1397/11/17 - 22 : 56
کد خبر: 18485
نايب رئيس مجلس شوراي اسلامي:
مردم اختلاف فاحش حقوق خود و مسؤولان را بر نمي‌تابند/ درآمدها در بودجه 98 واقعي نيست
احرار: نايب رئيس مجلس شوراي اسلامي گفت: اگر در شرايط فعلي از حقوق مسؤولان کاسته و به حقوق مردم اضافه کنيم و مردم ببينند تعادل در کشور وجود دارد و مسؤولان نيز در سختي هستند با مشکلات کنار خواهند آمد.

به گزارش احرار، به نقل از فارس، مسعود پزشکيان اظهار داشت: بايد صادقانه با مردم صحبت کنيم و واقعيت‌ها را با آنها در ميان بگذاريم. اگر حقيقت موجود در جامعه کتمان شود زماني که مردم با واقعيت‌ها روبه‌رو ‌شوند، مي‌گويند مسئولان دروغگو هستند. در صورتي که واقعيت‌ها گفته شود مردم از شرايط آگاه مي‌شوند و براي مواجه با آن آماده خواهند شد.

نماينده مردم تبريز، اسکو و آذرشهر در مجلس شوراي اسلامي افزود: حتي اگر واقعيت‌ها کتمان شود، مردم پس از ? ماه با حقيقت روبه رو خواهند شد و در صورتي که واقعيت ها به آنها گفته نشده باشد به سيستم بدبين و اعتماد و سرمايه اجتماعي از دست خواهد رفت.

در جنگ اقتصادي تمام عيار با آمريکا از نظر اقتصادي هستيم

وي با بيان اينکه ما در جنگ اقتصادي تمام عيار با آمريکا از نظر اقتصادي هستيم، اظهار کرد: آمريکا با تمام قدرت به دنبال زمين گير کردن ايران از نظر اقتصادي است. قدرتي که مي‌تواند چين، روسيه و اروپاي متحد را به چالش بکشد براي ما نيز چالش‌هايي ايجاد کند. اگرچه گفته مي شود آمريکا هيچ غلطي نمي‌تواند بکند اما مي تواند ايران را تحت فشار قرار دهد. مشکلات موجود در جامه زاييده چالش‌هايي است که آمريکا ايجاد کرده است. اگر چه اين حرف ناقض تاثير مديريت‌هاي غلط در ايجاد شرايط کنوني نيست اما نبايد تمامي مشکلات را ناشي از مديريت نادرست بدانيم.

اين نماينده مردم در مجلس دهم با طرح اين سوال که در طول ?? سال با وجود تغيير مديريت‌ها مشکلات کشور حل نشده علت چيست؟ اظهار کرد: مادامي که کشور در چالش است هر مديري نيز که تغيير کند بايد با مشکلات دست و پنجه نرم کند چراکه در اين شرايط قواعد مديريتي عمل نمي‌کند بنابراين با تغيير مديريت مسئله و مشکلات حل نخواهد شد.

پزشکيان گفت: اگر چه نحوه مديريت نيز در حل مشکلات کشور اثرگذار است اما زمانيکه مدير با قدرت در مناصب قدرت قرار گيرد با متهم کردن وي، زمينه برکناري او را فراهم مي‌کنيم چراکه مدير با کفايت و توانا به حرف ديگران توجهي نکرده و کار علمي انجام مي‌دهد متاسفانه چنين فردي را به مسائلي مانند ضد دولت، دو تابعيتي بودن، ضد ولايت و... متهم کرده و به گونه‌اي با وي برخورد مي‌شود که فرد در اين مقام نماند.

ساختار سياسي ما مديريت پر قدرت را بر نمي‌تابد

وي با بيان اينکه ساختار سياسي ما مديريت پر قدرت را بر نمي‌تابد، يادآور شد: مدير پر قدرت، کار خود را انجام مي‌دهد و توصيه هاي غيرکارشناسي را نمي‌پذيرد به همين دليل با زدن برچسب هايي به اين فرد او را از کار برکنار مي‌کنند در اين شرايط  جامعه، هر فردي که مديريت کند لنگي وجود خواهد داشت و اگر قرار باشد اين مشکلات به گردن فردي که به دنبال حل مشکلات است انداخته شود مدير توانا و پرقدرت مديريت را نمي‌پذيرد در نتيجه مشکلات ادامه پيدا خواهد کرد.

بودجه سال ?? با کسري و چالش‌هاي بسياري روبه رو خواهد شد

پزشکيان تاکيد کرد: بودجه سال ?? که دولت به مجلس ارائه داده با کسري و چالش‌هاي بسياري روبه رو خواهد شد چراکه به جاي اينکه به مردم گفته شود مشکلاتي وجود دارد و بايد آنها را تحمل کنيم، کشور را در شرايط نرمال به تصوير مي‌کشيم.

نايب رئيس مجلس شوراي اسلامي در توضيح اقتصاد مقاومتي، گفت: براي اجراي اقتصاد مقاومتي بايد هزينه‌ها کاهش پيدا کند اين در حاليست که براي سال آينده همه به دنبال افزايش هزينه هستند و اعتراضاتي در پي کاهش هزينه ها رخ داده است.

اگر موسسات بسياري نيز در ساختار کشور وجود نداشته باشد اتفاق خاصي رخ نمي دهد

اين نماينده مردم در مجلس دهم اضافه کرد: پول موجود در بودجه بايد واقعي باشد تا هزينه واقعي براي آن در نظر گرفته شود هزينه‌هاي واقعي بايد بر اساس درآمدهاي واقعي شکل گيرد. اگر موسسات بسياري نيز در ساختار کشور وجود نداشته باشد اتفاق خاصي رخ نمي دهد اين در حالي است که در شرايط کنوني نيز به آنها اعتبار پرداخت مي‌شود. حتي در مواقعي که از بودجه اين موسسات کاسته مي‌شود اعتراضات بسياري شکل مي‌گيرد.

بودجه موسسات غيرضروري در بودجه 98 حذف شود

نايب رييس مجلس شوراي اسلامي گفت: اگر کشور در جنگ اقتصادي است بايد بودجه موسسات غير ضروري را حذف کرد و اعتبارات را براي حل مشکلات و تامين نيازهاي اساسي مردم اختصاص داد اگر موقعيت را به درستي درک کنيم مي توانيم از تمام بحران ها عبور کنيم چراکه کشور توان پاسخ به نيازهاي مردم را دارد. عبور از تحريم‌ها و مشکلات در گرو اين است که بپذيريم دريافتي مسئولان از سهمشان بيشتر است.

پزشکيان افزود: اگر در اين شرايط از حقوق مسئولان کاسته و به حقوق مردم اضافه کنيم و مردم ببينند تعادل در کشور وجود دارد و مسئولان نيز در سختي هستند با مشکلات کنار خواهند آمد. صداي مردم زماني بلند مي‌شود که مسئولان از تمام امکانات برخوردار هستند اما آنها حتي قادر به تامين نيازهاي روزمره خود نيستند در صورتي که شرايط زندگي متعادل نشود مردم هيچ توجهي از مسئولان نمي‌پذيرند.

درآمدها در بودجه 98 واقعي نيست

اين نماينده مردم در مجلس دهم ادامه داد: درآمدها در بودجه سال ?? همانند بسياري از سال‌ها، واقعي نيست به همين دليل دولت با کسري بودجه روبه‌رو مي‌شود يا نمي تواند اعتبارات پيش‌بيني شده را تخصيص دهد.

ضرورت شفاف شدن حساب و کتاب شرکت‌هاي دولتي

وي با اشاره به نقش شرکت‌هاي دولتي در بودجه 98، اظهار کرد: مديريت اين شرکت‌ها بايد شفاف شده و حساب و کتابشان شفاف و مشخص شود همچنين بايد چارچوب علمي نيز براي آنها تعريف شود. مجلس بايد بر نوع توسعه و بودجه آنها نظارت داشته باشد؛ به دليل گستردگي روند کار نمي توان به جزئيات آن پرداخت.

وي با بيان اينکه نگاه کارشناسي و علمي به بودجه در مجلس شکل نمي‌گيرد، خاطرنشان کرد: عدم هم‌فکري در نهاد قانونگذاري و تلاش نمايندگان براي حل مشکلات حوزه انتخابيه به جاي پيگيري مسائل کلان کشور، باعث شده هر يک از آنها درصدد تخصيص اعتباري به شهر و روستاي خود در بودجه باشند.

انتهاي پيام/

کلیدواژه ها:
احساس خود را نسب به این خبر در قالب یکی از شکلک ها بیان کنید:
Happy sad wonder fear Hate angri
ارسال نظر
نام: 
پست الکترونیک:
نظر : 
سوال امنیتی : 
? 3 + 5

  آخرین اخبار
تراکتور مدعي قهرماني جام حذفي است/ تلاش براي شکست مس در تبريز
حادثه مرگبار رانندگي درآزادراه تبريز-زنجان1کشته و21زخمي درپي داشت
تمرين انفرادي ميمبلا در اردوي تراکتور تبريز
11کشاورز نمونه شهرستان مرند رتبه‌هاي برتر استاني را کسب کردند
برگزاري چهارمين جشنواره استاني موسيقي عاشيقلار در تبريز
اجراي کنسرت «راست موغام‌» در تبريز
جريمه محتکر برنج در آذربايجان شرقي
استقبال576 هزار نفر از سينماهاي آذربايجان شرقي در سال گذشته
پيکر جانباز مدافع حرم در مرند تشييع شد
تلاش براي بازگشايي راه270روستاي استان آذربايجان شرقي ادامه دارد
  پربازدیدترین اخبار
جريمه محتکر برنج در آذربايجان شرقي
اجراي کنسرت «راست موغام‌» در تبريز
برگزاري چهارمين جشنواره استاني موسيقي عاشيقلار در تبريز
آزادراه تبريز به زنجان با تشديد بارش برف و کولاک مسدود شد
آزادراه تبريز- زنجان مسدود نيست
11کشاورز نمونه شهرستان مرند رتبه‌هاي برتر استاني را کسب کردند
تمرين انفرادي ميمبلا در اردوي تراکتور تبريز
نقش قيام تبريز در هويت ديني مبارزات ضدطاغوت
حادثه مرگبار رانندگي درآزادراه تبريز-زنجان1کشته و21زخمي درپي داشت
تراکتور مدعي قهرماني جام حذفي است/ تلاش براي شکست مس در تبريز
کلیه حقوق مادی و معنوی این وب گاه محفوظ است.