1398/09/06 - 16 : 33
کد خبر: 19490
در روستاي زلزله زده دستجرد
روحاني: تلاش‌ها براي عادي سازي شرايط در مناطق زلزله زده ادامه دارد
احرار: رئيس جمهور در جمع مردم روستاي زلزله زده دستجرد با تأکيد بر اينکه دولت از هيچ کاري براي کمک‌رساني و رفع مشکلات مردم و مناطق زلزله زده دريغ نخواهد کرد، گفت: دولت و همه دستگاه‌هاي امدادرساني تا پايان امداد رساني، رفع مشکلات و بازسازي مناطق آسيب‌ديده در کنار زلزله زدگان خواهند بود.

حجت‌الاسلام والمسلمين حسن روحاني روز چهارشنبه در جمع مردم روستاي زلزله زده دستجرد با ابراز خوشحالي از حضور در جمع آنان اظهار داشت: در جريان زلزله اخير حدود 106 روستا دچار حادثه شدند و ساختمان‌ها و محل نگهداري احشام مردم دچار آسيب شد.

رئيس جمهور افزود: به همه اهالي روستاهاي زلزله زده قول مي‌دهم که دولت به همه وعده‌هاي داده شده   در زمينه کمک هاي بلاعوض، پرداخت وام، مرمت و بازسازي يا احداث ساختمان‌هاي آسيب ديده عمل خواهد کرد.

دکتر روحاني با تأکيد بر اينکه دولت مشکل شما را مشکل خود مي‌داند، اظهار داشت: خوشبختانه از ابتداي اين حادثه همه مسئولان و نهادها از هلال احمر و نيروهاي امدادي تا نيروي انتظامي، دفاعي و بسيج  پاي کار آمده و در کنار شما بودند و براساس گزارش هاي ارايه شده، حدود نيم ساعت از وقوع زلزله اولين امدادرساني‌ها انجام شده است.

رئيس جمهور با تأکيد بر اينکه تا پايان امدادرساني‌ها و رفع مشکلات در کنار زلزله‌زدگان خواهيم بود، اظهار داشت: خانه‌هاي احداثي بايستي مقاوم سازي شده و به گونه‌اي بنا گردد که اگر خداي ناکرده زلزله ديگري اتفاق افتاد دچار آسيب نشود.

دکتر روحاني افزود: کشور ما در بسياري از مناطق در خط زلزله قرار دارد و هر از گاهي ممکن است به واسطه زلزله دچار آسيب شود، لذا بايد ساختمان‌هاي احداثي در برابر زلزله استحکام لازم را داشته باشند.

رئيس جمهور در ادامه همه مسئولين را خطاب قرار داد و گفت: از همه مسئولين بويژه بنياد مسکن مي‌خواهم که نيازمندي‌هاي فوري و ضروري مردم را مورد رسيدگي قرار دهند و همه توان و تلاش خود را براي رفع مشکلات و برقراري شرايط عادي در زندگي آسيب ديدگان بکار بگيرند.

دکتر روحاني با بيان اينکه از زمان وقوع زلزله اخير تا تصويب اعتبارات لازم براي جبران خسارت ها فقط 48 ساعت طول کشيد، اظهار داشت: يقين داشته باشيد که همه اين اعتبارات صرف بهبود شرايط و رفع مشکلات خواهد شد.

رئيس جمهور با تجليل از روحيه ايمان و اقتدار مردم آذربايجان شرقي و روستاي دستجرد، گفت: اين روستا 11 شهيد را تقديم نظام و انقلاب اسلامي کرده است و امروز نيز مردم اين ديار در کنار نظام، رهبري معظم، عزت و اقتدار کشورشان هستند.

دکتر روحاني با تأکيد بر اينکه آذربايجان هميشه در خط مقدم دفاع از نظام مقدس ايران اسلامي بوده است، گفت: همه مناطق اعم از شهرها و روستاهاي آذربايجان از تبريز تا اقصي نقاط اين ديار هميشه در خط مقدم دفاع از کيان ايران اسلامي بوده و هستند.

رئيس جمهور تصريح کرد: دولت خادم ملت ايران است و وظيفه خود مي‌دانيم در حد توان و امکان در مسير خدمت به مردم شريف کشور گام برداريم و اميدوارم همه خانه‌هايي که دچار آسيب شده است، به زودي بازسازي و مقاوم‌سازي شود تا در آينده با هيچ مشکلي مواجه نشود.

در جريان بازديد رئيس جمهور از روستاي زلزله زده دستجرد مردم اين روستا با شعار «صل علي محمد ياور رهبر آمد»، از حضور رئيس جمهور استقبال و ابراز خوشحالي کرده و تعدادي از مردم روستا از نزديک مشکلات و مطالبات خود را با رئيس جمهور در ميان گذاشتند.

کلیدواژه ها:
احساس خود را نسب به این خبر در قالب یکی از شکلک ها بیان کنید:
Happy sad wonder fear Hate angri
ارسال نظر
نام: 
پست الکترونیک:
نظر : 
سوال امنیتی : 
? 5 + 3

  آخرین اخبار
نفوذ سامانه بارشي به آذربايجان ‌شرقي/ تبريز برفي مي شود
جلسه اضطراري باشگاه تراکتور با پيشکسوتان
«سهرابي» سرپرست تراکتور شد
مشکل نيروي کار ماهر در آذربايجان‌شرقي
تصادف دو ميني بوس در جاده آذرشهر 7مصدوم برجاي گذاشت
مديرعامل باشگاه تراکتور استعفا کرد/ دومين تغيير در تيم سرخ تبريز
گازگرفتگي 15نفر از کارشناسان بنياد مسکن در مناطق زلزله زده ميانه
افزايش 84سانتي متري تراز درياچه اروميه
راه‌هاي آذربايجان‌شرقي مه آلود و لغزنده است
دربي آذربايجان با مربيان تبريزي برگزار مي شود
  پربازدیدترین اخبار
آرزويش نگاهي خالي از ترحم/ معلوليت براي زندگيم دستاوردهاي مثبتي داشت
گازگرفتگي 15نفر از کارشناسان بنياد مسکن در مناطق زلزله زده ميانه
مديرعامل باشگاه تراکتور استعفا کرد/ دومين تغيير در تيم سرخ تبريز
افزايش 84سانتي متري تراز درياچه اروميه
«سهرابي» سرپرست تراکتور شد
مشکل نيروي کار ماهر در آذربايجان‌شرقي
تصادف دو ميني بوس در جاده آذرشهر 7مصدوم برجاي گذاشت
آرزويشان،نگاهي خالي از ترحم/معلوليت براي زندگي من دستاوردهاي مثبتي داشت
نفوذ سامانه بارشي به آذربايجان ‌شرقي/ تبريز برفي مي شود
جلسه اضطراري باشگاه تراکتور با پيشکسوتان
کلیه حقوق مادی و معنوی این وب گاه محفوظ است.