1398/06/09 - 18 : 42
کد خبر: 19287
استاندار آذربايجان شرقي:
راه‌آهن تبريز ـ ميانه به زودي تمام نشود عليه دست اندرکاران پروژه اعلام جرم مي‌کنم
احرار: استاندار آذربايجان شرقي با بيان اين که پيش معاون رئيس جمهوري هم گفته‌ام، اگر راه آهن تبريز تا ميانه به زودي تمام نشود به تمام دست اندرکاران اين پروژه اعلام جرم خواهم کرد، گفت: يک عده بي‌عرضه در شش ماه فقط دکور اين پروژه را تغيير مي‌دهند.

محمدرضا پورمحمدي، قبل از ظهر امروز در جشنواره شهيد رجائي، به بخشي از عملکرد دولت يازدهم و دوازدهم در سه مقطع زماني پرداخت و اظهارداشت: بررسي عملکرد دولت از ابتداي به روي کار آمدن دولت يازدهم تا دي ماه سال 94 و از آن موقع تا امروز و تا دو سال پاياني قابل بررسي است.

وي با بيان اين که، دولت يازدهم در شرايطي روي کار آمد که تحريم‌هاي شديدي از طرف آمريکا به ايران تحميل شده بود، افزود: ايران در اين برهه از زمان در ذيل فصل هفتم از منشور سازمان ملل قرار گرفته بود و اجماع جهاني عليه ايران وجود داشت. 

استاندار آذربايجان شرقي، ادامه داد: در اين برهه از زمان که اتفاق جهاني عليه ايران بود، کشور رشد اقتصادي منفي شش درصد و تورم چهل درصد را شاهد بود، اختلافات بين سران قوا و نا اميدي در بين مردم از جمله ديگر عوامل تشديد کننده شرايط بود.

وي با اشاره به فصل دوم از عملکرد دولت، خاطرنشان ساخت: دولت با 55 ماه مذاکره که دي ماه سال 94 طول کشيد، يکي از طولاني ترين مذاکرات را رقم زد که منجر به توافق هسته‌اي و لغو تحريم‌ها شد.

پورمحمدي به برخي از آثار برجام اشاره کرد و گفت: ايران تنها کشوري است که شوراي امنيت اجازه غني سازي را داده است، ايران تنها کشور بود که از ذيل فصل هفتم منشور سازمان ملل بدون جنگ خارج شد، در حاليکه در کشورهاي ديگر اين منشور جنگ را به ارمغان آورده بود.

وي افزود: بيمه سلامت از جمله دستاوردهاي بزرگ اين دولت بود که ده ميليون نفر از کساني که فاقد بيمه بوده را تحت پوشش بيمه قرار داد، چنانکه اين ده ميليون نفر اکثرا از دهک‌هاي پائين و روستائيان بودند، در اين راستا هزينه‌هاي درماني و بيمارستاني نيز بسيار کاهش يافت.

موفقيت‌هاي دولت يازدهم، هراس به جان دشمنان کشور انداخت!

استاندار آذربايجان شرقي، نوسازي ناوگان هوائي را از جمله خدمات ديگر دولت عنوان کرد و ادامه داد: 710 واحد مسکن مهر نوساز و يا نيمه تکميل در اين دولت به متقاضيان تحويل داده شد و قدرت خريد مسکن در مردم بالا رفت.

وي با بيان اين که ايران در پايان دولت يازدهم، بالاترين رشدهاي اقتصادي را شاهد بود، اذعان داشت: تورم از چهل درصد به يازده درصد رسيد، رشد اقتصادي کشور از منفي شش درصد به مثبت هفت درصد رسيد و ايران از وارد کننده نفت و گاز، تبديل به صادر کننده آن شد.

پورمحمدي با اشاره به اين که موفقيت‌هاي دولت يازدهم، هراس به جان دشمنان کشور انداخت، افزود: برخي تندروها نيز با لطمه زدن به عملکرد دولت سعي در فدا کردن منافع ملي به منافع جناحي داشتند، روي کار آمدن ترامپ نيز فشارها را بر دولت چندين برابر کرد.

وي ادامه داد: تحريک برخي نيروهاي داخلي و هراس خارج نشينان، ترديد ترامپ براي لغو توافق را تبديل به تصميم نمود و اين فشار حداکثري دولتمردان آمريکا را به خيال واهي سرنگوني نظام واداشت، چنانکه جان بولتون گفته بود که ايران جشن چهل سالگي انقلاب را نخواهد ديد.

استاندار آذربايجان شرقي، تحريم‌ها عليه ايران را بي سابقه خواند و يادآور شد: حتي زمان جنگ نيز چنين تحريم‌هائي را نداشتيم، چنانکه وزير امور خارجه اين تحريم‌ها را تروريسم اقتصادي ناميدند و دولت در شوک ناشي از اين تحريم‌ها قرار گرفت.

وي با بيان اين که در حال حاضر آمريکاست که در انزوا قرار دارد، ابراز داشت: حتي هم پيمانان آمريکا با کاخ سفيد در اجراي تحريم‌ها عليه ايران مقابله کردند و روند توسعه اقتصادي مردم رشد يافت.

پورمحمدي با اشاره به دو سال باقي مانده از دولت دوازدهم، تصريح کرد: زنده نگهداشتن اميد در بين مردم يکي از نصب العين‌هاي دولت است.

وي خاطرنشان ساخت: اگر شخصي از يک دستگاه عمل خلافي مرتکب شود، نبايد آن دستگاه و نهاد زير سوال برود تا نا اميدي از نظام بر مردم حاکم نشود.

استاندار آذربايجان شرقي، با تاکيد بر اين که، در زمان جنگ اقتصادي با عناصر سست عنصر برخورد جدي مي‌شود، تصريح کرد: چنانچه شهيد رجايي فرموده اند، ما خادم مردم هستيم و خود به شخصه از هر نهادي خطائي بشنوم مستقيما ورود خواهم کرد و با کارمند و مدير آن مجموعه برخورد جدي خواهم داشت.

اگر مدرسه اي از دانش آموزان به زور پول درخواست کند، مدير مدرسه را به شهر ديگري تبعيد خواهم کرد

وي با هشدار درباره اين که اگر مدرسه اي در مهرماه از دانش آموزان به زور پول درخواست کند و به گوش من برسد، مدير مدرسه را به شهر ديگري تبعيد خواهم کرد، گفت: دنبال تعارف با کسي نيستيم و اگر کسي به اميد مردم لطمه بزند با او مقابله خواهيم کرد، خيرين خيرخواهي هستند که به مدارس کمک مي‌کنند، اما نبايد اوليا را تحت فشار قرار دهند، کسي آبروي خود را از کوچه پيدا نکرده است.

پورمحمدي با بيان اين که پيش معاون رئيس جمهوري هم گفته‌ام، اگر راه آهن تبريز تا ميانه به زودي تمام نشود به تمام دست اندرکاران اين پروژه اعلام جرم خواهم کرد، ادامه داد: يک عده بي‌عرضه در شش ماه فقط دکور اين پروژه را تغيير مي‌دهند و اهليتي براي تکميل آن ندارند.

وي همچنين هشدار جدي به گندم کاران متخلف داشت و گفت: کساني که ارز و تسهيلات دولتي براي گندم دريافت مي‌کنند و هيچ اقدامي نمي‌کنند بدانند که با آنان برخورد خواهيم کرد چراکه حفظ ثبات بازار مسئله مهمي براي دولت است.

کلیدواژه ها:
احساس خود را نسب به این خبر در قالب یکی از شکلک ها بیان کنید:
Happy sad wonder fear Hate angri
ارسال نظر
نام: 
پست الکترونیک:
نظر : 
سوال امنیتی : 
? 8 + 4

  آخرین اخبار
ظرفيت صادراتي خشکبار آذربايجان‌شرقي بسيار بالاست
مرمت و ساماندهي مقبره عزيز کندي هشترود
مدافع برزيلي در يک قدمي تراکتور
قيمت خريد هر کيلوگرم گوشت مرغ منجمد 12700 تومان است
قطار رايگان گردشگري تبريز - جلفا روزانه 800نفر را جابجا مي‌کند
سامانه بارشي جديد آخر هفته در آذربايجان‌شرقي فعال مي‌شود
ريکاوري تراکتوري‌ها پس از بازگشت به تبريز
قاتل 4عضو يک خانواده در بناب دستگير شد
برف روبي آزادراه تبريز – زنجان/ راه 160روستا مسدود شد
برف راه ارتباطي تمامي روستاهاي هشترود را بست
  پربازدیدترین اخبار
مدارس تبريز امروز در شيفت بعدازظهر تعطيل شد
سامانه بارشي جديد آخر هفته در آذربايجان‌شرقي فعال مي‌شود
برف راه ارتباطي تمامي روستاهاي هشترود را بست
قاتل 4عضو يک خانواده در بناب دستگير شد
ريکاوري تراکتوري‌ها پس از بازگشت به تبريز
قطار رايگان گردشگري تبريز - جلفا روزانه 800نفر را جابجا مي‌کند
ظرفيت صادراتي خشکبار آذربايجان‌شرقي بسيار بالاست
مدافع برزيلي در يک قدمي تراکتور
قيمت خريد هر کيلوگرم گوشت مرغ منجمد 12700 تومان است
مرمت و ساماندهي مقبره عزيز کندي هشترود
کلیه حقوق مادی و معنوی این وب گاه محفوظ است.