1398/11/08 - 15 : 37
کد خبر: 19685
محروميت در انتظار استوکس / تراکتور به اتفاقات ديدار با پرسپوليس واکنش نشان داد
احرار: باشگاه تراکتور در پي اتفاقات ديدار اين تيم مقابل پرسپوليس در ورزشگاه آزادي، بيانيه‌اي صادر کرد.

پس از درخواست و پيگيري هواداران اين باشگاه در خصوص مباحث حقوقي سرخپوشان به ويژه ماجراي آنتوني استوکس، معاون حقوقي باشگاه تراکتور بيانيه‌اي به منظور پاسخ به هواداران اين تيم و به شرح زير صادر کرد.

هواداران عزيز باشگاه تراکتور، پيرو سؤالات مکرر و اخباري که پس از پيوستن آنتوني استوکس منتشر گرديده است، مواردي را لازم به ذکر مي‌دانم، اما قبل از آن، بايد خبر خوبي به شما بدهم. هفته گذشته توانستيم در خصوص پرونده‌اي در کميته انضباطي فيفا که از گذشته باقيمانده بود، پيروز شويم. امکان محروميت يا کسر امتياز در اين پرونده، با وجود مدارک قوي طرف مقابل، بسيار بالا بود، اما با استفاده از دانش تخصصي حقوق فوتبال، توانستيم اين خطر را از باشگاه دور نماييم.

درخصوص آنتوني استوکس، مطابق مقررات تعيين وضعيت و انتقال بازيکنان فيفا، در صورتي که بازيکني بدون دليل موجه قرارداد خود را فسخ نمايد، بدون هيچ منعي مي‌تواند با باشگاه ديگري قرارداد منعقد نمايد. قرارداد جديد در هر نقطه از دنيا قابليت ثبت دارد و بازيکن نيز مي‌تواند براي باشگاه جديد به ميدان برود.

پس از طرح شکايت و صدور حکم محکوميت، بازيکن از تاريخ صدور حکم با محروميت 4 يا 6 ماه و باشگاه جديد نيز با محروميت دو پنجره نقل و انتقالاتي مواجه مي‌شود. در کنار اين محروميت‌ها، باشگاه و بازيکن مسئوليت تضامني پرداخت غرامت را دارند. اگر پيش از صدور حکم، بازيکن قصد انعقاد قراردادي با باشگاه ديگري داشته باشد، هيچ فدراسيون و کميته‌اي مانع انعقاد آن نخواهد شد اما باشگاه دوم در زمان محروميت بازيکن، نمي‌تواند از وي استفاده کند.

در رويه فيفا و ديوان داوري ورزش پرونده‌هاي از اين دست بسيار هستند و فسخ بازيکن بدون توجه به موجه يا غيرموجه بودن ثبت و ترتيب اثر داده مي‌شود. ولي در صورت اثبات غيرموجه بودن، بازيکن محکوم به محروميت از بازي و پرداخت غرامت مي‌شود. براي مثال تصميم شماره 02190123 مورخ 12 بهمن‌ماه 1397 بهترين مثال براي شرايط فعلي است. همچنين در تابستان دو سال گذشته سامان قدوس براي انجام تست‌هاي پزشکي در باشگاه اوئسکا، به اسپانيا سفر کرد و پس از آن، باشگاه اوئسکا مدعي شد که قراردادي با اين بازيکن ايراني منعقد نموده است و باشگاه اوسترسوند و سامان قدوس اين ادعا را رد کردند.

با شکايت باشگاه اوئسکا از باشگاه اوسترسوند و سامان قدوس، فيفا سامان قدوس را محکوم به پرداخت 4 ميليون دلار جريمه و 4 ماه محروميت از بازي نمود و باشگاه اوسترسوند نيز از دو پنجره نقل و انتقالاتي محروم شد. همان‌طور که مي‌دانيم، اين بازيکن با باشگاه آميان قراردادي منعقد نموده و اين محکوميت، موجب ابطال قرارداد يا محکوميت آميان نشد.

در خصوص طولاني شدن زمان دادرسي فيفا نيز بايد در نظر داشته باشيم که در برخي پرونده‌ها، روند رسيدگي کمي طولاني مي‌شود و طبيعي نيز هست. براي مثال تصميم صادره از سوي اتاق حل‌وفصل اختلافات فيفا در پرونده‌اي که در تاريخ 3 خردادماه 1396 مطرح‌شده، قضات فيفا تصميم شماره 08190889 را در تاريخ 25 مردادماه 1398، بيش از 2 سال و 2 ماه پس از طرح دعوا، صادر نموده‌اند.

در نهايت، ما در اقدامات حقوقي خود نيازمند اجتناب از هرگونه حاشيه‌اي هستيم. توضيحات و مصاحبه‌هاي ما در مورد پرونده‌ها مي‌تواند به ضرر باشگاه در مراجع رسيدگي باشد؛ لذا از تمام شما هواداران عزيز تراکتور تقاضا دارم در پرونده‌هاي مطرحه و موارد حقوقي صبور باشيد.

کلیدواژه ها:
احساس خود را نسب به این خبر در قالب یکی از شکلک ها بیان کنید:
Happy sad wonder fear Hate angri
ارسال نظر
نام: 
پست الکترونیک:
نظر : 
سوال امنیتی : 
? 3 + 7

  آخرین اخبار
تراکتور مدعي قهرماني جام حذفي است/ تلاش براي شکست مس در تبريز
حادثه مرگبار رانندگي درآزادراه تبريز-زنجان1کشته و21زخمي درپي داشت
تمرين انفرادي ميمبلا در اردوي تراکتور تبريز
11کشاورز نمونه شهرستان مرند رتبه‌هاي برتر استاني را کسب کردند
برگزاري چهارمين جشنواره استاني موسيقي عاشيقلار در تبريز
اجراي کنسرت «راست موغام‌» در تبريز
جريمه محتکر برنج در آذربايجان شرقي
استقبال576 هزار نفر از سينماهاي آذربايجان شرقي در سال گذشته
پيکر جانباز مدافع حرم در مرند تشييع شد
تلاش براي بازگشايي راه270روستاي استان آذربايجان شرقي ادامه دارد
  پربازدیدترین اخبار
جريمه محتکر برنج در آذربايجان شرقي
اجراي کنسرت «راست موغام‌» در تبريز
برگزاري چهارمين جشنواره استاني موسيقي عاشيقلار در تبريز
آزادراه تبريز به زنجان با تشديد بارش برف و کولاک مسدود شد
آزادراه تبريز- زنجان مسدود نيست
11کشاورز نمونه شهرستان مرند رتبه‌هاي برتر استاني را کسب کردند
تمرين انفرادي ميمبلا در اردوي تراکتور تبريز
نقش قيام تبريز در هويت ديني مبارزات ضدطاغوت
حادثه مرگبار رانندگي درآزادراه تبريز-زنجان1کشته و21زخمي درپي داشت
تراکتور مدعي قهرماني جام حذفي است/ تلاش براي شکست مس در تبريز
کلیه حقوق مادی و معنوی این وب گاه محفوظ است.