1398/07/05 - 15 : 9
کد خبر: 19364
هفدهمين نمايشگاه کتاب تبريز 29 مهر گشايش مي‌يابد/ برگزاري نمايشگاه مطبوعات استان و رسانه‌هاي ديجيتال
احرار: مديرکل فرهنگ و ارشاد اسلامي آذربايجان‌شرقي زمان برگزاري هفدهمين نمايشگاه کتاب تبريز را 29 مهر تا 4 آبان اعلام کرد و گفت: نمايشگاه مطبوعات استان و رسانه‌هاي ديجيتال نيز همزمان با اين نمايشگاه در محل نمايشگاه‌هاي بين‌المللي تبريز برگزار مي‌شود.

به گزارش احرار ، محمد محمدپور در جلسه ستاد برگزاري هفدهمين نمايشگاه بين‌المللي کتاب تبريز اظهار داشت: نمايشگاه  کتاب تبريز را در ميان صدها برنامه فرهنگي و هنري اجرا شده در سطح استان و منطقه مي‌توان شاخص‌ترين و پرمخاطب‌ترين رويداد عنوان کرد.

وي افزود: باوجود تنگناهاي اعتباري و منابع تخصيص يافته،‌ اين رويداد هر سال بهتر و گسترده‌تر و تاثيرگذارتر از سال پيش برگزار مي‌شود و دليل اين مدعا، استقبال گسترده مردم و فروش هشت و نيم ميلياردي کتاب در نمايشگاه سال پيش بود.

مديرکل فرهنگ و ارشاد اسلامي استان افزود: در ايامي که نمايشگاه بين‌‌المللي کتاب تبريز برگزار مي‌شود، علاقمندان به کتاب و کتابخواني از استان‌هاي مختلف و حتي کشورهاي مجاور به اين نمايشگاه مراجعه مي‌کنند و به عبارتي تبريز به کانون مبادلات فرهنگي منطقه تبديل مي‌شود.

محمدپور،‌ نمايشگاه کتاب را نقطه‌ِ عطفي در ارتباط با جريان نشر عنوان کرد و گفت: در طول برگزاري اين نمايشگاه فضاي رقابتي مثبت و سازنده‌اي در حوزه‌ نشر ايجاد مي‌شود و شايد به جرأت بتوان گفت اگر اين نمايشگاه نباشد حوزه‌ نشر در عرصه‌ِ کيفي شاهد تحرک چنداني نخواهد بود.

وي همچنين به جريان اقتصادي ايجاد شده در حوزه‌ فرهنگ و ديگر حوزه‌هاي اقتصادي و اجتماعي در استان همزمان با برگزاري نمايشگاه کتاب تبريز اشاره کرد و يادآور شد: بخش‌هاي مختلفي چون صنعت هتلداري، حمل و نقل،‌ پست، و ده‌ها حوزه‌ ديگري از برگزاري نمايشگاه کتاب و رونق اقتصادي ايجاد شده منتفع مي‌شوند.

مديرکل فرهنگ و ارشاد اسلامي استان، مسير توسعه کشور در تمام ابعاد از مسير مطالعه و آگاهي‌ اندوزي مي‌گذرد و اين خود  نشانگر اهميت برگزاري نمايشگاه کتاب است.

محمد محمدپور با بيان اينکه نمايشگاه کتاب تبريز بزرگترين رويداد فرهنگي شمال‌غرب کشور است، افزود: بخش‌هاي جنبي مختلفي براي اين نمايشگاه در نظر گرفته شده است.

وي افزود: اقدامات مختلفي براي تقويت کتابخواني و مطالعه در استان انجام شده است که نمايشگاه کتاب يکي از مهم‌ترين آنهاست.

محمدپور تصريح کرد: اين نمايشگاه با هدف دسترسي سهل و کم‌هزينه مردم به تازه‌هاي نشر و رقابت سالم ناشران استاني، کشوري و بين‌المللي برگزار مي‌شود و امسال سعي ما بر اين خواهد بود که هم ناشران آخرين آثار توليد شده خود را به نمايشگاه بياورند و هم ناشران خارجي به روزترين آثار خود را ارائه کنند.

وي تصريح کرد: در شانزدهمين دوره از برگزاري نمايشگاه کتاب تبريز 18 ميليارد ريال بن کتاب با 20 درصد تخفيف ارائه شد که رقم قابل توجهي محسوب مي‌شود، امسال نيز سعي خواهيم کرد اين رقم را افزايش دهيم.

وي با تاکيد بر لزوم تمهيد زيرساخت هاي برگزاري نمايشگاه کتاب، افزود: ايجاد زمينه براي حضور مردم و بخش خصوصي موجب رونق اين نمايشگاه خواهد شد.

محمدپور خاطرنشان ساخت: اين نمايشگاه به يک پديده‌اي اثرگذار تبديل شده  و از مهم‌ترين فعاليت فرهنگي شمال‌غرب محسوب مي‌شود و مطالبه اهالي فرهنگ و هنر در منطقه نيز هست.

گفتني است، هفدهمين نمايشگاه کتاب تبريز از 29 مهر تا 4 آبان‌ ماه سال‌جاري در محل نمايشگاه بين‌المللي تبريز برگزار خواهد شد.

کلیدواژه ها:
احساس خود را نسب به این خبر در قالب یکی از شکلک ها بیان کنید:
Happy sad wonder fear Hate angri
ارسال نظر
نام: 
پست الکترونیک:
نظر : 
سوال امنیتی : 
? 8 + 5

  آخرین اخبار
تجليل امام جمعه تبريز از اقدام سپاه در دستگيري مدير کانال «آمد نيوز»
سرما و برف در راه آذربايجان شرقي/ تبريز سرد مي شود
داوران ديدارهاي هفته هفتم تيم‌هاي تراکتور و ماشين‌سازي مشخص شدند
کشاورز عجب‌شيري در اثر سقوط از درخت گردو جان باخت
دانش آموزان مدرسه اي در بستان آباد راهي بيمارستان شدند
شعار ملي هفته غذا" اصلاح الگوي تغذيه براي حفظ و ارتقا سلامت است"
چهار کشته و شش مصدوم در سوانح رانندگي آذربايجان شرقي
ايجاد گذر فرهنگي با رويکرد رونق گردشگري در محدوده تاريخي تبريز
وضعيت مبهم دژاگه پس از مصدوميت در اردوي تيم ملي؛ بازيکنان ملي‌پوش از فردا در تمرينات تراکتور
دستگيري عامل توزيع و فروش مواد روانگردان در سراب
  پربازدیدترین اخبار
بازگشت کاپيتان ها به تمرينات تراکتور
شعار ملي هفته غذا" اصلاح الگوي تغذيه براي حفظ و ارتقا سلامت است"
چهار کشته و شش مصدوم در سوانح رانندگي آذربايجان شرقي
استقبال اهالي رسانه از حضور در دهمين نمايشگاه مطبوعات آذربايجان شرقي
دانش آموزان مدرسه اي در بستان آباد راهي بيمارستان شدند
داوران ديدارهاي هفته هفتم تيم‌هاي تراکتور و ماشين‌سازي مشخص شدند
کشاورز عجب‌شيري در اثر سقوط از درخت گردو جان باخت
سرما و برف در راه آذربايجان شرقي/ تبريز سرد مي شود
فراخوان اولين جشنواره «شهر و رسانه» در تبريز
تجليل امام جمعه تبريز از اقدام سپاه در دستگيري مدير کانال «آمد نيوز»
کلیه حقوق مادی و معنوی این وب گاه محفوظ است.