1398/03/14 - 11 : 56
کد خبر: 18867
امام جمعه موقت تهران:
راه حضور دين در تمامي لايه‌هاي مديريت جامعه هموار شود/ امام راحل شخصيتي ملكوتي بود
احرار: امام جمعه موقت تهران گفت: بايد راه را براي حضور دين در همه لايه‌هاي مديريت جامعه هموار کنيم و مديران ارشد و مياني کشور بدانند اين نظام، اسلامي است و نظام اسلامي بايد بر اساس آموزه‌ها و اخلاق ديني و مديريت اسلامي هدايت و مديريت شود.

حجت الاسلام سيد محمدحسن ابوترابي فرد در مراسم ارتحال بنيانگذار کبير انقلاب در مصلي امام خميني(ره) تبريز اظهار کرد: انبياء الهي براي مديريت انسان و جوامع انساني و همچنين مديريت جامعه بشري از سوي خداوند متعال در خدمت بشريت قرار گرفتند و حوزه مديريت‌شان نيز انسان سازي، جامعه پردازي و تمدن سازي بود؛ رهبر معظم انقلاب نيز در بيانيه گام دوم به اين سه حوزه اشاره دارند.

 

وي با اشاره به آيه مبارکه "لِيَقومَ النّاسُ بِالقِسطِ" اظهار کرد: تمدن توحيدي و اسلامي تمدني است که انقلاب اسلامي هدف گذاري کرده است.

 

امنيت مورد نظر قرآن، امنيت برآمده از تربيت انسان است

وي در تشريح ابعاد مختلف امنيت از منظر قرآن، اظهار کرد: اگر امروز در خيابان‌هاي اروپا در ساعاتي از روز امنيت است، به دليل دوربين‌هاي متعدد کنترل‌کننده و پليسي است که با سرعت در محل حضور مي‌يابد؛ اين امنيت برآمده از قدرت پليسي است، اما امنيت مورد نظر قرآن امنيت و عدالت برآمده از تربيت انسان است.

 

ابوترابي‌فرد با بيان اين‌که انقلاب اسلامي نيز در همين مسير حرکت کرده و اين اهدف برآمده از قرآن را دنبال مي‌کند، افزود: طبق گفته قرآن کريم و اميرالمومنين(ع) براي تحقق اين اهداف، نيازمند يک نظام سياسي هستيم که راه را براي حرکت جامعه‌ي بشري به سوي افق‌هاي بلند هموار کند.

 

وي با بيان اين‌که داشتن رهبري صالح، نياز اين نظام سياسي است، افزود: مهم‌ترين رکن در ساختن يک نظام سياسي مبتني بر آموزه‌هاي ديني "رهبري صالح" است؛ لذا انبياء مبعوث شدند تا اين رهبري را در دست بگيرند.

 

وي با بيان اين‌که "قدرت" زمينه تربيت، هدايت و تعالي جامعه را فراهم کرده و انسان بدون قدرت نمي‌تواند قدمي بردارد، افزود: چنانچه اگر رزمندگان ما قدرت نداشتند دفاع مقدس به نماد اقتدار ايران تبديل نمي‌شد و اگر نيروهاي مسلح کشور امروز با قدرت در صحنه جهان و منطقه حضور نداشتند، مگر احساس امنيت مي‌کرديم؟

 

رژيم‌هاي ديکتاتوري منطقه و رژيم صهيونيستي محکوم به فنا هستند

وي با تاکيد بر اين‌که در اين رابطه بايد منشا قدرت را مورد توجه قرار دهيم، اظهار کرد: گاهي قدرت در دست افراد است چون سرنيزه در اختيار آن‌هاست، اين نوع قدرت ماندگار و اثرگذار نيست و آناني که بر سر اين نيزه مي‌نشينند محکوم به فنا هستند؛ همچون ديکتاتورهاي منطقه، رژيم صهيونيستي و رژيم عربستان که برسرنيزه نشسته اند و محکوم به نابودي‌اند.

 

امام جمعه موقت تهران با تاکيد بر اين‌که پادشاهان خائن "پهلوي و قاجار" بر سرنيزه حکومت کردند و حکومتشان ضعيف و ناپايدار بود، افزود: قدرت بايد قدرت برآمده از علم باشد؛ از نظر قرآن قدرت برآمده از علم، ايمان، عدالت و تقوا، قدرت نام دارد.

 

وي با بيان اين‌که بايد شايسته‌ترين، تواناترين، داناترين و دانشمندترين و فردي اقوي، رهبري جامعه اسلامي را در دست بگيرد، خاطرنشان کرد: در زمان غيبت امام معصوم(ع) بايد برترين فرد را به عنوان رهبر شناسايي کرد و نظريه سياسي ولايت فقيه، ترجمه کلام حضرت علي(ع) است، بر اين اساس که در زمان غيبت امام معصوم، ولايت امر و زعامت، مديريت و هدايت جامعه اسلامي بايد در دست عالم فقيه، عادل، صالح، مدير و مدبر قرار گيرد.

 

ابوترابي‌فرد با تاکيد بر اين‌که امام راحل، شخصيتي ملکوتي بود که ويژگي‌هاي رهبري صالح را داشت و در راس جامعه قرار گرفت و همراهي مردم را نيز داشت.

 

وي بيان کرد: امروز نيز رهبر انقلاب به دليل حضور و مشارکت ملت ايران و بيعت‌هاي متعدد مردم با ايشان، به عنوان يک فقيه عادل، عالم، آشنا با مصالح و منافع ملت اسلام و ايران در جايگاه "رهبري صالح جامعه اسلامي" قرار گرفته اند و اين مهم‌ترين اصل در نظام اسلامي است.

 

انتخاب رهبري صالح براي ما اقتدار آفريده است

امام جمعه موقت تهران با تاکيد بر اين‌که رمز اقتدار ما داشتن امتي عالم، بصير و شجاع و همچنين رهبري صالح، عالم، فقيه و برگزيده توسط ملت ايران است، افزود: انتخاب اين رهبري صالح براي ما اقتدار آفريده است.

 

وي با اشاره به اين‌که مقام معظم رهبري نيز بر انديشه‌هاي سياسي امام راحل تاکيد دارند و راه افزايش اقتدار ملت اسلام را تداوم را امام(ره) مي‌دانند، بيان کرد: حضور ملت ايران در صحنه‌هاي مختلف، مديريت نظام سياسي بر اساس اسلام و آموزه‌هاي قرآني، آزادي و استقلال ملت ايران و ايستادگي انقلاب در برابر استکبار از جمله ارکان انديشه سياسي امام راحل است.

 

وي با تاکيد بر اهميت حضور در صحنه‌ي ملت‌ها، اظهار کرد: امروز در عراق، يمن، سوريه، فلسطين، لبنان ملت‌ها حضور يافته‌اند و حضور ملت‌ها راه را براي حضور انديشه انقلابي اسلام هموار کرده و جبهه واحد اسلامي و جبهه مقاومت خلق شده است که ستون فقرات اين جبهه ملت‌هاي مسلمان منطقه هستند، لذا آمريکا بايد هر روز شاهد يک عقب نشيني و فروپاشي يک دستگاه ديکتاتوري باشد.

 

امام جمعه موقت تهران استقلال ملت ايران را از ارکان نظريه سياسي امام راحل عنوان کرد و افزود: امروز ايران نماد يک نظام سياسي مستقل بوده و اين استقلال مايه عزت مردم ايران است و اقتدار جمهوري اسلامي ايران نيز به دليل ايستادگي در برابر نظام سلطه است.

 

طي ?? سال، آيا از آمريکا شکستي خورده‌ايم؟

وي با بيان اين‌که امام راحل از سال ?? ايستادگي ملت ايران در برابر قدرت‌هاي مسلط جهان به‌ويژه آمريکا را کليد زدند، افزود: امروز بيش از ?? سال گذشته است و با نگاهي به تاريخ، آيا نقطه‌اي بوده که انديشه و راه امام راحل و ملت ايران در اين رويارويي از آمريکا و نظام حاکم بر جهان شکست بخورد؟

 

ابوترابي‌فرد تشريح کرد: اين حاکمان تازه به دوران رسيده آمريکا گويا تاريخ را نخوانده‌اند. وزير خارجه آمريکا سال قبل سخني گفت و ?? شرط براي مذاکره تعيين کرد که امروز در مقابل جهان از سخن خود بازمي‌گردد و مي‌گويد: ما براي مذاکره هيچ پيش شرطي نداريم و منتظر تماس ايران هستيم؛ در همين انتظار بمانيد.

 

وي با بيان اين‌که اينان همان قداره بندان سال گذشته‌اند که فکر مي‌کردند با آشوب‌هاي خياباني جمهوري اسلامي را در موضع ضعف قرار مي‌دهند، اما ديدند با راهپيمايي عظيم ?? بهمن و روز قدس، جمهوري اسلامي ايران در موضع قدرت بالاتر قرار گرفت.

 

امام جمعه موقت تهران با بيان اين‌که به فضل خدا بر مشکلات فايق خواهيم آمد، افزود: مردم از مسئولان و مديران اجرايي مطالبه دارند که با دانش، عقلانيت، ديانت، تعهد، انگيزه و حضور کامل، مشکلات را رصد کرده و با همبستگي راه را براي برون آمدن از مشکلات هموار کنند.

 

وي در خاتمه ضمن قدرداني از تلاش و حضور مسئولان استان و همچنين اکيپ‌هاي آتشنشاني در جريان آتش‌سوزي بازار تبريز، اظهار کرد: در اين جريان حضور و تدابير شايسته‌اي انجام شد که بايد در تمامي حوادث اين حضور جدي و پرشور را داشته باشيم تا به ياري خدا بر مشکلات فايق آييم.

کلیدواژه ها:
احساس خود را نسب به این خبر در قالب یکی از شکلک ها بیان کنید:
Happy sad wonder fear Hate angri
ارسال نظر
نام: 
پست الکترونیک:
نظر : 
سوال امنیتی : 
? 1 + 2

  آخرین اخبار
ورود مدعي‎العموم به آتش سوزي جنگل‌هاي ارسباران/ دستورات قضايي براي بررسي علت حادثه و شناسايي مقصران احتمالي صادر شد
سه نفر از مفاخر فرهنگ و ادب آذربايجان‌شرقي تجليل مي‌شوند
آتش بازهم به جان ارسباران افتاد/ حضور 3فروند بالگرد در منطقه
اتهام نرم تباني به ماشين سازي و تراکتور
کليبر قطب توليد زغال اخته در آذربايجان شرقي
ساعات کاري موزه ها و اماکن تاريخي تبريز افزايش يافت
موزه فوتبال آذربايجان فردا افتتاح مي‌شود
تعويض طلايي ؛ شليک نهايي
شوک ماشين به استقلال در دقيقه 95/آبي‌ها ليگ را با باخت شروع کردند
روايت رئيس سازمان مديريت بحران کشور از دلايل آتش‌سوزي در جنگل‌ها
  پربازدیدترین اخبار
تعويض طلايي ؛ شليک نهايي
اتهام نرم تباني به ماشين سازي و تراکتور
شوک ماشين به استقلال در دقيقه 95/آبي‌ها ليگ را با باخت شروع کردند
وزير کشور پاسخ دهد، چرا بعد از 4آتش‌ جنگل‌هاي ارسباران مهار نشده است؟
کليبر قطب توليد زغال اخته در آذربايجان شرقي
موزه فوتبال آذربايجان فردا افتتاح مي‌شود
ساعات کاري موزه ها و اماکن تاريخي تبريز افزايش يافت
ورود مدعي‎العموم به آتش سوزي جنگل‌هاي ارسباران/ دستورات قضايي براي بررسي علت حادثه و شناسايي مقصران احتمالي صادر شد
سه نفر از مفاخر فرهنگ و ادب آذربايجان‌شرقي تجليل مي‌شوند
آتش بازهم به جان ارسباران افتاد/ حضور 3فروند بالگرد در منطقه
کلیه حقوق مادی و معنوی این وب گاه محفوظ است.