1398/07/09 - 14 : 36
کد خبر: 19369
ورود بيش از 236هزار گردشگر خارجي به آذربايجان شرقي در نيمه نخست امسال
احرار: دير کل ميراث فرهنگي، گردشگري و صنايع دستي آذربايجان شرقي از ورود بيش از 236هزار گردشگر خارجي به استان آذربايجان شرقي در نيمه نخست سال 1398خبر داد.

به گزارش احرار،  "مرتضي آبدار" در جمع خبرنگاران اظهار کرد: «تبريز 2018» يقيناً باز تعريفي در حوزه گردشگري بود که با توجه به تبديل شدن به يک مطالبه عمومي شاهد تحول اين صنعت در استان بوديم که به دنبال آن به تحول زيرساخت‌ها و معرفي پتانسيل‌هاي گردشگري استان در اين دوره نگاه ويژه شد.

آبدار با اشاره به اينکه سال 97شاهد رشد قابل ملاحظه‌اي در شاخص‌هاي گردشگري استان بوديم، ادامه داد: به دنبال معرفي ظرفيت‌هاي آذربايجان شرقي در سطح ملي و بين‌المللي، در شش ماه نخست سال 98شاهد استقبال چشمگير گردشگران از اين استان بوديم، به طوري که طي ايام مذکور، آذربايجان شرقي ميزبان سه ميليون و 200هزار گردشگر داخلي و 236هزار گردشگر خارجي بوده است.

مديرکل ميراث فرهنگي استان گفت: با توجه به افزايش ورود گردشگران به استان و لزوم افزايش و بهبود زيرساخت‌هاي حوزه گردشگري، طي سال جاري نيز در شش ماه  نخست، شاهد بهره برداري سه هتل و هتل آپارتمان و ?? واحد بوم گردي بوده‌ايم.

آبدار با اشاره به راهکارهاي توسعه گردشگري استان، بيان کرد: اداره کل ميراث فرهنگي استان همواره در راستاي بستر سازي عمومي و تبيين اهميت جايگاه گردشگري در سطوح مختلف افکار عمومي، تلاش در راستاي معرفي تصوير واقعي و صحيح از استان در جوامع بين الملل در تلاش بوده که به دنبال آن طي سال گذشته و شش ماه نخست سال جاري شاهد افزايش حجم سرمايه‌گذاري‌ها در حوزه گردشگري بوده‌ايم.

وي ادامه داد: در سال جاري نيز طي نيم سال نخست، 30مورد جذب سرمايه گذاري در استان به ثبت رسيده است.

آبدار در ادامه با اشاره به ميزان پروژه هاي در حال ساخت و حجم سرمايه گذاري آنها افزود: در حال حاضر 79پروژه با حجم سرمايه گذاري بالغ بر 3329ميليارد تومان در استان در حال اجراست، که براي  4489نفر اشتغال ايجاد خواهد نمود.

وي افزود: در راستاي تسهيل روند سرمايه گذاري در حوزه گردشگري نيز، در نيمه نخست سال ??، ?? مورد موافقت اصولي صادر شده است.

مديرکل ميراث فرهنگي استان با بيان اينکه در معرفي جاذبه‌ها و ظرفيت‌هاي مهم گردشگري استان، فعاليت تأسيسات گردشگري نقش بسزايي دارند، ادامه داد: با توجه به اهميت فعاليت تاسيسات گردشگري حرفه‌اي در توسعه اين صنعت، در نيمه نخست سال جاري، 33مورد مجوز فعاليت تاسيسات گردشگري اعم از هتل، هتل آپارتمان و بوم گردي ... صادر شده است.

آبدار با تاکيد بر لزوم افزايش کيفيت خدمات، ارتباط حرفهاي با دريافت کنندگان خدمات گردشگري برگزاري دوره‌هاي آموزشي و توانمندسازي ذينفعان اين حوزه را يکي از راهکارهاي مهم در اين راستا عنوان کرد و گفت: به دنبال اهميت حوزه آموزش در توسعه گردشگري، اداره کل ميراث فرهنگي استان در نيمه نخست سال جاري اقدام به برگزاري هشت دوره آموزشي  براي 1800نفر کرده است.

آبدار در خاتمه تسهيل روند فعاليت فعالان حوزه گردشگري استان را از اولويت‌هاي مهم اين اداره کل، عنوان و به ميزان تسهيلات پرداخت شده در اين حوزه اشاره کرد و گفت: در نيمه نخست سال جاري 300ميليارد ريال تسهيلات به متقاضيان با معرفي به بانک‌هاي عامل پرداخت شده است.

کلیدواژه ها:
احساس خود را نسب به این خبر در قالب یکی از شکلک ها بیان کنید:
Happy sad wonder fear Hate angri
ارسال نظر
نام: 
پست الکترونیک:
نظر : 
سوال امنیتی : 
? 1 + 4

  آخرین اخبار
3مرزبان ناجا در سردشت به شهادت رسيدند
واريز بيمه بيکاري کرونايي از هفته آينده
فرهنگي سخنگوي هيات رييسه مجلس يازدهم شد
سهام عدالت را بفروشيم يا نفروشيم؟
دود سياه پالايشگاه تبريز به زودي برطرف مي‌شود
«فورچونه» منتظر شکايت رسمي تراکتور باشد
پدر ماهنشاني به قتل فرزند معتاد خود اعتراف کرد
سه پيست اسکي در استان اردبيل احداث مي‌شود
آتش‌سوزي برج‌هاي دوقلوي تبريز مهار شد
تراز درياچه اروميه با اقدامات دولت يازدهم به بيش از 5ميليارد مترمکعب رسيد
  پربازدیدترین اخبار
دود سياه پالايشگاه تبريز به زودي برطرف مي‌شود
«فورچونه» منتظر شکايت رسمي تراکتور باشد
سه پيست اسکي در استان اردبيل احداث مي‌شود
سهام عدالت را بفروشيم يا نفروشيم؟
پدر ماهنشاني به قتل فرزند معتاد خود اعتراف کرد
فرهنگي سخنگوي هيات رييسه مجلس يازدهم شد
واريز بيمه بيکاري کرونايي از هفته آينده
3مرزبان ناجا در سردشت به شهادت رسيدند
درخواست از بهبوديافتگان کرونا در آذربايجان‌شرقي براي اهداي خون
2819ابتلاي جديد کرونا در کشور/ آذربايجان شرقي در وضعيت هشدار
کلیه حقوق مادی و معنوی این وب گاه محفوظ است.