1398/06/01 - 21 : 34
کد خبر: 19254
آل هاشم در نماز جمعه تبريز:
وزير کشور پاسخ دهد، چرا بعد از 4آتش‌ جنگل‌هاي ارسباران مهار نشده است؟
احرار: امام جمعه تبريز به آتش‌سوزي جنگل‌هاي ارسباران اشاره کرد و گفت: از دست‌اندرکاران اعم از استاندار، فرماندار، سپاه، ارتش، هلال احمر و اورژانس تشکر فراوان داريم ولي آقاي رحماني فضلي بايد وظيفه ستاد بحران را احصا کند که چرا بايد چهار روز از آتش‌سوزي بگذرد و مهار نشود؟

حجت‌الاسلام والمسلمين سيد محمدعلي آل‌هاشم امروز در خطبه‌هاي نماز عبادي و سياسي جمعه که در مصلاي اعظم امام خميني(ره) برگزار شد، به جديدترين سامانه پدافند هوايي ساخت ايران (باور373اشاره و اظهار کرد: اين سامانه با حضور رئيس جمهور رونمايي شد و در آستانه تحويل به ارتش است. 

وي با بيان اينکه «باور 373» را مي‌توان پيچيده‌ترين و مهم‌ترين سامانه ساخت داخل به حساب آورد، تصريح کرد: کار طراحي، ساخت، تست و عملياتي شدن در کمتر از يک دهه به دست متخصصان ايراني در داخل کشور انجام شده است.  

سامانه پدافندي «باور 373» برتر از سامانه آمريکايي است

خطيب نماز جمعه تبريز ادامه داد: سامانه پدافندي «باور 373» برتر از سامانه آمريکايي است چراکه ما به سامانه قوي‌تر از S300 نياز داشتيم و بهره‌برداري از اين سامانه، توان بازدارندگي کشور را خواهد داشت و واژه‌هاي جديدي در عرصه فناوري خواهد بود. 

وي يادآور شد: تاخير در تحويل سامانه S300 روسيه از سوي طرف مقابل، سرآغازي براي اتکا به توان داخل و باور به مفاهيم کليدي چون ما مي‌توانيم و خواستن توانستن است، بو؛ هر چند روسيه به تعهد خود عمل کرد و سامانه S300 را به ايران تحويل داد. 

نماينده ولي‌فقيه در استان آذربايجان شرقي خاطرنشان کرد: اين موضوع مانع عدم کارآيي و کار نکردن در حوزه صنعت دفاعي براي بومي‌سازي تسهيلات سامانه هوايي نشد و پروژه «باور ???» ديروز که فرمانده معظم کل قوا به آن اميد داشت، امروز به سرانجام رسيد. 

وي خاطرنشان کرد: چند سال پيش رهبري از سه باور امام بزرگوار سخن مي‌گفتند که اين سه باور به امام قاطعيت و شجاعت داده بود؛ باور به خدا، مردم و خود همچنين ثمره اعتماد و پاي‌بندي جوانان به امام و پا‌ي‌بندي به باور سه‌گانه بود که حاصل آن بروز و ظهور «باور???»در کنار ديگران توانمندي‌ها شد. 

آل هاشم در ادامه به موضوع شکاف ائتلاف سعودي و دردسر بودن آن براي آمريکا اشاره کرد و گفت: ائتلاف عربستان و امارت با آنکه اين ائتلاف موفقيت‌هايي در کاستن برخي دستاوردهاي گروه انصارالله داشت، ولي نتوانست بر کنترل آنها بر پايتخت يمن پايان دهد؛ نيروهاي اين گروه هر هفته به مواضع سعودي حمله کرده و عربستان را در بحث يمن منزوي‌تر کرده‌اند، اينک براي تامين مرزهاي شمالي با حوثي‌ها سازش مي‌کنند. 

وي به بازديد خود از منطقه عمومي پيرانشهر و منطقه صفر مرزي نيز گريزي‌ زد و گفت: بنده از رزمندگان لشکر عاشورا از نزديک بازديد کردم که آنها در  صعب‌العبوترين مناطق مشغول فعاليت هستند و از مسوولان درخواست مي‌کنيم برنامه‌ريزي کنند تا مسوولان استاني از نزديک شاهد فداکاري اين افراد باشند. 

آل‌هاشم در ادامه هفته دولت را به تمام خدمتگزاران دولت تبريک گفته و نام شهيدان رجايي، باهنر و شهداي دولت و کارمند را عزيز شمرد. 

وي به آتش‌سوزي جنگل‌هاي ارسباران اشاره کرده و گفت: از دست‌اندرکاران اعم از استاندار، فرماندار، سپاه، ارتش، هلال احمر و اورژانس تشکر فراوان داريم، ولي آقاي رحماني فضلي بايد وظيفه ستاد بحران را احصاء کنيد که چرا بايد چهار روز از آتش‌سوزي بگذرد و مهار نشده باشد؟

امام جمعه تبريز ادامه داد: نزديک به 300هکتار از جنگل‌هاي بکر دنيا در آتش سوخت ولي نتوانستند مهار کنند.  

وي يادآور شد: اگر چنانچه اختلافي در مديريت بحران است و يا جنگل‌داري و آبخيزداري اختلافي با ساير سازمان‌ها دارند، در اين ميان مردم چه گناهي دارند؟ 

امام جمعه تبريز خاطرنشان کرد: بنده با وزير دفاع و پشتيباني و رئيس سازمان مديريت بحران، امير حيدري و امير قرباني حرف زده‌ام  و حتي سردار خرم با دفتر رئيس ستاد پشتيباني صحبت کرده و پيگير بودند، الحمدالله امروز بالگردها وارد ميدان شده‌اند ولي جالب است ستاد بحران اعلام کرده که بالگردها دستگاه آبپاشي ندارند، پس اين وظيفه چه کسي است؟ 

آل هاشم با انتقاد از نبود امکانات لازم جهت مهار آتش گفت : چندصد ميليون براي هزينه کرد به اين حوزه پولي نيست که مسئولان لنگ آن باشند.

وي افزود:کاش به ما مي‌گفتند تا به  خيران تبريز مي‌گفتيم پول آن آبپاش‌ها را تامين کنند. 

وي گفت: براي بررسي آخرين وضعيت منطقه بعداز نماز شخصا در مناطق حادثه‌ديده حاضر خواهم شد.

آل‌هاشم گفت: بنده بعد از نماز در جريان تلاش عزيزان خواهم بود تا ببينم موضوع به کجا رسيده است.  

وي با تبريک روز مباهله خاطرنشان کرد: مباهله از اعياد اسلامي است که بين عموم مسلمانان و حتي خواص مظلوم مانده است. 

نماينده ولي‌فقيه در استان با اشاره به تذکر هفته‌اي براي انتخابات گفت: يکي از شرايطي که کانديداي مجلس بايد داشته باشد، سعه‌صدر است و بايد دقت شود افرادي که سعه‌صدر ندارد را شناسايي کنيد.

وي افزود: افرادي که مقاومت بيشتري داشته و سعه‌صدر دارند، براي مجلس و نمايندگي مردم بايد انتخاب شوند. 

امام جمعه تبريز با اشاره به نزديک شدن ايام محرم خاطرنشان کرد: سعي کنيد اين عزاداري‌ها به شکل سنتي برگزار شود چراکه انتظار مي‌رود به احترام بيماران، همسايگان و شهروندان زودتر مراسم‌ برگزار شود.

خطيب نماز جمعه تبريز در اعلام مناسبت‌هاي هفته به روز پزشک و داروسازي اشاره کرد و گفت: از خدا اجر براي پزشکان و داروسازان متعهد داريم. 

وي يادآور شد: روز خانواده را پيش رو داريم و اميدوارم پدران، مادران و فرزندان نسبت به هم مهربان باشند. 

آل‌هاشم با بيان اينکه برخي‌ گمان مي‌کردند که بعد از پيامبر اکرم(ص) دين و اسلام از خواهد رفت، گفت: دقيقا اين موضوع در رحلت امام خميني(ره) نيز حاکم بود ولي ايشان با اشاره به وجود جايگزين‌هاي مناسب نشان دادند که اين انقلاب با اقتدار به کار خود ادامه خواهد داد. 

آل‌هاشم با تاکيد بر تقواي اقتصادي در مردم گفت: تقواي اقتصادي يعني از خوردن مال مردم، به يغما بردن دسترنج مردم و احتکار اموال اجتناب کرده و به حق ديگران تجاوز نشود.

وي در ادامه حضور آيت‌الله مجهد شبستري در آذربايجان‌شرقي را خير مقدم گفت و افزود: مردم آذربايجان هميشه قدردان زحمات ?? ساله شما بوده و هستند. 

امام جمعه تبريز ادامه داد: اين مصلايي که در آن حضور داريم به برکت و همت آيت‌الله شبستري است. 

نماينده ولي فقيه در استان گفت: اميرالمومنين علي عليه السلام قائم مقام رسول خدا از نظر علم، تقوا و تدبير در امور ديني بي نظير و مانند پيامبر اکرم بود و همه زمينه‌هاي براي تحقق آرزوهاي شوم کفار را کور کرد.

امام جمعه تبريز با بيان اينکه با مرور تاريخ معاصر کشورمان اين موضوع در انقلاب اسلامي ايران هم قابل مشاهده است گفت: دشمنان اسلام تلاش کردند تا در زمان حيات امام راحل به انقلاب ضربه برنند تا اهداف آن تحقق پيدا نکند.

خطيب نماز جمعه با اشاره بي نتيجه بودن اين تلاش هاي مذبوحانه گفت : دشمنان ما فکر مي‌کردند بعداز اما مي‌توانند آرزوهاي شوم خود را دنبال کنند اما هدايت هاي داهيانه رهبر معظم انقلاب اسلامي حضرت آيت الله امام خامنه‌اي عزيز به ايران اسلامي و همه مسلمانان جهان اين آرزوها را ناکام گذاشته است.

فارس

کلیدواژه ها:
احساس خود را نسب به این خبر در قالب یکی از شکلک ها بیان کنید:
Happy sad wonder fear Hate angri
ارسال نظر
نام: 
پست الکترونیک:
نظر : 
سوال امنیتی : 
? 5 + 6

  آخرین اخبار
برف روبي آزادراه تبريز – زنجان/ راه 160روستا مسدود شد
برف راه ارتباطي تمامي روستاهاي هشترود را بست
مدارس تبريز امروز در شيفت بعدازظهر تعطيل شد
بارش 53.8 ميلي‌متري در مراغه
بارش شديد برف در تبريز/ ترافيک در بيشتر خيابان‌ها سنگين شد
شهردار تبريز فردا لايحه بودجه سال 99را تقديم شوراي شهر مي‌کند
پروازهاي فرودگاه تبريز برقرار است
حضور 5تکواندوکار آذربايجان‌شرقي در اردوي تيم ملي
آغاز بارش برف و برودت هوا در آذربايجان شرقي از روز جمعه
با تلاش راهداران انجام شد بازگشايي راه ارتباطي 70روستاي هشترود
  پربازدیدترین اخبار
با تلاش راهداران انجام شد بازگشايي راه ارتباطي 70روستاي هشترود
آغاز بارش برف و برودت هوا در آذربايجان شرقي از روز جمعه
بارش شديد برف در تبريز/ ترافيک در بيشتر خيابان‌ها سنگين شد
پروازهاي فرودگاه تبريز برقرار است
بارش 53.8 ميلي‌متري در مراغه
شهردار تبريز فردا لايحه بودجه سال 99را تقديم شوراي شهر مي‌کند
تکذيب سرطان‌زا بودن شيرهاي پاستوريزه در تبريز
برف روبي آزادراه تبريز – زنجان/ راه 160روستا مسدود شد
برف راه ارتباطي تمامي روستاهاي هشترود را بست
مدارس تبريز امروز در شيفت بعدازظهر تعطيل شد
کلیه حقوق مادی و معنوی این وب گاه محفوظ است.