1398/05/16 - 21 : 15
کد خبر: 19178
رتبه دو کنکور تجربي :
با علاقه تجربي خواندم/نمي‎توانم به طور افراطي شرکت در کلاس‌هاي کنکور را نفي کنم
احرار: رتبه دو کنکور سراسري تجربي با بيان اينکه با علاقه رشته تجربي را براي ادامه تحصيل در مقطع دبيرستان انتخاب کردم، گفت: اگر علاقه نباشد، مطالعه يک مبحث خاص نيز به جاي لذت بخش بودن، عذاب آور خواهد بود.

  

محسن راستکاربا بيان اين مطلب اظهار کرد: متولد 79 هستم و مقطع دبيرستان را در مدرسه تيزهوشان علامه طباطبايي ناحيه يک مشغول به تحصيل بودم و نقش مدرسه از نظر معلمان و برنامه‌ريزي تحصيلي بسيار کمک کننده بود. 

  

وي با بيان اينکه در کلاس‌ها و آموزشگاه‌هاي کنکور شرکت نکرده‌ام، افزود: نمي‎توانم به طور افراطي شرکت در کلاس‌هاي کنکور را نفي کنم، اما با توجه به اينکه ضعفي نداشتم و تدريس در مدرسه هم کفايت مي‎کرد، نيازهاي آموزشي‌ام را با مراجعه به کتب کمک درسي برطرف مي‎کردم. 

  

وي با اشاره به زمان مطالعه‌اش براي شرکت در کنکور سراسري ادامه داد: براي شرکت در اين آزمون، دانش پايه بايد قوي باشد؛ اما دوران دبيرستان و شروع مطالعه از دوره دهم نيز مهم بوده و من هم مطالعاتم را از همين مقطع شروع کردم و روزهاي تعطيل 10 ساعت و روزهايي که به مدرسه مي‎رفتم حدود شش الي هفت ساعت مطالعه مي‎کردم. 

  

راستکار تاکيد کرد: شيوه مطالعه‌ام براي دروس مختلف، متفاوت بود به عنوان مثال براي درس‌هايي مانند فيزيک و شيمي اول کتاب درسي بعد کتب کمک درسي را مطالعه مي‎کردم و پس از مدت کوتاهي، تست زني مي‎کردم، اما تست زني دروس حفظي مانند زيست شناسي را به چند روز بعد موکول مي‎کردم؛ چرا که تست زني دروس حفظي نوعي مرور دوباره به شمار مي‎آيد. 

  

وي با تاکيد بر نقش خانواده در موفقيت دانش آموزان گفت: نقش خانواده نه تنها در دوران کنکور بلکه در تمامي مراحل زندگي مهم بوده و خانواده من هم در فراهم کردن محيطي آرام و اميد و انگيزه دهي در شرايط سخت کنکور را داشتند و خواهرم که رتبه 45 کنکور تجربي سال 91 بود هم مشاوره زيادي به من داد. 

  

وي با اشاره به درصد پاسخ دهي‌اش به دروس مختلف در کنکور سراسري تجربي بيان کرد: درصد پاسخ دهي‌ام در درس ادبيات 68 درصد، عربي 84 درصد، دين و زندگي 84 درصد، زبان انگليسي 89 درصد، علوم زمين 94 درصد، رياضي 91 درصد و زيست شناسي 94 درصد و فيزيک و شيمي 100 درصد درصد بود. 

  

رتبه دو کنکور تجربي بيان کرد: هنوز تصميم قطعي در خصوص انتخاب رشته نگرفته‎ام، اما فعلا تصميم دارم رشته پزشکي دانشگاه تهران را انتخاب کنم. 

  

وي در پايان با ارائه توصيه‎هايي به دانش آموزان کنکوري خاطرنشان کرد: دانش آموزان به هيچ عنوان وارد فضاي حاشيه، جو منفي کنکور و فضاي رقابتي ناسالم نشوند و به آموزشگاه‌ها يا کلاس‌هاي وقت گيري که اکثر اوقات نيز مخرب هستند، اتکاء نکنند.

کلیدواژه ها:
احساس خود را نسب به این خبر در قالب یکی از شکلک ها بیان کنید:
Happy sad wonder fear Hate angri
ارسال نظر
نام: 
پست الکترونیک:
نظر : 
سوال امنیتی : 
? 5 + 6

  آخرین اخبار
تعويض طلايي ؛ شليک نهايي
شوک ماشين به استقلال در دقيقه 95/آبي‌ها ليگ را با باخت شروع کردند
روايت رئيس سازمان مديريت بحران کشور از دلايل آتش‌سوزي در جنگل‌ها
سه فروند بالگرد ارتش عازم جنگل‌هاي ارسباران شد
اولين ديدار تراکتور و ضعف هايي که رخ نمود
آتش نشانان تبريز براي اطفاي حريق جنگل هاي ارسباران اعزام شدند
طرح زوج و فرد در تبريز اجرا مي شود
علل آتش سوزي جنگل‌هاي ارسباران در دست بررسي است
ارائه خدمات اتوبوسراني به تماشاگران بازي‌هاي تراکتور و ماشين‌سازي تبريز
واگذاري بناهاي تاريخي آذربايجان‌شرقي به بخش خصوصي سرعت مي‌گيرد
  پربازدیدترین اخبار
اولين ديدار تراکتور و ضعف هايي که رخ نمود
تعويض طلايي ؛ شليک نهايي
آتش نشانان تبريز براي اطفاي حريق جنگل هاي ارسباران اعزام شدند
آتش به ارسباران بازگشت
سه فروند بالگرد ارتش عازم جنگل‌هاي ارسباران شد
شوک ماشين به استقلال در دقيقه 95/آبي‌ها ليگ را با باخت شروع کردند
روايت رئيس سازمان مديريت بحران کشور از دلايل آتش‌سوزي در جنگل‌ها
آتش "ارسباران" خاموش شد
تمامي ظرفيت استان براي مهار آتش‌سوزي جنگل‌هاي ارسباران پاي کار است
وزير کشور پاسخ دهد، چرا بعد از 4آتش‌ جنگل‌هاي ارسباران مهار نشده است؟
کلیه حقوق مادی و معنوی این وب گاه محفوظ است.