1398/10/20 - 14 : 8
کد خبر: 19626
امام جمعه تبريز:
انتقام بايد راهبردي باشد، نه نمايشي
احرار:: امام جمعه تبريز تاکيد کرد: انتقام نبايد نمايشي باشد و به حذف چند مهره بي‌ارزش يا باارزش دشمن بيانجامد، بلکه بايد راهبردي باشد.

حجت‌الاسلام والمسلمين  سيد محمد علي آل هاشم در خطبه‌هاي نماز جمعه اين هفته با بيان اينکه انتقام راهبردي فقط ضربه به چند پايگاه راهبردي دشمن نيست، اظهار کرد: انتقام سخت، انتقامي راهبردي بوده و سيلي محکم سپاه به آمريکايي‌ها و اثراتي مانند تخليه نيروهاي اسپانيا و آلمان را در پي داشت، اما انتقام واقعي روزي است که حضور فسادبرانگيز آمريکا را در اين منطقه نداشته باشيم.

وي اضافه کرد: آمريکايي‌ها ويراني، اختلاف، جنگ و فتنه را به منطقه آوردند، زمان، مکان، کيفيت و کميت انتقام راهبردي نامعلوم و کابوسي براي دشمن است. 

وي اضافه کرد: کدام عضو نيروي خصم توانايي برابري با سردار سليماني را دارد، انتقام راهبردي بايد مانند خون شهيد سليماني بجوشد و مستمر، زيرکانه، هوشمندانه، مستقيم، امنيت‌زا، پنهان‌، آشکار، داراي بازدارندگي، شديد و طولاني و نيابتي باشد و سايه جنگ را از سر کشور بردارد.

نماينده ولي فقيه در آذربايجان شرقي خاطرنشان کرد: کشورهاي مسلمان هم بايد انتقام بگيرند، انتقام راهبردي فقط توسط نيروهاي مسلح نبوده و بايد دولت و مجلس هم به کمک آن‌ها بيايند.

وي تاکيد کرد: اميدواريم آن انتقامي که مد نظر مقام معظم رهبري است، توسط سپاه قهرمان گرفته شود.

وي با اشاره به اقدام شجاعانه فرزندان انقلابي ملت ايران به خصوص سردار حاجي‌زاده، فرمانده هوا فضاي سپاه به خاطر سيلي محکمشان به دشمن، اظهار کرد: از اين حرکت شجاعانه تقدير مي‌کنيم، بايد ياد وخاطره پدر موشکي ايران، شهيد طهراني مقدم را هم گرامي بداريم که زحمت زيادي براي طراحي موشک‌ها کشيد.

وي در ادامه، با تقدير از اقدام دولت در برداشتن گام پنجم و نهايي برجام و کاهش تعهدات هسته‌اي و رفع تمامي محدوديت‌ها، تصريح کرد: اقدام به موقع مجلس شوراي اسلامي و شوراي نگهبان در تصويب تاييد طرح سه فوريتي تروريست خواندن ارتش و وزارت دفاع آمريکا و اقدام مجلس عراق هم جاي تقدير دارد.

خطيب نماز جمعه تبريز گفت: اميدواريم  خداوند روح سردار سليماني و جانباختگان در مراسم تشييع سردار و روح جانباختگان حادثه سقوط هواپيما را شاد کند.

وي در ادامه با تقدير ويژه از مردم تبريز و با اشاره به سخنان رهبر معظم انقلاب به حضور پرشور مردم تبريز در راهپيمايي بعد از شهادت سردار سليماني بيان کرد: تعداد کثيري در راهپيمايي هفته گذشته شرکت کرده و پيشگامي خودشان را نشان دادند، مردم قدرشناس تبريز بار ديگر سربلندمان کردند و خداوند ايشان را سربلند کند، تمام حرکات آذربايجاني‌ها به هنگام، با بصيرت کامل و قابل تحسين است.

وي در ادامه خاطرنشان کرد: نقشي که شهيد سليماني در ارتباط با جبهه مقاومت، تقويت و ثبات حزب الله لبنان، تقويت نيروهاي مقاومت فلسطيني در جريان جنگ‌هاي غزه و فلسطين، تقويت محور مقاومت به خصوص در هشت سال اخير و پس از شروع بحران در سوريه و عراق و فعال کردن ظرفيت‌هاي خفته در اين کشورها داشت، باعث شد بساط تروريست‌ها تقريبا از اين کشورها جمع شود.

آل هاشم گفت: سردار در قامت يک سياستمدار کار کشته و نماينده ايران در سفري که به روسيه داشت، توانست ظرف دو ساعت صحبت از ظرفيت عملياتي روس‌ها براي پيشبرد اهداف خود استفاده کند.

وي بيان کرد: او در اوج حضور تروريست‌ها در سوريه و عراق اعلام کرد که براي کمک به اسلام، شيعه و سني حاضر است.

وي با بيان اينکه خدمات اجتماعي سردار سليماني هم فراموش نشدني است، اظهار کرد: سردار سليماني برادر مهربان اهل سنت بود و ارتباطي صميمي با فرزندان شهداي مدافع حرم و نگاه متفاوت فرهنگي داشت و استقرار موکب در مناطي سيل زده از جمله خدمات اين شهيد در حوزه اجتماعي است.

امام جمعه تبريز در ادامه با انتقاد از عدم توجه به انتصاب شايسته سردار قاآني گفت: سردار قاآني از نظر ما يک سليماني ديگر است، ايشان زودتر از حاج قاسم وارد سپاه قدس شده بود و روابط عميق و ديرينه‌اي با گروه‌ها و شخصيت‌هاي مقاومت دارد و مورد تاييد شهيد سليماني و از نظر او، سردار قاآني بهترين جانشين بود.

وي تاکيد کرد: سردارقاآني مانند حاج قاسم از اسم و رسم و مصاحبه گريزان و مرد عمل و جهاد است و بايد از ارشاد او درجنگ لبنان و غزه کتاب‌ها نوشته شود.

وي اضافه کرد: سردار قاآني ساليان سال است که با تفکرات و انديشه‌هاي شهيد سليماني آشنا بوده و اهل مشهد بوده و بيش از ?? سال است که مورد شناخت و تاييد مقام معظم رهبري است.

نماينده ولي فقيه در آذربايجان شرقي گفت: انشالله شاهد درخشش بيش از پيش سپاه قدس با فرماندهي يادگار شهيدان، حاج اسماعيل قاآني خواهيم بود

وي در ادامه با بيان اينکه يکي از مصاديق تقوا، تقواي انتخاباتي است، اظهار کرد: اين به معناي در نظر گرفتن خداوند در ميدان انتخاباتي بوده و کارآمدي از جمله شاخصه‌هاي انتخابات و نماينده بودن، است.

وي افزود: ما به نماينده‌اي کارآمد و دلسوز نياز داريم که به فکر نظام و خوش نام باشد، افرادي با روحيه جوان گرايي، داراي نگاه کلان ملي و اهتمام براي قانونگذاري و نظارت را به مجلس بفرستيم. 

آل هاشم، تصميم گيري مستقل، پرتلاش بودن و خستگي ناپذيري و نترس بودن به خصوص در مواقع بحراني و در مقابل دشمنان‌ و ساده لوح نبودن و داشتن روحيه مقاومت، شجاعت و ايستادگي در مقابل استکبار و دشننان نظام را از ديگر ويژگي‌هاي کانديداهاي مجلس شوراي اسلامي عنوان کرد.

ايسنا

کلیدواژه ها:
احساس خود را نسب به این خبر در قالب یکی از شکلک ها بیان کنید:
Happy sad wonder fear Hate angri
ارسال نظر
نام: 
پست الکترونیک:
نظر : 
سوال امنیتی : 
? 3 + 7

  آخرین اخبار
مسابقه کتابخواني غدير برگزار مي‌شود
40پرونده در حوزه مشاغل سخت و زيان آور بررسي شد
تلاش مي‌کنيم اسدي و سليمي را به بازي با شاهين برسانيم
10 پايگاه اورژانس در آذربايجان شرقي افتتاح شد
زمين‌لرزه هاي پياپي ورزقان خسارت نداشت
قرارداد شمسايي اندازه سه ملي پوش است/ مي‌خواهند مس به حاشيه برود
ابتلاي 70 مهمان به کرونا در جشن عروسي/ يک نفر جان باخت
تعداد مبتلايان به کرونا در کشور به 17هزار و 617 نفررسيد/ آذربايجان شرقي همچنان در وضعيت قرمز
همکاري مردم با نظام سلامت راهکار قطع زنجيره کرونا است
استاندار: تکليف بازسازي مناطق زلزله زده قبل از فصل سرما مشخص شود
  پربازدیدترین اخبار
کثرت مجوز هاي رسانه اي، عامل افت کيفيت رسانه هاست
قرارداد شمسايي اندازه سه ملي پوش است/ مي‌خواهند مس به حاشيه برود
ابتلاي 70 مهمان به کرونا در جشن عروسي/ يک نفر جان باخت
40پرونده در حوزه مشاغل سخت و زيان آور بررسي شد
تاکيد رئيس کل دادگستري استان آذربايجان شرقي بر لزوم تسريع در رسيدگي و پرهيز از اطاله دادرسي
برگزيدگان رويداد رسانه اي تب ريز تجليل مي شوند
10 پايگاه اورژانس در آذربايجان شرقي افتتاح شد
تلاش مي‌کنيم اسدي و سليمي را به بازي با شاهين برسانيم
مسابقه کتابخواني غدير برگزار مي‌شود
زمين‌لرزه هاي پياپي ورزقان خسارت نداشت
کلیه حقوق مادی و معنوی این وب گاه محفوظ است.