کني اين بيماري ايفا کنند.

مديرکل ورزش و جوانان استان زنجان گفت: اجاره بهاي اماکن ورزشي دولتي اين استان که به منظور پيشگيري از شيوع بيماري کرونا و با تصميم اين اداره کل تعطيل شده‌اند، اخذ نمي شود.

علي خليلي اظهار داشت: با اينکه با مستاجران اماکن ورزشي دولتي قرارداد يک‌ساله منعقد کرده ايم اما به منظور جلوگيري از ضرر و زيان بيشتر و حمايت از آنان، اقدام به بخشودگي اجاره بها تا عادي شدن شرايط حاکم، کرديم.    

وي از صاحبان سالن‌ها و اماکن ورزشي خصوصي خواست در اين روزهاي کرونايي که همه چيز را تحت تاثير قرار داده و تمام معادلات را نيز برهم زده و باشگاه ها را به تعطيلي کشانده است شده‌ موجران خود (باشگاهداران) را ياري دهند تا سايه کرونا بر اين قشر، سنگين تر نشود.

معاون ورزشي اداره کل ورزش و جوانان استان زنجان نيز گفت: کليه اماکن ورزشي اين استان تا زمان ريشه کن شدن بيماري ويروس کرونا، بسته خواهند بود و با خاطيان بدون هيچ اغماضي برخورد قانوني مي شود.

محمدعلي حمزه پور افزود: هرچند تعطيلي باشگاه‌هاي ورزشي موجب ضرر و زيان باشگاه‌داران شده است اما براي پيشگيري از شيوع ويروس کرونا و ابتلاي ورزشکاران و مربيان به اين بيماري، درب اين اماکن ورزشي تا زمان اعلام ستاد ملي مبارزه با کرونا، همچنان بسته خواهد ماند.

وي، انجام تمرينات ورزشي را براي تقويت سيستم ايمني بدن در جهت مقابله با کرونا، بسيار مفيد و سودمند دانست و  يادآور شد: اين اداره کل به منظور فعال نگه داشتن ورزش زنجان، ? برنامه ورزشي را در تعطيلات عيد به مرحله اجرا درآورد.

حمزه پور تصريح کرد: براي اينکه ورزش در زنجان از حالت رکود خارج شود، کارشناسان ورزش اين اداره کل برنامه انجام حرکات ورزشي از طريق شبکه اشراق زنجان را طراحي و تدارک ديدند تا علاقه مندان بتوانند در خانه هاي خود حرکات و تمرينات ورزشي را به شکل اصولي و علمي انجام دهند.

وي ادامه داد: به منظور چالش حرکات ورزشي در خانه نيز يک دوره مسابقه در نظر گرفته شد و افراد با فيلمبرداري از حرکات و تمرينات ورزشي خود در منزل و ارسال آن به اداره کل ورزش و جوانان استان زنجان از جوايز تعيين شده بهره مند شدند.

رييس هيات ورزش بدنسازي و پرورش اندام استان زنجان نيز گفت: باشگاه‌هاي بدنسازي و پرورش اندام اين استان در اين روزهاي سخت به لحاظ کسب درآمد و تامين معيشت در تنگنا هستند و اگر وضع به همين منوال پيش رود به حتم شاهد ورشکستگي باشگاه‌داران و فروپاشي باشگاه‌هاي ورزشي خواهيم شد.

زرگري با بيان اينکه تعطيلي باشگاه‌هاي بدنسازي و پرورش اندام استان زنجان موجب بروز مشکلات مالي، نارضايتي و سردرگمي باشگاه‌داران شده است، تصريح کرد: با توجه به مصوبات ستاد ملي مبارزه با کرونا، باشگاه‌هاي بدنسازي و پرورش اندام نيز در اين روزهاي کرونايي در رديف مشاغل پرخطر قرار گرفته‌اند و اين موجب دغدغه و نگراني باشگاه‌داران و خانواده آنان شده است.

وي افزود: از متوليان ورزش زنجان درخواست مي‌شود با بانک‌هاي اين استان در خصوص اعطاي تسهيلات کم بهره، رايزني کنند تا باشگاهداران با دريافت وام قرض الحسنه بتوانند بخشي از اجاره بهاي باشگاه ها را پرداخت کرده و هزينه معيشتي خود را تهيه و تامين کنند.  

زرگري با بيان اينکه باشگاه هاي بدنسازي و پرورش اندام استان زنجان به عنوان مکان هاي تندرستي و سلامتي به شدت نيازمند حمايت هستند و از مسوؤلان ذيربط انتظار مي‌رود در رابطه با رفع مشکل فعالان اين عرصه اعم از موسسين، مديران و مربيان و همچنين جلوگيري از ضرر و زيان هرچه بيشتر باشگاه‌ها، حرکتي جدي بکنند تا از اين مرحله سخت که به خاطر بيماري کرونا اتفاق افتاده است به سلامت عبور کنيم.      

رييس هيات بدنسازي و پرورش اندام استان زنجان، تعداد باشگاه هاي بدنسازي و پرورش اندام اين استان را قريب 170باب اعلام کرد و گفت: حداقل 800نفر در باشگاه هاي بدنسازي مشغول به فعاليت بوده و از اين طريق ارتزاق مي‌کنند.  

گفتني است، با شيوع ويروس کرونا و به منظور قطع زنجيره انتقال و پيشگيري از ابتلا به اين بيماري همه مسابقات استاني، کشوري و بين المللي ورزشي نيز تعطيل شده و اين امر رسانه هاي ورزشي و بخش ورزشي ديگر رسانه ها را به تعطيلي کشانده و عملا خبرهاي ورزشي را به صفر رسانده است.

درب باشگاه‌هاي بدنسازي و پرورش اندام برابر مصوبه قرارگاه زيستي پدافند غيرعامل از هفتم اسفند ماه سال 98به دليل پيشگيري از شيوع ويروس کرونا بسته شده است.

 

ايرنا

کلیدواژه ها:
احساس خود را نسب به این خبر در قالب یکی از شکلک ها بیان کنید:
Happy sad wonder fear Hate angri
ارسال نظر
نام: 
پست الکترونیک:
نظر : 
سوال امنیتی : 
? 8 + 5

  آخرین اخبار
77درصد افراد بالاي 18سال در آذربايجان‌شرقي واکسينه شدند
غرق شدن جوان 25ساله در عجبشير
دستگيري قاتل فراري کودک سه‌ساله در بستان آباد پس از يک‌سال
جزئيات انتقال زندان تبريز به خارج از شهر
فرماندار بستان‌آباد خواستار صنعتي‌شدن کشتارگاه شهرستان شد
سانحه رانندگي در اتوبان پاسداران تبريز، 4مصدوم و يک کشته برجاي گذاشت
افزايش حقوق کارکنان اعلام شد
سرمربي تراکتور استفاده از بستگان خود در تيم را تکذيب کرد
دانشگاه صنعتي سهند در حوزه دانشگاه‌هاي مهندسي دنيا قرار گرفت
محکوم به قصاص در تبريز بخشيده شد
  پربازدیدترین اخبار
سرمربي تراکتور استفاده از بستگان خود در تيم را تکذيب کرد
تفرقه افکنان بدانند ارتباط قلبي ايران و آذربايجان ناگسستني است
افزايش حقوق کارکنان اعلام شد
سانحه رانندگي در اتوبان پاسداران تبريز، 4مصدوم و يک کشته برجاي گذاشت
جزئيات انتقال زندان تبريز به خارج از شهر
فرماندار بستان‌آباد خواستار صنعتي‌شدن کشتارگاه شهرستان شد
77درصد افراد بالاي 18سال در آذربايجان‌شرقي واکسينه شدند
دستگيري قاتل فراري کودک سه‌ساله در بستان آباد پس از يک‌سال
غرق شدن جوان 25ساله در عجبشير
77درصد افراد بالاي 18سال در آذربايجان‌شرقي واکسينه شدند
کلیه حقوق مادی و معنوی این وب گاه محفوظ است.