1398/02/16 - 17 : 5
کد خبر: 18769
رييس کميته حقوقي فدراسيون فوتبال: ن
تيجه بازي تراکتورسازي با سپيدرود قابل تغيير نيست
احرار: رييس کميته حقوقي و تدوين مقررات فدراسيون فوتبال گفت: نتيجه بازي تراکتورسازي با سپيدرود قابل تغيير نيست.

احمد رضا براتي روز دوشنبه در مورد تغيير نتيجه بازي هم افزود: شرط‌بندي اگر ثابت هم شود موجب تغيير نتيجه بازي نمي‌شود و چنين قانوني نه در فيفا و نه در مقررات داخلي وجود ندارد.
وي ادامه داد: مجازات شرط‌بندي بازيکنان در صورت اثبات 3 ماه تا مادام العمر است، يعني در صورت اثبات شرط‌بندي محسن فروزان وي حداقل 3 ماه و حداکثر محروميت ابدي گرفته که قابل بخشش هم نيست و اين راي به نظر قاضي پرونده بستگي دارد.
براتي با اشاره به برخي موضوعات مطرح شده در هفته‌هاي اخير پيرامون شرط ‌بندي گفت: مقررات انضباطي فدراسيون فوتبال در موضوع شرط‌بندي بسيار سختگيرانه‌تر از فيفا است چرا که بر اساس مقررات اخلاقي فيفا‌، حداکثر مجازات اشخاصي که در شرط‌بندي مداخله دارند 3 سال محروميت است و بايد توجه کرد که در مقررات فيفا هيچ حداقلي درنظرگرفته نشده يعني قاضي مي‌تواند از يک روز تا سه سال محروميت در نظر بگيرد اما در مقررات انضباطي فدراسيون فوتبال ايران‌، مجازات فردي که در شرط‌بندي مداخله مي‌کند در مرتبه اول حداقل 3 ماه‌، مرتبه دوم حداقل 6 ماه و مرتبه سوم حداقل يک سال مي‌باشد.
وي افزود: بايد توجه داشت که اين موارد حداقل محروميت است و حداکثر تعيين نشده است، بنابراين قاضي رسيدگي کننده اگرچه نمي‌تواند کمتر از اين مقدار که در مقررات تعيين شده حکم صادر کند اما با توجه به عدم تعيين حداکثر مجازات و با در نظر گرفتن شرايط و اوضاع و احوال مي‌تواند اين محروميت را حتي به صورت مادام‌العمر در نظر بگيرد.
رييس کميته حقوقي و تدوين مقررات فدراسيون فوتبال گفت: بر اساس مقررات انضباطي فدراسيون ايران احکامي که در موضوع شرط‌بندي صادر مي‌شوند قابل بخشش يا تعليق نيستند و تخلف شرط‌بندي مشمول مرور زمان هم نمي‌شود و علاوه بر اين موارد، اين احکام به فيفا اعلام مي‌شود تا فردي که محکوم شده با خروج از ايران و حضور در ساير کشورها از اجراي حکم محروميت فرار نکند.
براتي ادامه داد: البته در خصوص جريمه نقدي ممکن است مجازات‌هاي ما خفيف‌تر به نظر برسد که در اين خصوص هم بايد توجه داشته باشيم جرايم نقدي بايد متناسب با درآمد باشگاه‌ها و بازيکنان ما و البته قابل اجرا باشد و گرنه تغيير اعداد و جريمه نقدي در مقررات‌، دردي را دوا نمي‌کند.
دروازه بان تيم فوتبال تراکتورسازي بعد از اشتباهات فاحش وي که به باخت 3 بر يک اين تيم مقابل سپيدرود رشت انجاميد، از سوي کميته فني سرخپوشان تبريزي کنار گذاشته شد.
پس از آن اخباري مبني بر تباني همسر فروزان در فضاي مجازي منتشر شد.
اين در حالي است که پايگاه اطلاع رساني سپاه عاشورا در خبري اعلام کرد که محسن فروزان، دروازه بان تيم تراکتور سازي تبريز، به همراه همسرش به اتهام تباني و شرط بندي، ? ارديبهشت توسط سازمان اطلاعات سپاه عاشورا در تهران بازداشت شده است که البته ديروز آزاد شدند.
کميته اخلاق فدراسيون فوتبال نيز چند روز قبل فروزان را براي ارايه توضيح دعوت کرد و به دنبال آن، خبري مبني بر محروميت وي از همه عرصه هاي فوتبالي منتشر شد.
تيم فوتبال تراکتورسازي پس از باخت مقابل سپيدرود رشت وارد حاشيه شد و در حالي که قبل از آن از مدعيان اصلي قهرماني ليگ برتر محسوب مي شد، پس از اين اتفاق 2 باخت متوالي ديگر را تجربه کرد تا از کورس قهرماني خارج شود.

ايرنا

کلیدواژه ها:
احساس خود را نسب به این خبر در قالب یکی از شکلک ها بیان کنید:
Happy sad wonder fear Hate angri
ارسال نظر
نام: 
پست الکترونیک:
نظر : 
سوال امنیتی : 
? 6 + 5

  آخرین اخبار
تبيين ساز و کارهاي تامين منابع مالي پروژه هاي گردشگري با محوريت توسعه گردشگري ديجيتال در مراغه
90 درصد هزينه درمان بيماران کرونايي توسط بيمه سلامت پرداخت مي‌شود
2 عامل آتش سوزي جنگل هاي ارسباران زنداني هستند
تغييراتي در دماي آذربايجان شرقي رخ نخواهد داد
فرماندار: 100درصد مردم عجب‌شير غربالگري کرونا شدند
اقدامات دستگاه قضائي نياز به اطلاع‌رساني مداوم دارد
چراغ سبز مدافع برزيلي براي بازگشت به تراکتور(عکس)
توليد بيش از 558هزار تن شير در آذربايجان‌شرقي
سحرخيزي باعث پيشگيري از افسردگي مي شود
تعداد مبتلايان کرونا در آذربايجان غربي به مرز5500نفر رسيد
  پربازدیدترین اخبار
چراغ سبز مدافع برزيلي براي بازگشت به تراکتور(عکس)
اقدامات دستگاه قضائي نياز به اطلاع‌رساني مداوم دارد
تغييراتي در دماي آذربايجان شرقي رخ نخواهد داد
فرماندار: 100درصد مردم عجب‌شير غربالگري کرونا شدند
ساعات کاري موزه‌هاي آذربايجان‌شرقي اعلام شد
رئيس شوراي شهر تبريز بازداشت شد
90 درصد هزينه درمان بيماران کرونايي توسط بيمه سلامت پرداخت مي‌شود
امام خميني، عمل‌گراي اخلاق سياسي
2 عامل آتش سوزي جنگل هاي ارسباران زنداني هستند
تبيين ساز و کارهاي تامين منابع مالي پروژه هاي گردشگري با محوريت توسعه گردشگري ديجيتال در مراغه
کلیه حقوق مادی و معنوی این وب گاه محفوظ است.