1398/02/28 - 21 : 52
کد خبر: 18796
مروري بر عملکرد جرج ليکنز در تراکتورسازي/ 2روي سکه براي پيرمرد بلژيکي
احرار: سرمربي بلژيکي تيم تراکتورسازي پس از يک نيم فصل حضور در اين تيم، بامداد امروز تبريز را ترک کرد.

به گزارش احرار به نقل از تسنيم، جرج ليکنز، سرمربي بلژيکي تيم تراکتورسازي بامداد امروز (شنبه) از ايران رفت و به احتمال بسيار زياد، اين رفتن قرار نيست بازگشتي داشته باشد.

جرج ليکنز که از ابتداي نيم فصل دوم هدايت تيم تراکتورسازي را برعهده گرفته بود، در مدت زمان حضورش در تبريز 2 روي سکه را هم تجربه کرد؛ هم روزهاي خوش رؤيايي و هم روزهاي بحراني کابوس وار.

ليکنز در 15 بازي روي نيمکت تراکتورسازي نشست و توانست در 46 درصد از بازي‌‎ها پيروز از ميدان خارج شود. تيمِ او در 15 بازي، 7 برد و 5 تساوي کسب کرد و 3 بار هم شکست خورد. وي در مجموع با تراکتورسازي 26 امتياز گرفت.

پرده اول؛ فرودگاه

ليکنز در ساعت 1:30 بامداد 24 دي ماه 97 با پرواز استانبول – تبريز، وارد ايران مي‌شود. سرمربي بلژيکي ساعتي پيش با زنوزي، مالک باشگاه تراکتورسازي در ترکيه به توافقات لازم دست يافته و قراردادش را امضا کرده است.

هواداران تراکتورسازي از ساعت 12 در فرودگاه تبريز منتظر ورود سرمربي جديدشان هستند. سر انجام ليکنز در ميان بي‌نظمي‌هاي فراوان، به ميان هواداران تراکتورسازي مي‌آيد.

شبِ سرد زمستاني تبريز، با حرکات موزون سرمربي 70 ساله براي هواداراني که در آن ساعت از شب به فرودگاه رفته بودند قابل تحمل‌تر مي‌شود.

پرده دوم؛ روزهاي رؤيايي

ليکنز از تعطيلي دو ماهه ليگ برتر به خاطر بازي‌هاي تيم ملي و نيم فصل، نهايت استفاده را مي‌برد. تيم او همان تيمي مي‌شود که هواداران تراکتورسازي انتظارش را دارند.

تراکتورِ ليکنز در اول نمايشش ميزبان نفت مسجد سليمان است؛ گلزني سوگيتا و دژاگه و بازيکن حريف که به اشتباه دروازه خودشان را باز کرده بود، بهترين شروع ممکن را براي پيرمرد بلژيکي رقم مي‌زند.

هفته آينده، تساوي مقابل نساجي در چمن مصنوعي قائمشهر نتيجه بدي تراکتورسازي به حساب نمي‌آيد. پيروزي مقابل استقلال و تساوي مقابل سايپا، همچنان تراکتورسازي را در بالاي جدول نگه مي‌دارد.

پس از آن است که روزهاي رؤيايي ليکنزِ تراکتورسازي آغاز مي‌شود. سپاهان، ماشين‌سازي، پديده استقلال خوزستان و صنعت نفت آبادان؛ قرباني‌هاي بعد تراکتورسازي هستند که يکي پس از ديگري مقابل شاگردان ليکنز تسليم مي‌شوند.

10 هفته شکست ناپذيري، ليکنز را به بهترين سرمربي حال حاضر ليگ تبديل کرده و تراکتورسازي را به رده دوم جدول رسانده است.

انگار همه چيز مهياي قهرماني است، اما پير مرد خوش‌رو نمي‌داند که چه روزهاي کابوس واري در آينده انتظارش را مي‎کشند.

پرده سوم؛ سپيدرود

تراکتورسازي پس از نتايج خوب، با روحيه بالا در هفته بيست و پنجم به مصاف سپيدرود رشت رفته است. يک اشتباه عجيب در دقايق ابتدايي از محسن فروزان، دروازه تراکتورسازي را بعد 874 دقيقه فرو مي‌ريزد.

تراکتورسازي به بازي برمي‎گردد، اما انگار فروزان عزم خود را براي شکست تيمش جزم کرده. دروازه او دو بار ديگر هم باز مي‌شود تا تراکتورسازي با نتيجه 3 بر يک مغلوب سپيدرود شود.

دقيقاً پس از اين بازي است که روزهاي کابوس وار تراکتورسازي آغاز مي‌شود. همه از ليکنز انتظار دارند که بتواند جو تيم را مديريت کند، اما اين همان کاري است که مربي بلژيکي در انجام آن عاجز است.

پرده چهارم؛ بحران و ديگر هيچ

کادر مديريتي و فني تراکتورسازي نمي‌توانند بحران‌هاي موجود را مديريت کنند. تجربه ليکنز هم به کار تراکتورسازي نيامده و اين تيم دو شکست ديگر را هم متحمل مي‌شود. حالا شانس قهرماني که از دست رفته، هيچ؛ کسب سهميه آسيا هم براي تراکتورسازي در خطر است.

بحران در تراکتورسازي ادامه دارد و اين بار نوبت تساوي‌هاي متوالي است. پرسپوليس، پارس جنوبي جم و فولاد خوزستان؛ سه تيمي هستند که مقابل تراکتورسازي به تساوي مي‎رسند تا ليگ براي اين تيم به اتمام برسد.

در نهايت، تيمِ ليکنز با کسب 52 امتياز و قرار گرفتن در رتبه پنجم جدول رده‌بندي شانس کسب سهميه آسيا را هم از دست مي‎دهد.

پرده پنجم؛ تولد در فرودگاه

به نظر مي‌رسد کار ليکنز در تبريز به اتمام رسيده. باز هم يک نصف شب ديگر و باز هم ليکنز؛ انگار تاريخ براي پيرمرد بلژيکي تکرار شده، اما اين بار خبري از استقبال و حرکات موزون نيست.

 

حالا فقط برخي از مسئولان باشگاه تراکتورسازي به فرودگاه رفته‌اند تا ليکنز را بدرقه کنند. در اين ميان يک جشن تولد هم براي ليکنز گرفته مي‌شود تا اين صحنه به احتمال زياد به عنوان سکانس پاياني حضور او در تبريز ثبت شود.

کلیدواژه ها:
احساس خود را نسب به این خبر در قالب یکی از شکلک ها بیان کنید:
Happy sad wonder fear Hate angri
ارسال نظر
نام: 
پست الکترونیک:
نظر : 
سوال امنیتی : 
? 3 + 6

  آخرین اخبار
محروميت هاي روستاي گردشگري «عيش آباد»
بازيکن ماشين سازي به پارس جنوبي جم پيوست
رسول خطيبي سرمربي ماشين‎سازي شد
توانمندسازي 3.5 ميليون زن سرپرست خانوار/ تحقق شاخص‌هاي جنسيتي کشور
سمفوني حيات در نگين فيروزه اي آذربايجان /بازگشت آرتميا و فلامينگو ها
پافشاري دنيزلي به جذب وحيد اميري
حضور سفير سوئيس در هفته سينماي اروپا در تبريز
معروف: تيم ملي واليبال شخصيت خوبي پيدا کرده است
پيروزي مقتدرانه واليبال ايران با حمايت تماشاگران اروميه‌اي
امام جمعه تبريز ميهمان ويژه ديدار ايران - هنگ‌کنگ‌
  پربازدیدترین اخبار
سمفوني حيات در نگين فيروزه اي آذربايجان /بازگشت آرتميا و فلامينگو ها
امام جمعه تبريز ميهمان ويژه ديدار ايران - هنگ‌کنگ‌
پيروزي مقتدرانه واليبال ايران با حمايت تماشاگران اروميه‌اي
معروف: تيم ملي واليبال شخصيت خوبي پيدا کرده است
حضور سفير سوئيس در هفته سينماي اروپا در تبريز
پافشاري دنيزلي به جذب وحيد اميري
بازيکن ماشين سازي به پارس جنوبي جم پيوست
رسول خطيبي سرمربي ماشين‎سازي شد
توانمندسازي 3.5 ميليون زن سرپرست خانوار/ تحقق شاخص‌هاي جنسيتي کشور
محروميت هاي روستاي گردشگري «عيش آباد»
کلیه حقوق مادی و معنوی این وب گاه محفوظ است.