1398/07/09 - 14 : 36
کد خبر: 19369
ورود بيش از 236هزار گردشگر خارجي به آذربايجان شرقي در نيمه نخست امسال
احرار: دير کل ميراث فرهنگي، گردشگري و صنايع دستي آذربايجان شرقي از ورود بيش از 236هزار گردشگر خارجي به استان آذربايجان شرقي در نيمه نخست سال 1398خبر داد.

به گزارش احرار،  "مرتضي آبدار" در جمع خبرنگاران اظهار کرد: «تبريز 2018» يقيناً باز تعريفي در حوزه گردشگري بود که با توجه به تبديل شدن به يک مطالبه عمومي شاهد تحول اين صنعت در استان بوديم که به دنبال آن به تحول زيرساخت‌ها و معرفي پتانسيل‌هاي گردشگري استان در اين دوره نگاه ويژه شد.

آبدار با اشاره به اينکه سال 97شاهد رشد قابل ملاحظه‌اي در شاخص‌هاي گردشگري استان بوديم، ادامه داد: به دنبال معرفي ظرفيت‌هاي آذربايجان شرقي در سطح ملي و بين‌المللي، در شش ماه نخست سال 98شاهد استقبال چشمگير گردشگران از اين استان بوديم، به طوري که طي ايام مذکور، آذربايجان شرقي ميزبان سه ميليون و 200هزار گردشگر داخلي و 236هزار گردشگر خارجي بوده است.

مديرکل ميراث فرهنگي استان گفت: با توجه به افزايش ورود گردشگران به استان و لزوم افزايش و بهبود زيرساخت‌هاي حوزه گردشگري، طي سال جاري نيز در شش ماه  نخست، شاهد بهره برداري سه هتل و هتل آپارتمان و ?? واحد بوم گردي بوده‌ايم.

آبدار با اشاره به راهکارهاي توسعه گردشگري استان، بيان کرد: اداره کل ميراث فرهنگي استان همواره در راستاي بستر سازي عمومي و تبيين اهميت جايگاه گردشگري در سطوح مختلف افکار عمومي، تلاش در راستاي معرفي تصوير واقعي و صحيح از استان در جوامع بين الملل در تلاش بوده که به دنبال آن طي سال گذشته و شش ماه نخست سال جاري شاهد افزايش حجم سرمايه‌گذاري‌ها در حوزه گردشگري بوده‌ايم.

وي ادامه داد: در سال جاري نيز طي نيم سال نخست، 30مورد جذب سرمايه گذاري در استان به ثبت رسيده است.

آبدار در ادامه با اشاره به ميزان پروژه هاي در حال ساخت و حجم سرمايه گذاري آنها افزود: در حال حاضر 79پروژه با حجم سرمايه گذاري بالغ بر 3329ميليارد تومان در استان در حال اجراست، که براي  4489نفر اشتغال ايجاد خواهد نمود.

وي افزود: در راستاي تسهيل روند سرمايه گذاري در حوزه گردشگري نيز، در نيمه نخست سال ??، ?? مورد موافقت اصولي صادر شده است.

مديرکل ميراث فرهنگي استان با بيان اينکه در معرفي جاذبه‌ها و ظرفيت‌هاي مهم گردشگري استان، فعاليت تأسيسات گردشگري نقش بسزايي دارند، ادامه داد: با توجه به اهميت فعاليت تاسيسات گردشگري حرفه‌اي در توسعه اين صنعت، در نيمه نخست سال جاري، 33مورد مجوز فعاليت تاسيسات گردشگري اعم از هتل، هتل آپارتمان و بوم گردي ... صادر شده است.

آبدار با تاکيد بر لزوم افزايش کيفيت خدمات، ارتباط حرفهاي با دريافت کنندگان خدمات گردشگري برگزاري دوره‌هاي آموزشي و توانمندسازي ذينفعان اين حوزه را يکي از راهکارهاي مهم در اين راستا عنوان کرد و گفت: به دنبال اهميت حوزه آموزش در توسعه گردشگري، اداره کل ميراث فرهنگي استان در نيمه نخست سال جاري اقدام به برگزاري هشت دوره آموزشي  براي 1800نفر کرده است.

آبدار در خاتمه تسهيل روند فعاليت فعالان حوزه گردشگري استان را از اولويت‌هاي مهم اين اداره کل، عنوان و به ميزان تسهيلات پرداخت شده در اين حوزه اشاره کرد و گفت: در نيمه نخست سال جاري 300ميليارد ريال تسهيلات به متقاضيان با معرفي به بانک‌هاي عامل پرداخت شده است.

کلیدواژه ها:
احساس خود را نسب به این خبر در قالب یکی از شکلک ها بیان کنید:
Happy sad wonder fear Hate angri
ارسال نظر
نام: 
پست الکترونیک:
نظر : 
سوال امنیتی : 
? 4 + 9

  آخرین اخبار
تجليل امام جمعه تبريز از اقدام سپاه در دستگيري مدير کانال «آمد نيوز»
سرما و برف در راه آذربايجان شرقي/ تبريز سرد مي شود
داوران ديدارهاي هفته هفتم تيم‌هاي تراکتور و ماشين‌سازي مشخص شدند
کشاورز عجب‌شيري در اثر سقوط از درخت گردو جان باخت
دانش آموزان مدرسه اي در بستان آباد راهي بيمارستان شدند
شعار ملي هفته غذا" اصلاح الگوي تغذيه براي حفظ و ارتقا سلامت است"
چهار کشته و شش مصدوم در سوانح رانندگي آذربايجان شرقي
ايجاد گذر فرهنگي با رويکرد رونق گردشگري در محدوده تاريخي تبريز
وضعيت مبهم دژاگه پس از مصدوميت در اردوي تيم ملي؛ بازيکنان ملي‌پوش از فردا در تمرينات تراکتور
دستگيري عامل توزيع و فروش مواد روانگردان در سراب
  پربازدیدترین اخبار
بازگشت کاپيتان ها به تمرينات تراکتور
شعار ملي هفته غذا" اصلاح الگوي تغذيه براي حفظ و ارتقا سلامت است"
چهار کشته و شش مصدوم در سوانح رانندگي آذربايجان شرقي
استقبال اهالي رسانه از حضور در دهمين نمايشگاه مطبوعات آذربايجان شرقي
دانش آموزان مدرسه اي در بستان آباد راهي بيمارستان شدند
داوران ديدارهاي هفته هفتم تيم‌هاي تراکتور و ماشين‌سازي مشخص شدند
کشاورز عجب‌شيري در اثر سقوط از درخت گردو جان باخت
سرما و برف در راه آذربايجان شرقي/ تبريز سرد مي شود
فراخوان اولين جشنواره «شهر و رسانه» در تبريز
تجليل امام جمعه تبريز از اقدام سپاه در دستگيري مدير کانال «آمد نيوز»
کلیه حقوق مادی و معنوی این وب گاه محفوظ است.