1398/05/18 - 9 : 37
کد خبر: 19183
در همايش بزرگداشت روز خبرنگار مطرح شد؛
مردم رسانه ها را نقطه امن خود مي دانند/ لزوم رعايت اخلاق حرفه‌اي
احرار: مدير کل فرهنگ و ارشاد اسلامي آذربايجان شرقي گفت: مردم رسانه ها را نقطه امن خود مي دانند که خبرنگاران بايد مراقب اين اعتماد مردمي باشند.

محمد محمدپور عصر پنج شنبه در همايش بزرگداشت روز خبرنگار که در تالار خاقاني خانه فرهنگ تبريز برگزار شد، اظهار داشت: احترام به پيشکسوتان حوزه خبر که از سرمايه هاي اين حوزه هستند يکي از امور مورد توقع از تمامي خبرنگاران است که انتظار مي رود خبرنگاران جوان، وجود اين افراد را مغتنم ديده و از تجربيات آن ها حداکثر بهره را ببرند.

وي ادامه داد: گاه بهانه اي نياز است تا همه ساله کنار يکديگر باشيم چرا که همگي در کشتي رسانه کنار يکديگر تلاش مي کنيم که با اين دورهمي مي خواهيم بگوييم هدف همگي ما يکي است چرا که اگر اين کشتي سالم حرکت کند، منافع آن متوجه همگي ما خواهد بود.

محمدپور افزود: سلامت اين کشتي، سلامت همگي ما است و حرکت آرام آن، آرامش همه ما محسوب مي شود.

امروزه نيازمند رعايت اخلاق رسانه هاي هستيم

وي با اشاره اي به لزوم رعايت اخلاق رسانه اي در بين اصحاب رسانه گفت: امروزه به شدت نيازمند رعايت اخلاق رسانه اي هستيم؛ امروز کشور ما در شرايط ويژه اي قرار گرفته و دشمنان فشار بالايي براي از پا در آوردن آن وارد مي کنند که در اين اوضاع رسانه حقيقتا نقطه اميد مردم محسوب مي شود.

مدير کل فرهنگ و ارشاد آذربايجان شرقي ادامه داد: اگر خدايي نکرده در کار رسانه اي اهدافي جز امور رسانه اي مدنظر داشته باشيم، نقطه اميد مردم آسيب خواهد ديد.

وي با اشاره اي به نياز دولت و مردم به رسانه گفت: دولت و حاکميت براي اينکه جريان توسعه را با شدت به پيش ببرند و مشارکت هاي مردم را افزايش دهند، نياز به جريان رسانه اي دارند و از طرفي مردم براي اينکه مطمئن شوند، حاکميت و دولت، آرمان هاي مردمي را درست تعقيب مي کنند و خللي در کار حاکميت و دولت نيست، رسانه ها را نقطه امن خود مي دانند.

لزوم آسيب شناسي حوزه رسانه

محمدپور ادامه داد: از تشکل هاي صنفي و حرفه اي خبرنگاران انتظار مي رود آسيب شناسي حوزه رسانه را مدنظر گرفته و توانمندسازي جريان خبرنگاران را مهم بشمارند.

وي با بيان اينکه نبايد به وضعيت موجود قانع شويم، گفت: لازم است در اين مقطع خود را بازنگري کرده و ناديده گرفتن پيشکسوتان را متوقف کنيم و از سويي در جهت رفع آسيب ها تلاش کنيم که حداقل انتظار ما به عنوان دستگاه مربوط به حوزه رسانه اين است که اگر فردي کاسب کارانه به اين حوزه ورود پيدا مي کند خود اصحاب رسانه در مقابل وي واکنش نشان دهند.

مدير کل فرهنگ و ارشاد استان ادامه داد: بايد به عنوان رسانه، خط قرمز داشته باشيم و در مسير حرکتي خود مراقب باشيم که شان و جايگاه خود را به خطر نيندازيم.

لزوم کيفيت بخشي به رسانه هاي آذربايجان شرقي

وي تعداد رسانه هاي استان را ??? رسانه دانسته و گفت: ??? مورد از اين رسانه ها چاپي و بقيه الکترونيکي هستند که بعد از تهران، آذربايجان شرقي از لحاظ کميت داراي بيشترين تعداد رسانه است که بايد به طرف کيفيت بخشي به اين رسانه ها برويم.

محمدپور همچنين از پيگيري ايجاد سازمان نظام رسانه اي در مجلس خبر داد و گفت: تاسيس اين سازمان براي پيگيري موضوعات رسانه اي ضرورت دارد.

دوره هاي توانمندسازي رسانه اي براي خبرنگاران برگزار مي شود

مرتضي شفيعي نيز در اين مراسم گفت: خانه مطبوعات و رسانه هاي استان رويکرد تعاملي با ديگر تشکل هاي مطبوعاتي دارد که برکات اين رويکرد در سال هاي گذشته به خوبي نمايان شده است.

مدير خانه مطبوعات و رسانه‌هاي استان آذربايجان‌شرقي با اشاره اي به برگزاري جشنواره مطبوعات با محوريت خانه مطبوعات گفت: برگزاري اين جشنواره براي اولين بار به يک تشکل صنفي سپرده شد که امر بسيار مبارکي بود.

شفيعي ادامه داد: اين رويکرد تعاملي در بحث کاغذ يارانه اي براي مطبوعات هم دنبال شده و طي فراخوان عمومي به اطلاع مديران مسئول رسيد تا نشرياتي که علاقمند به دريافت کاغذ بودند، درخواستشان جمع آوري شده و از تهران پيگيري شود.

وي همچنين از طرح ساماندهي توزيع نشريات سراسري و محلي خبر و از اجرايي شدن آن در ماه هاي بعد خبر داد.

شفيعي ادامه داد: خانه مطبوعات همچنين تفاهمنامه اي در راستاي توانمندسازي اصحاب رسانه منعقد کرده است که در راستاي آن، روز شنبه شاهد برگزاري جلسه آموزشي گونه شناسي جرايم سايبري در رسانه ها خواهيم بود که اين دوره ها در هفته هاي آتي نيز ادامه خواهد داشت.

کلیدواژه ها:
احساس خود را نسب به این خبر در قالب یکی از شکلک ها بیان کنید:
Happy sad wonder fear Hate angri
ارسال نظر
نام: 
پست الکترونیک:
نظر : 
سوال امنیتی : 
? 9 + 4

  آخرین اخبار
خوراک دام پاشنه آشيل آلودگي شير با سم آفلاتوکسين است
تلاش راهداران براي بازگشايي راه‌هاي روستايي شهرستان هشترود
ماشين‌سازي و سپاهان به تساوي رضايت دادند
محورهاي مواصلاتي آذربايجان‌شرقي باز ولي لغزنده است
افزايش سرانه فضاي سبز تبريز با افتتاح 8 پارک در دهه فجر
محورهاي مواصلاتي آذربايجان‌شرقي باز ولي لغزنده است
افزايش تدريجي دماي آذربايجان شرقي از روز دوشنبه
احتمال حضور مهاجم الجزايري تراکتور در بازي با پرسپوليس
توضيحات اورژانس در خصوص "فوت کارگر در وادي رحمت تبريز"
استيضاح ترامپ نشانه سرشکستگي او در دنياست
  پربازدیدترین اخبار
انسان ها تاثيرگذارند نه پست و مقام ها
محورهاي مواصلاتي آذربايجان‌شرقي باز ولي لغزنده است
ماشين‌سازي و سپاهان به تساوي رضايت دادند
محورهاي مواصلاتي آذربايجان‌شرقي باز ولي لغزنده است
افزايش سرانه فضاي سبز تبريز با افتتاح 8 پارک در دهه فجر
تلاش راهداران براي بازگشايي راه‌هاي روستايي شهرستان هشترود
توليد و تامين 155ساعت برنامه در شبکه سهند ويژه ايام الله دهه فجر/سريال جلال مهمترين برنامه سيماي استان
خوراک دام پاشنه آشيل آلودگي شير با سم آفلاتوکسين است
برف مدارس آذربايجان شرقي را تعطيل کرد
رشد 26 درصدي اعتبارات تملک دارايي‌هاي سرمايه‌اي آذربايجان شرقي
کلیه حقوق مادی و معنوی این وب گاه محفوظ است.