1398/11/11 - 14 : 17
کد خبر: 19706
معاون بهداشتي دانشگاه علوم پزشکي تبريز:
نتيجه آزمايش هاي دو توريست مشکوک به کرونا در تبريز منفي است
احرار:معاون بهداشتي دانشگاه علوم پزشکي تبريز از منفي بودن نتيجه آزمايشات کرونا ويروس دو زن گردشگر چيني خبر داد و گفت: اين دو تبعه چيني به صورت قرنطينه در بخش بستري بوده و مشکل خاصي وجود ندارد.

عباسعلي درستي د با بيان اين مطلب اظهار کرد: تمامي نمونه‌هاي اخذ شده از بيماران اعم از آنفلوانزا يا کرونا هم در آزمايشگاه جامع استان و هم در آزمايشگاه جامع مرکزي تهران، آناليز مي‌شود و نتايج اين آزمايشات نشان مي‌دهد که اين دو تبعه چيني کرونا منفي هستند.

وي با بيان اينکه انتقال اين ويروس در دوره کمون، محتمل است، گفت: با توجه به اين که منشاء بروز کشور چين است، هر چيني که وارد هر کشوري شود، قرنطينه شده و مورد غربالگري قرار مي‌گيرد.

 معاون بهداشتي دانشگاه علوم پزشکي تبريز اظهار کرد: در تبريز همانند ساير نقاط کشور بين گردشگران چيني ماسک توزيع  شده و موارد و احتياطات لازم به آن‌ها تذکر داده شده است.

وي متذکر شد: با توجه به وجود دوره کمون يا نهفتگي در بيماري‌هاي ويروسي، احتمال مي‌رود که اين دو تبعه چيني به هنگام ورود به مرز ايران، فاقد علايم بودند و ممکن است پس از ورود به ايران علايم را نشان داده باشند.

درستي خاطرنشان کرد: تمامي کساني که از مرزهاي هوايي و مرزهاي زميني وارد ايران مي‌شوند، تحت معاينه قرار گرفته و تب سنجي مي‌شوند.

وي بيان کرد: با توجه به ويروسي بودن بيماري کرونا، توصيه‌هاي بهداشتي در اين خصوص مشابه ساير بيماري‌هاي ويروسي مانند آنفولانزا است.

درستي تاکيد کرد: رعايت فاصله از ديگران، خودداري از تردد در مراکز پر ازدحام و شست و شوي مرتب دست‌ها از توصيه‌هاي پيشگيري کننده در خصوص اين بيماري است.

وي، علايم ابتلا به کرونا ويروس را مشابه علائم آنفلوانزا  و سرماخوردگي عنوان کرد و متذکر شد: تب بالا، سرفه و ترشحات، بي‌حالي و ضعف عمومي در شدت بالاتر از سرماخوردگي‌هاي معمولي و بيماري‌هاي ويروسي از جمله علايم ابتلا به کرونا ويروس بوده و با توجه به اينکه تاکنون هيچ مورد کرونا مثبتي در ايران مشاهده نشده است، مردم نگران نباشند و به توصيه‌هاي بهداشتي عمل کنند.

رئيس دانشگاه علوم پزشکي تبريز نيز شب گذشته در گفت‌وگوي بخش ويژه خبري شبکه سهند با بيان اينکه برداشت‌هاي اوليه ما نشان مي‌دهد که اين دو تبعه چيني آنفولانزاي ب مثبت هستند، گفت: اما اين نتيجه به اين معني نيست که اين دو فرد قطعا کرونا مثبت نباشند و نتايج قطعي پس از اعلام بررسي‌هاي آزمايشگاه پاستور اعلام مي‌شود.

محمد حسين صومي خاطرنشان کرد: اين دو خانم چيني، پنج روز قبل به عنوان گردشگر وارد کشور آذربايجان و روز گذشته هم از مرز آستارا وارد استان ما شده‌اند و شب را در يکي از هتل‌هاي تبريز گذرانده‌اند.

وي با بيان اينکه مرزها اعم از نخجوان، نوردوز و بيله سوار تحت کنترل هستند، بيان کرد: اين دو نفر در حين ورود علايمي نداشتند و علايم پس از ورود به ايران مشاهده شده است، در صورتي که اين دو تبعه هنگام ورود علايمي نشان مي‌دادند، حتما قرنطينه شده و از ورود آن‌ها جلوگيري مي‌شد.

 رئيس دانشگاه علوم پزشکي تبريز خاطرنشان کرد: هر کسي که با مبدا چين از مرزهاي کشور وارد مي‌شود، تحت کنترل است. 

وي در پايان تاکيد کرد: اتفاق خاصي نيفتاده و آنفلوانزاي نوع ب در همه جاي کشور شايع است و توصيه مي‌شود تا افراد در مراوداتشان از روبوسي، دست دادن خودداري کرده و گوشت‌ها را با دماي مناسب پخته و وحشت نکنند.

انتهاي پيام

کلیدواژه ها:
احساس خود را نسب به این خبر در قالب یکی از شکلک ها بیان کنید:
Happy sad wonder fear Hate angri
ارسال نظر
نام: 
پست الکترونیک:
نظر : 
سوال امنیتی : 
? 1 + 3

  آخرین اخبار
3مرزبان ناجا در سردشت به شهادت رسيدند
واريز بيمه بيکاري کرونايي از هفته آينده
فرهنگي سخنگوي هيات رييسه مجلس يازدهم شد
سهام عدالت را بفروشيم يا نفروشيم؟
دود سياه پالايشگاه تبريز به زودي برطرف مي‌شود
«فورچونه» منتظر شکايت رسمي تراکتور باشد
پدر ماهنشاني به قتل فرزند معتاد خود اعتراف کرد
سه پيست اسکي در استان اردبيل احداث مي‌شود
آتش‌سوزي برج‌هاي دوقلوي تبريز مهار شد
تراز درياچه اروميه با اقدامات دولت يازدهم به بيش از 5ميليارد مترمکعب رسيد
  پربازدیدترین اخبار
دود سياه پالايشگاه تبريز به زودي برطرف مي‌شود
«فورچونه» منتظر شکايت رسمي تراکتور باشد
سه پيست اسکي در استان اردبيل احداث مي‌شود
پدر ماهنشاني به قتل فرزند معتاد خود اعتراف کرد
سهام عدالت را بفروشيم يا نفروشيم؟
فرهنگي سخنگوي هيات رييسه مجلس يازدهم شد
واريز بيمه بيکاري کرونايي از هفته آينده
درخواست از بهبوديافتگان کرونا در آذربايجان‌شرقي براي اهداي خون
3مرزبان ناجا در سردشت به شهادت رسيدند
2819ابتلاي جديد کرونا در کشور/ آذربايجان شرقي در وضعيت هشدار
کلیه حقوق مادی و معنوی این وب گاه محفوظ است.