1398/07/04 - 16 : 26
کد خبر: 19360
معرفي سامانه ثبت درخواست رسيدگي براي برقراري مجدد يارانه
جزئيات حذف يارانه سه دهک درآمدي/ نحوه اعتراض سرپرستان خانوار نسبت به قطع يارانه نقدي
احرار: سرپرستان خانواري که يارانه نقدي آنها قطع شده است، مي توانند اعتراض خود را از دو طريق مراجعه به دفاتر پيشخوان خدمات دولت و سامانه تلفن گويا با شماره 6369-021

 به گزارش احرار، اولين يارانه نقدي 7 سال پيش در  آذر ماه سال 89 واريز شد در طول اين  سالها  مبلغ 45 هزار و پانصد تومان تغيير پيدا نکرد و تقريباً به تمامي سرپرستان خانوار پرداخت مي شد.  پس پرداخت نقدي يارانه يکسان به  تمام  طبقات جامعه؛ بر اساس مصوبه مجلس شوراي اسلامي در بودجه سال 98  امسال دولت مبادرت به حذف يارانه سه دهک بالاي درآمدي کرده است.

شناسايي گروه هاي پر درآمد بر اساس شاخص هايي همچون تعداد سفرهاي خارجي اعضاي خانوار، تعداد و ارزش املاک خانوار،  تعداد و ارزش خودروهاي  اعضاي خانوار،  شغل اعضاي خانوار از نظر کارفرما بودن و تعداد پرسنل و معاملات انجام شده،  مورد ارزيابي قرار گرفته است  و بر مبناي آن از گروهاي کم درآمد تا پردر آمد  دسته بندي شده اند.

بر طبق اين شاخص ها، در شهريور ماه امسال کمتر از 200 هزار نفر به عنوان خانواده هاي پر در آمد شناسايي شده اند و يارانه نقدي به حسابشان واريز نخواهد شد .

بر اساس اين گزارش ، سرپرستان خانوار در صورتي که  نسبت به قطع يارانه نقدي خود اعتراض دارند،   مي توانند از دو طريق  اقدام کنند:

1-سامانه تلفن گويا با شماره 6369-021پيام سرپرست خانوار را در خصوص حذف يارانه در يافت و پاسخ  را ارسال خواهد کرد.

2-سرپرستان خوانوارهايي که پيامک حذف يارانه ي  نقدي با سربرگ يارانه (Yararneh)  -( به جاي  سرشماره )- در يافت کرده اند مي توانند  به نزديکترين دفتر پيشخوان خدمات  دولت در  سراسر کشور مراجعه نمايند و  همان شماره تلفن همراهي که پيامک حذف يارانه به آنها ارسال شده است را ارائه نمايند، مراجعان بايد کارت شناسايي معتبر مانند کارت ملي ، گذرنامه و يا گواهينامه را همراه داشته باشند  . سرپرستان بايد  با اعلام رضايت کتبي از دسترسي دولت ، به تمامي اطلاعات بانکي و ارائه اطلاعات و مستندات لازم، درخواست رسيدگي مجدد نمايند.

پس از تحويل مدارک به پيشخوان،  کد رهگيري به تلفن همراه سرپرست خانوار ارسال مي شود که مي توانند اين کد رهگيري را در سامانه https://yaraneh10.mcls.gov.ir/prs/ درج  نمايند و  اطلاعات بانکي و تراکنش هاي بانکي خود را در 4 ماهه  نخست سال 98 مشاهده  کنند  که  اين اطلاعات بيانگر آن خواهد بود که اين  سرپرستان  خانوار در دسته  سه دهک بالا قرارمي گيرند يا خير.

 سرپرستان خانوار در صورتي که نسبت به اين مورد درخواست بررسي مجدد داشته باشند ، مي توانند درخواست خود را در حداقل 200 کلمه در سامانه فوق درج نمايند و دولت موظف است است پس از بررسي مستندات ارائه شده، اسامي سرپرستان خانوارهاي واجد شرايط دريافت يارانه نقدي را بار ديگر به سازمان هدفمندسازي يارانه ها اعلام کند تا پرداخت يارانه نقدي آنها مجددا  برقرار شود.

 

 

 

 

کلیدواژه ها:
احساس خود را نسب به این خبر در قالب یکی از شکلک ها بیان کنید:
Happy sad wonder fear Hate angri
ارسال نظر
نام: 
پست الکترونیک:
نظر : 
سوال امنیتی : 
? 1 + 9

  آخرین اخبار
3مرزبان ناجا در سردشت به شهادت رسيدند
واريز بيمه بيکاري کرونايي از هفته آينده
فرهنگي سخنگوي هيات رييسه مجلس يازدهم شد
سهام عدالت را بفروشيم يا نفروشيم؟
دود سياه پالايشگاه تبريز به زودي برطرف مي‌شود
«فورچونه» منتظر شکايت رسمي تراکتور باشد
پدر ماهنشاني به قتل فرزند معتاد خود اعتراف کرد
سه پيست اسکي در استان اردبيل احداث مي‌شود
آتش‌سوزي برج‌هاي دوقلوي تبريز مهار شد
تراز درياچه اروميه با اقدامات دولت يازدهم به بيش از 5ميليارد مترمکعب رسيد
  پربازدیدترین اخبار
دود سياه پالايشگاه تبريز به زودي برطرف مي‌شود
«فورچونه» منتظر شکايت رسمي تراکتور باشد
سه پيست اسکي در استان اردبيل احداث مي‌شود
سهام عدالت را بفروشيم يا نفروشيم؟
پدر ماهنشاني به قتل فرزند معتاد خود اعتراف کرد
فرهنگي سخنگوي هيات رييسه مجلس يازدهم شد
واريز بيمه بيکاري کرونايي از هفته آينده
3مرزبان ناجا در سردشت به شهادت رسيدند
درخواست از بهبوديافتگان کرونا در آذربايجان‌شرقي براي اهداي خون
2819ابتلاي جديد کرونا در کشور/ آذربايجان شرقي در وضعيت هشدار
کلیه حقوق مادی و معنوی این وب گاه محفوظ است.