1398/11/11 - 14 : 17
کد خبر: 19706
معاون بهداشتي دانشگاه علوم پزشکي تبريز:
نتيجه آزمايش هاي دو توريست مشکوک به کرونا در تبريز منفي است
احرار:معاون بهداشتي دانشگاه علوم پزشکي تبريز از منفي بودن نتيجه آزمايشات کرونا ويروس دو زن گردشگر چيني خبر داد و گفت: اين دو تبعه چيني به صورت قرنطينه در بخش بستري بوده و مشکل خاصي وجود ندارد.

عباسعلي درستي د با بيان اين مطلب اظهار کرد: تمامي نمونه‌هاي اخذ شده از بيماران اعم از آنفلوانزا يا کرونا هم در آزمايشگاه جامع استان و هم در آزمايشگاه جامع مرکزي تهران، آناليز مي‌شود و نتايج اين آزمايشات نشان مي‌دهد که اين دو تبعه چيني کرونا منفي هستند.

وي با بيان اينکه انتقال اين ويروس در دوره کمون، محتمل است، گفت: با توجه به اين که منشاء بروز کشور چين است، هر چيني که وارد هر کشوري شود، قرنطينه شده و مورد غربالگري قرار مي‌گيرد.

 معاون بهداشتي دانشگاه علوم پزشکي تبريز اظهار کرد: در تبريز همانند ساير نقاط کشور بين گردشگران چيني ماسک توزيع  شده و موارد و احتياطات لازم به آن‌ها تذکر داده شده است.

وي متذکر شد: با توجه به وجود دوره کمون يا نهفتگي در بيماري‌هاي ويروسي، احتمال مي‌رود که اين دو تبعه چيني به هنگام ورود به مرز ايران، فاقد علايم بودند و ممکن است پس از ورود به ايران علايم را نشان داده باشند.

درستي خاطرنشان کرد: تمامي کساني که از مرزهاي هوايي و مرزهاي زميني وارد ايران مي‌شوند، تحت معاينه قرار گرفته و تب سنجي مي‌شوند.

وي بيان کرد: با توجه به ويروسي بودن بيماري کرونا، توصيه‌هاي بهداشتي در اين خصوص مشابه ساير بيماري‌هاي ويروسي مانند آنفولانزا است.

درستي تاکيد کرد: رعايت فاصله از ديگران، خودداري از تردد در مراکز پر ازدحام و شست و شوي مرتب دست‌ها از توصيه‌هاي پيشگيري کننده در خصوص اين بيماري است.

وي، علايم ابتلا به کرونا ويروس را مشابه علائم آنفلوانزا  و سرماخوردگي عنوان کرد و متذکر شد: تب بالا، سرفه و ترشحات، بي‌حالي و ضعف عمومي در شدت بالاتر از سرماخوردگي‌هاي معمولي و بيماري‌هاي ويروسي از جمله علايم ابتلا به کرونا ويروس بوده و با توجه به اينکه تاکنون هيچ مورد کرونا مثبتي در ايران مشاهده نشده است، مردم نگران نباشند و به توصيه‌هاي بهداشتي عمل کنند.

رئيس دانشگاه علوم پزشکي تبريز نيز شب گذشته در گفت‌وگوي بخش ويژه خبري شبکه سهند با بيان اينکه برداشت‌هاي اوليه ما نشان مي‌دهد که اين دو تبعه چيني آنفولانزاي ب مثبت هستند، گفت: اما اين نتيجه به اين معني نيست که اين دو فرد قطعا کرونا مثبت نباشند و نتايج قطعي پس از اعلام بررسي‌هاي آزمايشگاه پاستور اعلام مي‌شود.

محمد حسين صومي خاطرنشان کرد: اين دو خانم چيني، پنج روز قبل به عنوان گردشگر وارد کشور آذربايجان و روز گذشته هم از مرز آستارا وارد استان ما شده‌اند و شب را در يکي از هتل‌هاي تبريز گذرانده‌اند.

وي با بيان اينکه مرزها اعم از نخجوان، نوردوز و بيله سوار تحت کنترل هستند، بيان کرد: اين دو نفر در حين ورود علايمي نداشتند و علايم پس از ورود به ايران مشاهده شده است، در صورتي که اين دو تبعه هنگام ورود علايمي نشان مي‌دادند، حتما قرنطينه شده و از ورود آن‌ها جلوگيري مي‌شد.

 رئيس دانشگاه علوم پزشکي تبريز خاطرنشان کرد: هر کسي که با مبدا چين از مرزهاي کشور وارد مي‌شود، تحت کنترل است. 

وي در پايان تاکيد کرد: اتفاق خاصي نيفتاده و آنفلوانزاي نوع ب در همه جاي کشور شايع است و توصيه مي‌شود تا افراد در مراوداتشان از روبوسي، دست دادن خودداري کرده و گوشت‌ها را با دماي مناسب پخته و وحشت نکنند.

انتهاي پيام

کلیدواژه ها:
احساس خود را نسب به این خبر در قالب یکی از شکلک ها بیان کنید:
Happy sad wonder fear Hate angri
ارسال نظر
نام: 
پست الکترونیک:
نظر : 
سوال امنیتی : 
? 7 + 4

  آخرین اخبار
100 داوطلب نمايندگي مجلس در آذربايجان‌شرقي تذکر گرفتند
ثبت 2اثر ناملموس آذربايجان‌شرقي در فهرست آثار ملي
مهاجم تراکتور بازي با مس کرمان را از دست داد
تراکتور مدعي قهرماني جام حذفي است/ تلاش براي شکست مس در تبريز
حادثه مرگبار رانندگي درآزادراه تبريز-زنجان1کشته و21زخمي درپي داشت
تمرين انفرادي ميمبلا در اردوي تراکتور تبريز
11کشاورز نمونه شهرستان مرند رتبه‌هاي برتر استاني را کسب کردند
برگزاري چهارمين جشنواره استاني موسيقي عاشيقلار در تبريز
اجراي کنسرت «راست موغام‌» در تبريز
جريمه محتکر برنج در آذربايجان شرقي
  پربازدیدترین اخبار
11کشاورز نمونه شهرستان مرند رتبه‌هاي برتر استاني را کسب کردند
تمرين انفرادي ميمبلا در اردوي تراکتور تبريز
حادثه مرگبار رانندگي درآزادراه تبريز-زنجان1کشته و21زخمي درپي داشت
آزادراه تبريز- زنجان مسدود نيست
نقش قيام تبريز در هويت ديني مبارزات ضدطاغوت
تراکتور مدعي قهرماني جام حذفي است/ تلاش براي شکست مس در تبريز
100 داوطلب نمايندگي مجلس در آذربايجان‌شرقي تذکر گرفتند
تراکتور مس را در هم کوبيد/صعود سرخ پوشان به نيمه نهايي جام حذفي
مهاجم تراکتور بازي با مس کرمان را از دست داد
ثبت 2اثر ناملموس آذربايجان‌شرقي در فهرست آثار ملي
کلیه حقوق مادی و معنوی این وب گاه محفوظ است.