1399/01/11 - 22 : 55
کد خبر: 20019
تشريح جزييات اجراي طرح فاصله اجتماعي در آذربايجان‌شرقي
احرار: معاون سياسي و امنيتي استاندار آذربايجان‌شرقي و جانشين ستاد استاني مقابله با کرونا در تشريح جزييات اجراي طرح فاصله اجتماعي گفت: در اين طرح اگر فردي در ساير استان و يا شهرها باشد، به شرط عبور از کنارگذرها و اتوبان‌ها و عدم وارد به داخل ساير شهرها، مي تواند به محل سکونت خود برگردد.

عليار راستگو عصر دوشنبه در نشست خبري ستاد استاني مقابله با کرونا با بيان اينکه در 87 ايستگاه کنترل استان يک هزار و 567نيروي انساني به صورت سه نوبته در اين ارتباط فعاليت مي کنند، اظهار کرد: اگر افراد غير ساکن وارد شهرها شوند، مشمول جريمه 500هزار توماني و يک ماه توقيف خودرو خواهند شد.

معاون سياسي امنيتي استاندار آذربايجان شرقي با اشاره به اجراي طرح کاهش زنجيره انتقال بيماري کرونا در استان اظهار کرد: بر اساس اين طرح در چهار بخش ممنوعيت اعمال مي شود که ممنوعيت تردد خودرو يکي از آنها است و تنها افراد بومي ساکن هر شهر مجاز به ورود به آن شهر هستند و ورود ساير افراد ممنوع است.

راستگو، ملاک تشخيص ورود افراد به شهر محل سکونت خود را 2 رقم اول کدملي، پلاک خودرو و بيمه نامه اعلام کرد و گفت: در اين طرح براي خودروهاي امدادي، خدماتي، نظامي و انتظامي، حمل بار و مواد غذايي هيچ محدوديتي وجود ندارد. 

وي با اشاره به ممنوعيت فعاليت برخي از صنوف خاطرنشان کرد: صنوفي مثل فروشگاه هاي زنجيره اي تامين مايحتاج مردم، نانوايي‌ها، مراکز بهداشتي و درماني، داروخانه‌ها، فروشگاه‌هاي دامپزشکي، ميادين ميوه و تره بار، سوپرمارکت ها و تعميرات تاسيسات خانگي بايد به فعاليت خود ادامه دهند.

راستگو همچنين از فعاليت خشکشويي ها، دفاتر پيشخوان ، دفاتر الکترونيک قوه قضاييه و بانک ها با يک سوم نيروي انساني خبر داد و گفت: داروخانه ها و مراکز پخش دارو و مواد غذايي بايد فعال بوده و در صورت امکان 24 ساعته خدمات ارايه دهند.

جانشين ستاد استاني مقابله با کرونا در آذربايجان شرقي تاکيد کرد: پارک‌ها، بوستان‌ها، استخرها و ساير مراکز تفريحي که محل تجمع افراد هستند همچنان تعطيلي شان تداوم داشته باشد.

راستگو خاطرنشان کرد: سه شهرستان هوراند، خداآفرين و چاراويماق از نظر فراواني مبتلايان به کرونا در پايين ترين سطح استان و شهرهاي سراب، شبستر، مرند، ميانه، مراغه، اهر و تبريز نيز بيشترين تعداد مبتلايان را دارند.

وي با اشاره به اجراي طرح کاهش زنجيره انتقال کرونا و استقبال و همراهي خوب مردم استان، افزود: از زمان اجراي طرح کاهش زنجيره انتقال بيماري کرونا به بيش از 25هزار خودرو تذکر داده شده که به شهرهاي خود بازگشته‌اند و در مجموع 99خودرو توقيف و 650فقره جريمه صادر شده است.

معاون استاندار آذربايجان شرق ادامه داد: همچنين در اين مدت بيش از 30هزار اخظار به صنوف داده شده و 587صنف به دليل عدم رعايت پلمپ شده اند.

 راستگو با بيان اين‌که در بحث غربالگري بسيج ملي جزو استان هاي خيلي سبز به شمار مي رويم، گفت: به جز تبريز در حدود ?? درصد شهرستان هاي استان غربالگري انجام شده است.

معاون استاندار آذربايجان شرقي اتمام طرح  کاهش زنجيره انتقالر بيماري و ممنوعيت تردد خودروهاي بين شهري را منوط به همراهي کامل مردم دانست و گفت: از زماني که ويروس کرونا در کشور و استان شيوع يافت بلافاصله هماهنگي هاي لازم را به عمل آورديم و دستگاه هايي که در اين ارتباط در بحث مداوا و اقدامات پيشگيرانه دخيل بودند، پاي کار آمدند.

وي افزود: از اوايل کار پيگير بوديم تا تصميماتي که در استان گرفته مي شود با ستاد ملي کرونا هماهنگ باشد و به طور منظم با جلسات ستاد ملي که با مديريت شخص رئيس جمهور برگزار مي شود، ارتباط داريم و در جلسه فردا صبح ستاد ملي کرونا نيز به همراه استاندار محترم از طريق ويديو کنفرانس حضور خواهيم يافت.

راستگو با بيان اينکه چهارشنبه آخر سال و خريد شب عيد به عنوان دو عامل مهم انتقال و شيوع ويروس کرونا در استان هستند،خاطرنشان کرد: بيش از 80درصد مردم توصيه هاي بهداشتي و ايمني را رعايت مي‌کنند و اين 20 درصد بقيه هستند که با تردد بي مورد ويروس را انتقال مي‌دهند.

وي همچنين با اشاره به فعاليت بيمارستان هاي دولتي در زمينه کرونا، از فعاليت چهار بيمارستان پشتيبان و نقاهتگاه هاي بينابيني در استان خبر داد و گفت: 2 سالن مجموعه امام علي در قطران با ??? تخت آماده ارائه خدمات به بهبوديافتگان هستند.

تاکنون يکهزار و 443نفر در آذربايجان شرقي به کرونا  مبتلا شده اند و  780نفر نيز از مبتلايان بهبود يافته اند.

کلیدواژه ها:
احساس خود را نسب به این خبر در قالب یکی از شکلک ها بیان کنید:
Happy sad wonder fear Hate angri
ارسال نظر
نام: 
پست الکترونیک:
نظر : 
سوال امنیتی : 
? 6 + 6

  آخرین اخبار
3مرزبان ناجا در سردشت به شهادت رسيدند
واريز بيمه بيکاري کرونايي از هفته آينده
فرهنگي سخنگوي هيات رييسه مجلس يازدهم شد
سهام عدالت را بفروشيم يا نفروشيم؟
دود سياه پالايشگاه تبريز به زودي برطرف مي‌شود
«فورچونه» منتظر شکايت رسمي تراکتور باشد
پدر ماهنشاني به قتل فرزند معتاد خود اعتراف کرد
سه پيست اسکي در استان اردبيل احداث مي‌شود
آتش‌سوزي برج‌هاي دوقلوي تبريز مهار شد
تراز درياچه اروميه با اقدامات دولت يازدهم به بيش از 5ميليارد مترمکعب رسيد
  پربازدیدترین اخبار
دود سياه پالايشگاه تبريز به زودي برطرف مي‌شود
«فورچونه» منتظر شکايت رسمي تراکتور باشد
سه پيست اسکي در استان اردبيل احداث مي‌شود
پدر ماهنشاني به قتل فرزند معتاد خود اعتراف کرد
سهام عدالت را بفروشيم يا نفروشيم؟
فرهنگي سخنگوي هيات رييسه مجلس يازدهم شد
واريز بيمه بيکاري کرونايي از هفته آينده
3مرزبان ناجا در سردشت به شهادت رسيدند
درخواست از بهبوديافتگان کرونا در آذربايجان‌شرقي براي اهداي خون
2819ابتلاي جديد کرونا در کشور/ آذربايجان شرقي در وضعيت هشدار
کلیه حقوق مادی و معنوی این وب گاه محفوظ است.