1398/11/20 - 15 : 40
کد خبر: 19740
قهر با صندوق راي مشکلات کشور را حل نمي‌کند
احرار: رييس دانشگاه تبريز با اشاره به انتخابات پيش روي مجلس شوراي اسلامي گفت: قهر با صندوق‌هاي راي هيچ کدام از مشکلات کشور را حل نمي کند.

رضا مجيدي روز يکشنبه در گفت و گو با خبرنگاران افزود: مردم سالاري ديني در کشور ما به عنوان يک حرکت پيش رو در جهت حل مشکلات مطرح است و رسانه ها در اين برهه زماني وظيفه دارند تا مردم را به حضور بر سر صندوق هاي راي دعوت کنند.

وي در خصوص فعاليت هاي سياسي دانشجويان و نهادهاي دانشجوي در داخل دانشگاه در خصوص انتخابات، ادامه داد: معتقدم دانشجويان بايد سياسي باشند ولي نبايد ابزار سياسي شوند.

مجيدي با اشاره به نقش دانشگاه ها و دانشگاهيان در پيروزي انقلاب اسلامي و بعد از آن گفت: دانشگاه تبريز نخستين دانشگاه کشور بود که ادوات نظامي توليد کرد و توسط رژيم بعثي عراق اين دانشگاه بمباران شد.

وي با بيان اينکه مهم ترين وظيفه دانشگاه ها توليد علم وفناوري است، اظهار کرد: تا دهه 60دانشگاه هاي کشور عهده دار تربيت نيروهاي متخصص براي جامعه بودند، در دهه 60دانشگاه هاي نسل دوم ايجاد شد و تربيت نيروي انساني متخصص در دوره هاي ارشد و دکترا را آغاز کردند.

رييس دانشگاه تبريز افزود: دانشگاه هاي ما توانستند با شتاب بسيار بالا به دانشگاه هاي نسل سوم و چهارم برسند و امروز از سند چشم انداز نيز جلوتر هستند بطوري که اکنون رتبه 16در دنيا و رتبه نخست در منطقه را کسب کرده اند.

وي با اشاره به تحريم هاي دشمنان، گفت: تحريم هاي دانشگاهي از همان ابتداي انقلاب وجود داشت و ما با وجود تحريم هاي ?? ساله دانشگاه ها توانسته ايم حرکت بزرگي علمي انجام دهيم و رتبه ما در توليدات علمي در منطقه اول است.

مجيدي با بيان اينکه دانشگاه ها بايد در حل مشکلات جامعه قدم بردارند، افزود: وظيفه دانشگاه هاي نسل سوم و چهارم برقراري ارتباط با جامعه و جوامع بين المللي است که در اين راستا توانسته ايم گام هاي خوبي در ارتباط با صنعت، کشاورزي، جامعه و جوامع بين الملل برداريم.

وي اضافه کرد: تحريم ها يک فرصت براي خودکفايي بيشتر است و مشکلات اجتماعي و اقتصادي حل نمي شود مگر با ايمان به دانشگاه ها، بايد مسوولان دانشگا ها را باور کنند و نگرش به دانشگاه ها تغيير يابد.

رييس دانشگاه تبريز گفت: اين دانشگاه به عنوان سه دانشگاه حامي پژوهش و دومين دانشگاه از نظر ارتباطات بين الملل در کشور مطرح است.

وي با اشاره به فعاليت هاي بين المللي دانشگاه تبريز، افزود: در حدود 300دانشجوي خارجي از کشورهاي آلمان، ترکيه، عراق، افغانستان و برخي کشورهاي آفريقايي در دانشگاه تبريز مشغول به تحصيل هستند.

مجيدي يادآور کرد: قبل از انقلاب دانشگاه تبريز 12هزار دانشجو تربيت کرده بود ولي اکنون بيش از 20هزار دانشجو در اين دانشگاه مشغول به تحصيل هستند که از اين تعداد 40درصد دانشجويان تحصيلات تکميلي هستند.

وي ادامه داد:20دانشکده و آموزشکده، 12مرکز پژوهشي، 4قطب علمي، 300آزمايشگاه در اين دانشگاه فعال است.

رييس دانشگاه تبريز در خصوص زمين هاي تحت تصرف اين دانشگاه و داراي شاکي خصوصي نيز گفت: در هيچ جاي دنيا بر عليه دانشگاه شکواييه ارايه نمي شود و مردم زمين هاي خود را به دانشگاه بخشش مي کنند.

کلیدواژه ها:
احساس خود را نسب به این خبر در قالب یکی از شکلک ها بیان کنید:
Happy sad wonder fear Hate angri
ارسال نظر
نام: 
پست الکترونیک:
نظر : 
سوال امنیتی : 
? 1 + 7

  آخرین اخبار
100 داوطلب نمايندگي مجلس در آذربايجان‌شرقي تذکر گرفتند
ثبت 2اثر ناملموس آذربايجان‌شرقي در فهرست آثار ملي
مهاجم تراکتور بازي با مس کرمان را از دست داد
تراکتور مدعي قهرماني جام حذفي است/ تلاش براي شکست مس در تبريز
حادثه مرگبار رانندگي درآزادراه تبريز-زنجان1کشته و21زخمي درپي داشت
تمرين انفرادي ميمبلا در اردوي تراکتور تبريز
11کشاورز نمونه شهرستان مرند رتبه‌هاي برتر استاني را کسب کردند
برگزاري چهارمين جشنواره استاني موسيقي عاشيقلار در تبريز
اجراي کنسرت «راست موغام‌» در تبريز
جريمه محتکر برنج در آذربايجان شرقي
  پربازدیدترین اخبار
11کشاورز نمونه شهرستان مرند رتبه‌هاي برتر استاني را کسب کردند
تمرين انفرادي ميمبلا در اردوي تراکتور تبريز
حادثه مرگبار رانندگي درآزادراه تبريز-زنجان1کشته و21زخمي درپي داشت
آزادراه تبريز- زنجان مسدود نيست
نقش قيام تبريز در هويت ديني مبارزات ضدطاغوت
تراکتور مدعي قهرماني جام حذفي است/ تلاش براي شکست مس در تبريز
100 داوطلب نمايندگي مجلس در آذربايجان‌شرقي تذکر گرفتند
تراکتور مس را در هم کوبيد/صعود سرخ پوشان به نيمه نهايي جام حذفي
مهاجم تراکتور بازي با مس کرمان را از دست داد
ثبت 2اثر ناملموس آذربايجان‌شرقي در فهرست آثار ملي
کلیه حقوق مادی و معنوی این وب گاه محفوظ است.