1399/01/14 - 20 : 47
کد خبر: 20028
در پانزدهمين جلسه ستاد استاني مقابله با کرونا عنوان شد؛
ضرورت بررسي آثار اجتماعي و اقتصادي کرونا/همه نهادها پاي کار هستند
احرار: استاندار آذربايجان شرقي با قدرداني از تلاش‌هاي مدافعان سلامت و همکاري همه دستگاه‌هاي مسئول در راستاي مقابله با بيماري کرونا بر ضرورت بررسي آثار اجتماعي و اقتصادي کرونا تاکيد کرد.

پانزدهمين جلسه ستاد استاني مديريت و مقابله با کرونا ظهر امروز پنج شنبه در تبريز برگزار شد.

محمدرضا پورمحمدي در اين جلسه با اشاره به همراهي مردم با طرح‌هاي ستاد استاني مقابله با کرونا، اظهار داشت: همه دستگاه‌ها تمام توان خود را براي مديريت اين شرايط به کار گرفته‌اند و اطمينان داريم که با همراهي مردم، مي‌توانيم به سلامت از اين شرايط عبور کنيم.

وي افزود: مردم استان در روز سيزدهم فروردين، با درک بالاي خود، يک روز تاريخي را رقم زدند و نمادي از همبستگي و اعتلاي فرهنگ نوع‌دوستي را به نمايش گذاشتند.

کرونا تاکنون 190 کشور را درگير کرده است

وي با اشاره به اينکه بيماري کرونا تاکنون 190 کشور را درگير کرده و تعداد مبتلايان اين بيماري به بيش از 900 هزار نفر در دنيا رسيده است، افزود: مقايسه روند بيماري کرونا در ايران و ساير کشورها نشان مي‌دهد که ما در اين زمينه به سطحي از کنترل دست يافته‌ايم و مديريت مبارزه و کيفيت درمان وضعيت قابل قبولي دارد.

رئيس ستاد استاني مديريت و مقابله با کرونا ادامه داد: بخشي از اين موفقيت، نتيجه تلاش‌هاي صورت گرفته براي ايجاد و توسعه زيرساخت‌هاي بهداشتي و درماني بويژه در دولت‌هاي يازدهم و دوازدهم است که در استان ما نيز اقدامات بسيار خوبي در اين زمينه انجام شده است.

همراهي بسيج و نيروهاي مردمي در زمينه مقابله با کرونا

وي از همراهي بسيج و نيروهاي مردمي در زمينه مقابله با کرونا نيز قدرداني کرد و گفت: بينش بالاي امام راحل در تشکيل بسيج، انقلاب را در طول 40 سال گذشته بيمه کرده و اين نهاد انقلابي، همواره در لحظه‌هاي سخت و دشوار در کنار مسئولان نظام بوده است.

پورمحمدي خاطرنشان کرد: گرفتاري‌ها، محدوديت‌ها و فشارهاي سخت در ?? سال گذشته، ملت ما را براي مواجهه با بحران‌هاي مختلف ساخته و پرداخته کرده و موجب شده است که با وجود تحريم‌ها، روي پاي خودمان بايستيم.

وي افزود: ادعا نداريم که اکنون در وضعيت ايده‌آل قرار داريم، اما مطمئنيم که همه افراد و دستگاه‌ها در هر جايگاهي که هستند تمام توان خود را به کار گرفته‌اند تا به سلامت از اين شرايط سخت نيز عبور کنيم.

استاندار آذربايجان شرقي با اشاره به همکاري تشکل‌هاي مردم‌نهاد و مؤسسات خيريه در تأمين اقلام و نيازمندي‌هاي اقشار کم‌درآمد جامعه، گفت: آثار اجتماعي و اقتصادي کرونا بحث بسيار مهمي است که بايد در کميته‌هاي تخصصي ستاد استاني مورد بررسي قرار گيرد و تدابير لازم براي مديريت اين آثار انجام شود.

مشکل جدي در بحث توليد و توزيع اقلام بهداشتي احساس نمي‌شود

وي افزود: در بحث توليد و توزيع اقلام بهداشتي و ضدعفوني‌کننده، با همکاري واحدهاي توليدي و نيروهاي مردمي به مرحله‌اي رسيده‌ايم که مشکل جدي احساس نمي‌شود و لازم است نظارت بر کيفيت، قيمت و توزيع توليدات نيز با جديت انجام شود.

پورمحمدي همچنين مديريت فضاي اطلاع‌رساني و فضاي مجازي را ضروري دانست و گفت: استفاده از نظرات کارشناسان و متخصصان براي آگاه‌سازي عمومي و اطلاع‌رساني در مورد بيماري کرونا مورد توجه قرار گيرد.

استاندار آذربايجان شرقي، اجراي طرح فاصله‌گذاري اجتماعي و محدوديت تردد در محورهاي مواصلاتي استان را بسيار اثرگذار توصيف کرد و گفت: اميدواريم با بهبود وضعيت، به حالت عادي بازگرديم.

وي همچنين با اشاره به سياست‌هاي دولت مبني بر حمايت از کسب‌وکارهايي که در اثر کرونا دچار مشکل شده‌اند، گفت: دولت ?? ميليارد دلار تسهيلات براي اين کسب‌وکارها اختصاص داده است که با نظر کميته اقتصادي ستاد مقابله با کرونا پرداخت خواهد شد.

همراهي مردم با طرح فاصله‌گذاري اجتماعي

راستگو، معاون سياسي، امنيتي و اجتماعي استاندار آذربايجان شرقي هم در اين جلسه از همراهي مردم با طرح فاصله‌گذاري اجتماعي قدرداني کرد و گفت: نيروي انتظامي با همکاري بسيج و ارتش، زحمات زيادي براي اين طرح کشيده‌اند و در دو روز گذشته در هيچ از يک نقاط استان، مشکل خاصي نداشته‌ايم.

رئيس دانشگاه علوم پزشکي تبريز هم با ارائه آخرين وضعيت بيماري کرونا در آذربايجان شرقي، گفت: روند اين بيماري نشان‌دهنده تأثيرگذاري اقدامات و مداخلات است.

82 درصد از جمعيت استان تحت پوشش غربال‌گري سلامت قرار گرفته‌اند

محمدحسين صومي با بيان اينکه 82 درصد از جمعيت استان تحت پوشش غربال‌گري سلامت قرار گرفته‌اند، گفت: در حال حاضر 650 تخت از مجموع 4 هزار تخت بيمارستاني آماده شده در استان تحت اشغال بيماران کروناست.

وي همچنين با بيان اينکه مردان بيشتر از زنان به کرونا مبتلا مي‌شوند، گفت: بيشترين آمار جان‌باختگان کرونا، مربوط به رده سني 60 تا 85 سال است و تنها 4 تا 8 درصد از اين افراد زير 50 سال سن دارند.

در اين جلسه همچنين گزارش طرح بسيج ملي مبارزه با کرونا و ضدعفوني کردن معابر و فضاهاي شهري توسط معاون هماهنگ‌کننده سپاه عاشرا و گزارش عملکرد کميته اطلاع‌رساني و جو رسانه‌اي ستاد استاني مقابله با کرونا توسط مديرکل فرهنگ و ارشاد اسلامي استان ارائه شد.

 

مهر

کلیدواژه ها:
احساس خود را نسب به این خبر در قالب یکی از شکلک ها بیان کنید:
Happy sad wonder fear Hate angri
ارسال نظر
نام: 
پست الکترونیک:
نظر : 
سوال امنیتی : 
? 1 + 9

  آخرین اخبار
3مرزبان ناجا در سردشت به شهادت رسيدند
واريز بيمه بيکاري کرونايي از هفته آينده
فرهنگي سخنگوي هيات رييسه مجلس يازدهم شد
سهام عدالت را بفروشيم يا نفروشيم؟
دود سياه پالايشگاه تبريز به زودي برطرف مي‌شود
«فورچونه» منتظر شکايت رسمي تراکتور باشد
پدر ماهنشاني به قتل فرزند معتاد خود اعتراف کرد
سه پيست اسکي در استان اردبيل احداث مي‌شود
آتش‌سوزي برج‌هاي دوقلوي تبريز مهار شد
تراز درياچه اروميه با اقدامات دولت يازدهم به بيش از 5ميليارد مترمکعب رسيد
  پربازدیدترین اخبار
دود سياه پالايشگاه تبريز به زودي برطرف مي‌شود
«فورچونه» منتظر شکايت رسمي تراکتور باشد
سه پيست اسکي در استان اردبيل احداث مي‌شود
پدر ماهنشاني به قتل فرزند معتاد خود اعتراف کرد
سهام عدالت را بفروشيم يا نفروشيم؟
فرهنگي سخنگوي هيات رييسه مجلس يازدهم شد
واريز بيمه بيکاري کرونايي از هفته آينده
درخواست از بهبوديافتگان کرونا در آذربايجان‌شرقي براي اهداي خون
3مرزبان ناجا در سردشت به شهادت رسيدند
2819ابتلاي جديد کرونا در کشور/ آذربايجان شرقي در وضعيت هشدار
کلیه حقوق مادی و معنوی این وب گاه محفوظ است.