1398/07/26 - 15 : 47
کد خبر: 19421
تجليل امام جمعه تبريز از اقدام سپاه در دستگيري مدير کانال «آمد نيوز»
احرار: نماينده ولي‌فقيه در آذربايجان شرقي با اشاره به شاهکار اطلاعاتي فرزندان جوان و انقلابي در سازمان اطلاعات سپاه پاسداران انقلاب اسلامي گفت: اقدام مبتکرانه فرزندان ملت ايران در دستگيري سر شبکه جنگ رواني دشمن و کانال تلگرامي آمد نيوز ستودني بود.

، حجت‌الاسلام والمسلمين سيدمحمدعلي آل هاشم در خطبه‌هاي امروز نماز جمعه تبريز با تاکيد بر نقش آفريني نخبگان فکري و فرهنگي و علما و بزرگان دين براي مصون ماندن اربعين از هر گونه آسيب اظهار داشت: يکي از عوامل شکل‌گيري اربعين درک صحيح از نهضت حسيني است که در رابطه انقلاب اسلامي شيعيان از داشتن نگاه بي خاصيت به واقعه عاشورا نجات داد.

وي افزود:يکي از راهبردهاي فرهنگي ايران حمايت همه جانبه از مراسم اربعين حسيني است و شکوه هر چه بيشتر اين حرکت جهاني انقلاب اسلامي را بيمه مي‌کند.

امام جمعه تبريز با اشاره به حضور ميليوني زائران ايراني در زيارت اربعين عنوان کرد:علاوه اين حضور ميليوني استقرار 3 ميليون موکب خدمات رسان از کشورمان در مسير راهپيمايي اربعين گوياي تعامل روز افزون دو دولت و ملت ايران و عراق است.

نماينده ولي‌فقيه در آذربايجان شرقي الگوي گفتمان مقاومت اسلامي را يکي ديگر از عوامل شکل‌گيري راهپيمائي اربعين برشمرد و ابراز کرد: حضور در صحنه و ابراز آمادگي براي مبارزه نشان مي‌دهد مسلمانان فهميده‌اند که ظرفيت و توانايي‌هاي بي‌نظيري وجود دارد که مي‌تواند شرايط هر چقدر بد و مصيب بار هم که باشد تغيير دهند.

وي با اشاره آيات قرآن در اين رابطه ادامه داد: در عصر جديد و بعداز انقلاب و بعد از 40 سال مقاومت و پيروزي‌هاي اين محور ، بيانگر آن است که خداوند سرنوشت هر قومي را خود بخواهند تغيير مي‌دهد.

نماينده ولي‌فقيه در آذربايجان شرقي مهدي باوري و مهدي ياوري از ديگر عوامل شکل گيري راهپيمائي اربعين دانست و ادامه داد : اظهار اشتياق و نياز به ظهور آخرين منجي عالم بشريت نشانه اين آموزه هست و نهضت انتظار پيوست فرهنگي مراسم اربعين حسيني است و همين طور تمدن جهاني حضرت مهدي يکي از اهداف برپايي مراسم اربعين است.

امام جمعه تبريز گفت: درک شيعيان در عصر جديد از انتظار فرج اين نيست که کنار و نظاره گر باشد بلکه انتظار فرج با اصلاح جامعه پيوند خورده است.

آل‌هاشم با اشاره به ثمرات و برکات راهپيمائي اربعين گفت: عظمت، قدرت و اتحاد مسلمانان در اين حرکت به رخ دنيا کشيده مي‌شود که در دل دشمنان رعب و وحشت ايجاد کرده است اما اين مراسم هنوز به آن باور و ثمره کامل نرسيده است و با تدوام آن تا ظهور مهدي موعود نتيجه نهايي آن را شاهد خواهيم بود.

نماينده ولي‌فقيه در آذربايجان شرقي با تاکيد بر اينکه پياده‌روي اربعين يک حرکت سياسي و الهي است گفت: هر چند جريان‌هايي در تلاش هستند سياست را از نهضت عاشورا بگيرند اما مهمترين آسيب اين راهپيمايي سکولار معرفي کردن آن است.

وي سکولار را حذف محتواي انقلابي و جلوگيري از انتقال پيام عاشورا به ديگر نسل‌ها دانست و گفت: نقش نخبگان فکري و فرهنگي و علما براي مصون نگاه داشتن اربعين از هر گونه آسيب بسيار مهم و برجسته است.

نماينده ولي‌فقيه در آذربايجان شرقي در ادامه با بيان اينکه وحدت بخش بودن از ويژگي‌هاي منحصر به فرد پياده روي اربعين حسيني است اظهار داشت: وقتي جسم‌ها در کنار هم قرار مي‌گيرند بيانگر آن است که اگر ملت‌هاي مسلمان باهم يکي شوند و فرق مختلف تشيع و تسنن در کنار هم باشند و نسبت به هم سوء ظن نداشته باشند عزت مسلمانان به رخ جهانيان کشيده مي‌شود.

امام جمعه تبريز با تاکيد بر اهميت والاي راهپيمائي اربعين گفت: چه سعادت زيبايي دارند آنهايي با توجه به آموزه‌هاي سياسي و الهي نهضت عاشورا  در کربلا و در زيارت قبور مطهر امام حسين و ياران با وفاي آن حضرت هستند.

آل‌هاشم در خطبه دوم نماز جمعه اين هفته تبريز با طرح تذکر انتخاباتي به نامزدهاي احتمالي مجلس شوراي اسلامي که از سلسله مباحث خطبه‌هاي نماز جمعه هست گفت: نماينده‌اي که به مجلس مي‌رود بايد تزکيه نفس داشته باشد و مردم بايد به افرادي چنين خصوصيتي ندارند بايد رأي ندهند.

خطيب نماز جمعه تبريز افزود: از ديدگاه حضرت امام راحل رعايت عدالت از ديگر مشخصه‌هاي نمايندگان ملت در مجلس شوراي اسلامي است و اگر وکلاي ملت عادل نباشند نمي‌توانند از حقوق ملت و مملکت دفاع کنند.

حضور رهبر معظم انقلاب اسلامي در دانشگاه امام حسين(ع) از ديگر موضوعات مطرح شده در خطبه‌هاي نماز جمعه اين هفته تبريز بود که نماينده ولي‌فقيه در آذربايجان شرقي با اشاره به محور بيانات معظم له بيان کرد: کوتاه نيامدن در برابر آمريکا يکي از محورهاي سخنراني حضرت آيت‌الله العظمي امام خامنه‌اي عزيز در ميان پاسداران انقلاب اسلامي در دانشگاه امام حسين(ع) بود.

امام جمعه تبريز اشاره‌اي هم ديدار عمران خان نخست وزير پاکستان با رهبر معظم انقلاب اسلامي داشت و گفت: خلاصه اين ديدار اين است که پايان درست جنگ يمن تاثيرات مثبتي در منطقه خواهد داشت.

آل‌هاشم در حمله هفته گذشته به نفت‌کش ايران را نشانه‌اي ديگر از درماندگي استکبار دانست و تصريح کرد: در يک نگاه راهبردي اين حمله قطعه‌اي از پازل حوادث نظامي و سياسي تدارک ديده شده براي ايران و ديگر کشورها و گروه‌هاي مقاومت است که هدف آن افزايش تنش در منطقه است.

نماينده ولي‌فقيه در آذربايجان شرقي در ادامه با اشاره به شاهکار اطلاعاتي فرزندان جوان و انقلابي در سازمان اطلاعات سپاه پاسداران انقلاب اسلامي اشاره کرد و گفت: اقدام مبتکرانه فرزندان ملت ايران در دستگيري سر شبکه جنگ رواني دشمن و کانال تلگرامي آمد نيوز ستودني بود و مردم آذربايجان اين حرکت هوشمندانه را به ملت قهرمان کشورمان، رهبر معظم انقلاب و پاسداران گمنام سپاه تبريک و شادباش مي‌گويد.

تسنيم

کلیدواژه ها:
احساس خود را نسب به این خبر در قالب یکی از شکلک ها بیان کنید:
Happy sad wonder fear Hate angri
ارسال نظر
نام: 
پست الکترونیک:
نظر : 
سوال امنیتی : 
? 3 + 1

  آخرین اخبار
بهره وري و نوآوري يکي از راهکاري عملي در مسير دستيابي به اقتصاد مقاومتي وجهش توليد است
کشف جسد کشاورز غرق شده در برکه کوجووار تبريز
شماره‌گذاري خودرو در آذربايجان‌شرقي بدون ماسک ممنوع است
14 پروژه ملي در حوزه راهسازي آذربايجان‌شرقي در حال اجراست
دادستان: برگزاري هرگونه تجمع و مراسم در عجب‌شير ممنوع است
آب هشترود با ادامه روند فعلي مصرف قطع مي‌شود
محدوديت يک هفته‌اي براي ورزش آذربايجان شرقي
167 پايگاه دائمي بينايي کودکان آذربايجان‌شرقي را مي‌سنجند
انتقاد آل‌هاشم از کم‌توجهي‌ و کم‌کاري در حوزه اقتصاد /گراني‌هاي افسار‌گسيخته مردم را در تنگنا قرار داده است
فرماندار: پنير مراغه برندسازي مي‌شود
  پربازدیدترین اخبار
محدوديت يک هفته‌اي براي ورزش آذربايجان شرقي
فرماندار: پنير مراغه برندسازي مي‌شود
167 پايگاه دائمي بينايي کودکان آذربايجان‌شرقي را مي‌سنجند
انتقاد آل‌هاشم از کم‌توجهي‌ و کم‌کاري در حوزه اقتصاد /گراني‌هاي افسار‌گسيخته مردم را در تنگنا قرار داده است
دادستان: برگزاري هرگونه تجمع و مراسم در عجب‌شير ممنوع است
آب هشترود با ادامه روند فعلي مصرف قطع مي‌شود
بهره وري و نوآوري يکي از راهکاري عملي در مسير دستيابي به اقتصاد مقاومتي وجهش توليد است
14 پروژه ملي در حوزه راهسازي آذربايجان‌شرقي در حال اجراست
کشف جسد کشاورز غرق شده در برکه کوجووار تبريز
شماره‌گذاري خودرو در آذربايجان‌شرقي بدون ماسک ممنوع است
کلیه حقوق مادی و معنوی این وب گاه محفوظ است.