1398/04/18 - 19 : 35
کد خبر: 19038
بيمارستان‌هاي تامين اجتماعي آذربايجان‌شرقي کمبود راديولوژيست دارند
احرار: کمبود راديولوژيست، چالش اصلي بيمارستان‌هاي تامين اجتماعي آذربايجان‌شرقي است به طوري که ? راديولوژيست اين بيمارستان ها پاسخگوي سيل عظيم مراجعان نيستند.

به گزارش احرار به نقل از ايرنا، مدير درمان تامين اجتماعي آذربايجان شرقي روز سه شنبه در پاسخ به سوال خبرنگار ايرنا در خصوص نبود سونوگرافي سرپايي و عدم جوابدهي ام آر آي، افزود: مشکل راديولوژي موضوع کشوري و ناشي از برنامه ريزي وزارت بهداشت و درمان است؛ بارها اين مشکل را به نظام پزشکي، دانشگاه علوم پزشکي و وزارت بهداشت اعلام کرده ايم تا طرحي براي رفع مشکل کمبود نيرو به ما ارايه دهند.

جمال الدين نيکنامي با بيان اينکه راديولوژيست ها خواهان کار در مراکز دولتي نيستند، ادامه داد: در کل استان فقط ? راديولوژيست در مراکز درماني تامين اجتماعي مشغول به کار هستندکه هر روز با درخواست استعفاي آنها مواجه هستيم.

وي اضافه کرد: دانشگاه علوم پزشکي براي حل اين معضل از رزيدنت هاي خود استفاده مي کند، ولي مراکز درماني تامين اجتماعي بر اساس قانون نمي توانند از دانشجويان به عنوان نيروي کار استفاده کنند.

بدهي 450ميليارد توماني مديريت درمان تامين اجتماعي

نيکنامي همچنين با اشاره به اينکه بزرگترين چالش مديريت درمان تامين اجتماعي، بدهي ها به موسسات طرف قرار داد است، گفت: 600ميليارد تومان مبلغ بدهي اين اداره به موسسات طرف قرارداد بود که از اين ميزان 150ميليارد تومان آن به دانشگاه علوم پزشکي تبريز پرداخت شده و با اين دانشگاه، بدهي هاي خود را تا مهر ماه سال 97به طور کامل تصويه کرده ايم.

سه درمانگاه جديد تامين اجتماعي در هفته دولت به بهره برداري مي رسد

نيکنامي اضافه کرد: سه درمانگاه جديد در شهرستان هاي ملکان، عجب شير و هشترود احداث شده که به خاطر نبود پرسنل به بهره برداري نرسيده اند و تلاش مي کنيم با دريافت مجوز استخدامي، اين درمانگا ها را در هفته دولت افتتاح کنيم.

مدير درمان تامين اجتماعي آذربايجان شرقي تشريح کرد: امسال در کل کشور 4پرژوه عمراني اعتبار تصويب شده که 2پروژه آن مربوط به استان براي ساخت بيمارستان 327تخت خوابه خاوران و درمانگاه بستان آباد مي باشد.

وي اظهار داشت: مراحل احداث درمانگاه بستان اباد شروع شده و سال آينده به بهره برداري مي رسد.

وي يادآوري کرد: 9درمانگاه تامين اجتماعي در شهرستان هاي استان به صورت دو نوبتي فعاليت مي کنند که درمانگاه شهرستان ميانه به صورت شبانه روزي فعال شده و تلاش مي کنيم مابقي درمانگاه ها در سال آينده شبانه روزي شوند.

ساخت بيمارستان 327تخت خوابه خاوران منوط به تملک زمين است

نيکنامي گفت: طبق مصوبه هيات وزيران، زمين بيمارستان ??? تخت خوابه خاوران بايد از سوي استانداري آذربايجان شرقي تامين مي شد، که با پيگيري هايي که انجام شد زمين شهرداري در خاوران براي احداث اين بيمارستان از سوي استانداري انتخاب شد.

وي ادامه داد: در اين راستا جلسات متعددي در شوراي اسلامي شهر تبريز برگزار و مقرر شد زمين تحويل اداره درمان تامين اجتماعي شود و استانداري موظف است طي ? سال معوضي آن را به شهرداري پرداخت کند.

نيکنامي گفت: تا زماني که مالکيت اين زمين به نام تامين اجتماعي ثبت نشود، اداره حقوقي سازمان تامين اجتماعي هيچ هزينه‌اي براي ساخت و احداث بيمارستان پرداخت نمي‌کند.

وي اظهار داشت: ضروري است اين مشکل با تشکيل جلسه‌اي با حضور نمايندگان مجلس شوراي اسلامي استان، استانداري و شهرداري تبريز تعيين تکليف شود.

کلیدواژه ها:
احساس خود را نسب به این خبر در قالب یکی از شکلک ها بیان کنید:
Happy sad wonder fear Hate angri
ارسال نظر
نام: 
پست الکترونیک:
نظر : 
سوال امنیتی : 
? 2 + 8

  آخرین اخبار
تعويض طلايي ؛ شليک نهايي
شوک ماشين به استقلال در دقيقه 95/آبي‌ها ليگ را با باخت شروع کردند
روايت رئيس سازمان مديريت بحران کشور از دلايل آتش‌سوزي در جنگل‌ها
سه فروند بالگرد ارتش عازم جنگل‌هاي ارسباران شد
اولين ديدار تراکتور و ضعف هايي که رخ نمود
آتش نشانان تبريز براي اطفاي حريق جنگل هاي ارسباران اعزام شدند
طرح زوج و فرد در تبريز اجرا مي شود
علل آتش سوزي جنگل‌هاي ارسباران در دست بررسي است
ارائه خدمات اتوبوسراني به تماشاگران بازي‌هاي تراکتور و ماشين‌سازي تبريز
واگذاري بناهاي تاريخي آذربايجان‌شرقي به بخش خصوصي سرعت مي‌گيرد
  پربازدیدترین اخبار
اولين ديدار تراکتور و ضعف هايي که رخ نمود
تعويض طلايي ؛ شليک نهايي
آتش نشانان تبريز براي اطفاي حريق جنگل هاي ارسباران اعزام شدند
آتش به ارسباران بازگشت
سه فروند بالگرد ارتش عازم جنگل‌هاي ارسباران شد
شوک ماشين به استقلال در دقيقه 95/آبي‌ها ليگ را با باخت شروع کردند
روايت رئيس سازمان مديريت بحران کشور از دلايل آتش‌سوزي در جنگل‌ها
آتش "ارسباران" خاموش شد
تمامي ظرفيت استان براي مهار آتش‌سوزي جنگل‌هاي ارسباران پاي کار است
وزير کشور پاسخ دهد، چرا بعد از 4آتش‌ جنگل‌هاي ارسباران مهار نشده است؟
کلیه حقوق مادی و معنوی این وب گاه محفوظ است.