1398/05/28 - 18 : 34
کد خبر: 19231
همکاري‌هاي علمي دانشگاه تبريز با ? دانشگاه ترکيه افزايش مي‌يابد
احرار: رييس دانشگاه تبريز گفت: همکاري‌هاي بين‌المللي و علمي دانشگاه تبريز با ? دانشگاه ترکيه افزايش مي‌يابد.

ميررضا مجيدي روز دوشنبه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: با بازديدي که چندي پيش با هدف گسترش و توسعه همکاري‌هاي بين‌المللي و نيز عملياتي‌سازي تفاهم‌نامه‌ با دانشگاه هاي ترکيه انجام شد با هماهنگي‌هاي قبلي و حمايت کنسولگري‌هاي جمهوري اسلامي ايران در شهرهاي ارزروم و طرابوزان از ? دانشگاه شرق ترکيه شامل دانشگاه‌هاي ايغدير، آتاترک ارزروم، کافکاس، صنعتي ارزروم، فني کارادنيز و آرداهان بازديد و با مسوولان اين دانشگاه‌ها ملاقات و راه‌هاي توسعه همکاري بيشتر بررسي شد.

رييس دانشگاه تبريز در اين ارتباط در ادامه با اشاره به اهداف اين سفر افزود: اين سفر بيشتر براي توسعه همکاري‌هاي بين‌المللي، آشنايي با ظرفيت‌هاي دانشگاه‌هاي منطقه و به خصوص عملياتي کردن مفاد تفاهم‌نامه‌هاي همکاري مشترک انجام شد.

مجيدي، اتصال شبکه آزمايشگاه‌هاي دانشگاه تبريز با مراکز علمي و دانشگاهي کشور ترکيه، تبادل استاد و دانشجو، اجراي طرح تحقيقاتي، ايجاد بسترهاي لازم براي فرصت‌هاي مطالعاتي دانشجويان و اعضاي هيات علمي، برگزاري دوره‌هاي مشترک، آشنايي و استفاده از امکانات و ظرفيت‌هاي همديگر، توسعه همکاري‌هاي فرهنگي و آموزشي را از ديگر اهداف اين سفر بيان کرد.

رييس دانشگاه تبريز با بيان اين نکته که در بازديد از دانشگاه ايغدير تفاهم‌نامه همکاري مشترک بين روساي دانشگاه‌ها به امضا رسيد، افزود: در همين راستا بر راه‌اندازي دوره‌هاي مشترک در 12رشته در مقطع کارشناسي ارشد و چهار رشته در مقطع دکتراي و نيز طرح اراسموس پلاس تاکيد شد.

وي با اعلام اينکه دفتر دانشگاه تبريز در دانشگاه ايغدير راه‌اندازي خواهد شد، گفت: گروهي از اعضاي هيات علمي آن دانشگاه به زودي جهت مذاکره با اعضاي هيات علمي دانشگاه تبريز و بررسي چگونگي پيشبرد طرح‌هاي پژوهشي مشترک و نيز مذاکره جهت چگونگي استفاده از امکانات آزمايشگاهي به تبريز سفر خواهند کرد.

مجيدي اضافه کرد: در اين سفر مذاکراتي جهت استفاده از آزمايشگاه‌هاي مجهز مرکزي دانشگاه‌هاي آتاتورک و نيز صنعتي ارزروم، دانشگاه صنعتي کارادنيز و نيز اعزام اساتيد آموزش زبان فارسي به اين دانشگاه‌ها و مطالعات مشترک در حوزه علوم انساني انجام شد.

وي همچنين گفت: در بازديد از دانشگاه کافکاس دو طرف همچنين موافقت کردند که علاوه بر راه‌اندازي دوره‌هاي دو مدرکه، دفتر مطالعات مشترک فرهنگي تحت عنوان شهريار در اين دانشگاه تاسيس شود.

رييس دانشگاه تبريز در اين ارتباط يادآوري کرد: به دليل قرابت جغرافيايي و فرهنگي دانشگاه‌هاي بزرگ شرق ترکيه با جمهوري اسلامي ايران و نيز جمهوري آذربايجان پيشنهاد راه‌اندازي کنسرسيوم دانشگاهي سه کشور نيز در اين سفر مطرح شد که مورد استقبال روساي آن دانشگاه‌ها قرارگرفت و مقرر شد مطالعات اوليه در اين خصوص به‌زودي توسط مديريت‌هاي همکاري‌هاي بين‌المللي دانشگاه‌ها آغاز شود.

مجيدي در ادامه با تاکيد بر اينکه دانشگاه تبريز به عنوان رئيس کارگروه همکاري‌هاي علمي ايران و ترکيه با تمام توان و امکانات آماده گسترش تعاملات علمي و فرهنگي بين دو کشور است، اعلام کرد: توسعه همکاري‌هاي بين‌المللي و قرار گرفتن در جمع دانشگاه‌هاي برتر دنيا از جمله راهبردهاي کلان اين دانشگاه است و از اين رو دانشگاه تبريز جزو اولين دانشگاه‌هايي بود که در اتحاديه‌هاي بزرگ بين‌المللي از جمله اتحاديه دانشگاه‌هاي جهان (IAU)، اتحاديه دانشگاه‌هاي بين‌المللي (IUC) و اتحاديه دانشگاه‌هاي منطقه قفقاز (KUNIB) حضوري فعال داشته است.

وي خاطرنشان کرد: اين دانشگاه در حال حاضر نيز در عرصه‌هاي جهاني بسيار فعال بوده و هم‌اکنون با نزديک 200دانشگاه از کشورهاي مختلف دنيا  قرارداد و تفاهم‌نامه همکاري دارد که از اين تعداد حدود ?? دانشگاه از کشور جمهوري ترکيه است.

دانشگاه تبريز در حال حاضر با داشتن بيش از 21دانشکده، چندين پژوهشکده و گروه پژوهشي، قطب علمي، 800نفر عضو هيات علمي، بيش از 24هزار  نفر دانشجو و 457هزار مترمربع فضاي آموزشي، کمک آموزشي و پژوهشي و نيز به جهت همجواري با دانشگاه‌هاي بزرگ کشورهاي منطقه، به عنوان بزرگترين مرکز علمي غرب و شمال‌غرب کشور، عهده‌دار بخش بزرگي از مسووليت توليد علم و فناوري و رقابت در عرصه‌هاي بين‌المللي است.

 

کلیدواژه ها:
احساس خود را نسب به این خبر در قالب یکی از شکلک ها بیان کنید:
Happy sad wonder fear Hate angri
ارسال نظر
نام: 
پست الکترونیک:
نظر : 
سوال امنیتی : 
? 9 + 7

  آخرین اخبار
مردم گراني لوازم التحرير را به 124اطلاع دهند
فاز نخست خانه موزه «شيخ محمد خياباني» افتتاح مي شود
تراکتور- ذوب آهن ؛ حساس ترين ديدار هفته سوم
هفته سوم رقابت هاي ليگ برتر؛ شهرخودرو با گل‌محمدي همچنان مي‌برد
کاهش تلفات ناشي از حوادث کاري در استان
هيأت بازرسي انتخابات آذربايجان شرقي تشکيل شد
ثبت ملي فرش مراغه تسريع مي‌شود
کانديداها تحمل افکار رقبا را داشته باشند/ انتقاد از حذف نام شهدا
صدور مجوز حضور سربازان ذوب آهن مقابل تراکتور
مدافع دورگه ايراني- ايرلندي مد نظر تراکتور
  پربازدیدترین اخبار
تراکتور- ذوب آهن ؛ حساس ترين ديدار هفته سوم
مدافع دورگه ايراني- ايرلندي مد نظر تراکتور
ثبت ملي فرش مراغه تسريع مي‌شود
فاز نخست خانه موزه «شيخ محمد خياباني» افتتاح مي شود
کانديداها تحمل افکار رقبا را داشته باشند/ انتقاد از حذف نام شهدا
صدور مجوز حضور سربازان ذوب آهن مقابل تراکتور
هفته سوم رقابت هاي ليگ برتر؛ شهرخودرو با گل‌محمدي همچنان مي‌برد
کاهش تلفات ناشي از حوادث کاري در استان
هيأت بازرسي انتخابات آذربايجان شرقي تشکيل شد
مردم گراني لوازم التحرير را به 124اطلاع دهند
کلیه حقوق مادی و معنوی این وب گاه محفوظ است.