1399/01/29 - 11 : 15
کد خبر: 20131
روزانه 250 آزمايش کرونا در زنجان انجام مي‌شود
احرار: معاون تحقيقات و فناوري دانشگاه علوم پزشکي و خدمات بهداشتي و درماني استان زنجان گفت: در زمان حاضر با آزمايشگاه‌هاي راه‌اندازي شده در اين استان روزانه 250 آزمايش کرونا براي افراد مشکوک به ابتلا انجام مي‌شود.

به گزارش احرار به نقل از ايرنا،  دکتر عليرضا شغلي شامگاه پنجشنبه در نشست خبري با خبرنگاران استان که به صورت ويدئو کنفرانس برگزار شد افزود: هم اکنون ? آزمايشگاه تست کرونا در اين استان فعال است و سومين آزمايشگاه نيز عملياتي شده که طي چند روز آينده با برطرف کردن موانع آن وارد چرخه بهره برداري خواهد شد.

وي اضافه کرد: چهار ماه از عمر ويروس کرونا زماني که از ووهان چين آغاز شده سپري مي شود و با توجه به وضعيت اپيدمي اين بيماري کارهاي تحقيقاتي گسترده اي در کشور و جهان در حال انجام است.

اين مسؤول ادامه داد: کنترل اين ويروس به رفتار مردم و تصميم هايي که از سوي مديران اتخاذ مي شود، وابسته بوده و اين در حالي است که نمي دانيم، گرما تا چه ميزان بر ويروس کرونا تاثير خواهد داشت آيا موج هاي بعدي ايجاد خواهد شد؟

وي اظهار داشت: با توجه به چنين وضعيتي به نظر مي رسد عموم مردم بايد همچنان بيماري را جدي بگيرند و توصيه هاي اعلام شده از سوي متخصصان را بيش از گذشته مورد توجه قرار دهند.

شغلي ابراز اميدواري کرد با سير کنوني ويروس و مديريت اعمال شده و انجام اقداماتي از قبيل طرح فاصله گذاري هوشمند بتوان وضعيت بهتري را در ارتباط با اين بيماري  ترسيم کرد.

وي اضافه کرد: در زمان حاضر استان زنجان در بستري بيماران  کرونايي در بيمارستانها به شرايط مناسبي نايل شده اما در زمينه سرپايي گردش ويروس در جامعه وجود دارد که در اين ارتباط اطلاعات کسب شده و اعمال راهکارهاي لازم مي تواند بسيار اثر گذار باشد.

شغلي خاطرنشان کرد: هم اکنون بازار شايعات بسيار داغ است که به هم استاني ها توصيه مي شود به هيچ عنوان به اين موارد توجه نکنند و مطالب لازم را فقط از طريق کانال‌هاي اطلاع رساني دانشگاه علوم پزشکي پيگيري کنند.

بنا بر اعلام روز پنجشنبه کيانوش جهانپور، رييس مرکز روابط عمومي و اطلاع رساني وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکي درباره آخرين آمار مبتلايان به ويروس کرونا در کشور و موارد فوت ناشي از آن، هم اکنون77 هزارو 995 نفر در کشور به طور قطعي به ويروس کرونا مبتلا شده و با فوت 92 نفر در 24 ساعت گذشته، تعداد جان باختگان کرونا در کشور به چهار هزارو 869 نفر رسيده است.

کلیدواژه ها:
احساس خود را نسب به این خبر در قالب یکی از شکلک ها بیان کنید:
Happy sad wonder fear Hate angri
ارسال نظر
نام: 
پست الکترونیک:
نظر : 
سوال امنیتی : 
? 1 + 2

  آخرین اخبار
مجوز راه‌اندازي موزه مطبوعات آذربايجان اعطا شد
زمين لرزه 3.6ريشتري تسوج را لرزند
مسابقه کتابخواني غدير برگزار مي‌شود
40پرونده در حوزه مشاغل سخت و زيان آور بررسي شد
تلاش مي‌کنيم اسدي و سليمي را به بازي با شاهين برسانيم
10 پايگاه اورژانس در آذربايجان شرقي افتتاح شد
زمين‌لرزه هاي پياپي ورزقان خسارت نداشت
قرارداد شمسايي اندازه سه ملي پوش است/ مي‌خواهند مس به حاشيه برود
ابتلاي 70 مهمان به کرونا در جشن عروسي/ يک نفر جان باخت
تعداد مبتلايان به کرونا در کشور به 17هزار و 617 نفررسيد/ آذربايجان شرقي همچنان در وضعيت قرمز
  پربازدیدترین اخبار
کثرت مجوز هاي رسانه اي، عامل افت کيفيت رسانه هاست
40پرونده در حوزه مشاغل سخت و زيان آور بررسي شد
تاکيد رئيس کل دادگستري استان آذربايجان شرقي بر لزوم تسريع در رسيدگي و پرهيز از اطاله دادرسي
برگزيدگان رويداد رسانه اي تب ريز تجليل مي شوند
10 پايگاه اورژانس در آذربايجان شرقي افتتاح شد
تلاش مي‌کنيم اسدي و سليمي را به بازي با شاهين برسانيم
زمين‌لرزه هاي پياپي ورزقان خسارت نداشت
مسابقه کتابخواني غدير برگزار مي‌شود
زمين لرزه 3.6ريشتري تسوج را لرزند
مجوز راه‌اندازي موزه مطبوعات آذربايجان اعطا شد
کلیه حقوق مادی و معنوی این وب گاه محفوظ است.