1398/07/08 - 15 : 11
کد خبر: 19367
زنگ گردشگري در آذربايجان شرقي به صدا درآمد
احرار: به مناسبت روز جهاني گردشگري و با حضور مديرکل ميراث فرهنگي، گردشگري و صنايع دستي آذربايجان شرقي و مديرکل آموزش و پرورش استان "زنگ گردشگري" امروز صبح دوشنبه 8 مهر 98 در مدرسه استعدادهاي درخشان فرزانگان دوره اول ناحيه پنج، نواخته شد.

به گزارش احرار ، "مرتضي آبدار" ضمن گراميداشت هفته گردشگري، با اشاره به برگزاري برنامه‌هاي متنوع هفته گردشگري آذربايجان شرقي با تمرکز بر ارتقا آموزش، مهارت و اشتغال، گفت: همزمان با روز و هفته جهاني گردشگري برنامه‌هاي متنوعي بر اساس شعار سال 2019 "گردشگري و مشاغل، آينده‌اي بهتر براي همه"با محوريت آموزش، مهارت و اشتغال در استان برگزار خواهد شد.

وي به تشريح برنامه‌هاي هفته گردشگري پرداخت و گفت: طي هفته گردشگري در آذربايجان شرقي شاهد برگزاري مراسم مختلف، از جمله گراميداشت روز جهاني گردشگري، افتتاح و بهره برداري از پروژه ها و ... خواهيم بود.

وي افزود: به صدا در آوردن زنگ گردشگري در مدرسه در راستاي آشنايي دانش آموزان با صنعت گردشگري برنامه‌ريزي شده است و آموزش و آشناسازي کودکان و نوجوانان با موضوعات مرتبط با گردشگري و ميراث فرهنگي از طريق آموزش و پرورش از اهداف آن است.

مدير کل ميراث فرهنگي استان با اشاره به اينکه در سال 2018، تبريز به عنوان پايتخت گردشگري کشورهاي اسلامي انتخاب شد، افزود: سال گذشته فرصتي بود تا تبريز خود را به عنوان يکي از شهرهاي با تمدن و تاريخ چند صد ساله به دنيا معرفي کند.

وي با بيان اينکه قدم به قدم تبريز، تاريخ است، اما لازمه معرفي آن، آشنايي مردم ساکن در شهر با داشته هاي خود است؛ اظهار کرد: يکي از موثرترين ارگان‌ها در فرهنگ ‌سازي و نهادينه شدن فرهنگ گردشگري، آموزش و پرورش است که در راستاي تقويت هويت ملي و پاسداشت ارزش‌هاي تاريخي نقش ويژه اي دارد، چرا که نسل آينده در بستر آموزش و پرورش تربيت مي‌يابد و تاکيد بر اين موارد در نگاه آن‌ها به حوزه گردشگري، تاثيرگذار خواهد بود.

وي اضافه کرد: در راستاي ارتقا سطح آموزش و مهارت دانش آموزان در حوزه گردشگري، تفاهم نامه اي مابين ادارات کل آموزش و پرورش و ميراث فرهنگي، گردشگري و صنايع دستي استان منعقد خواهد شد تا با استفاده از ظرفيت‌هاي آموزشي و هم افزايي اين دو مجموعه، شاهد ارتقاي دانش و فرهنگ گردشگر پذيري باشيم.

جعفر پاشايي - مدير کل آموزش و پرورش آذربايجان شرقي ضمن تبريک هفته گردشگري به خادمان حوزه گردشگري استان و کشور با بيان اينکه در تابستان 98، آذربايجان شرقي پذيراي 45هزار خانوار و 180هزار نفر بود، گفت: گردشگراني که در حوزه فرهنگي سفر مي کنند،مي توانند سفيران بسيار خوبي براي دعوت ديگر همشهريان خود به استان باشند.

وي با اشاره به اينکه در سفر ، مبدا و مقصد براي گردشگر بسيار مهم است، اظهار داشت: آنچه که در مبدا سفر مهم است منابع مالي و اراده مسافر است اما انچه که در مقصد را جذاب مي کند، روابط انساني و فرهنگ شهر مورد نظر است.

پاشايي ضمن تقدير از تحولات صورت گرفته در حوزه گردشگري در سال هاي اخير خاطرنشان کرد: تبريز و آذربايجان به تعبير مقام معظم رهبري به عنوان سر ايران معرفي شده است و بايد شاهد برداشته شدن گام هاي موثر براي نيل به  اهداف توسعه پايدار در حوزه گردشگري باشيم.

شايان ذکر است، در طي اين مراسم مسابقه اي با طرح سوالاتي مرتبط با حوزه گردشگري آذربايجان شرقي مطرح و جوايزي به دانش آموزان اهدا شد.

گفتني است، هفته گردشگري از پنج مهر ماه به عنوان روز جهاني جهانگردي آغاز شده است و برنامه‌هاي ويژه تا يک هفته پس از آن در آذربايجان شرقي همزمان با سراسر کشور ادامه خواهد داشت.

کلیدواژه ها:
احساس خود را نسب به این خبر در قالب یکی از شکلک ها بیان کنید:
Happy sad wonder fear Hate angri
ارسال نظر
نام: 
پست الکترونیک:
نظر : 
سوال امنیتی : 
? 1 + 6

  آخرین اخبار
تجليل امام جمعه تبريز از اقدام سپاه در دستگيري مدير کانال «آمد نيوز»
سرما و برف در راه آذربايجان شرقي/ تبريز سرد مي شود
داوران ديدارهاي هفته هفتم تيم‌هاي تراکتور و ماشين‌سازي مشخص شدند
کشاورز عجب‌شيري در اثر سقوط از درخت گردو جان باخت
دانش آموزان مدرسه اي در بستان آباد راهي بيمارستان شدند
شعار ملي هفته غذا" اصلاح الگوي تغذيه براي حفظ و ارتقا سلامت است"
چهار کشته و شش مصدوم در سوانح رانندگي آذربايجان شرقي
ايجاد گذر فرهنگي با رويکرد رونق گردشگري در محدوده تاريخي تبريز
وضعيت مبهم دژاگه پس از مصدوميت در اردوي تيم ملي؛ بازيکنان ملي‌پوش از فردا در تمرينات تراکتور
دستگيري عامل توزيع و فروش مواد روانگردان در سراب
  پربازدیدترین اخبار
بازگشت کاپيتان ها به تمرينات تراکتور
شعار ملي هفته غذا" اصلاح الگوي تغذيه براي حفظ و ارتقا سلامت است"
چهار کشته و شش مصدوم در سوانح رانندگي آذربايجان شرقي
استقبال اهالي رسانه از حضور در دهمين نمايشگاه مطبوعات آذربايجان شرقي
دانش آموزان مدرسه اي در بستان آباد راهي بيمارستان شدند
داوران ديدارهاي هفته هفتم تيم‌هاي تراکتور و ماشين‌سازي مشخص شدند
کشاورز عجب‌شيري در اثر سقوط از درخت گردو جان باخت
سرما و برف در راه آذربايجان شرقي/ تبريز سرد مي شود
فراخوان اولين جشنواره «شهر و رسانه» در تبريز
تجليل امام جمعه تبريز از اقدام سپاه در دستگيري مدير کانال «آمد نيوز»
کلیه حقوق مادی و معنوی این وب گاه محفوظ است.