1398/11/12 - 20 : 17
کد خبر: 19712
مدير کل سازمان تامين اجتماعي خبر داد،
افزايش تعدا مستمري بگيران در سال جاري
مدير کل سازمان تامين اجتماعي گفت :طي سال 98با توجه به شرايط اقتصادي ، سازمان به تعهدات خود عمل کرده و تعداد بيمه شدگان اجباري، در قياس با سال گذشته ، نزديک به 13هزار نفر افزايش يافته است

جعفر سمساري روز شنبه در نشست خبري  با اشاره به اينکه در  سال 98، مستمري بگيران بيکاري استان نسبت به سال گذشته کاهش يافته است، افزود: در  10 ماه اول  سال تعداد مستمري بگيران بيکاري به 11 هزار و 864 نفر در استان کاهش يافته است.

وي تعداد مستمري بگيران را  حدود 185 هزار نفر اعلام  و اضافه کرد : طي 10 ماهه‌ي اول سال 2880 ميليارد تومان مستمري به مستمري بگيران پرداخت شده است. همچنين بيش از 50 هزار کارگاه فعال و داراي کارگر در استان مستقر است.

مديرکل تأمين اجتماعي استان ، توسعه‌ي خدمات غير حضوري را از ديگر خدمات تامين اجتماعي دانست وافزود : تداوم استفاده از سيستم‌هاي نوين در راستاي دولت الکترونيک از رويکردهاي  اصلي تامين اجتماعي است، بر اين اساس توسعه‌ي خدمات حضوري با هدف دريافت خدمات سريع و آسان در سازمان انجام مي‌شود.

وي با اشاره به اجراي طرح پرونده‌هاي الکترونيکي در استان، گفت: تمامي پرونده‌هاي کاغذي در اين طرح به پرونده‌هاي الکترونيکي تبديل شده است، تاکنون 54 درصد پرونده‌هاي به صورت الکترونيکي بررسي شدند و تبديل بيش از يک ميليون پرونده‌ي بيمه شده به پرونده‌ي الکترونيکي نيز در دستور کار است.

سمساري بيان کرد: سال 98، 135 هزار ابلاغيه صورت الکترونيکي به شرکاي اجتماعي سازمان اعلام شده و 87  درصد فيش‌هاي پرداختي در استان به صورت الکترونيکي صادر شده است.

وي افزود: هوشمندسازي کنترل اسامي رانندگان مشمول معافيت، اجراي الکترونيکي، طرح ميز خدمت، طرح ساختار نوين خدمات از جمله اقدامات تامين اجتماعي استان در سال 98، است.

مديرکل تامين اجتماعي استان با بيان اين‌که ميزان قطعي معوقه‌ي سازمان تامين اجتماعي استان از دستگاه‌هاي استان نزديک به 900 ميليارد تومان است، گفت: شرکت واحد اتوبوس راني با 50 ميليارد تومان بدهي، بزرگ‌ترين بدهکار سازمان تامين اجتماعي استان است.

در اثر عدم همکار ارگان ها، ساخت بيمارستان 300 تخت خوابي بي نتيجه ماند

مديرکل خدمات درماني سازمان تامين اجتماعي استان نيز در اين نشست با اشاره به پروژه‌هاي افتتاح شده در دهه‌ي فجر، گفت: مراکز خدمات درماني در شهرستان‌هاي ملکان، عجب شير، بستان آباد و هشترود در بهمن ماه افتتاح خواهند شد.

جمال الدين نيک نامي در بخش ديگر سخنان خود با بيان اين‌که تامين زمين در بخش خدمات درماني تامين اجتماعي به کابوس تبديل شده است، گفت: در حال حاضر براي احداث درمانگاه در بستان آباد زميني به مبلغ حدود 500 ميليون تومان خريداري کرده‌ايم ولي شهرداري مدعي شده مالک آن بوده و مانع از احداث درمانگاه در اين شهرستان مي‌شود.

وي با اشاره به بيمارستان 300 تخت خوابي تبريز، گفت: سال 87هيئت وزيران تصويب کرده بود تا سازمان تامين اجتماعي بيمارستان 300تخت خوابي احداث کند و در همين راستا استانداري شهرداري را مکلف کرده بوده تا زمين آن را تامين کند در اين راستا جلسات بسيار متعددي برگزار شد ولي در اثر عدم همکاري مقامات شهري ساخت بيمارستان بي نتيجه باقي ماند.

مديرکل خدمات درماني تامين اجتماعي استان با انتقاد از عدم همکاري برخي ارگان‌هاي شهري در ساخت بيمارستان با تامين اجتماعي، ادامه داد: ارگان‌هاي شهري نه تنها  با ما همکاري نمي‌کنند، حتي انتقام هم مي‌گيرند و تاکنون زميني براي احداث بيمارستان در اختيار ما قرار نداده‌اند.

کلیدواژه ها:
احساس خود را نسب به این خبر در قالب یکی از شکلک ها بیان کنید:
Happy sad wonder fear Hate angri
ارسال نظر
نام: 
پست الکترونیک:
نظر : 
سوال امنیتی : 
? 7 + 7

  آخرین اخبار
پرداخت 190 ميليارد تومان تسهيلات کرونايي به بخش توليد در استان
اهداي 20 عدد دوربين عکاسي قديمي به موزه مطبوعات تبريز
2 يادمان دفاع مقدس آذربايجان شرقي ثبت ملي شدند
مهلت ارسال اثر به دومين دوره جايزه کتاب سال آذربايجان‌شرقي تمديد شد
431 مجازات جايگزين حبس در مرند صادر شد
فرماندار هوراند: رانش زمين در روستاي کرکسر روي نداده است
قاتل پزشک عمومي در ايلخچي دستگير شد
دماي آذربايجان‌شرقي 3 تا 10درجه کاهش مي‌يابد
 شفافيت يکي از مولفه هاي مهم توسعه است
حريرچي: کل کشور در وضعيت قرمز کرونايي است
  پربازدیدترین اخبار
رکورد تعداد بستري‌ها در آذربايجان شرقي دو روز قبل زده شد
برگزاري نمايشگاه کتاب تبريز به شکل مجازي و با مشارکت کتابفروشي‌ها
دماي آذربايجان‌شرقي 3 تا 10درجه کاهش مي‌يابد
قاتل پزشک عمومي در ايلخچي دستگير شد
فرماندار هوراند: رانش زمين در روستاي کرکسر روي نداده است
431 مجازات جايگزين حبس در مرند صادر شد
2 يادمان دفاع مقدس آذربايجان شرقي ثبت ملي شدند
پرداخت 190 ميليارد تومان تسهيلات کرونايي به بخش توليد در استان
مهلت ارسال اثر به دومين دوره جايزه کتاب سال آذربايجان‌شرقي تمديد شد
اهداي 20 عدد دوربين عکاسي قديمي به موزه مطبوعات تبريز
کلیه حقوق مادی و معنوی این وب گاه محفوظ است.